Страница 625 от 707 ПърваПърва ... 575615623624625626627635675 ... ПоследноПоследно
Резултати от 9,361 до 9,375 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #9361

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    съвсем пълна мистерия е всъщност КОЛКО реално са се заразили и изкарали безсимптомно, тъй като не са се изследвали
    също и:
    Кой кога се е заразил.
    Сега или преди година.
    Един път или няколко пъти!

    Защо говорим изобщо?
    Ако задаваш теоретични въпроси - ще получиш теоретични отговори!

  2.  
     
  3. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #9362

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Някой би ли систематизирал ковидантиваксърите (конкретно те) защо не искат да се ваксинират? Примерно:
    1. Ваксините не са тествани достатъчно
    2. Ваксините имат странични ефекти
    3. Ваксините са неефективни
    4. Не знам защо, ама ме е шубе
    5. Ще ме чипират
    6. Ще мутирам след 20г.
    7. Щото така

    Стандартните "тялото си е мое и ще си правя с него каквото аз искам" и "нарушават ми правата" ги причислявам към т.7

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9363

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аз съм т.1, защото например:

    https://history.framar.bg/%D1%82%D0%...86%D0%B8%D0%B8

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9364

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    Аз съм т.1, защото например:

    https://history.framar.bg/%D1%82%D0%...86%D0%B8%D0%B8
    Удобно подмина да коментираш ваксината за едра шарка, която споменах преди месец и която убеден съм нямаш против да си наковеш?
    Официално одобрена за Европа, от нов тип, създадена през 2013г., с хиляди пъти по-малко тестови данни от Ковид ваксините.
    Точка 1 е удобен изход да си антиваксър, но да не се чувстваш тъп
    Ваксините са толкова тествани и анализирани, колкото никои други досега. Доводът тествани ама само за 2 години е абсурден - колко години трябва да минат точно? 1, 3, 5, 100?
    Това означава автоматично, че отхвърляш всяка нова ваксина, по-млада от хх години?
    Да. Болестта е нова и логично ваксината е нова. А точка 1 трябва да се перефразира на - Защото ваксината е нова. А не недостатъчно тествана. Така аргумента звучи вече по-различно
    hristoslav2 одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #9365

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Що ли си мисля , че и 5 г. да минат нищо съществено няма да промени производителя на иРНК ваксините щом предпазват от тежко преболедуване и нямат странични ефекти(за сега) , пък и носят огромни печалби и има недостиг ... прав е kod , че едва ли има по-тествана ваксина в историята на човечеството.

    То нека всеки сам да си преценя кога да се ваксинира ,но драмата например за мен е когато (заради ковид) педиатърката на децата ми спре/откаже да работи напълно докато върви поредната вълна и кардиоложката на майка ми умре ...

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk

  7. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #9366

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Министъра го слушам тази сутрин, тоя човек е абсолютно безполезен за функциите, които трябва да изпълнява.Защо въобще е назначен тоя човек.
    Kx и hristoslav2 харесват това.

  8.  
     
  9. ayl
    ayl е офлайн
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    406
    #9367

    2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Защото, с малки изключения, на такива длъжности се назначават най-некъдърните и слаби професионалисти.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #9368

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    Министъра го слушам тази сутрин, тоя човек е абсолютно безполезен за функциите, които трябва да изпълнява.Защо въобще е назначен тоя човек.
    От политическа гледна точка е перфектен. Държавата пропада, но той усмихнато ни обяснява ,че всичко е под контрол и има достатъчно легла в болниците. Против задължителната ваксинация е. Така не се накърняват крехките чувства на антиваксърите.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9369

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Удобно подмина да коментираш ваксината за едра шарка, която споменах преди месец и която убеден съм нямаш против да си наковеш?
    Официално одобрена за Европа, от нов тип, създадена през 2013г., с хиляди пъти по-малко тестови данни от Ковид ваксините.
    Точка 1 е удобен изход да си антиваксър, но да не се чувстваш тъп
    Ваксините са толкова тествани и анализирани, колкото никои други досега. Доводът тествани ама само за 2 години е абсурден - колко години трябва да минат точно? 1, 3, 5, 100?
    Това означава автоматично, че отхвърляш всяка нова ваксина, по-млада от хх години?
    Да. Болестта е нова и логично ваксината е нова. А точка 1 трябва да се перефразира на - Защото ваксината е нова. А не недостатъчно тествана. Така аргумента звучи вече по-различно
    не коментирах едрата шарка, защото никой не е хукнал да ме убеждава колко важно е веднага да ме ръга с N брой дози от нея
    иначе за твоя изненада и нея не бих хукнал с усмивка на лице да си джаскам под път и над път два пъти годишно, защото някой си просто е преценил, че така трябва, а фактите от действителността не показват, че има основание да се прави

    всъщност никога през живота си не съм се чувствал тъп, просто защото не съм тъп
    виж, неинформиран и необразован по дадена тема се чувствам доста често, но това е много различно и е мисля, че трябва да обяснявам каква е разликата...
    (което се стремя да коригирам, ако сметна за наложително, като се информирам и образовам.
    не, не от FB, защото FB нямам )

    темпоралният ми аргумент мога да го перифразирам по следния начин, защото явно не е достатътъчно ясен

    - в гората сме
    - гладни сме
    - срещаме гъбар
    - той предлага да ни продаде някакви гъби, за които никой от нас не знае нищо
    - някои от нас започват да ядат
    - гъбите позалъгват глада им
    - след половин час тези, които да яли гъби, все още не показват признази, че гъбите са били отровни, затова приемат, че гъбите не са били отровни
    - след половин час ялите гъби пак да започват да огладняват

    въпрос: ами ако гъбите са били мухоморки?
    jhoro одобрява това.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9370

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    виж, неинформиран и необразован по дадена тема се чувствам доста често, но това е много различно и е мисля, че трябва да обяснявам каква е разликата...
    С извинение, от моя гледна точка няма разлика. И това е просто словоблудство.
    Ти наистина ли смяташ, че може с независимо какви източници да се образоваш в тази област на необходимото ниво, че да вземеш правилно и адекватно решение? На фона на това, че хора, по-глупави или не се обучават от десетки години и в момента нямат ясно и категорично становище???
    Не знам какво да кажа...

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #9371

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    ...Точка 1 е удобен изход да си антиваксър, но да не се чувстваш тъп...
    Може да си тъп, но да не си антиваксър. Но няма как да си антиваксър и да не си тъп. Точка 1 отпадна още преди няколко месеца, гогато се изясниха белтъчните натрупвания, които се образуват в следствие на ваксинациите и в следствие на преболедуването.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #9372

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])


    Tomorrow, айде бе…
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9373

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Последно как седи въпроса с 3та доза за незапознати хора, които на практика не ходят на лекар и нямат топла връзка с ДжиПи?
    Слага се на всеки? Или не на всеки?
    Кой определя на кого се слага и на кого не? Предполагам не в самия ваксинационен кабинет? А предварително, не специалист някакъв, а ДжиПи?

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #9374

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Искат минимум 6 месеца, това го проверяват в системата, всичко друго както преди - отиваш в Зеления коридор и си ти.Лична карта и датата на 1ва и 2ра доза.
    В заповедта пишело с предимство са 1ва линия, възрастни и хроничните, но НЯМА ограничения - за всички е свободно.
    Т.е. ако има опашка ще минат първо те.
    При нас като отидох имаше 0 човека .
    kod одобрява това.

  18. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #9375

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Някой би ли систематизирал ковидантиваксърите (конкретно те) защо не искат да се ваксинират? Примерно:
    1. Ваксините не са тествани достатъчно
    2. Ваксините имат странични ефекти
    3. Ваксините са неефективни
    4. Не знам защо, ама ме е шубе
    5. Ще ме чипират
    6. Ще мутирам след 20г.
    7. Щото така

    Стандартните "тялото си е мое и ще си правя с него каквото аз искам" и "нарушават ми правата" ги причислявам към т.7
    Варианти 1, 2 и 3 накуп!
    Също - и вариант 8:
    Няма „обратна връзка“ - контролни прегледи преди и след ваксинирането! Никой не знае - какво и на кого се прави!
    TRENDS одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе