Страница 614 от 707 ПърваПърва ... 564604612613614615616624664 ... ПоследноПоследно
Резултати от 9,196 до 9,210 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #9196

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Сега започваш ли да преосмисляш това ....тук ?
    Не ми се вярва да е осмислил нещо, както и много други които се тупат по гърдите, че са го преболедували и това вече не ги засяга.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,873
    #9197

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    няколко здравни заведения са му отказали такава, понеже не си е направил тест за Covid-19 и тъй като нямал нужните резултати, по думите им те не можели да го приемат.

    Стига сте вярвали на ГЛУПОСТИ!!!
    Във всяко спешно има тестове за Ковид-бързи, и се правят на почти всеки (да не кажа всеки-дори и ПТП).Няма недостиг отдавна.
    Трябвало е само да отиде и да каже “имам температура и/или кашлям”.След точно 5мин. са готови.На никой не се отказва.

    п.с. А това, че със стероидите си е прецакал ССС(сърд. съдова с-ма) пък си е негов проблем
    .
    kod, espace, justify и 1 други харесват това.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    34
    #9198

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Какво ви е мнението за ваксината на Янсен?

    Днес инцидентно реших да се бодна с нея, привлечен от еднократната доза и към момента не усещам някакви ефекти. Бяха минали 7 месеца , откакто изкарах вируса, не исках да излагам на риск старите хора от семейството. Пише,че пълна ефикасност се получава след 28 дни. Не знам дали не трябваше да заложа на Пфайзер.
    Ти си се боцнал, от теб ще очакваме мнения. Малко по-нагоре пишеше, че с ваксини за стари щамове срещу нови щамове не се играе.
    Още повече, че на мен ми се струва излишно след като си го прекарал вече.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Не ми се вярва да е осмислил нещо, както и много други които се тупат по гърдите, че са го преболедували и това вече не ги засяга.
    Аз само си спазвам протокола за протекция и лечение от първата вълна, ни са тупам в гърдите.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията

    Стига сте вярвали на ГЛУПОСТИ!!!
    Във всяко спешно има тестове за Ковид-бързи, и се правят на почти всеки (да не кажа всеки-дори и ПТП).Няма недостиг отдавна.
    Трябвало е само да отиде и да каже “имам температура и/или кашлям”.След точно 5мин. са готови.На никой не се отказва.

    п.с. А това, че със стероидите си е прецакал ССС(сърд. съдова с-ма) пък си е негов проблем
    .

    Абе глупости, глупости, колко да са глупости, имах честта сам да се оправям щото били спряни плановите операции разбираш ли, така казали отгоре.
    Този пост е редактиран от corector2021; 27-09-21 в 22:07.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #9199

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Какво ви е мнението за ваксината на Янсен?

    Днес инцидентно реших да се бодна с нея, привлечен от еднократната доза и към момента не усещам някакви ефекти. Бяха минали 7 месеца , откакто изкарах вируса, не исках да излагам на риск старите хора от семейството. Пише,че пълна ефикасност се получава след 28 дни. Не знам дали не трябваше да заложа на Пфайзер.
    Какво искаш да усетиш? Приятелката ми и майка й също се ваксинираха с Янсен и те нищо не усетиха.Нито пък аз съм усетил нещо след като два пъти като ме боцнаха с Астра Зенека.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,873
    #9200

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    …имах честта сам да се оправм щото били спряни плановите операции разбираш ли, така казали отгоре.
    Ами нали това казвам за n-ти път.Проблема е, че заради количеството Ковидни пациенти(не че са виновни) страдат и всички други болни.
    Има си определен капацитет тая система(за съжаление), но то и по цял свят е така.
    Отделно(за операциите) ей на, днес нашия и шеф на хирургията ковидяса и е на системки, та доста операции отпадат.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #9201

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Между другото приятелката ми и майка й се ваксинираха в оня мобилен пункт във Варна ,който беше разгромен от антиваксъри и ченгета. От тогава той не действа, а беше на много стратегическо място.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #9202

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    ccankov73,
    Не се ли е бил ваксинирал.

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    34
    #9203

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Ами нали това казвам за n-ти път.Проблема е, че заради количеството Ковидни пациенти(не че са виновни) страдат и всички други болни.
    Има си определен капацитет тая система(за съжаление), но то и по цял свят е така.
    Отделно(за операциите) ей на, днес нашия и шеф на хирургията ковидяса и е на системки, та доста операции отпадат.
    1 во. Имаше достатъчно време да се обособи в една сграда ковид отделение и не да страдат всички болни, в повечето големи градове има такава възможност.
    2 ро. Във всяка сграда имаше време да се инсталират системи за дезинфекция на въздуха чрез UV, само в една пловдивска по-голяма болница видях едни смешни уредчета за дезинфекция в асансьорната кабина.
    Мога да напиша още елементарни неща които имаше време да се направят, ама кой го е еня...

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,873
    #9204

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ами ние имаме такава отделно обособена сграда,не малка и то.Собствен рентген, ОАРИЛ.Само че в определени моменти и тя се запълва.
    Там имат UV лампи, ние имаме, в хирургията, спешното и тук таме по коридорите има.Със сигурност помагат, но не са панацея.
    Зарязяването става основно извън болниците, а ако някой от персонала го “лепва” , то е заради близък контакт-преглед/манипулация.Там лампата къде ще я навреш?

    milanov, ваксиниран е и засега е в леко състояние, но си има и една камара болести една от които хронична белодробна, “малко” диабет и т.н.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #9205

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Какво искаш да усетиш? Приятелката ми и майка й също се ваксинираха с Янсен и те нищо не усетиха.Нито пък аз съм усетил нещо след като два пъти като ме боцнаха с Астра Зенека.
    А, не, нищо не искам да усещам. Просто ме предупредиха,че мога да развия грипоподобни симптоми.

    Ще видим какво ще стане. Лекарите споменаха, че напоследък интереса към Янсен ставал все по-голям, вероятно заради еднократната доза.

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #9206

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    ЕМА добави в листовните на ваксината следното:

    СЪВЕТИ КЪМ ПАЦИЕНТИТЕ
    Случаи на необичайни кръвни съсиреци с понижени тромбоцити са наблюдавани при
    хора, ваксинирани с ваксината "Янсен" в САЩ.

    Рискът от този страничен ефект е много малък, но ваксинираните трябва да са наясно със
    симптомите, за да потърсят навременно лечение с цел предотвратяване на усложнения и
    по-бързо възстановяване.
    Хората трябва да потърсят незабавна лекарска помощ, ако получат един от следните
    симптоми до три седмици след ваксинация с "Янсен":
    - задух;
    - болки в гърдите;
    - подуване на краката;
    - упорита болка в корема;
    - неврологични симптоми като тежко и продължително главоболие или замъглено зрение;
    - дребни кръвни петънца под кожата извън мястото на инжектиране.

    та се наблюдавайте....

  14.  
     
  15. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #9207

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    А. Кунчев: „Няма пробив при ваксините при наличие на средно 2-3% починали ваксинирани. Говорим за възрастни хора с множество придружаващи заболявания. При тях изграждането на имунитет след ваксиниране е доста по-затруднено.


    Ето заради такова лицемерие много от хората отдавна не им вярваме.
    Когато става дума за ваксинирани - виновник за смъртта са възрастта придружаващите заболявания а не самият Ковид (но все пак влизат в статистиките на починали от Ковид, за да се плаши стадото)
    Когато иде реч за неваксинирани - тогава вече възрастта и другите заболявания не са важни.

    Когато някой ме излъже един път - може и да се е объркал.
    Когато се опитва да ме лъже втори път - почвам да гледам с огромно подозрение на неговата личност
    Когато ми пробута трети път от същото - неговите думи вече си ги местя в другият крачол и дори и някой път да казва нещо вярно, "лъжливото овчарче" вече е в действие.
    Такова е положението с Кунчев и сие.
    jhoro одобрява това.

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9208

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Такова е положението с Кунчев и сие.
    Разбирам мнението ти, не си доволен колко ефективни са ваксините.
    Но даваш ли си сметка, че позицията ти не е конкретно срещу Кунчев и в сие включваш абсолютно целия свят и всички медицински специалисти. Е, може би без Афганистан и подобни? В смисъл - разбирам мнението ти, не разбирам адресата му.
    Колко % трябва да увеличава шансовете ваксината за да я приемеш за нещо полезно?
    10, 50, 90, 99?

  17. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #9209

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Разбирам мнението ти, не си доволен колко ефективни са ваксините.
    Не си ме разбрал. Искам след като при ваксинираните се неглижира Короната, а смъртността се приписва на възрастта и придружаващите заболявания, същото да е и при случаи на смърт при неваксинираните. Според мен така е честно.
    jhoro одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #9210

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Снощи по едно време се събудих с леко втрисане. Пих един парацетамол и към моменти други ефекти от ваксината Янсен не усещам. Надявам се да няма и в следващите дни/седмици.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 986
    Последно: 04-05-24, 22:25
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе