Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 28 от 80 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 1192
Like Tree64Одобрявам

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #406

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mikk
    Мисля че проблема ви и на двамата не е в никой медия сървър, ползвал съм 3 - AllShare, HMS, PS3, и при трите никога не съм имал проблем със субтитрите. Никога не съм си играл да пускам суб, всички програми са по дифолт. Мое мнение че ПС тата ви са не настроени / инсталирани/ както трябва. >> Тук << съм ви качил снимки какви са настройките на PS3 при мен.
    Колкото до накъсването, много е важно на какво / колко мощно/ ПС и каква връзка ползваш между ПС и ТВ.
    Здравей! Би ли пояснил, какво имаш предвид под PC-тата не са настроени както трябва? Моя комп не е кой знае, какво - AMD Phenom x2 545, 4GB DDR 3, 512 video, но не мисля, че е слаб! Нито имам проблем с накъсването. Единствено по незнайно какви причини само Nero Media Home, изкарва субтитри на HX806PE. Всички други, каквото и да правя, не излиза. Относно PS3, на мен дори не засича плеъра, тоест не мога да го видя в списъка от домашното кино. Явно не е пригодено - няма специален профип.

    P.S. Относно другите съвъри, всички без PLEX се показват и работят, само където не ми излизат субтитри. Та затова засега съм с HMS, като вграждам субтитрите в контейнера - процедурата отнема 5 минути за филм 10GB.

  2.  
     
  3. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #407

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте ! Имам въпрос Имам компютър > рутер > Телевизор (връзката е WiFi през кабела не става) Компа е: AMD Authlon 64 Processor 3200+ 2.01GHz 1.75GB RAM Microsoft Windows XP Profesional 2002 Service pack 3. Рутъра е: Dlinkgo DIR-501. TV e: Samsung UE32D6500. Инсталирах си руския ХМС и въпроса ми е как да го настроя за да не ми секът .mkv 3D и m2ts 3D ? Вече съм изнервен и ядосан от проби на устройството и на Тв-то и не става да си уголемя субтитрите и е някакъв ужас Ако някой може да пусне видео или снимки с настройките ще съм адски благодарен ! И ако някой може да ми каже, дали ще мога да слушам DTS музиката си през този ХМС и дали ще мога да гледам BluRay ?

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #408

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от spark33
    Здравейте ! Имам въпрос Имам компютър > рутер > Телевизор (връзката е WiFi през кабела не става) Компа е: AMD Authlon 64 Processor 3200+ 2.01GHz 1.75GB RAM Microsoft Windows XP Profesional 2002 Service pack 3. Рутъра е: Dlinkgo DIR-501. TV e: Samsung UE32D6500. Инсталирах си руския ХМС и въпроса ми е как да го настроя за да не ми секът .mkv 3D и m2ts 3D ? Вече съм изнервен и ядосан от проби на устройството и на Тв-то и не става да си уголемя субтитрите и е някакъв ужас Ако някой може да пусне видео или снимки с настройките ще съм адски благодарен ! И ако някой може да ми каже, дали ще мога да слушам DTS музиката си през този ХМС и дали ще мога да гледам BluRay ?
    Няма как да не ти накъсва през WiFi то. За 1080р трява с жица да го свържеш. Защо не може да се свържи с жица? Този комп не е ли слабичък за 3D та и 1080 видео ?

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #409

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mikk
    Няма как да не ти накъсва през WiFi то. За 1080р трява с жица да го свържеш. Защо не може да се свържи с жица? Този комп не е ли слабичък за 3D та и 1080 видео ?

    Колега, би ли споделил на мен, как не ми накъсват филми 1080p - пробвал съм 35GB филм и нямам проблем през Wi-FI.
    За целта обаче, използвам домашното кино.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #410

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Освен ако картата на ТВ то не поддържа n стандарт няма как да не ти накъсва - трансвера стига до 4-5 Мбайта/с на места.

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #411

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mikk
    Освен ако картата на ТВ то не поддържа n стандарт няма как да не ти накъсва - трансвера стига до 4-5 Мбайта/с на места.
    Дори и да не е n стандарт - достатъчен е трансфера за 1080p, вече разстоянието е определящо.

  8.  
     
  9. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #412

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Интересното е, че mkv 3D Full HD 10 - 17 GB върви, а 5GB m2ts сече здраво .... разбрах как да си пусна и уголемя субтитрите през ХМС, обаче трябва да сложа отметка "задължително прекодиране при намиране на субтитри" , което е кофти, защото не може да се превърта. И изобщо не мога да разбера, как да го настроя за да не ги прекодира филмите... той плеъра на Самсунг си знае работата....
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1336262340[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator

    Колега, би ли споделил на мен, как не ми накъсват филми 1080p - пробвал съм 35GB филм и нямам проблем през Wi-FI.
    За целта обаче, използвам домашното кино.
    И аз имам домашно кино и е свързано със Тв-то с оптичен кабел. През него си вадя звука. Не би ли трябвало ако е свързан телевизора с домашното кино, което поддържа DTS, да мога да слушам DTS музика през руския сървър ? А как мога да си използвам DVD-то за да не ми секат филмите ?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1336259151[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от p1leto
    Ще се опитам да ти кажа как съм го направил при мен с HMS и телевизор Тошиба.
    Субтитрите ги държа в папката на филма и със същото име като филма. Някои субтитри HMS ги вижда, а други не и аз ги добавям допълнително ръчно.
    Значи, стартираш медиа сървъра -> настройки -> медиа-ресурсь -> добавить (в дясно) -> маркираш папката където са ти филмите (напр. Downloads) -> ОК -> ОК или продължаваш -> добавить -> маркираш папката където са ти снимките -> ОК -> ОК ...
    После настройки -> устройство -> избирам Самсунг 1920х1080 -> маркирам "винаги транскодирай ако намериш субтитри" -> "Встроенная поддержка файлов" на поле Филмь изчиствам всичко -> ОК
    При избор на устройство Самсунг, възпроизвежда и 720р без накъсване за разлика от настройка Филипс 1920х1080
    Субтитри. Все филмь -> в дясно ти се изреждат фсички филми ( евентуално -> Обновит) -> цъкаш плюса пред филма -> отварят ти се пътечки видео, аудио и евентуално субтитри -> ако има суб. -> Запуск -> пускаш ТВ-то и гледаш ако няма суб. -> десен бутон на мишката върху желания филм -> добавит дарожку -> посочваш файла на субтитрите в отворения прозорец -> ОК -> Запуск -> пускаш ТВ-то гушкаш се с половинката и гледате .
    Размер, цвят, контур, отстъп на субтитри -> Настройки -> Транскодер -> субтитрь -> мешаш, мешаш -> ОК -> Запуск-> пускаш ТВ-то и гледаш.
    Рестарт на HMS. Презапуск или Остановка - > Запуск или Остановка -> Х-ваш програмата и я стартираш отново.
    И аз благодаря и при мен се получи, но излезе друг проблем. Сега ми транскодира всички филми и не мога да превъртам и ако реша да спра филма не запомня до къде съм стигнал и ми го пуска отначало. За това имаш ли решение ? Благодаря предварително !

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #413

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от spark33

    И аз имам домашно кино и е свързано със Тв-то с оптичен кабел. През него си вадя звука. Не би ли трябвало ако е свързан телевизора с домашното кино, което поддържа DTS, да мога да слушам DTS музика през руския сървър
    Няма как да слушаш DTS, без прекодиране, телевизора не поддържа DTS, както и passtrough.

  11. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #414

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    Няма как да слушаш DTS, без прекодиране, телевизора не поддържа DTS, както и passtrough.
    Ок, тогава как да прекодирам DTS, че да мога да го слушам на домашното кино, което е свързано с оптичен кабел към телевизора ?

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #415

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от spark33
    Ок, тогава как да прекодирам DTS, че да мога да го слушам на домашното кино, което е свързано с оптичен кабел към телевизора ?
    Добре, обясни ми за какво ти е точно DTS музика? Свали си 320кбит mp3 и си свиркай... Знам, че DTS 5.1 е добре за музика, но в случая като не се поддържа е безсмислено да се прекодира и да се пуска...

  13. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #416

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    Добре, обясни ми за какво ти е точно DTS музика? Свали си 320кбит mp3 и си свиркай... Знам, че DTS 5.1 е добре за музика, но в случая като не се поддържа е безсмислено да се прекодира и да се пуска...
    Добре де, обясни ми тогава за какво са тия настройки в PS3 server. "Keep DTS audio in stream (compatible with optical output)(AviSynth not supported)" и "DTS/FLAC to LPCM conversion (you need a HDMI receiver for streaming LPCM 5.1)" ???

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #417

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от spark33
    Добре де, обясни ми тогава за какво са тия настройки в PS3 server. "Keep DTS audio in stream (compatible with optical output)(AviSynth not supported)" и "DTS/FLAC to LPCM conversion (you need a HDMI receiver for streaming LPCM 5.1)" ???
    Колко пъти да ти кажа, че телевизора не поддържа DTS passtrought!

    Тези настройки са, ако се транскодира видео кодека.

  16. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #418

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    Колко пъти да ти кажа, че телевизора не поддържа DTS passtrought!

    Тези настройки са, ако се транскодира видео кодека.
    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    Колко пъти да ти кажа, че телевизора не поддържа DTS passtrought!

    Тези настройки са, ако се транскодира видео кодека.
    Ахам, ясно. Благодаря ти за информацията ! А нещо за суб на ХМС можеш ли да ми кажеш ? Ако искам по-големи субтитри, винаги ли ще ми транскодира филма и няма да мога да превъртам ?

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #419

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от spark33
    Ахам, ясно. Благодаря ти за информацията ! А нещо за суб на ХМС можеш ли да ми кажеш ? Ако искам по-големи субтитри, винаги ли ще ми транскодира филма и няма да мога да превъртам ?
    Моля! За субтитрите не мога да коментирам, понеже както може би знаеш, при мен не тръгват и аз ги вграждам в контейнера.

  18. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #420

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Някой може ли да ми каже, дали е пускал 3Д субтитри през ДЛНА сървър ? и как се работи с тия програми "mkvmerge GUI" ; "3D-Subtitler 2.7.1.0" ; "tsmuxer" ; "srt23dass" ? Опитвам се с едната да направя 3Д субтитри а с другата да ги вградя в контейнера. Донякъде ми се получава. Ако ги отворя през плеър на компа ми показва две отделни картини и под всяка си има субтитри, обаче като пусна тв-то изобщо не ми намира субтитрите Иначе в руския медия сървър ми показва, че са вградени в контейнера... странна работа....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 80 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 20:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 14:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе