Страница 5 от 97 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 1449

Свързване на LCD/Plasma към компютър.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    27
    #61

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Искам да попитам и аз за едно свързване на лаптоп Toshiba Satellite L40-17S, тъй като е подарък и има само VGA изход, а аз искам да го свържа с телевизора, който е Philips 32PFL7962D/12.
    Някои пробвал ли е следната връзка VGA към RGB на ТВ-то(панела съм го показал на картинката) и как е качеството? Много съм Ви благодарен предварително на отзовалите се.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    4
    #62

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Здравейте, за първи път пиша във форума и не съм сигурен как точно се прави това.
    Имам Panasonic TH-42PV80P и лаптоп Asus с карта ATI xpres1100.Свързал съм ги VGA-VGA. Моля за съвети по следните проблеми: На повечето честоти, които мога да задам за телевизора се появява трептене. При повече от 85 hz и резолюция 1024х768 телевизорът показва черен екран. А пише, че е 100 hz. Защо не мога да го пусна на 100 hz? При гледане на филми от компютъра, телевизорът работи само в два режима на зум - 16:9 и 4:3, но често и двата не ме устройват. Как да използвам всички режими на зум на телевизора? А мога ли да променя съотношението между страните на видеото, така че да гледам филмите на цял екран без да ми излизат черни ленти отгоре и отстрани?

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    168
    #63

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Цитат Първоначално публикувано от monk
    Здравейте, за първи път пиша във форума и не съм сигурен как точно се прави това.
    Имам Panasonic TH-42PV80P и лаптоп Asus с карта ATI xpres1100.Свързал съм ги VGA-VGA. Моля за съвети по следните проблеми: На повечето честоти, които мога да задам за телевизора се появява трептене. При повече от 85 hz и резолюция 1024х768 телевизорът показва черен екран. А пише, че е 100 hz. Защо не мога да го пусна на 100 hz? При гледане на филми от компютъра, телевизорът работи само в два режима на зум - 16:9 и 4:3, но често и двата не ме устройват. Как да използвам всички режими на зум на телевизора? А мога ли да променя съотношението между страните на видеото, така че да гледам филмите на цял екран без да ми излизат черни ленти отгоре и отстрани?
    Подаваш сигнал с резолюция 1024х768@60Hz. Това е най-добрата картина, която ще изкараш през VGA входа. Не можеш да ползваш другите режими освен 16:9 и 4:3. Ще трябва да ползваш настройки на плеъра, който ползваш от компютъра за да оправиш пропорциите на картината и да зуумнеш образа за да изчезнат черните ленти. Препоръчвам да ползваш Windows Media Pleyr Classic, който има опция Scale to 16:9 TV и настройки за Pan&Scan за да зуумнеш образа.
    Крайния резултат е идеален и ще останеш доволен.

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    9
    #64

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Здравейте, имам следния проблем при свързване на PC-то с телевизора - LCD Panasonic 32LX700P. Телевизора е единствен монитор. Поддържа резолюция 1360/768. Когато свалих последните драйвери на NVIDIA ми каза да рестартирам компютъра след инсталацията им. Явно след рестартиране резолюцията е 1280/800 или нещо подобно, но телевизора не я поддържа и се вижда черен екран. Като вляза в safe mod в Windows няма проблем, но не знам как да променя резолюцията така, че след рестартирането да е 1360/768 или поне да е такава, че телевизора да я поддържа. Как мога да реша този проблем без да трябва да свързвам друг монитор и след това отново да свързвам телевизора.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #65

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    може би като свържеш тв-то към компа по друга линия - примерно компонентен изход

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    4
    #66

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Благодаря за отговора, Popcornhour. От къде да взема този WMP Clasic? Има ли по-добър начин да свържа лаптопа към телевизора от VGA-VGA? Имам и един друг проблем. Вкарвам звука от компютъра в усилвателя с дълъг кабел (5м.) и се получава голям брум.Сега гледам телевизора при настройки 1024х768 и 70 hz и е добре.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    33
    #67

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Какво ще кажете за следното свързване - компютър, ресивър и телевизор:
    Видео сигнал - dvi-hdmi до ресивъра и hdmi-hdmi до телевизора или направо dvi-hdmi до телевизора е по-добре. Ресивърите могат да ъпскейлват SD сигнал, нали?
    Аудио сигнал - звукова карта Creative X-Fi до ресивъра и оттам към колоните. Как се казва кабела, който ми трябва, препоръчайте някой.
    И отделно цифрова телевизия до ресивъра.

    Трябва ли да гледам нещо специално при избора на ресивър и телевизор (най-вероятно Панасоник 46PY85), за да е възможно това свързване и да си гледам 1080p без проблеми.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #68

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Цитат Първоначално публикувано от Orange
    Какво ще кажете за следното свързване - компютър, ресивър и телевизор:
    Видео сигнал - dvi-hdmi до ресивъра и hdmi-hdmi до телевизора или направо dvi-hdmi до телевизора е по-добре. Ресивърите могат да ъпскейлват SD сигнал, нали?
    Аудио сигнал - звукова карта Creative X-Fi до ресивъра и оттам към колоните. Как се казва кабела, който ми трябва, препоръчайте някой.
    И отделно цифрова телевизия до ресивъра.

    Трябва ли да гледам нещо специално при избора на ресивър и телевизор (най-вероятно Панасоник 46PY85), за да е възможно това свързване и да си гледам 1080p без проблеми.
    Подоходи осторожно към избора на ресийвъра си. Изобщо не всички ресийвъри ъпскелват SD сигнала. И което е по-важно не всички могат да конвертират аналоговите сигнали /примерно този от цифровия приемник/ към цифров през HDMI. А така се губи цялата идея за ресийвъра. Ще трябва всички видео кабели да ръгаш директно във телевизора, което не е кой знае какъв проблем стига да го знаеш и да имаш достатъчно входове на телевизора си.
    Иначе звуковата ти карта трябва да има цифров изход /оптичен или коаксиален/, който вкарваш директно във ресийвъра.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #69

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    всъщност ресийвърите с ъпскейл май струват общо взето над 1200-1500 лв а според марката и повече

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    6
    #70

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Надявам се, че ще можете да ми помогнете с 1 проблем. Имам 32" LCD телевизор JVC LT-32P80BU. Наскоро купих DVI-HDMI кабел и го свързах към PC-то, но изникна проблем с възпроизвеждането на картината. Монитора съм го включил през аналоговия изход на видеокартата и се надявах да се възпроизведе картината в режим Dual View (пропуснах да кажа, че съм с видекарта nVIDIA GeForce 8500GT), но тогава незнайно защо се разделя картината на 2 по вертикала и лявата част се вижда на primary дисплея, а дясната - съответно на другия. Пробвах с 2 различни версии на видеодрайверите и нямаше разлика. След това се помъчих в режим Clone, но и тук имах проблем, а именно - изображението е леко изрязано отвсякъде. От това, което четох в предните мнения, трябва да търся опцията Overscan в настройките на телевизора и да я изключа, но не мога да я открия. Много ще съм благодарен, ако можете да ми помогнете.

  13. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    8
    #71

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Здравейте,
    купих си това Сони http://www.dekom.bg/?page=product_de...8d5303f4887c5a

    Извинявам се за тъпия въпрос който ще задам, но какъв кабел да си купя за да мога да гледам филми от лаптопа си на Сонито без разлика в качеството на картината?????
    Предварително Ви благодаря!!

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #72

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Ако лаптопа ти няма DVI или HDMI изход ще трябва да се задоволиш със S-Video кабел, при който ще загубиш доста от качеството на картината. Особено ако става дума за HD филми.

  16. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    8
    #73

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Със сигурност няма HDMI изход, но как изглежда DVI izhoda aptopa??? - ne e li edin s dwe kato bol4eta otsrtani

  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    8
    #74

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    също така ми препоръчаха да си сложа на лаптопа mkplear- ВИЕ ползвали ли сте този плеър и чувам за някакъв преход от DVI към HDMI???

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    8
    #75

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    и има ли значение каква марка ще е този кабел и като цена някакъв ориентир??

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 97 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница
    От hristoslav2 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 313
    Последно: 18-05-17, 09:52
  2. Отговори: 0
    Последно: 11-08-11, 14:38
  3. Свързване на LG PLASMA към лаптоп HP ?
    От Lubaka във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 3
    Последно: 12-12-10, 21:46
  4. свързване на сървър с компютър
    От lubitel-art във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 27-09-10, 10:43
  5. Отговори: 6
    Последно: 04-01-06, 01:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе