Страница 565 от 707 ПърваПърва ... 515555563564565566567575615 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,461 до 8,475 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #8461

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    ....Синът ми е със симптоми и днес отива да си прави тест.Огромна опашка, каквато нямаше през другите вълни....
    Какви са сегашните симптоми.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #8462

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Аз не ги цитирам и не правя съждения на базата на тези данни.
    Хубаво е да се позамислиш преди да пляскаш чаршафи А4 от всякакъв род, подкрепящи волните ти внушения/размишления.
    Продължаващите ми волни размишления ----> от понеделник до четвъртък тази седмица имаме 172 починали в сравнение с 212 починали в 14-дневния разглеждан период.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #8463

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Слушам Кантарджиев тази сутрин и чувам, че преболедувалите придобиват доживотен имунитет, който бил доказан вече... При който е включен кортикостероид при лечението - няма имунитет - за тях и за останалите - 3-та доза и т.н....

    .....................
    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Продължаващите ми волни размишления ----> от понеделник до четвъртък тази седмица имаме 172 починали в сравнение с 212 починали в 14-дневния разглеждан период.
    Дали сам не се усещаш...?! За не/"волните си размишления".......
    Данните от чаршафа ти са за брой смъртни случаи за 14 дневен период на 1 000 000 души население. Които така и не можа да обясниш как са издокарани.
    И сега ми сравняваш този показател с цифра за период от 1 седмица....
    Независимо от наклона, който ти се ще да задаваш, е редно да изчакаш и да сравниш 2-те стойности за еднакъв период, за да му мяза. Не да правиш предполагаема стъкмистика.
    Този пост е редактиран от Kaar; 27-08-21 в 07:05.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #8464

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Връщам се от днешното заседанието на ПОЩ (пиянския оперативен щаб). Днес един от членовете ни сведе информацията, че гледал клипче как ако поставиш монета от 1-2лв на място на ваксината монетата залепва. Тъй като аз съм единствения ваксиниран от щаба в името на науката предложих да го пробват на мен. За мое голямо учудване идеята се оказа радушно приета. Оказа се че след няколко опита и с различни монети никоя не залепна. След широко обсъждане с почти единодушно заключение се стигна до извода, че ваксината ми е фалшива или с дефектирал чип.
    Фалшива ти е, виж на япончетата какви им карат.цък

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #8465

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Някъде прочетох един нов лаф - българинът яде и пие имитиращи продукти с неясен състав, диша въздух с каквито искаш гадости, но се притеснява най-много от това какъв чип имало във ваксините.
    Ще се потретя, но то и всички го правят.Тази тема, подобно на същите в други "дъра-бъра" форуми си е зациклила в едно положение и така ще е до безкрайност. Едните (вярващи) убеждават другите (невярващи) и обратно. И отново и отново. И без никакви шансове за успех и за двете групи. Само леко сменят акцента на модерната за момента подтема от има-няма такъв вирус, сравнително опасна болест - безобидна настинка, конспирация-природа, има-няма такава ваксина. От време на време на някои по-умерени участници им омръзва. Поне на мен ми омръзна отдавна. Но пък се появяват нови свежи сили. А и истински просветените (поне по собствените им представи) от различните лагери си продължават.
    Успех на всички в дискусията. И разбира се здраве (доколкото е възможно) на всички академици и кибици.
    Този пост е редактиран от VanDan; 27-08-21 в 10:08.
    dodo_pv и svetlio1 харесват това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #8466

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Вандан, изобщо не е необходимо да го четеш, а само да отидеш до първия срещнат магазин, проверявайки съдържанието на храните по етикетите. Другоно се вижда на улицата.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8467

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    тъй като моя милост е от онези, които не само се притесняват какво вкарват в телата си, но и активно се стремят да сведат вкарваните боклуци до минимум, се сетих за един разговор, който проведох преди няколко години с едно приятелско семейство, което остана доста изумено от моя напън

    аргументът им беше:

    е хубу де, то е ясно, че няма как да избягаш напълно от гадостите! не купувате полуфабрикати, кайми "с фибри", не пиете газири, не ядете бисквити, вафли и т.н., и т.н. да, ама месото, дето го купувате, нали знаете, че не е като едно време на село. защо тогава си правите изобщо труда?!

    за мен е необяснимо как така хората продължават да виждат света в черно-бяло! след като не можело да ям свинско и пилешко, отгледани на село без никакви смески за отглеждане, бе антибиотици и прочее, тогава да съм вдигнел ръце, да се предам и да започна да закусвам само тестяни топчета, да обядвам в макдоналдс и да вечерям пица с кола...

    здравословната доза скептицизъм затова е здравословна, защото е доза, и затова е доза, защото не може да бъде крайност
    Gena_bs одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #8468

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Извинявай, ама малко като проповед звучиш
    Аз си ям пилешко и свинско /котешко -НЕЕ/
    И не е това проблем
    Няма доказани от лекари вреди от ваксинирането
    А и да има ползите са доооооста повечко

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #8469

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Wise Виж публикацията
    Извинявай, ама малко като проповед звучиш
    Аз си ям пилешко и свинско /котешко -НЕЕ/
    И не е това проблем
    Няма доказани от лекари вреди от ваксинирането
    А и да има ползите са доооооста повечко
    Ма разбира се! Чудесно!
    Не се виждат особени ползи (освен за продавача), поне някои странични (д)ефекти поизлязоха...
    Има време - убеден съм, че ваксините ще бъдат доказани като такива от маркетинговата кампания - предпазващи от заразяване, предпазващи от боледуване, предотвратяващи предаването за заразата, както и че нямат никакви странични ефекти (дори и някой да ги е получил)...
    TRENDS и Gena_bs харесват това.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #8470

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Хм, а що си мислите, че хората живеещи на село и хранещи се със собствена продукция (на 95% примерно) не боледуват от същите неща?
    Диабет, кръвно, рак, простати и квот се сетиш. Боледуват си, даже идват в много по-запуснати стадии.
    Може би физ. работа за производството на тази продукция донякъде им помага за по-добра физ. форма (в сравнение с градски човек), но до там.
    Gena_bs одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #8471

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Не се виждат особени ползи (освен за продавача), поне някои странични (д)ефекти поизлязоха...
    Не се виждат от слепите. Това не са незрящите, а умствено ослепелите.


    Другото което не се вижда от тази графика е но е факт, че тези които са си ограничили образованието в детска възраст сега най-много се страхуват да не им наложат ограничения посредством нови технологии.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #8472

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    По картинка 1 ще напиша - ЗДРАВНА СИСТЕМА! Когато нещата са спокойни (до 2019 год.) в UK умира 1 в България 1.68. Когато 2-те системи са под натиск(Ковид-19), да не би да очакваш тази, която се крепи на честна дума(нашата), да остане на същото или пък евентуално по-добро ниво, а не да се срине и да блесне в цялата си същност, колко е здравна и добра? Ами не, както се вижда вече имаме моментно съотношение UK 1 в БГ 2,6. Това е просто един вид обяснение, може пък да е заради ваксините... Същото може да го приложиш и като ни сравняваш с Израел (съотношението м/у работещата им система и нашата висяща на косъм до 2019 е 1:3).
    Картинка 2 показва горното, дори с 2.5 пъти повече болни от нас, системата им се справя. Показва също и нещо друго интересно - съотношението напълно ваксинирани в БГ (15,5%) към 62% в UK e 1:4 - но не само, че нямаме въпреки кретащото ни здравеопазване (поне за сега) 4 пъти повече починали, но и заразените, не само, че не са ни 4 пъти повече, но те даже и ни водят х2,5... Ще те помоля, да не даваш определения, след като аз не го правя по отношение на теб, защото съм доста далеч от умствено сляп. Благодаря ти предварително.
    Lupus одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #8473

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Не се виждат от слепите. Това не са незрящите, а умствено ослепелите.


    Другото което не се вижда от тази графика е но е факт, че тези които са си ограничили образованието в детска възраст сега най-много се страхуват да не им наложат ограничения посредством нови технологии.
    Пази Боже, сляпо да прогледа и пак да не догледа...


    ...я как пропусна па таз графичка...
    Да обобщим:


    Ще добавя и ей таз графика - показваща допълнителната смъртност от пандемията спрямо предходен "мирен" период 2015-2019 г.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Kaar; 27-08-21 в 19:09.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8474

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    „Този ​​анализ показа, че естественият имунитет осигурява по-дълготрайна и по-силна защита срещу инфекция, симптоматично заболяване и хоспитализация поради Делта варианта“, казват изследователите.
    Прочети още на: https://www.dnes.bg/koronavirus/2021...-pfizer.501922
    MitkoS и Gena_bs харесват това.

  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8475

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Хора, носете си маските. Това спасява животи.
    Вчера един приятел излязал със своето момиче и в мола се разминал с жена и тя не го познала. Маската наистина му е спасила живота.
    VanDan, MitkoS, Gena_bs и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 983
    Последно: Вчера, 22:17
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе