Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 23 от 80 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 1192
Like Tree64Одобрявам

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    14
    #331

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте на всички! Искам да попитам може ли да извадя субтитри с медиен сървър Twonky Media , като телевизора ми е Philips 9604 и плейера на телевизора (който възпроизвежда ,когато пусна филм на флашка през USB-то) не поддържа субтитри?

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #332

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от joroblue
    За плеара и настройките - ясно, но това първото линкче което трябва да се изтегли нещо не мога да се оправя...
    За да свалите файла, натиснете бутона "скачать".

    http://sendfile.su/481821

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    14
    #333

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    За да свалите файла, натиснете бутона "скачать".

    http://sendfile.su/481821
    Да стана вече, разбрах как става.

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #334

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от joroblue
    Да стана вече, разбрах как става.
    ;-)

  6. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #335

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Четох много в тази тема и нищо от това не ми помогна да подкарам филм (чрез Allshare или PC maneger или през който и да е сървър) на Тв самсунг уе32д6500 При мен проблема е малко по-различен.Интернетският кабел влиза в нас от там влиза в рутъра, но само минава през него а не дава интернет на рутъра, после отива до суич и от суича по същия кабел по които идва сигнала се връща в рутъра за да даде интернет. От суича излиза друг кабел, който пък дава интернет на компа, а от рутъра излиза кабел, който дава нет на ТВ-то. Имам два IP-та. Имам ВИФИ в цялата къща. Имам нет на компа. Имам нет (безжичен и кабелен) на Тв-то обаче, когато си пусна, някой сървър на компа не ми открива ТВ-то а само някакви други устройства на комшиите. Вече не знам, какво да направя. Пробвах всичко. Ако някой има идея с удоволствие и благодарности ще приема съветите му !

  7. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #336

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Използвам "Домашний медиа-сервер" на ТВ Самсунг УЕ32Д6500 и съм адски доволен. Искам само да попитам ако някой може да ми каже, дали става да се пускат файлове и по кабела, защото аз до сега съм го ползвам само безжично през ВИФИ-то ? Някакви настройки ли трябва да се направят или изобщо не може ?

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #337

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от spark33
    Използвам "Домашний медиа-сервер" на ТВ Самсунг УЕ32Д6500 и съм адски доволен. Искам само да попитам ако някой може да ми каже, дали става да се пускат файлове и по кабела, защото аз до сега съм го ползвам само безжично през ВИФИ-то ? Някакви настройки ли трябва да се направят или изобщо не може ?
    Ако има LAN порт - може.

  10. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #338

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    Ако има LAN порт - може.
    Не става Веднага ме изхвърля. Явно трябват някакви допълнителни настройки.

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #339

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Някой който използва "Домшний Медиа Сервер" Да сподели какви трябва да са настройките за да се възпроизведе ISO Bluray с помощта на транскодиране?

  12. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #340

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    Някой който използва "Домшний Медиа Сервер" Да сподели какви трябва да са настройките за да се възпроизведе ISO Bluray с помощта на транскодиране?
    Аз го ползвам и искам да разбера също как става с ISO Bluray и искам да разбера, защо на DVD звукът ми ту спира - ту почва ?

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #341

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Има ли някаква причина през DLNA филмите, различни от стандартните xvid фомати и mkv, на m2ts и ts, да не излизат субтитрите?

    Само при m2ts и ts не ми се показват през Nero Home Media 4? На компа си тръгва, обаче през DLNA не.

    Тоест, дори да обърна голям mkv, който има субтитри в m2ts или ts, тогава субтитрите не се показват...

    Процедурата е прилагам, понеже незнайно защо на плеъра не му се нравят релийзите на HDRemux (за тези по-големите говоря и се бъгва целия плеър и трябва рестарт от щепсела...)

    Та релийза Fast.Five.2011.Extended.Cut.Blu-ray.Remux.1080p.AVC.DTS-HD.MA.5.1-HDRemuX.torrent от замунда не ми тръгва на плеъра и само ако го обърна или в m2ts и ts, тръгва но без субтитри. Това за мен не е проблем, но се чудя къде може да се крие решението на проблема?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    48
    #342

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от spark33
    Използвам "Домашний медиа-сервер" на ТВ Самсунг УЕ32Д6500 и съм адски доволен. Искам само да попитам ако някой може да ми каже, дали става да се пускат файлове и по кабела, защото аз до сега съм го ползвам само безжично през ВИФИ-то ? Някакви настройки ли трябва да се направят или изобщо не може ?
    Аз също ползвам този сървър,но не съм изгледал до сега нито един филм до края-спират ми между 25-та до 30-та минута.При теб как е и ако не ти спират филмите,то моля обясни!

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #343

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от marfi62
    Аз също ползвам този сървър,но не съм изгледал до сега нито един филм до края-спират ми между 25-та до 30-та минута.При теб как е и ако не ти спират филмите,то моля обясни!
    На какъв телевизор гледате филмите? Какво устройство използвате?

    P.S. Ако може някой на моя въпрос да отговори?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1332695040[/time]_________________________________________________

    P.S. Май тук се крие ключа към баракта



    Доколкото разбирам ако пусна съдържание от поддържаните контейнери, субтитрите тръгват автоматично... В графата за DLNA/Разширение, докато кодека може да бъде един от изброените, които да се съдържат в опаковката например mkv?

    Погледнете подчертаното от мен, аз се опитвам да плейна директно кодека m2ts и се получава да се възпроизведе без проблем, но моята логика която открих защо не ми излизат субтитрите когато плейвам m2ts или ts съдържание, при положение че на един и същи филм с контейнер mkv тръгват, а само с m2ts или ts, субтитрите не излизат, е че субтитрите биха се възпроизвеждали само, ако пускам филма само от поддържания контейнер, а не директно от кодека... Правилно ли мисля?

    Та въпреки че се поддържат форматите, дали наистина е това причината да не ми се показват субитрите през DLNA, при възпроизвеждане директно на кодека, а не на поддържащия контейнер?

    Много не намирам причина защо така или иначе не ми тръгват субтитрите, ако плейна филм да речем 300.m2ts и субтитри към него 300.srt?

    Няма как да пробвах от външен носител, защото използвам DLNA протокола...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    48
    #344

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    На какъв телевизор гледате филмите? Какво устройство използвате?

    P.S. Ако може някой на моя въпрос да отговори?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1332691440[/time]_________________________________________________

    P.S. Май тук се крие ключа към баракта



    Доколкото разбирам ако пусна съдържание от поддържаните контейнери, субтитрите тръгват автоматично... В графата за DLNA/Разширение, докато кодека може да бъде един от изброените, които да се съдържат в опаковката например mkv?

    Погледнете подчертаното от мен, аз се опитвам да плейна директно кодека m2ts и се получава да се възпроизведе без проблем, но моята логика която открих защо не ми излизат субтитрите когато плейвам m2ts или ts съдържание, при положение че на един и същи филм с контейнер mkv тръгват, а само с m2ts или ts, субтитрите не излизат.

    Та въпреки че се поддържат форматите, дали наистина е това причината да не ми се показват субитрите през DLNA, при възпроизвеждане на различно съдържание/контейнер от поддържаните?
    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    На какъв телевизор гледате филмите? Какво устройство използвате?

    P.S. Ако може някой на моя въпрос да отговори?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1332691440[/time]_________________________________________________

    P.S. Май тук се крие ключа към баракта



    Доколкото разбирам ако пусна съдържание от поддържаните контейнери, субтитрите тръгват автоматично... В графата за DLNA/Разширение, докато кодека може да бъде един от изброените, които да се съдържат в опаковката например mkv?

    Погледнете подчертаното от мен, аз се опитвам да плейна директно кодека m2ts и се получава да се възпроизведе без проблем, но моята логика която открих защо не ми излизат субтитрите когато плейвам m2ts или ts съдържание, при положение че на един и същи филм с контейнер mkv тръгват, а само с m2ts или ts, субтитрите не излизат.

    Та въпреки че се поддържат форматите, дали наистина е това причината да не ми се показват субитрите през DLNA, при възпроизвеждане на различно съдържание/контейнер от поддържаните?
    Гледам на Toshiba 32 TL 838, а за какво устройство става дума-ползвам HMS-руския;връзката телевизор-компютър става чрез рутер-компютър с рутер се вързват wi-fi,а от рутера до телевизора връзката е с кабел.

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #345

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от marfi62
    Гледам на Toshiba 32 TL 838, а за какво устройство става дума-ползвам HMS-руския;връзката телевизор-компютър става чрез рутер-компютър с рутер се вързват wi-fi,а от рутера до телевизора връзката е с кабел.
    При положение че използвате кабелна връзка директно до компютъра, не виждам как може да Ви насича?

    P.S. някой по моя въпрос? https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg569258

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 80 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 20:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 14:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе