Страница 19 от 26 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 379
Like Tree19Одобрявам

Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    10
    #271

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Здр. и на мене ми се случваше често да ми изписва "файлът не се чете". Аз го оправих като изтрих папката, където съм споделил филмите и отново я прибавих и направих отново настройките, малко е играчка, но се оправи проблема, но може да се наложи да се преинсталира отново Домашний медиа-сервер.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    3
    #272

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Въпроса ми е следният.Успях да си намеря конфигурационни файлове за AceStream при HMS 2.01.Добвих и hdf файл с папките за torrent-tv.ru , но не може да си дръпни самите канали от torrent-tv.ru.Сложил съм user/pass които ползвам на torrent-tv.ru , но не се получава.Някой може ли да ми каже какво точно бъркам ?!

  4. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #273

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Илиян Илиев Виж публикацията
    Въпроса ми е следният.Успях да си намеря конфигурационни файлове за AceStream при HMS 2.01.Добвих и hdf файл с папките за torrent-tv.ru , но не може да си дръпни самите канали от torrent-tv.ru.Сложил съм user/pass които ползвам на torrent-tv.ru , но не се получава.Някой може ли да ми каже какво точно бъркам ?!
    Точно за това бях чел че трябва да се използва версия под 1.97. Отделно като прехвърлиш файловете в програмата трябва да натиснеш REFRESH. Без да обновиш няма да ти тръгне нито един канал. Виж и тук съм описал.
    https://forum.setcombg.com/dlna-%D0%...tml#post722578

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    3
    #274

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Мерси.Оказа се , че playlist на torrent-tv не е бил актуален.Всичко тръгна и работи.Но ако по някаква причина насече за малко разминава говора и картината.Някой сблъсквал ли се е с този проблем и дали има решение ?!

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #275

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Понеже си смених доставчика и сега съм с динамично ip - сега като видях - и двата телевизора не "виждат" сървъра, като същевременно - се свързват в интернет безпроблемно....Къде ли е причината?Съврвъра обаче "вижда" поне единия телвизор.... Ето това ми показва в Домашний Медиа Сервер Понеже си смених доставчика и сега съм с динамично ip - сега като видях - и двата телевизора не "виждат" сървъра, като същевременно - се свързват в интернет безпроблемно.... Къде ли е причината? Съврвъра обаче "вижда" поне единия телвизор.... Ето това ми показва в Домашний Медиа Сервер, катива ли трябва да са цифрите? Или да промена рутера да завършва на .101 и другите устройства да започват от 102? HMS 192.168.1.104 Wireless Router TL-WR841N 192.168.1.1 [TV]Samsung LED40 192.168.1.100 , катива ли трябва да са цифрите? Или да промена рутера да завършва на .101 и другите устройства да започват от 102?

    Проблема е, че сървъра вижда и двата телевизора..., те не виждат него. Наистина съм лаик в тази област, не знам как да го оправя....

    Благодаря!

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #276

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Може да опиташ да пуснеш видеото директно от Домашний Медиа Сервер - десен бутон на файла и оттам "Воспроисвести на..." (трябва да излезнат устройствата, които са активни). Ако тръгне, би трябвало връзката да е наред и проблема да е в някакви настройки от ТВ. Също така може да погледнеш настройките на "Windows Firewall" - Домашний Медиа Сервер трябва ​да не е блокиран.
    Dominator одобрява това.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #277

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Сега като се замисля, колега - мисля че е от Windows 10, който наскоро инсталирах, а преди това не бях използвал сървъра - за да направя разлика дали е от него, но има резон да е firewall-a.
    Благодаря!

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #278

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Аз още съм с Windows 7. С 10 не знам как е, но съм чел че с Windows 8 някои от медия сървърите имат проблем. Така че е възможно и от това да е. Дано да намериш решение.
    Dominator одобрява това.

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #279

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Frogst Виж публикацията
    Аз още съм с Windows 7. С 10 не знам как е, но съм чел че с Windows 8 някои от медия сървърите имат проблем. Така че е възможно и от това да е. Дано да намериш решение.
    Евала, колега! Понеже както бях казал - преминах към Windows 10 - оказа се точно това - защитната стена! И преди ми се е случвало, но все забравям за нея.

    Поздрави!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,633
    #280

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от askomar Виж публикацията
    Ами аз свалих версия под 1.97,но не можах да се оправя!И тогава дойде просветлението!!!Телевизора ми (Samsung) има една опция в изходните канали,която се нарича Screen miror.Та като отида на нея и вляза там,телевизора започва да сканира за устройства,които да бъдат споделени.После отварям менято на телефона ми (Lenovo S860) и там има една опция,която се нарича ЕКРАН ЗА ПРЕДАВАНЕ.Влизам там,включвам опцията и ми излиза телевизора (всичко това се прави с активен WIFI).Чуквам на телевизора,на него излиза съобщение,че телефон модел еди кой си иска да се свърже с него и воала,екрана на телефона вече се намира на телевизора!И понеже както вече споменах,на лаптопа нямам HDMI изход,за мен това се оказа единствения вариант да си гледам да кажем Диема спорт на ТВ без да ми се налага да пълня гушите на операторите и на Киро Домуса!Надявам се да съм бил полезен,ако има други въпроси с радост ще отговоря!
    Колега, дасподелиш начин да изпратя образ от телефон към телевизор Панасоник? Опитвам се да подкарам torrentv.tv на ТВ, но без успех. Благодаря предварително!

    p.s Добавих на HMD ACESTREAM.cfg, но не намирам работеща плайлист.
    Този пост е редактиран от brotzki; 02-09-15 в 18:49.

  13. Novice
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    3
    #281

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Ако не си намерил работещ плейлист
    https://hms.lostcut.net/viewtopic.php?id=18
    пробвай това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    34
    #282

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте! Ето с този сървър съм,,безплатната версия,но не мога да превъртам напред филмите,а като ги оставя за повече от 3-4 минути на пауза,флма тръгва отначало!Някой да подскаже защо е така!

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #283

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Най-вероятно избрания "тип на у-во" не е подходящ. Отиваш на "Настройки" - "Устройства" (маркираш телевизора, на който гледаш) - "Настройки". Най-отгоре от "тип", избираш най-подходящия вариант спрямо марката на твоя телевизор.
    А защо не ползваш "HMS", който е напълно безплатен?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    34
    #284

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Frogst Виж публикацията
    Най-вероятно избрания "тип на у-во" не е подходящ. Отиваш на "Настройки" - "Устройства" (маркираш телевизора, на който гледаш) - "Настройки". Най-отгоре от "тип", избираш най-подходящия вариант спрямо марката на твоя телевизор.
    А защо не ползваш "HMS", който е напълно безплатен?
    Ами понеже нали е на български...А пък моя модел телевизор - THOMSON го няма никъде в списък с устройства и това много ме затруднява.Не зная по какви критерии да си избера устройство от сървъра.Та това ми е пролема...може да е нещо елементарно...Но благодаря за съвета!

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #285

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Пробвай различни варианти. Аз съм с "Panasonic" AS650, за "тип у-во" съм избрал "Panasonic BD Player" и работи перфектно. Пробвал съм и с "Philips TV" (за тип) - с малки забележки също работеше добре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 26 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 87
    Последно: 13-01-17, 09:19
  2. XBMC Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От i486 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 19
    Последно: 15-11-15, 23:53
  3. Домашний медиа-сервер - странен проблем
    От Blazhev във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 0
    Последно: 06-04-13, 13:00
  4. Домашний медиа-сервер проблем
    От plkochev във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 29-12-12, 22:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе