Страница 6 от 26 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 379
Like Tree19Одобрявам

Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    1
    #76

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Evala za obqsnenieto, suer si sorry za latinicata zlatni ste momcheta

    Цитат Първоначално публикувано от Dmitarcho Виж публикацията
    подкарах ги буквите Като отвориш ДМС /Домашен Медиен Сървър/, избираш с филма който ще пускаш, десен бутон => Редактиране информация ,/ако не се виждат буквите, ги добавяш ръчно => Добави , тук си намираш папката с филма и посочваш буквите => Въибрат /или нещо подобно беше. Трябва видеото, звука и титрите да станат жълти .. аз така ги подкарах буквите. Погледни и https://forum.setcombg.com/dlna-%D0%...%B5%D1%80.html тази тема, има скрииншотове къде трябва да се сложат отметки за буквите. ДАно съм помогнал. Не ми е "мощен" компутара, но изгледах един 10-тина ГБ филм 3D без проблеми.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    102
    #77

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Проблемите които виждам аз в домашний медиа сервер:

    1) Не мога да пускам през външен DLNA клиент .mkv филми (примерно от таблета с BubbleUPnP и MediaHouse, при serviio е ОК)
    2) При плейването на по-големи .mkv филми има много неприятно насичане на моменти (звук и картина, при serviio е ОК)
    3) Когато превъртам на пред, няма preview на момента на който си (примерно от 00:05 отивам на 02:05 и трябва да натисна плей за да видя кадъра, докато при serviio не е така)

    Проблеми при Serviio :

    1) Не успях да подкарам по никакъв начин субтитри да Blu-ray (видео файла е .mkv)
    2) Не успях да намеря начин да оправя големината на субтитрите (прекалено са малки или е въпрос на навик).
    3) На някой 1080i филми не ми засича субтитрите, докато на други нямам проблем (файловете са с едно и също име .mkv и .srt)

    Плюсовете са, че си плейва всичко от външни DLNA клиенти (андроид), няма проблем с накъсвания и големи файлове.

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    6
    #78

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    здравей те всички имам въпрос, защо MPEG-2 файлове който са над 5гб не ми тръгват.Процесорът ми е intel 2.7gh dual core,свързването е с кабел телевизорът е panasonik ET5
    Този пост е редактиран от kambata7575; 05-11-13 в 14:52.

  5. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #79

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Всичко е 6. Остана само да разберем, как да изключим транскодинга след като сме си пуснали субтитри от HMS за да могат да бъдат по-големи и четливи ??? Ако някой го е направил, нека да сподели. Защото си ги направих големи и хубави субтитрите и започна да транскодира и сега не става да се превърта. Като върна настройките и си чете нормално субтитрите от папката на филма, не транскодира обаче пък събтитрите са малки.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    102
    #80

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Да си коригирам мнението за Домашний медиа-сервер.След като нагласих буфера, насичането на 1080i спря.

    Трябва да тествам, но да питам и тук: има ли разлика в качеството на сигнала на 1080i между ползването на какъвто и да е DLNA и директна връзка ПС-ТВ с HDMI кабел?Нали сървъра прекодира филма за да може ТВ-то да го разпознае или това се прави само с формати които ТВ-то не поддържа?

  7. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #81

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mrowcp Виж публикацията
    Да си коригирам мнението за Домашний медиа-сервер.След като нагласих буфера, насичането на 1080i спря.

    Трябва да тествам, но да питам и тук: има ли разлика в качеството на сигнала на 1080i между ползването на какъвто и да е DLNA и директна връзка ПС-ТВ с HDMI кабел?Нали сървъра прекодира филма за да може ТВ-то да го разпознае или това се прави само с формати които ТВ-то не поддържа?
    Кажи как настрои буфера, че при мен сече яко ?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    102
    #82

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от spark33 Виж публикацията
    Кажи как настрои буфера, че при мен сече яко ?
    Виж в настройките, мисля на Транскодер беше (нямам я на това ПС).По принцип не беше активна.За буфер сложих 1000MB.По дефаулт мисля беше 200 или 300.

    ЕДИТ:

    Сега като свалих БГ версията видях, че опцията се води "Буфер в паметта (без използване на диска)".Явно при бавни дискове се получава това насичане.
    Този пост е редактиран от mrowcp; 12-11-13 в 03:12.
    spark33 одобрява това.

  10. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #83

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mrowcp Виж публикацията
    Виж в настройките, мисля на Транскодер беше (нямам я на това ПС).По принцип не беше активна.За буфер сложих 1000MB.По дефаулт мисля беше 200 или 300.

    ЕДИТ:

    Сега като свалих БГ версията видях, че опцията се води "Буфер в паметта (без използване на диска)".Явно при бавни дискове се получава това насичане.
    Има БГ версия ? Ама аз защо се мъча с руската ? От къде мога да я сваля ?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    102
    #84

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    wild media server , но е 15 дневна.После искат $$$

  12. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #85

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mrowcp Виж публикацията
    wild media server , но е 15 дневна.После искат $$$
    Значи няма файда от цялата работа

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    1
    #86

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Хора имам тв ЛГ и всичко си върви добре с този руски сървър,но нещо стана с 3д филмите и субтитрите им като има отметка на "всегда вьiполнят транскодирование если найденьi субтитрьi" субтитрите вървят и на двата образа в ляво и дясно, но като натисна 3д бутона на дистанционното не ми дава да избирам какъв начин на сливане да направи, а само размазва 2та образа и има субтитри, като махна отметката от "всегда вьiполнят транскодирование если найденьi субтитрьi" ми дава да избирам, но не тръгват субтитрите .... Някой знае ли как да го оправя ?
    БЛАГОДАРЯ Предварително!!!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    183
    #87

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mrowcp Виж публикацията
    Виж в настройките, мисля на Транскодер беше (нямам я на това ПС).По принцип не беше активна.За буфер сложих 1000MB.По дефаулт мисля беше 200 или 300.

    ЕДИТ:

    Сега като свалих БГ версията видях, че опцията се води "Буфер в паметта (без използване на диска)".Явно при бавни дискове се получава това насичане.
    Здравейте!
    При мен страшно насича.Били казал кое по-точно си нагласил та при теб го няма това насичане.От една седмица се мъчим всякакви настройки ,но уви нищо.
    Моля и към всички останали във форума наистина имали някакви конкретни настройки ,с които може да се гледа филм 1080i без насичане.
    Имали значение скоростта на интернета,рутера,като искам да ви кажа ,че връзката между рутера и тв то е безжично също така и лаптопа.След
    няколко дена мъчение успяхме да подкараме поне субтитрите ,но насичането не може да се махне.
    Молим за помощ дали изобщо е възможно или не като искам да кажа че тв то е PANASONIC 50ST60.

    Много ви благодарим !
    Този пост е редактиран от alex_; 14-11-13 в 23:18.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #88

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от alex_ Виж публикацията
    Здравейте!
    При мен страшно насича.Били казал кое по-точно си нагласил та при теб го няма това насичане.От една седмица се мъчим всякакви настройки ,но уви нищо.
    Моля и към всички останали във форума наистина имали някакви конкретни настройки ,с които може да се гледа филм 1080i без насичане.
    Имали значение скоростта на интернета,рутера,като искам да ви кажа ,че връзката между рутера и тв то е безжично също така и лаптопа.След
    няколко дена мъчение успяхме да подкараме поне субтитрите ,но насичането не може да се махне.
    Молим за помощ дали изобщо е възможно или не като искам да кажа че тв то е PANASONIC 50ST60.

    Много ви благодарим !
    Има значение скороста на нета и още повече от рутера за насичането на филмите. Това се получава,когато е безжична връзката. Пробвай с по -мощен рутер и ще се оправи всичко !!!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    102
    #89

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от alex_ Виж публикацията
    Здравейте!
    При мен страшно насича.Били казал кое по-точно си нагласил та при теб го няма това насичане.От една седмица се мъчим всякакви настройки ,но уви нищо.
    Моля и към всички останали във форума наистина имали някакви конкретни настройки ,с които може да се гледа филм 1080i без насичане.
    Имали значение скоростта на интернета,рутера,като искам да ви кажа ,че връзката между рутера и тв то е безжично също така и лаптопа.След
    няколко дена мъчение успяхме да подкараме поне субтитрите ,но насичането не може да се махне.
    Молим за помощ дали изобщо е възможно или не като искам да кажа че тв то е PANASONIC 50ST60.

    Много ви благодарим !
    Много неща имат значение, но едва ли е от рутера.Има значение процесора на лаптоп-а, защото той се товари най-много.
    Нагласянето за буфера е ето от тук:



    По принцип не е чекнато и е на 200MБ, но колкото повече RAM памет имаш, толкова по-голямо число може да напишеш.Според мен 1GB е достатъчен (поне до сега не съм пускал .mkv което да ми сече при тези настройки).

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Русе
    Мнения
    17
    #90

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    mrowcp, би ли споделил:1.Компютърната конфигурация/ процесор, рам/,която използваш за безжичното гледане на филми от него чрез рутера/модел/ на телевизора/42st60e ако не се лъжа/?
    2.С каква големина е най-големият файл mkv, който без насичане си успял да транс кодираш?
    3.Пробвал ли си 3D и какъв е резултата?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 26 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 87
    Последно: 13-01-17, 09:19
  2. XBMC Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От i486 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 19
    Последно: 15-11-15, 23:53
  3. Домашний медиа-сервер - странен проблем
    От Blazhev във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 0
    Последно: 06-04-13, 13:00
  4. Домашний медиа-сервер проблем
    От plkochev във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 29-12-12, 22:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе