Страница 580 от 707 ПърваПърва ... 530570578579580581582590630 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,686 до 8,700 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8686

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от sad sack Виж публикацията
    Най ми харесва тук, че всеки вика "Аз не съм специалист вирусолог/имунолог(докторите да не се обиждат), но имам твърдо мнение по тема и настоявам за крути мерки !!! Насилствени над земята или трансфер под земята !!!
    Аргументирай се?
    Факт, никой не е специалист - в случая, нито аз, нито ти.
    На какво можем да се базираме - на статистика.

    Каква е тя - без никакво съмнение всички държави без изключение, които са по-добре развити от нас и в които животът е по-добър имат несравнимо по-висок процент ваксинация.
    Дали е заради общото ниво на образованост, дали заради по-добрата здравна система, дали заради това, че имат значително по-добри учени.
    Предполагам си съгласен с горното?
    Това е отличен аргумент за неспециалист да смята, че процентът и тук трябва да се повиши. Наистина ли вярваш, че подходът към ваксините в България е правилен, а почти навсякъде другаде по света - погрешен? Или се причисляваш към специалистите и преценката ти е, че можеш да обработиш достатъчно добре наличната информация, а не да базираш решението си на статистика?

    Какви са твоите аргументи да обиждаш събеседниците си с класификация Хитлерчета, не смяташ ли, че... прекаляваш със самочувствитето?
    Mig82 одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8687

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Съвсем не те разбирам???
    Коментирам дървената философия и недоволството ти към автора на статията - ще го цитирам отново:
    ...
    Не съм се пояснил, да.
    Казвам, че автора си е изкривил шаблона в главата.
    А с втория пост казвам, че същото важи и за теб, предвид причините които си посочил за нуждата от масова ваксинация.
    ПП. Аз няма да се ваксинирам (а и не само аз), само защото ти си посочил като аргумент твоето затруднено пътуване насам-натам. Дори не е забранено, а само затруднено ! И дори съвсем не е категорично ясно, че причината за това затруднение са неваксинираните, а не е например факта, че ваксинираните могат да са преносители.
    Нещо повече, с обидните епитети с които си се обърнал към неваксинираните в онзи твой пост предизвикваш само втърдяване на позициите, а и негативни оценки за теб самия особено с приложената аргументация.

    ПП.
    Един от новите ти аргументи - този в последния ти пост - е по-приемлив, но не е изряден логически.

    Това че от "А следва Бе", не гарантира, че от "Бе следва А".
    Т.е.,
    "повишаването на нивото на ваксинация на България" (това е Бе),
    не гарантира
    "повишаването на качеството на живот в България" (това е А)

    ПП.
    И да ти напомня, че задължителна ваксинация засега няма ! Така че не я слагай при аргументите, докато не стане реалност ... щото може и никога да не стане.
    Имай предвид, че има и критични експертни мнения към ваксините по отношение на това, че с ваксините отлагаме агонията, но не я отменяме (Лупус пръв го спомена преди месеци и аз тогава не бях съгласен с него - има хипотеза, че с ваксините си отглеждаме вирус супер-убиец)
    Този пост е редактиран от MitkoS; 07-09-21 в 13:10.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,786
    #8688

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Как да няма задължителна имунизация, има и то за доста болести.Съвсем спокойно могат за вкарат и ваксината срещу Ковид в имунизационния календар.
    Lupus, Wise и Mig82 харесват това.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8689

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Как да няма задължителна имунизация, има и то за доста болести.Съвсем спокойно могат за вкарат и ваксината срещу Ковид в имунизационния календар.
    Ама разбира се, че може. Най-вероятно ще е и заради загрижеността на човеколюбивия Господ Бог, извинявам се, Европейски съюз, за това, че България е най-слабо ваксинираната държава в него.

    Едно ме гложди обаче... Защо не се загрижи Съюзът за нещо, което убива много повече българи от ковида, а именно фактът, че сме най-бедният член на Съюза?!

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8690

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    Ама разбира се, че може. Най-вероятно ще е и заради загрижеността на човеколюбивия Господ Бог, извинявам се, Европейски съюз, за това, че България е най-слабо ваксинираната държава в него.

    Едно ме гложди обаче... Защо не се загрижи Съюзът за нещо, което убива много повече българи от ковида, а именно фактът, че сме най-бедният член на Съюза?!
    Ами защото все още не искат да се връщат към времето на "желязната завеса". Но аз не изключвам съвсем възможността и тя да се случи.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8691

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    Едно ме гложди обаче... Защо не се загрижи Съюзът за нещо, което убива много повече българи от ковида, а именно фактът, че сме най-бедният член на Съюза?!
    Човек, това е несериозно.
    Първо, грижи се. Дава пари ако види насреща добри проекти. Ако не ти харесва ти е дал пълното право да живееш и работиш където пожелаеш на територията му.
    Как очакваш да се грижи??? Да ти даде лично една стотарка ли!
    Второ - Написаното от теб е изключително некоректно. Все едно предвиждаш ЕС да въведе задължителна Ковид ваксинация конкретно за България. Това е единственият вариант, в който написаното би имало някакъв смисъл.
    И е ясно, че няма да се състои. Просто отделни страни ще въведат такава ако се налага и има голям % люде, нежелаещи да се ваксинират. Като задължителна се постига по множество начини - директни или индиректни такива, свързани с ограничаване на възможностите на неваксинираните.
    А у нас конкретно, ново нищо няма да бъде измуслени, ще се копират просто чужди практики. Което прави неразбираемо за мен заяждането ти, в което си вкарал ЕС и България в едно изречение. Задължителността по никакъв начин няма да е свързана конкретно със страната ни.
    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    И да ти напомня, че задължителна ваксинация засега няма !
    Ъ? В желанието си да напишеш нещо, каквото и да е съвсем обезмисли разговора.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8692

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Мислех, че на всички е ясно, че съм имал предвид "задължителна ваксинация срещу SARS-COV2".
    И да съгласен съм - щом не е станало ясно, то разговора се обезсмисля, след като на всеки мой написан нов ред, след това трябва да пиша още 20 реда пояснения към него.

    ... направо ме обидихте, след като най-малкото в тая тема има толкова много линкове към нормативните документи за задължителните детски ваксинации.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8693

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Винаги ми е ставало смешно, когато се правят от някого тук детински смешни опити за манипулации. Като че ли ние ядем доматите с колците и си събуваме гащите през главата. Как някои хора не проумяха, че заиграването с казуистиката, с преиначаване на казаното, със слагането в устата на някого неща, които той не е написал и с опити да се прилага "формална логика" тук не минават лесно.
    Задължителни ваксинации е имало, има и ще има. Дано не се налага да се стига до принудителни такива. Защото обществото като всеки жив организъм има свой инстинкт за самосъхранение и ако то се почувства наистина заплашено бързо ще забрави за индивидуалните права на отделния индивид в името на защитата на обществения интерес.

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8694

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Лупус, от небето ли падаш ! Четеш ей така по диагонал или въобще не четеш.
    Крис хоронологически посочи основно тези три неща (цитирам по смисъл)
    1. Всички да се ваксинират, защото той не може да пътува нормално
    2. Да има задължителна ваксинация за ковид.
    3. В белите страни нивата на ваксиниране са високи, затова и ние в България трябва да се ваксинираме.
    (ПП. може да е посочил и други неща, не мен точно тези три ме впечатлиха)

    В мой пост отговор до него аз съм написал "И да ти напомня, че задължителна ваксинация засега няма !" .
    Това че не съм написал "задължителна ваксинация срещу SARS-Cov2", в този мой отговор до него, е щото съм си мислел, че се подразбира. Това е същото ако напиша "задължителна ваксинация срещу коронавируса" и след това да ми се прави забележка че имало много коронавируси и да се налага да се уточнявам, че става въпрос за "задължителна ваксинация срещу SARS-Cov2"

    Ако си тук само за да си избърбориш текущата си мисъл и без да четеш и осмисляш написаното, то извинявай, аз с бърборковци няма да водя дискусия.

    ПП.
    Ще се пробвам да разведря обстановката с онзи стар виц:
    Жената на програмиста му казала
    "Отиди и купи хляб и ако има яйца, вземи десет"
    И той се върнал с десет хляба.

    Та искам да кажа, че ми приличате на програмисти.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 07-09-21 в 15:11.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #8695

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Задължителна ваксинация за ковид няма,но трябва да се въведе.Заради високата заболеваемост има ограничителни мерки за бизнеси, спадат приходите им.Хора остават без работа.
    Превозвачи и ресторантьори готвят блокади на магистрали

    Други държави налагат ограничения за пътувания до България.
    България остава сред държавите ,до които Израел забранява да се пътува.

    Обаче поне до края на ноември няма да има задължителна ваксинация, защото идват избори, а повече от избирателите не искат да се ваксинират. Това е.

  13. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #8696

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Що не преименувате темата "Фенове на задължителната ваксинация" и да си пишете тези няколко човека, които нападаге другите, несподелящи вижданията ви относно нея!
    TRENDS, teodort и Danzki харесват това.

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8697

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от m_dikov Виж публикацията
    Що не преименувате темата "Фенове на задължителната ваксинация" и да си пишете тези няколко човека, които нападаге другите, несподелящи вижданията ви относно нея!
    А защо да го правим, освен поради това, че ти в проява на висш интелект ни съветваш да го правим?
    В темата има участници, които са за ваксинацията и такива против нея.
    В сблъсъка на мнения неминуемо се стига до нещо, което ти наричаш... нападане на другите. Или всъщност каквото е - аргументация на мнението. Както от едната, така и от другата страна.

    Сега... Ако е дразнещо, че кухите антиваксърски доводи издишат и мненията против ваксинацията омекват в продължителна дискусия... това е друго. Но по никакъв начин не налага смяна на име на тема, създадено година преди ваксините.
    Иначе, мерси за полезното включване, взето е предвид.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8698

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Лупус, от небето ли падаш ! Четеш ей така по диагонал или въобще не четеш.
    Крис хоронологически посочи основно тези три неща (цитирам по смисъл)
    ..............
    .
    Ако още веднъж прочетеш внимателно и с разбиране поста ми може и да забележиш, че той е принципен и не е свързан с вашия спор.
    VanDan и MitkoS харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,614
    #8699

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от sad sack Виж публикацията
    Най ми харесва тук, че всеки вика "Аз не съм специалист вирусолог/имунолог(докторите да не се обиждат), но имам твърдо мнение по тема и настоявам за крути мерки !!! Насилствени над земята или трансфер под земята !!! "

    На малките форумни Хитлерчета, им пожелавам да си вземат малко почивка от компютъра за ден, два и стига с този хоум офис, излезте малко навън, че май се душите от собствените си метанови и серни газове.

    А сега ще ви предложа да разгледате един от експертите в България, професор Чорбанов( моля,игнорирайте политическите си пристрастия).

    Интервюто е от 31.08.21 по телевизия 7/8
    https://sedemosmi.tv/production/stud...ov-31-08-2021/

    Налага се регистрация, безплатно е за 7 дни.

    Обяснява защото вируса мутира, разлика м/у имунитет от ваксина и от прекарано заболяване и т.н., не смятам да ви го преразказвам, имате си глави....

    SPOILER ALERT ------> На ваксинираните с различни ваксини, ще им трябва нов service pack при всяка промяна на virus code
    Да не ме биеш, аз съм неутрален. Само като кибик се намесвам. Как така си в пълно единодушие с Х2 относно любовта към "Въздуха и водата за всяко живо същество" и меко казано неприязънта към т.н. "гнил империалистически запад". А когато не ти изнася на кефа, като в момента му викаш "малко форумно Хитлерче". Неговата мечта независимо от темата е навсякъде доминирана от желанието да е "не толкова малко Хитлерче".
    А бееее, всички са/сме маскари.
    sad sack одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8700

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Задължителна ваксинация за ковид няма,но трябва да се въведе..
    Ето как:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    VanDan и Frost харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 994
    Последно: 12-05-24, 10:11
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе