Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 33 от 80 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследноПоследно
Резултати от 481 до 495 от общо 1192
Like Tree64Одобрявам

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #481

    Отговор: Re:DLNA /Faq проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Shienar Виж публикацията
    Соломоново решение, но все пак - защо не опиташ да смениш Домашний медиа-сервер с друг DLNA просто за проба?
    +1
    А преди пробата, може да се прочете дали се поддържат конвертираните от 3D Subtitler /.idx / субтитри.
    Аз лично не съм чувал за такъв, но без DLNA - KMPlayer_3.3.0.33 ги поддържа.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    85
    #482

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    raziel66 не четеш. Виш сега пак ще напиша каквото написах в предния пост:

    От лаптопа с HDMI кабел към телевизора подкарах субтитрите да вървят както трябва като ги конвертирах от .srt чрез 3D Subtitler(като не си чувал за нея да си) в .sub + .idx файл. И така субтитрите стават SBS като филма, но когато пусна филма през DLNA сървъра и субтитрите не се конвертират в 3D.
    Shiena какъв друг DLNA сървър можеш да ми предложиш?

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #483

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Извинявай radibg2, наистина не съм чувал за такава чудесия - субтитрите веднъж конвертирани в нужният формат за видео в SBS или Over/Under, да трябва да се конвертират пак при четенето им от съответният плеър.
    Голямо конвертиране ще падне.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    85
    #484

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Сетих се как ще си оправя субтитрите. Просто ще сложа да се пускат тези нормалните в .srt формат които не са SBS, но сега се появи друг проблем. Субтитрите не излизат. Защо така? Ето снимки на настройките ми:
    http://prikachi.com/images/943/5455943F.png

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    България
    Мнения
    71
    #485

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от radibg2 Виж публикацията
    bubynka ти не си ме разбрал нещо. Субтитрите на 2D филмите излизат добре, но на 3D SBS филмите SBS субтитрите не се конвертират в 3D.
    Не смятам, че не съм те разбрала. Говоря точно за 3D SBS филми и субтритри. Смених няколко сървъра. Докато уцеля точния за мен. Домашний медиа-сервер е най-добър. Лично мен ме дразни само руското меню. Ghost Rider Spirit of Vengeance 2012 3D Half-SBS Bluray x264 - с този филм пробвах. Субтитрите си ги слагам в папката на филма. Като ми стояха четирите файла за субтитри в папката ми излизаха сини на цвят субтитри, не 3D и се потваряха вляво и вдясно на екрана. Махнах трите и оставих в папката само тези с разширение . srt и ми тръгна филма с 3D субтитри в бял цвят. По настройките на Домашний медиа-сервер не съм променяла нищо. Само махнах другите субтитри.
    Този пост е редактиран от bubynka; 06-11-12 в 01:37.

  7. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #486

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от radibg2 Виж публикацията
    Shienar какъв друг DLNA сървър можеш да ми предложиш?
    Ще се самоцитирам от друга тема за гледане на филми с PowerDVD12:

    Цитат Първоначално публикувано от Shienar Виж публикацията
    При мен при натискане на 3D бутона отдолу картината от SBS става 2D. Изпробвах различни филми и релийзи без промяна. Решението поне за мен беше да си направя субтитрите с 3D Subtitler, да пусна картината SBS и от телевизора да активирам 3D-то. До момента работи перфектно.
    Връзката ми с телевизора е също през HDMI, затова и все още използвам този вариант. Опитай, нищо не губиш.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    76
    #487

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Благодаря bubynka,
    Изтеглих цитирания 3D филм, изпълних и казаното за субтитрите и voila:
    гледам си филма с 3D български субтитри и всичко е точно. Руският медиа
    сървър наистина работи твърде добре, както по отношение на видеото, така и
    по отношение на субтитрите на кирилица. Въобще на Панасоника, откакто го имам
    от около една седмица, всичко тръгна през WiFi DLNA мрежата без забележки.
    Доволен съм на този етап!
    Поздрави

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    България
    Мнения
    71
    #488

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от hivo Виж публикацията
    Благодаря bubynka,
    Изтеглих цитирания 3D филм, изпълних и казаното за субтитрите и voila:
    гледам си филма с 3D български субтитри и всичко е точно. Руският медиа
    сървър наистина работи твърде добре, както по отношение на видеото, така и
    по отношение на субтитрите на кирилица. Въобще на Панасоника, откакто го имам
    от около една седмица, всичко тръгна през WiFi DLNA мрежата без забележки.
    Доволен съм на този етап!
    Поздрави
    Радвам се, че съм била полезна. И аз лично съм много доволна от телевизора.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    5
    #489

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Здравейте имам въпрос относно домашний медия сервер-а.
    Свързал съм компютъра към телевизора(PANASONIC TX-P42GT50) със lAN кабел.Инсталирах домашний медия сервер и 1вия път успях да пусна blu-ray филм,но от тогава ми позволява да пускам само някакви малки клипчета.Когато опитам някои филм на телевизора изписва "файилът не се чете".Въпросът ми е-какви настройки трябва да направя с сървъра и на телевизора,за да гледам всякакви филми.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    България
    Мнения
    71
    #490

    Отговор: Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от spark33 Виж публикацията
    Ок. Разбрахме вече, че е супер сървъра а сега можете да кажете и как да уголемим субтитрите и да им сложим контури ??????? Ако не го може това, значи няма смисъл да си го инсталирам.
    Отваряте ДМС-настройки-устройства. В случая на мен ми излизат три устройства. Компютъра, телевизора и рутера. Кликвате на телевизора и на "тип устройство по умолчанию" ви се изписва телевизора. На същия ред има икона с инструменти и кликвате върху нея. След това отивате на субтитри и си променяте шрифта.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #491

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от bubynka Виж публикацията
    оставих в папката само тези с разширение . srt и ми тръгна филма с 3D субтитри в бял цвят. По настройките на Домашний медиа-сервер не съм променяла нищо. Само махнах другите субтитри.
    Може ли само да изясним едно нещо - ако нищо не си барала по настройките, как Домашний медиа-сервер разбра на каква "дълбочина" да ти сложи субтитрите. В srt файла "дълбочина" няма.
    Субтитрите последно имат ли "дълбочина" (виждаш ли ги пред останалите обекти) от 3d сцената?

    Колко ти е мощен компютъра, защото според мен за да виждаш 3d субтитри трябва Домашний медиа-сервер да ги вгради във видеото, а това не е лесна работа.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    10
    #492

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Здравейте хора.Преди около 2 седмици писах в темата за Филипс,че се колебая между няколко модела на филипс тв и в крайна сметка си купих 40PFL5507K . Сега започват всичките ми въпроси и чуденки как да постигна крайната цел,а тя е :
    ГЛЕДАНЕ НА БЪЛГАРСКИ ТВ ПРОГРАМИ ПРЕЗ ИНТЕРНЕТ на горе посочения телевизор.В кратки линии: аз съм жена и неразбирам нищо от тези техники,не живея в България и досега гледах телевизия от интернет,но монитора ми е малък и искам на голям телевизор.Прочетох цялата тема,но не открих отговор на моите въпроси.Имаше 2 подобни зададени по напред в темата,но без отговор.Сега ще ви кажа с какво разполагам и много моля някой да ми обясни какво още трябва за да постигна целта си.Имам горе посочения тв,рутер,компютър,свич(или как там се казва незнам),2-3 вида кабели и незная кое как да свържа за да изкарам интернет на телевизора.Моля помогнете ми.Обяснете ми като на жена.Благодаря предварително на всички.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    България
    Мнения
    71
    #493

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    Може ли само да изясним едно нещо - ако нищо не си барала по настройките, как Домашний медиа-сервер разбра на каква "дълбочина" да ти сложи субтитрите. В srt файла "дълбочина" няма.
    Субтитрите последно имат ли "дълбочина" (виждаш ли ги пред останалите обекти) от 3d сцената?

    Колко ти е мощен компютъра, защото според мен за да виждаш 3d субтитри трябва Домашний медиа-сервер да ги вгради във видеото, а това не е лесна работа.
    Субтитрите ми "стърчат" от екрана . Не знам как да го опиша по друг начин. За мен имат дълбочина. Докато имах проблем да ги настроя да ми излизат нормално. Като ми бяха двойни и сини на цвят си личаха, че са обикновенни. Мислех да си поиграя и да слагам другите три вида субтитри и да видя с кое разширение са тези сините, но ме примързя. За компа съм с ACER в началото на година го купувах. Не смятам, че е последно чудо на техника. Довечера ще пиша модела, че не го знам и може да прецениш дали е мощен. hivo беше написал, че си е пуснал филм, както обясних. Да каже и той какви са му субтитрите. За мен не са обикновенни.

    2D ли са или 3D вече не знам. Сега пуснах филма да пробвам пак. Субтитрите според мен не са обикновенни. Ако не съм с очилата са двойни. И реших все пак да изгледам филма, досега ги бях пускала само за проба дали излизат субтитрите. И на 15-та минута започнаха да ми избързват. Пробвах с другите файлове .sub и .idx, но не излизат субтитри. Утре ще потърся други субтитри за този и ще пробвам и на други 3 филми и ще пиша за резултата.
    Този пост е редактиран от bubynka; 25-11-12 в 22:09.

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #494

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Ако е само един файл ***.srt - това са 2D субтитри (нямат дълбочина, понякога се виждат под образите на екрана).
    Ако са 3 файла ***.sub, ***.idx, и ***.xml - това са 3Д субтитри.
    Мощността на компютъра няма никакво значение за субтитрите в случая, зависи от софтуера (плеара или сървара).

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    76
    #495

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Включвам се по темата: субтитрите са 3D, най-отпред са и аха да ги пипнеш.
    Всичко останало от картината се реди в дълбочина. Нали трябва да бъде 3D ефект.
    Нещо повече попаднах на 3D предаване от канала за мода (fashion), Панасоникът
    реагира на 3D предаването, на екрана излезе такова съобщение, превключих чрез
    3D бутона и всичко заспа-субтитри, модели, дефиле на сцената както си му е реда.
    Изглеждаше фантастично. Това е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 33 от 80 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 20:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 14:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе