Страница 83 от 94 ПърваПърва ... 3373818283848593 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,231 до 1,245 от общо 1409

Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1231

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте! Може ли някой да каже или покаже, какво представлява този " специален гаранционен сертификат", който се праща по e-mail, удостоверяващ 5-те години гаранция на телевизорите панасоник? Един вид гаранционна карта ли е или хвърчащ лист и дали трябва да се заверява някъде? Да не стане така, че като изтече 24 месечният гаранционен срок по закон, този сертификат да не важи пред сервиза при евентуална повреда през оставащите 3 год. гаранция, които панасоник осигуряват допълнително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Сливен
    Мнения
    22
    #1232

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от pilot
    Здравейте! Може ли някой да каже или покаже, какво представлява този " специален гаранционен сертификат", който се праща по e-mail, удостоверяващ 5-те години гаранция на телевизорите панасоник? Един вид гаранционна карта ли е или хвърчащ лист и дали трябва да се заверява някъде? Да не стане така, че като изтече 24 месечният гаранционен срок по закон, този сертификат да не важи пред сервиза при евентуална повреда през оставащите 3 год. гаранция, които панасоник осигуряват допълнително.
    Сертификатът изглежда като прикачения файл.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    28
    #1233

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Какво прави разлика от 1000 лв между тези два модела TX-P42VT30 (2799) - TX-P42GT30 (1799)?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    27
    #1234

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Тук можеш да прочетеш http://www.hdtvtest.co.uk/news/panas...1104231092.htm сравнението между двата.
    В Технополис бяха поставени 3 те 42 ки VT30 GT30 и G30. По моя преценка тази разлика не си струва. Но определено GT30 >>> G30

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #1235

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от streetfight
    Какво прави разлика от 1000 лв между тези два модела TX-P42VT30 (2799) - TX-P42GT30 (1799)?
    Разликата в парите не е 1000, а 600 лева.
    VT сериите се предлагат с коплект от 2 чифта 3D очила и донгъл, който купен отделно за останалите серии е около 400 лв. или по около 130 лв. всяко.
    За мен лично е необяснимо, защо не дават да се пробва 3D картината на телевизор от примерно GT серия с очилата изложени с VT серията, след като е известно че са съвместими.

    п.п.
    От линк на христослав2 за Панасоник 2012г. видях препратка, даваща отговор /поне за мен/ на не малката разликата в цената на иначе сходните като спецификации VT и GT серии.

    "To get a fuller picture of the differences we found between the two series are:

    The VT30 is accompanied by two pairs of glasses, the GT30 is not.
    The VT30 is accompanied by a USB dongle for Wi-Fi, the GT30 is not.
    The VT30 provide sound V-Pro Surround the GT30 V-Surround.
    The VT30 offers features PIP / PAP & PAT, while the GT30 only PAT.
    H GT30 does not have a separate subwoofer.
    The VT30 enables digital inclusion programs in HDD / SD & USB stick, while the GT30 only HDD. "

    http://translate.googleusercontent.c...Yygf27PkGSuxpA

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,512
    #1236

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Настройки P50GT30
    http://forums.cnet.com/7723-19410_10...;threadListing


    За трептенето на плазмите - Pulse Wide Modulation
    http://llivejo.livejournal.com/102520.html

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #1237

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    За трептенето на плазмите - Pulse Wide Modulation
    http://llivejo.livejournal.com/102520.html
    Тоз пък руснак се изказал - уморени му били очичките и видиш ли на - щял да ги отмаря с LCD, ха-ха. Ех, що не правят вече CRT! Един 50 инчов пълнорезолюционен със 100 Hz, м-м-м! Там обаче геометрията би била мъка.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    156
    #1238

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    За нормалния потребител с нетренирано око, на разработен модел в THX режим, на ембиънт у дома, на 2D картината и на G-GT е една и съща, VT една идея по-добра. G-серията леко зеленее, сигурно щото е G=Green ...с времето или аз съм свикнал, или зеленото е намаляло обаче.
    Аз лично ако ще е 3D и парите не са проблем винаги бих взел VT-то!
    И без това са скъпи, поне после да не ме е яд, че съм взел по-евтиния
    Освен това има по-готино дистанционно, usb донгъл (който е безсмислен, по-добрия аналог струва 120 лв.) и очила в комплекта (300 лв.)
    2700 лв. vs. 3500 лв., разлика от 800 лв., като 2 бр. очила са 300 лв., веднага отиваме на разлика от 500 лв.

    A пък ако не ме влече 3D-то (а то не виждам как точно може да ме спечели в момента) си взимам едно G30 za 2180 лв. и си свиркам

    Но ако много държите на 3D, а 3500 лв. е твърде висока цена, то GT-то ще е прекрасен избор.

    ПП: Става въпрос за 50ки , а не за монитор на комп ))))))) (в кръга на шегата, да не се обиди някой с 42-ка )

    ППП: Колегите с 3D тв, един въпрос, как гледате 3D, без варианта BluRay Disc + BluRay 3D player?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    140
    #1239

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от Mean
    ППП: Колегите с 3D тв, един въпрос, как гледате 3D, без варианта BluRay Disc + BluRay 3D player?
    ... ами как - през HDMI от компа (и с твърд диск - ставало) . SBS форматите си ги гледаш без проблем , а с по добър комп и DVD BluRay 3D - има вече доста филмчета по тракерите

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    27
    #1240

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от Mean
    За нормалния потребител с нетренирано око, на разработен модел в THX режим, на ембиънт у дома, на 2D картината и на G-GT е една и съща, VT една идея по-добра. G-серията леко зеленее, сигурно щото е G=Green ...с времето или аз съм свикнал, или зеленото е намаляло обаче.
    Аз лично ако ще е 3D и парите не са проблем винаги бих взел VT-то!
    И без това са скъпи, поне после да не ме е яд, че съм взел по-евтиния
    Освен това има по-готино дистанционно, usb донгъл (който е безсмислен, по-добрия аналог струва 120 лв.) и очила в комплекта (300 лв.)
    2700 лв. vs. 3500 лв., разлика от 800 лв., като 2 бр. очила са 300 лв., веднага отиваме на разлика от 500 лв.

    A пък ако не ме влече 3D-то (а то не виждам как точно може да ме спечели в момента) си взимам едно G30 za 2180 лв. и си свиркам

    Но ако много държите на 3D, а 3500 лв. е твърде висока цена, то GT-то ще е прекрасен избор.
    G има по-лоша картина, черното и цветовете са по бледи на G спрямо GT. VT има една идея по-добро, черно. Но в цветовете няма толкова изразена разлика.
    Разбира се това съм го констатирал от 1 час в който съм се взирал в тях - тестово видео плюс това, което си носех. За да ги сравня погледнах настройките дали са подобни. Да, така беше. Ще вметна, че като цяло работата ми е свързана с цветове и от там се налага да умея да преценявам, кое е добър цвят (вярен-приятен) и кое не е.
    Ако 3D не е задължително, GT е перфектният избор съотношение цена/качество. Лично аз тотално задрасках G като вариант за покупка.

    При мен остава проблема с жена ми, дългото гледане на един канал и тоталното й неразбиране, че техниката трябва да се пази.
    Затова все още се чудя дали да не направя компромис с LCD :/ А там това, което си струва да се купи е над 2400



  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,512
    #1241

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от terro
    G има по-лоша картина, черното и цветовете са по бледи на G спрямо GT. VT има една идея по-добро, черно. Но в цветовете няма толкова изразена разлика.
    VT30 - G14 панел + контрастен /Infinite Black Pro/ + антиотразяващ филтър (AR Filter)
    GT30, ST30 - G14 панел + контрастен /Infinite Black Pro/
    G30 - G14 панел + контрастен/Infinite Black/
    S30 - G14 панел
    UT30 и U30 - G14 панел
    СХ3 и С3 - G13 панел

    http://panasonic.net/avc/viera/eu201...vt_plasma.html


    на руският сайт UT30 - G13 панел , а U30 - G13 панел
    http://panasonic.ru/products/digital..._tv/TX-PR50U30

    На българският сайт има грешки в спесификациите
    http://www.panasonic.bg/html/bg_BG/2...0&p=TX-P50VT30


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    27
    #1242

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Това е по спецификации, на живо нещата са по-различни.
    GT30 и G30 не толкова близки по това, което показват та да се спести разликата от 300 лв.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,512
    #1243

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Тогава остават два варианта
    1. GT30 - G14 панел , а G30 - G13 панел
    2. Панела поставен в G30 да е G14 но спънат софтуерно. Което за мен е по-логичното.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #1244

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    PANASONIC TX-P42ST30E има ли ПВР?

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    156
    #1245

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от terro
    Това е по спецификации, на живо нещата са по-различни.
    GT30 и G30 не толкова близки по това, което показват та да се спести разликата от 300 лв.
    Разликата при 50' не е 300 лв., а е 500+ лв.
    По-скоро бих сравнявал ST с G30 като цена-качество. Даже ST го водят по-добрия избор, ако имаш възможност после да калибрираш качествено.

    GT и ST са с Infinite Black PRO
    G е с филтър Infinite Black

    Според замервания навсякъде, обаче, разлики в черното между двата ТВ няма. Ако Ви интересува мога да постна сравнителни характеристики между G и GT.
    Без да съм големия специалист, но четейки много из нета за конкретните няколко модела, специално между GT и G в 2D режим няма смислена качествена разлика. Докато такава, според експертите, замерванията и тестовете има между тях и VT-то.

    Също така цветовете, като цяло на ТВ-тата не са особено верни, съгласен съм, че на GT-то out of the box са с 1 идея по-верни (по-ниска стойност на делта грешката, но тук е въпрос на калибровка, а не толкова на разлика в тв-тата). За сравнение у дома имам NEC 26 WUXI2, който да ми върши работа за предпечат, та имам база за сравнение дет са вика

    Моето неангажиращо наблюдение, е че разлика в 2D между G и GT реална няма. Виждам вече разлика с VT, там и нетренираното око може да види, че черното е по-черно и не зеленее

    Цитат Първоначално публикувано от juspar
    PANASONIC TX-P42ST30E има ли ПВР?
    Не, няма

    ПП: В крайна сметка ако избирам отново бих взел ST или VT.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 83 от 94 ПърваПърва ... 3373818283848593 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic Plasma телевизори - част 4
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1725
    Последно: 01-10-23, 23:58
  2. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 09:36
  3. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 18:02
  4. Отговори: 1522
    Последно: 06-02-13, 14:37
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе