Страница 11 от 26 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 381

Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    127
    #151

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    здр. До сега винаги съм гледал филми с ДМС, но след преинсталация на уиндоуса имам малки проблеми.
    Единият е че когато пусна голям филм (20ГБ) след 20-30 мин гледане ми се запълва хард диска. Свободното ми място в "С" е 13 гб, инсталирах програмата в "D", но нямаше ефект, промених папка в транскодираните файлове (каталог изходни файлове) но не стана.
    Другият ми проблем е с превъртането на филма, когато дам да ми се премести в определна минута, забива, и пуска следващия филм.
    И третият ми проблем е че когато пусна един филм и го изтрия от ДМС няма качване повече, само преинсталация на програмата го оправя. Пробвах със сканиране ама ..... НЕ.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    2
    #152

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    dilyn благодаря за отговора но не става по този начин (

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    102
    #153

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от vandu Виж публикацията
    здр. До сега винаги съм гледал филми с ДМС, но след преинсталация на уиндоуса имам малки проблеми.
    Единият е че когато пусна голям филм (20ГБ) след 20-30 мин гледане ми се запълва хард диска. Свободното ми място в "С" е 13 гб, инсталирах програмата в "D", но нямаше ефект, промених папка в транскодираните файлове (каталог изходни файлове) но не стана.
    Другият ми проблем е с превъртането на филма, когато дам да ми се премести в определна минута, забива, и пуска следващия филм.
    И третият ми проблем е че когато пусна един филм и го изтрия от ДМС няма качване повече, само преинсталация на програмата го оправя. Пробвах със сканиране ама ..... НЕ.
    Според мен няма как да "лапа" 13ГБ.Сигурен ли си, че се получава докато гледаш филм?Колко е голям филма?Принципно програмата си прави буфер, но чак пък толкова голям...
    Виж дали проблема спревъртането го има на филми с по-ниско качество.
    Опитай като хванеш папката с филма и я влачиш в ДМС.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    127
    #154

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    филма е 22 GB, Проблема с превъртането го има и при по-малки филми, всички които съм пробвал са над 3 GB

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    102
    #155

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    А докато превърташ, как се товари ПС-то?Колко CPU и видео?Пусни един пинг към ТВ-то да не би нещо мрежата ти/рутера да кляка.

    П.С. От къде даваш да се премести в определена минута?Аз превъртам от стрелките на ТВ-то, до мястото където ми трябва.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    6
    #156

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте и от мен, поредният с проблема с цикленето на филми, без значение какъв размер са файловете. Онзи ден като купих рутера, в началото изгледах 3 серии от един сериал, абсолютно без да забие и за секунда. След това не знам какво стана, но не мога да ги подкарам. Тръгват в началото и като стигнат до 10 сек. започва цикленето. Изчетох цялата тема от началото докрай и пробвах всичко, което сте препоръчали за проблема. Даже инсталирах и Serviio, но проблемът не се реши. И при него същото зацикляне. Започвам да си мисля, че вече е от рутера. Защото го пробвах чрез кабел от рутера към ТВ-то и си върви без проблем. Обаче не искам с кабел, а чрез Wi-Fi, иначе ако ще е с кабел имам си HDMI кабел. Възможно ли е проблемът да е в рутера? Рутерът е TL-WR841N.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #157

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    fireman , възможно е примерно WI-FI картата в телевизора да е 54 мегабитова и заради това през Wi-Fi да имаш грижи с по-големи като обем филми.
    Този пост е редактиран от stenly; 08-04-14 в 21:03.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    6
    #158

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    stenly, не съм наясно с тези неща чак толкова. Просто чета от форума и пробвам. И сега не може ли да се направи нещо или да забравя за Wi-Fi?

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #159

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Дай малко информация какво гледаш като съдържание. По-скоро ме интересува големината на файловете които пускаш. Между другото можеш да пробваш да смениш от рутера канала на който в момента излъчва WI-FI защото може да имаш комшия рутера на който да излъчва на същият канал и да си пречат. Моя рутер е 450 мегабитов но понеже телевизора ми е 54 мегабита, предпочетох кабелче и да забравя за проблемите си.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    6
    #160

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Гледам предимно филми. Музиката си върви без проблем. Онзи ден гледах 3 серии на един сериал с големина на файловете 1,60 GB, пусках преди това и Блурей рипове 4,36 GB и 7 GB. Всичко си вървеше гладко, сега не иска. И откъде се сменя канала на рутера? Само това още не съм пробвал.

    П.П. Искам да отбележа, че пробвах и ДВД рипове по-малки 700 мб, пак цикли.

  13. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #161

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Канала се сменя от самия рутер ако не се оправи пробвай с друг рутер,много зависи и от компа на който е сървъра.Аз от както си смених рутера няма грижи стария все забиваше на безжичния особенно телефон на който е пуснат фейсбука го правеше сандър.Вземи кутията на рутера или на него ако има лепенка какъв му е адреса и виж на кои канал е и на каква честота работи на n е най добре обаче ако имаш стари устройства го остави на bgn mixet,не съм експерт по рутерите но практиката е доведе до тези изводи е с леки консултации де.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    6
    #162

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Пич, не знаеш колко ми помогна! Сега върви без да цикли! Знаех си, че проблемът е в рутера.
    Channel беше на Auto, направих го на 6 канал, а Channel Width сложих на 40 MHz.
    Благодаря ви и на двамата със Стенли!

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #163

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане


  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    127
    #164

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    комп - рутер с WI FI
    Рутер - TV кабел.
    със стрелките ми дава да превъртам само на първа степен (2 и 3) ми изписва че опцията е недостъпна
    с едно от копчетата може да прежърташ на по-големи интервали, с него като пробвам направо забива.
    мен най ме дразни това че прави нещо подобно на бекъп на харда и не знам как да го преместя да го прави на "D"

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    16
    #165

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Можеш да си направиш папка за temp файла, където пожелаеш, както съм показал на скрийншота. Особеното е, че за да зададеш папката, тя трябва да е празна.

    Аз имам следния проблем:
    Гледам филма нормално и по едно време филмът просто спира. И не може да се продължи, а трябва да се стартира отначало.
    Също така не мога да превъртам. Пускам да превъртам и уж почва да превърта, но реално се движи с нормална скорост. А назад изобщо не мога да превъртам - продължава да си върви напред
    С телевизор Toshiba 40L7335DG съм.
    Някой имал ли е подобен проблем ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 26 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 87
    Последно: 13-01-17, 10:19
  2. XBMC Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От i486 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 19
    Последно: 16-11-15, 00:53
  3. Домашний медиа-сервер - странен проблем
    От Blazhev във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 0
    Последно: 06-04-13, 14:00
  4. Домашний медиа-сервер проблем
    От plkochev във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 29-12-12, 23:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе