Страница 8 от 26 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 379
Like Tree19Одобрявам

Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    53
    #106

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте, някой може ли да помогне как да настроя плаейлиста с канали за IPTV в ДМС?


    п.п. Успях да си го настроя с приложение в телевизора и не ми е необходимо в ДМС
    Този пост е редактиран от marty_cool; 28-11-13 в 17:56.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    102
    #107

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Само при мен ли има проблем с паузирането на филм? Уж паузира, а като натисна play все едно не е било паузирано.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    53
    #108

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Има ли възможност за превъртане на филм или преместване на точно определено време от филма? Телевизора е Samsung 32F6400 и на един филм дали заради честото спиране на пауза и пускане или рутера му дойде в повече и по средата на филма прекъсна връзката. След това трябваше отначало

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #109

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте, може ли да ми кажете как се махат двойните 2Д субтитри , става въпрос за wild media server.
    Този пост е редактиран от techno; 13-12-13 в 19:21.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #110

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Телевизора спря да ми вижда сървъра, а до последно си бачкаше. Единственото нещо, което съм сменил е рутера с TP-Link WDR3600, а стария беше Buffalo WHR-125.

    Имам пинг към телевизора и го виждам, обаче като влезна през него не виждам сървъра. Телевизора е LG LM660. Някаква идея какво да правя? Отворих всички портове и пак същата работа.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    22
    #111

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Аз като съм с 2гб рам и пак сече. зависи какъв плеяр изпозлвам на компа за гледане. С VLC сече, но с WM Classic върви без проблем. Иначе на ТВ-то сече с 2-3 гб мкв файл и то на 720 , представям си на 20-30гв при 1080.
    Не подозираш колко грешиш колега, ДМС ползвах със старата ми кошница на (s.478 1Gb DDR400(Dual Channel) Celeron D 2.66Ghz VC Asus ATI Radeon 9550 GE/TD 128Mb 128Bit)
    Не щеше и да чуе за плейва .mkv и тогава си взех LG32LS5600 вързах го по кабел и просто почна да РАБОТИ тествал съм го с 98.3Gb файл на 1080р с адския битрейт и върви мазно мазно.
    Сега съм с друга машина далеч по-добра откъм параметри и пак ползвам ДМС вече на LG42LA620S и пак съм предоволен, програмата просто работи.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #112

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от aldokalcone Виж публикацията
    Телевизора спря да ми вижда сървъра, а до последно си бачкаше. Единственото нещо, което съм сменил е рутера с TP-Link WDR3600, а стария беше Buffalo WHR-125.

    Имам пинг към телевизора и го виждам, обаче като влезна през него не виждам сървъра. Телевизора е LG LM660. Някаква идея какво да правя? Отворих всички портове и пак същата работа.
    Инсталирах Servioo и се открива без проблеми, та явно нещо в руския сървър прави парчета.

  10. Ivailo Ivanov87
    Guest
    #113

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    здравейте, моля за малко помощ - инсталирах си дмс пускам 3д филма всичко си е ОК, но като си пусна и субтитрите и филма почва да засича

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    37
    #114

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Аз също имах забележки към качеството на картината. Не ми изглеждаше като Full HD. Забелязах, че дори при 1080р на ТВ показваше DVD резолюция в инфото за сгнала. Тогава ровейки се в настройките на трнскодера редактирах размера на кадъра на 1920 по 1080 и сложих отметки, както е показано. Сега всичко е наред. Може би това зависи от профил на ТВ - в случая LG
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    4
    #115

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    "Кстати... Я бы предпочёл выводить фильму с компа по HDMI. То есть, в режиме монитора. Она ни малейшим образом не уступает по качеству традиционным способам (у меня не получилось увидеть разницы). При этом управление с компа (ведь отображается дисплей). Всё реально мгновенно, никаких тормозов. Кладёшь на колени лэптоп (типа большой пульт ДУ) и смотришь вполне комфортно." цитат от форума на ДМС.

    Това е за тези на които им е писнало от DLNA, медия сървъри и четене :-)

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    183
    #116

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте!
    Имам следния проблем с ДМС :
    Значи филма,който го пуснах е с времетраене 2ч. 58 мин. И като се изпълни това време реално от филма има още около 20 мин.,но затова ,че времето е изминал 2ч.и 58 мин.
    един вид сървъра спира,филма свършва на половина.
    След проверка в ПЦ то в КМ плейър реално нещата седят така - Реално По ДМС времето от 2ч и 58 мин е равно по лаптоп на 2ч и 38 мин.,т.е. ми се губят цели 20 мин.
    по ДМС от филма .Моля за помощта ви имали някакви допълнителни настройки да се махне този проблем.
    То всички филми накрая ми свъшват наполовина ,без реално филма да е свършил.
    Предварително ви благодаря!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    183
    #117

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от alex_ Виж публикацията
    Здравейте!
    Имам следния проблем с ДМС :
    Значи филма,който го пуснах е с времетраене 2ч. 58 мин. И като се изпълни това време реално от филма има още около 20 мин.,но затова ,че времето е изминал 2ч.и 58 мин.
    един вид сървъра спира,филма свършва на половина.
    След проверка в ПЦ то в КМ плейър реално нещата седят така - Реално По ДМС времето от 2ч и 58 мин е равно по лаптоп на 2ч и 38 мин.,т.е. ми се губят цели 20 мин.
    по ДМС от филма .Моля за помощта ви имали някакви допълнителни настройки да се махне този проблем.
    То всички филми накрая ми свъшват наполовина ,без реално филма да е свършил.
    Предварително ви благодаря!
    Здравейте!
    Все пак дали има някакво решение относно проблема!
    Много ще съм ви благодарен ако има някакво решение!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    31
    #118

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от marty_cool Виж публикацията
    Има ли възможност за превъртане на филм или преместване на точно определено време от филма? Телевизора е Samsung 32F6400 и на един филм дали заради честото спиране на пауза и пускане или рутера му дойде в повече и по средата на филма прекъсна връзката. След това трябваше отначало
    Има от дистанционно на ТВ-то от ТООЛС и от долу на лупучката избираш второто меню-лента за нещо си пишеше май и от там си превърташ без никви ядове

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    183
    #119

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от alex_ Виж публикацията
    Здравейте!
    Все пак дали има някакво решение относно проблема!
    Много ще съм ви благодарен ако има някакво решение!
    Никой ли не се е натъкнал на такъв проблем.
    Филма свършва по-рано,т.е. за това време от 2.58 ч. филма е с минус 20 мин.
    Вероятно филма се "разширява" и не се побира в това време по време на транскодирането.
    Какво ли не пробвах но не се оправя.
    Моля който е имал такъв проблем дали е успял да го оправи и как!

  18. Member Аватара на dilyn
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    170
    #120

    Отговор: Re:Подробно за Домашний медиа-сервер

    Може ли колегата Shmi да сподели по подробно как се справя с добавянето на плейлист в "Интернет телевидение"
    Благодаря!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 26 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 87
    Последно: 13-01-17, 09:19
  2. XBMC Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От i486 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 19
    Последно: 15-11-15, 23:53
  3. Домашний медиа-сервер - странен проблем
    От Blazhev във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 0
    Последно: 06-04-13, 13:00
  4. Домашний медиа-сервер проблем
    От plkochev във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 29-12-12, 22:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе