Страница 9 от 13 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 183

PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #121

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Тез танойки ще ми заспят за компа ,давай ги

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #122

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Тез танойки ще ми заспят за компа ,давай ги
    Съжалявам, вече имам уговорка с Eddie, който има комплект от същата серия и му трябват за допълване. Но това ще бъде след време, засега все още ще ги използвам. Ако все пак не мина на варианта "направи-си сам" и не поиздълбая стените за новото чудо на акустичната мисъл

    Апропо - нямам си идея от честотни филтри за говорители. Двата говорителя (примерно) от снимките имат застъпващи се честоти, но предполагам че трябва да им се сложи по едно филтърче? И още - как се определя мощността на една тонколона? От сумарната мощност на включените в нея говорители, предполагам?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    14
    #123

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.


    Може да прозвучи обидно, но това което си измислил е пълна глупост. Да свържеш (автомобилни) говорители "вградени" в стена, към ресивър за .... хиляди лева е смешно.
    1. Първите пионери, които си показал са предназначени за монтаж в кола, което означава, че още при проектирането им са натоварени с редица компромиси и дори монтирани в нормална кутия няма да звучат добре.
    2. Опитай се да си представиш точно как ще "издълбаеш" стената, какво ще има зад говорителя, откъде ще взима въздух басрефлекса и т.н. Пробвай и да го скицираш с молив върху салфетка...
    3. Дори и да успееш да реализираш подобен "монтаж", резултата ще е същия, ако под телевизора ти стои усилвател Кода за 150 лв.
    Ако толкова държиш на визия се ориентирай към Jamo A-610 (400лв. в ТМ) или подобни от други марки... Останалото е чешане на езици и разтягане на локуми...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #124

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Вече съм в разговори с представителите на Visaton, които учудващо спокойно приеха такава нестандартна идея за вграждане в стена. Очаквам крайни цени за изпълнение на завършен продукт с техните High-End говорители, като те ще сметнат необходимите размери, филтри и т.н. Има и друг вариант - плитка в дълбочина кутия, но затова пък с малко по- големи височина и широчина.
    И отново ще премисля всички варианти, не бързам със съраунд колоните - по поръчка или готови, вградени или не.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #125

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Румене,какво стана бе, мой?Този ресийвър може ли да свири,неможе ли?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #126

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Румене,какво стана бе, мой?Този ресийвър може ли да свири,неможе ли?
    Остави се! Така се опетлах с този ремонт, че се чудя за Коледа дали ще съм готов. Би трябвало, защото ще имам гости. И няма как да мине без да се похваля и с ресивера тогава. И аз чакам момента да разбера свири ли или не и най вече - как! И веднага ще пусна ревюто със закъснение от.... 8 месеца

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #127

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Най после!



    От 3 дни вече го ползвам, но се забавих с писането за да събера повече впечатления а и не е от машините, които опознаваш за ден - два. И все още като хвана дистанционното - дълго го гледам преди да разгадая какво трябва да се натисне. Защото има бутони с по 3 различни функции, които са в зависимост от положението на други ключета.


    дистанционното е с подсветка в синьо на бутоните, има и LCD дисплей

    Наистина ми е трудно с думи да опиша първите си впечатления. Може би с 3 суперлатива - много мощен, много сложен, невероятен звук.

    Да започна първо с колоните в системата. Както бях писал и преди - фротналните ми колони са CERWIN-VEGA с 15" бас, 3-лентови, с номинална мощност 400W.


    за разлика от сега продаваните у нас китайско производство, тези Е-715 са американски, с липсващи при китайчетата тези 2 врътки за средни и високи честоти на предният панел.

    За лява и дясна съраунд колони исках колони, които да са достатъчно добри и за стерео. Затова си взех отново CERWIN-VEGA VE-8 - двулентови, 150W, с 8" бас. Макар и доста по-малки от фронталните, все пак вадят учудващо добър бас. Но добрият бас е отличителната черта на тази марка.



    Лява и дясна задни оставих старите TANNOY, като и центъра е от същата марка - старият.



    Колебаех се и за събуфер, но след като включих ресивера и направих настройките - басите от 4-те CERWIN се оказаха пре-пре достатъчни за малката ми "кинозала".




    кабелите на 7-те колони преди да ги свържа с ресивъра.

    И така стигнах до момента на включването на ресивъра. Оптичен кабел го свързва с външната конзола на звуковата карта на PC-то Creative Elitte X-Fi Pro.



    В началото, без никакви настройки звука ми се стори блед, неконтрастен, невпечатляващ. Докато след доста ровене из опциите и справки с ръководството стигнах до настройки при които просто се възхитих на звученето. Сигурно ви се е случвало и на вас това - при нова аудиоуредба да се кефите на песни, които нормално не ви харесват и ги прескачате. Но с новото звучене ви харесват като някакъв любим хит - слушате в захлас всеки звук и откривате нюанси, които досега не сте и предполагали че ги има. Точно това ми се случи и на мен.

    С помощта на включеният в комплекта микрофон направих така наречените MCACC настройки за определено място в стаята. Има възможност за 5 настройки за различни места. Настройката отне към 10-тина минути при което от всички тонколони - една след друга се чуваха най-причудливи и неочаквани звуци. Ту по силно, ту по тихо. Накрая на екрана на ТВ-то излязоха сложни диаграми с резултата от настройката. Всяка тонколона бе автоматично калибрирана за оптимален звук според това какво може и как се чува нейният звук точно в мястото на слушане. Това е показано със схема на графичен еквалайзер. И който не е доволен - може ръчно да променя настройките. Забелязах, че при двойките еднакви колони има сходни настройки на еквалайзера. При малките задни например имаше най-големи корекции с повишаване на едни честоти и подтискане на други. При центъра също имаше доста корекции. При големите странични и фронтални колони корекциите бяха по-умерени.
    На други диаграми се виждат разни корекции на стоящи вълни - за всяка колона и за всички заедно - преди и след MCACC настройката. И разни други чудесии, в които тепърва ще се задълбочавам.

    Първо опитах с музика, с многоканално стерео, в точката на слушане при направената настройка. И изпитах нещо непознато досега - музиката беше в някакъв идеален синхрон от всички посоки. Буквално те обгръща. Само да си седиш и да слушаш - друго занимание не ти трябва. От кеф неусетно съм заспал на дивана както си бях седнал, та до към 3 сутринта - поне 4-5 часа здрав сън в седнало положение. И това при не особено тихо слушане. И даже след като се събудих - не бързах да спирам музиката. Горките ми съседи

    Относно филмите - пускам ги от PC-то, свързано с DVI/HDMI кабел към ТВ-то, а звука както вече писах - по оптичен кабел от звуковата конзола. Но да си призная - още не съм възхитен от резултатите на звучене. Причините за това най-вероятно са 2 - или има нещо в настройките на звука в компютъра - разните му там многобройни места, откъдето чекваш или не примерно DTS декодиране - било в разни кодеци и аудиодекодери, било в звуковата карта. Или е и въпрос на правилен избор от многобройните варианти за съраунд на ресивъра. Не говоря за специалните ефекти, а примерно ProLogic II. Neural THX и така нататък А може и още да не съм попаднал на читав филм с добър многоканален звук. Всъщност много доволен останах от един DVD филм, записан на харда на PC-то.
    Но повече наблегнах на музиката, по-малко на филми и тепърва има да откривам кое и как е най-добре.

    Една друга интересна функция на ресивера е връзката му в мрежа с PC-то и интернет радио. Първото все още не съм открил как става - може би трябва да шерна фолдърите които да се виждат в мрежа.
    За радиото - много станции, много нещо. Но най интересна е функцията NEURAL THX radio. Това е специално многоканално радио (с избор на доста станции по жанрове), което излъчва в този формат.

    Има още много да изследвам по възможностите на ресивъра. Наистина сериозна и доста сложна машина. Трябва време и четене по няколко пъти на дебелото ръководство.

    В заключение - доволен съм от избора на този ресивер. Скъпа и занимателна играчка, доставяща удоволствие.





  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    4
    #128

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Поздравления за системата. Изцяло Ви подкрепям за концепцията без субуфер. Нядявам се да споделите по-подробни впечатления за представянето на ресивъра в стерео режим. По конкретно се интересувам от сравнение със среден клас стерео усилвател.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #129

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Браво,най-накрая.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #130

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    То с тези колони за да сложиш субуфер, който да додаде още бас ще трябва да е някой модел за 5000 лева.
    Проблеми с ниските в такава конфигурация по-скоро би дошла от разположението на ОТ из стаята. Доста трудно се намества едно оТ за ниски пък представям си 2 или 4 в случая.
    Задните Веги и тях ли ги е настоило за Large?

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #131

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Позволете да не се съглася. Субуфер в една кино система се поставя не заради невъзможността на основните колони да възпроизвеждат бас, а поради факта, ме във филмите има отделна звукова писта за баса. Оттам нататък слушането на кино без субуфер ощетява изживяването и ефекта е непълноценен. Приличен субуфер - примерно за 1500-1800 лв ще възпроизвежда в пъти по-качествен бас от тези колони.
    По принцип идеята за се ползват такива колони... особено в такова помещение за мен не е разумна, но щом на човека му харесват всичко е наред.

    ММ_M какво за теб е среден клас усилвател?
    Защото ако говориме за наистина приличен среден клас стерео усилвател, съпоставката му с рисивър от какъвто и да било бюджет е несериозна , ако човек търси наистина качествено стерео. Не го казвам по принцип
    Затова и нещата се съчетават

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    4
    #132

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Evlampio много добър пост. Съгласен съм с теб, но всеки сам решава какво иска да постигне и да чуе. Аз лично съм против думкалото наречено субуфер. Може много да се напише и за Cerwin-Vega, но да не променяме темата. Сумата платена за LX 71 не е малка и използвам случаят за да се направи реална съпоставка в стерео режим. Интересно ми е прочета мнението на човека собственик на LX 71.
    Какво е среден клас усилвател. Отговор еднозначен няма. Всеки чува и оценява различно. Цената също не винаги е определящ фактор. Нещо старо добре свирещо и позициониращо се в средния клас например е Denon PMA-1060.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #133

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Относно думкалото наречено субуфер, няма да споря, само ще вметна, че има голяма вероятност да не си попадал на добър бас, и оттам да идва негативизма ти. Басовете на Рел например са всичко друго но не и думкала.
    А за средния клас усилвател - питах за да мога да ти обрисувам по-добре нещата. За някои хора усилвател от 700-1000 лв е среден клас. А това е просто ентри левъл усилвател. Ако човек сравнява такъв род стерео усилвател със висок клас рисивър - 4-5-6 хиляди лева ... има вероятност - особено ако му липсва сериозен опит ... да не види разлика или дори да предпочете рисивъра.
    И в това няма нищо странно. Когато говорим обаче за един наистина среден клас усилвател - примерно между 3-4 -10 хиляди лева ... тогава рисивъра просто не се вписва...
    Пак споменавам, не говоря на изуст или на базата на четене. Слушал съм и висок клас рисивъри ... и висок клас отделни кино компоненти и когато говорим за стерео възпроизвеждане те не могат реално да се мерят със среден клас стерео усилвател.

    Другия важен момент е, че за да усети човек максимално тези разлики и да извлече оптимума от системата си ... тя цялата трябва да е на ниво. С други думи ... ако ползваме за източник MP3 през компютър ... или дискове от славейков през двд Нео ... няма особено значение какво точно ще вържем като усилвател и колони ... и няма особен смисъл да се изхвърляме с пари за 1 компонент ... ако не плануваме другите да му отговарят като ниво.

    Накрая една вметка ... Рисивърите от среден клас нагоре имат предусилвателни изходи - идеята им е човек, който търси наистина качествено звучене в стерео да може да свърже рисивъра със стерео усилвател от среден или висок клас. Така човек лесно може да съчетае нещата ... купуваш си хубав рисивър с пре аут .. и ако стереото не те задоволява - след време добавяш стерео усилвател на нужното ниво. Или ако музиката ти е водеща ... купуваш си стерео усилвател от среден клас ... слушаш си ... и след време ако ти се доще многоканален звук взимаш си рисивър с пре аут ... и съчетаваш системите

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #134

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Определено ми е трудно да кажа нещо обективно за стереото. Говоря за аудиофилският начин на слушане. Защото аз не съм аудиофил и харесвам "контрастно" звучене - изразени баси и високи, подтиснати средни честоти в долната им област. Това определено не е аудиофилско.
    Аз си харесах Extended Stereo режима в усилвателя, който разхвърля музиката по всичките колони според направената MCACC настройка, а и според бутнатите допълнително там позиции на ниските и високите. Още повече, че звука не идва от CD плеър, а от компютъра ми и преди това минава през многобройните настройки на звуковата ми карта.
    Затова обективно нищо не мога да кажа, но субективно - звукът е чуден и ми харесва възможността за многобройни донастройки, така че да ти легне на душата! Определено доста бие старият ми ресивър SONY. Доста е напред и спрямо един старичък стерео ресивър Yamaha.
    E, има си Pure Direct. Мога да пусна и звука без никакви корекции от звуковата карта също. И тогава ако някой аудиофил ми дойде на гости - може би ще оцени звука по достойнство и ще може да сравнява. Аз нямам опит в Pure direct слушането.
    Колоните са настроени така: фронтални и старинчни като Large, център и задни като Small.
    Теоретично е наистина възможно един събуфер още да допринесе за по пълното кино представяне. Но аз съм доволен от нещата в момента на практика. Както казах - струва ми се че бас и изобщо възможностите на бас възпроизвеждането от комбинацията на този ресивер с цели 4 колони Cerwin в стая 18 квадрата е наистина предостатъчно. Повече просто ще е в излишък и не виждам накъде. Може би при тази конфигурация в двойно или тройно по-голямо помещение - да. Но и както написа lazarus18 - ще трябва да е наистина специален събуфер, за да допринесе още към баса на Вегите.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    4
    #135

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Evlampio изцяло си прав. Ако се задълбаем може да кажем, че най-добър е вариaнта с AV процесор и т.н. Но не е тук мястото на тези постове.
    Предлагам да изчакаме ако не първите поне вторите впечатления от LX71.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 13 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 13
    Последно: 04-09-13, 10:11
  2. HiMedia HD600A - първи впечатления
    От stalimirov във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 35
    Последно: 19-10-11, 15:01
  3. Тонколони за ресивър PIONEER SC-LX71
    От Gondoland във форум Тонколони
    Отговори: 16
    Последно: 13-08-09, 06:13
  4. Daikin FTXG25E - първи впечатления
    От roussinov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-09, 21:56
  5. Gigabyte 7N400 първи впечатления?
    От janko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-03, 14:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе