Страница 16 от 26 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 379
Like Tree19Одобрявам

Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #226

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Опитай да смениш "тип устройство" (от "настройки" - "устройства" - "reciever" - "настройки") - пробвай с различни.
    За да видиш видеата - най-отгоре, вляво - избираш "филми".

    Също така, като ти се покажат филмите в "Каталоги медия ресурсов", отвори един, и като се появи в "Списък [Филми]" "цъкни" върху него с десен бутон.Да речем, че филма е "1280x720" - избери "Профил транскодирования" - "Транскодирование с перекодированием видео" - "Филм (основен) 1280х720".
    Този пост е редактиран от Frogst; 12-12-14 в 14:11.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    49
    #227

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Направих го. Смених устройствата на resiever - няма файда. Филмите нито тръгват - нито се показват в папката. Преинсталирах програмата и пак. Направих началните настройки както е показано в началния клип и после си донастроих: устройствата на ресивър, субтитрите, резолюцията, но файда йок. Всеки път мивади File Format Error.
    Само веднъж като влязох в папката "Каталог медия ресурсов" ми изкара 4-5 серии от един сериал /а те сериите са много повече/ и като пусна някоя от тези които ми вади - тръгва само звука без никаква картина. Влизам също така в папката Транскодирования и от там в папка Каталог медия ресурсов, но пак нищо не излиза.
    Интересното е също така, че като пусна от компютъра някоя снимка - десен бутон и възпроизведи с Denon - снимката ми излиза. Но през ресивъра влизам в папките и снимките също не ми ги показва никъде - не ги намирам

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #228

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Странна работа. А какъв е този клип от който правиш първоначалните настройки? Аз това, което правя при инсталиране е да добавя папки в "Медия ресурси", да избера "Тип устройство" (за устройството на което ще гледам), и да сложа отметка на "Всегда выполнят субтитри...". Сигурно си забелязал, че има малка тънкост при избора на "Тип устройство": (1) когато влезнеш в "Настройки" - "Устройства" - избираш "Тип устройство" (примерно "ÄV Receiver"); (2) след това с ляв бутон на мишката избираш "Receiver" (там, където са изредени устройствата) и отиваш на "Настройки" (в дясната част на прозореца); (3) след като се отвори новия "прозорец", в горната част пак трябва да избереш "Тип устройство".

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    49
    #229

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Ами гледах този клип, който е на първата страница - въвеждащият. Избрах и ресивър - всичко направих - изчетох всичките 15 страници от тази тема, но не стана.
    Ама няма значение вече - отказвам се.
    Идеята е че съм си вързал компютъра към ресивъра посреством оптичен кабел. Но блурей филмите HD звука не тече по оптика. И си мислех само за тях да ползвам DLNA.
    Но вече се надъхах - ще си взема мулти медиен плеър /даже харесах на марката MEDE8ER/ и ще го ползвам само за филми. Имам един голям хард диск, който така или иначе го ползвам само за филми - там ги сваляма, гледам ... Та дали ще седи в компютъра ми или в мулти медийния плеър - разлика няма.
    И така. Благодаря ви че се опитахте да помогнете, оценявам го, но наистина се отказвам от тази работа. Докато си взема плеър - няма да се наслаждавам на HD Master Audio звука - но ще го преживея някакси до пролетта.
    Благодаря още веднъж.
    Поздрави

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #230

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Мултимедиен плеър е най-доброто решение, а и марката която си избрал е много добър вариант. Хард диска може да си остане включен в компютъра - като вържеш плеъра с LAN кабел към рутера, ще се вижда цялото съдържание на компютъра, включително и външния хард диск. Единственият минус е, че когато гледаш филми, компютъра трябва да е включен.
    Поздрави и успех!

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    4
    #231

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте,
    Страхотен форум с ужасно много полезни мнения.
    Имам проблем, на който до момента не намирам решение.
    Свалих и инсталирах Домашний медиа-сервер, всичко върви на 6 през WI FI, без насичане, със субтитри и пр. Проблемът е че филми със DTS нямат звук на телевизора. Има ли някаква настройка или трябва да се преконвертира аудиото на филма в АС3? Благодаря предварително!

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #232

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Взех от комшията един CANYON CN-D05P, който е на 100 Mbps, но не може да се свърже с телевизора. Какво трябва да задам, сложих ip, но иска и proxy? Старият di-524 се разпознаваха с автоматични настройки, но този неще. Благодаря за помощта! Дано да мога да преборя това сечене на 1080

    - - - - - - - - - -
    Проблема, е че старото ти устройство е било рутер а новото е суич [emoji2]
    Та функцията на това устройство е само да свързва мрежовите кабели, няма настройки, dhcp, и така нататък.
    За да направиш връзка между тв и комп с него, трябва да зададеш ип-та на 2-те устройства.
    Примерно на компютъра пишеш 192.168.0.10 а на тв 192.168.0.11
    brotzki одобрява това.

  10. Member Аватара на zmeya.70
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Северозападо
    Мнения
    303
    #233

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Как да си добавя
    1-интернет тв
    2-даден сайт за онлайн гледане
    HBO GO. It's HBO. Anywhere.Прикачен файл 15478
    Без име 4.jpg
    Този пост е редактиран от zmeya.70; 22-12-14 в 15:12.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #234

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    Проблема, е че старото ти устройство е било рутер а новото е суич [emoji2]
    Та функцията на това устройство е само да свързва мрежовите кабели, няма настройки, dhcp, и така нататък.
    За да направиш връзка между тв и комп с него, трябва да зададеш ип-та на 2-те устройства.
    Примерно на компютъра пишеш 192.168.0.10 а на тв 192.168.0.11
    Честито Рождество Христово! Благодаря за информацията, но се отказах да търся решения с насичането при 1080. Ще се гледа на 720, а и не виждам драстична разлика с 1080. Толкова си може ЕТ5 серията.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    22
    #235

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте,

    Не мога по никакъв начин да подкарам филм с двуканално аудио през Домашний Медиа Сервер на LG42LA620S.
    От менюто във вградения плеър на телевизора няма никаква опция , кой стрийм да ползва.
    Рових из настройките на медия сървъра, но нищо адекватно не откривам по темата (може и да не съм търсил усърдно).
    Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и ако да, може ли да сподели решение?
    Благодаря.

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    7
    #236

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Vladimir Kabakov Виж публикацията
    Здравейте,
    Страхотен форум с ужасно много полезни мнения.
    Имам проблем, на който до момента не намирам решение.
    Свалих и инсталирах Домашний медиа-сервер, всичко върви на 6 през WI FI, без насичане, със субтитри и пр. Проблемът е че филми със DTS нямат звук на телевизора. Има ли някаква настройка или трябва да се преконвертира аудиото на филма в АС3? Благодаря предварително!

    Щом телевизора не чете този формат, звукът трябва да се прекодира. ДМС, прави това. Но може би си настроил, да не ти го конвертира. Провери типа файлове, които си задал, че телевизора чете. Или виж да не си настроил, да запазва аудиото, без конвертиране.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от korween Виж публикацията
    Здравейте,

    Не мога по никакъв начин да подкарам филм с двуканално аудио през Домашний Медиа Сервер на LG42LA620S.
    От менюто във вградения плеър на телевизора няма никаква опция , кой стрийм да ползва.
    Рових из настройките на медия сървъра, но нищо адекватно не откривам по темата (може и да не съм търсил усърдно).
    Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и ако да, може ли да сподели решение?
    Благодаря.

    Пробвай с десен бутон върху филма в десния прозорец на основното меню. "Редактирование информации"- чекни "звук", добавить/зеленото кръстче/, и му задай и двата канала.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    3
    #237

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте имам два въпроса за програмата има ли как да се увеличат субтитите и звука е някак по слаб на някои филми , има ли настройки за тези неща?Пробвах от едно място където има за субтитрите размер, но нищо не се променя.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    55
    #238

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Немога и немога .2-3 реплики и айде шльоковица 2-3 реплики и шльоковица.Какво ли не преинсталирах кодеци самата програма.Как ли не пробвах да кодирам ...не ще и неще.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    14
    #239

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Ама че боклук е тази програма!
    Преди 2-3 седмици си свалих "Шифърът на Леонардо" , изгледах го на смарт тв-ра и го изтрих. Седмицата след това гледах 2 филма и в произволни моменти и от двата ми се включиха субтитрите на "Шифъра..." вървящи паралелно с другите....!!!
    Е...ти софтуера ако след всеки филм трябва да чистя някакъв кеш , ако изобщо има нещо такова....

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    10
    #240

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Програмата не е боклук, но понякога е много бъгова, аз от 2 седмици се мъчих , доста неща изчетох, доста опити направих и я подкарах, Питах тук за някои настройки и проблеми.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 26 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 87
    Последно: 13-01-17, 09:19
  2. XBMC Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От i486 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 19
    Последно: 15-11-15, 23:53
  3. Домашний медиа-сервер - странен проблем
    От Blazhev във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 0
    Последно: 06-04-13, 13:00
  4. Домашний медиа-сервер проблем
    От plkochev във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 29-12-12, 22:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе