Страница 18 от 96 ПърваПърва ... 816171819202868 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 1430

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    26
    #256

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от dkdimitrov
    в момента съм с 03.20.19 а в саита на LG за 32LD650 гледам 03.21.03 и незнам дали да го ъпдеитна ,а при проверка за обновяване -няма.
    реших да пробвам с флашката-ъпдеитна се.само дето не виждам нещо различно
    след ъпдеита с флашката първоначално реших,че няма разлика,обаче се оказа ,че проблема с заключената програма се е разрешил .изчаках 00.00ч. и този път канала за възрастни си вървеше
    и друго,ама може би така ми се струва ,някак си по бързо се сменят каналите.
    сега остана да попитам-за да влезна в сервизното меню,/не можах да разбера :rolleyes:/моето дистанционно ще ми свърши ли работа или трябва друго-става въпрос за комбинацията меню дистанционно и меню телевизор?

  2.  
     
  3. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    870
    #257

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте,
    От няколко дена имам LG42LW5590 и вече се нуждая от малко помощ. Става въпрос за плеъра на телевизора: С това че не поддържа DTS звук се справих, но не намирам решение как от Format profile : High@L5.1 да го направя в High@L4.1 при някои MKV файлове . Имам доста филми с 5.1 а ми се ще да мога да ги гледам от HDD, дано някой може да ми каже как мога да се справя с този проблем.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    14
    #258

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от bobitovn
    Това най-вероятно е от Булсатком, ако е от ТВ-то ти ще ти го прави и на филми от флаш памет или компютър.
    На филми от флаш картината е отлична...даже и на другите телевизии не забелязвам подобно моментно силно замазване/само нормалната си гадна булсаткомска картина /. И понеже го забелязах при излъчване на футболен мач, по-късно пак погледах футбол но вече по евроспорт и нямаше подобно нещо. Незнам, по-скоро да е от излъчването на TV7? А знаете ли нещо по въпроса със 50-те и 100-те Hz. Тези 100 Hz да не са онази опция: "True motion"?
    А иначе за настройки на приемника на Булсатком май няма...той е един боклук...

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,479
    #259

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от helico
    Насочил съм се към LG 42LK530 понеже има DLNA, но мисля, че бих се примирил и с LK430 модела.
    Въпросът ми е: това ли е най-доброто за около 1000-1100лв.
    И като оставим настрана пристрастията кой от производителите Samsung/Panasonic/LG е за предпочитане?
    От форума видях, че общо взето за мойте възможности "претендентите" за място в стаята ми на трите марки са:
    PANASONIC TX-L42U3E | SAMSUNG LE-40D550 | LG 42LK430
    Разгледай тези двата и си вземи този, чиято картина ти допада най-много
    SAMSUNG LE-40D550 | LG 42LK430

    Цитат Първоначално публикувано от teddo
    Здравейте колеги,
    одеве загледах мача по TV7 и нещо направо ме втрещи. Не стига, че картината на Булсатком е отврат, ами и на моменти за по 2-3 сек. ставаше много размазана - всичко се виждаше двойно. Интересното е че това не се случваше на бързите сцени. Дали е възможно да е от излъчването на ТV7?... въпреки че ми се стори, че го видях още онзи ден по друга телевизия, на някакъв пак футболен репортаж.Изглежда ми подобно на това....както го описват 50 HZ-вия bug при плазмите 2010/11. Много е дразнещо... Някой забелязвал ли е подобно нещо на своя телевизор? Става дума конкретно за LG42LW5590. Направил съм базовите настройки на картината както е описано във форума. Като натисна info бутона на телевизора ми изписва: 4:3 576i 50Hz(ако въобще има някакво отношение това)
    Ако някой има идея-да помага...
    Лошата картина може да е от булсатком но може и да е от ТВ7....
    Това е фирмата, която ги е оборудвала с техника
    http://www.avc.bg/ - фирмите на Константин Каранов са най-големите доставчици на broadcast оборудване в България. Българските телевизии искат най-евтиното...интересуват се само от бюджета, не и от качеството. И резултатите се виждат.
    Ако сте гледали формула 1 по ТВ7 със сигурност се забелязали ужасната картина- виждат се около 20 хоризонтални ивици с орязани редове. Това се дължи на скапаната техниката която ползват и по точно процесора за даунскейл - преобразуващ HD резолюцията/1080i/ в SD/576i/. Понеже получават 1080i сигнал от сателита , използват евтин процесор, чиито алгоритъм реже през няколко реда, което води до стъпаловидна картина - виждали сте назъбените бели линии очертаващи пистите.
    Само за информация - един качествен процесор за ъпскейл или даунскейл струва няколко хиляди долара, а една качествена HD тв камера е от порядъка на 100 000 долара.

    Цитат Първоначално публикувано от dkdimitrov
    след ъпдеита с флашката първоначално реших,че няма разлика,обаче се оказа ,че проблема с заключената програма се е разрешил .изчаках 00.00ч. и този път канала за възрастни си вървеше
    и друго,ама може би така ми се струва ,някак си по бързо се сменят каналите.
    сега остана да попитам-за да влезна в сервизното меню,/не можах да разбера :rolleyes:/моето дистанционно ще ми свърши ли работа или трябва друго-става въпрос за комбинацията меню дистанционно и меню телевизор?
    Твоето дистанционно няма да ти свърши работа. Трябва ти сервизно такова ли да си направиш сам. Прочети 9-ти пост във FAQ.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    26
    #260

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Твоето дистанционно няма да ти свърши работа. Трябва ти сервизно такова ли да си направиш сам. Прочети 9-ти пост във FAQ.
    Благодаря за изчерпателното инфо hristoslav2 !всичко което правя по телевизора е благодарение на написаното тук.ще се опитам да си набавя готово ДУ

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    3
    #261

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте!
    От месец и аз вече гледам едно LG 42LW579S. Хубава машина - наистина получавам доста, но имам чувството, че може повече, а аз не знам как да го използвам.
    Първо започнах да рипвам Blu Ray дискове (най-често имидж .ISO) в MKV с програмата DVDFab 8 Qt. Страхотно бавна процедура, не я препоръчвам на никой, макар че върши работа. Сега си търся само .MKV
    Може би е прекалена глезотия, но ако някой има опит за следното, нека да го сподели:
    Вграждам .SRT файл със субтитри в MKV контейнер с програмката „mkvmerge GUI“. Няма никакви проблеми, макар че ако гледате обикновено .AVI със субтитри, еднакви с името на филма, ще ги видите, както и опциите за уголемяване на шрифта(Нормален, Голям и много голям), докато в MKV няма подобна възможност. При 3D филмите обаче позиционирането на нормален шрифт понякога не е най-отпред и леко дразни при някои сцени. По форумите, разбрах че има програма за 3D субтитри - 3D Subtitler, която намерих и инсталирах заедно с Java библиотеката. Вече почти 5-ти ден се мъча, но не мога да плейвам субтитри от тази програмка. Тя създава три(опция Vob Sub/idx sub) файла - .IDX, .SUB и .XML като MKV смесителя - mkvmerge GUI разпознава само .IDX, където очевидно няма субтитри, а само някакъв график по време май. Ако избера другата опция(Blu Ray Sup) има два файла, разпознава .SUP файла, вгражда го в MKV, но на телевизора няма субтитри. Сменях fps, размера на субтитрите няма и няма. Ако някой се сблъскал и има повече опит от мен, нека да помогне. Филма е разделен хоризонтално и избирам опцията „Over Under“, а не „Side by Side“.

    Коя програма ползвате за сървър – през PLEX имам достъп до Интернет, но тази която дават с телевизора на диск Nero Media Home е доста по-бърза и по ясно се виждат настройките на мрежата. До AVI файл няма проблеми, но при MKV и при двете (сървърни програми – Nero и PLEX) почва да насича, което означава, че нещо ограничава мрежата ми(вероятно мрежовата карта или рутера)

    Има ли някой, който е успял да отвори записан файл от телевизора на хард диска. На моя компютър не разпознава USB устройството, след като телевизора го инициализира и почне да прави записи на него.

    До teddo:
    И аз забелязах, че по време на мача ЦСКА-Лудогорец, образите са доста размазани.

    Специални поздрави за hristoslav2, невероятно подредена и полезна информация!



  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #262

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от valio9999
    Коя програма ползвате за сървър – през PLEX имам достъп до Интернет, но тази която дават с телевизора на диск Nero Media Home е доста по-бърза и по ясно се виждат настройките на мрежата. До AVI файл няма проблеми, но при MKV и при двете (сървърни програми – Nero и PLEX) почва да насича, което означава, че нещо ограничава мрежата ми(вероятно мрежовата карта или рутера).
    Ползвам Plex и нямам проблеми с MKV гледам филми по 20Гб без да ми насича грам.Всичко зависи от мрежата.ТВ-то ми е свързано посредством UTP кабел с рутера.С WIFI донгъл ще сече със сигурност.Всичко което не плейва телевизора го пускам през PC-то с HDMI и си решавам проблемите.Аз ползвам също 3D Subtitler и фаила който е със субтитрите е с разширение .SUB другите не ги знам за какво са.Тази програма не ги прави да изглеждат 3Д, просто като пуснеш обикновени субтитри на Side by Side филм и слееш картината през телевизора те се раздвояват и наслагват и не може да се чете, самата програма ги редактира така че при сливането на картината да си изглеждат като нормални субтитри.За съжаление не съм пускал до сега MKV през флашка и не мога да ти помогна за субтитрите, винаги съм си мислел че ги чете, не знаех че трябва да се сливат с филма.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    3
    #263

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    bobitovn,
    Благодаря за инфото.
    Значи не сливаш направения .sub файл със останалите в mkv контейнера? Пускаш mkv и .sub файла заедно в една папка и с едно и също име? И има две опции – Side by Side и Over Under. Когато създава междинните .PNG файлове ги разгледах и видях, че в първия случай са разделени вертикално, а във втория – хоризонтално. Филмът, който искам да гледам е хоризонтално разделен, което мисля че значи да включвам опцията Over Under.
    И по важното е дали всичко 3D гледаш през компа или плейъра на LG? Аз ползвам външен USB hard disk и само LG плейъра, защото компютъра ми е сравнително слаб.
    За мрежата си купих Wifi донгъла на LG, за да не пробивам стените, но явно няма да ми се размине.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #264

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от valio9999
    bobitovn,
    Благодаря за инфото.
    Значи не сливаш направения .sub файл със останалите в mkv контейнера? Пускаш mkv и .sub файла заедно в една папка и с едно и също име? И има две опции – Side by Side и Over Under. Когато създава междинните .PNG файлове ги разгледах и видях, че в първия случай са разделени вертикално, а във втория – хоризонтално. Филмът, който искам да гледам е хоризонтално разделен, което мисля че значи да включвам опцията Over Under.
    И по важното е дали всичко 3D гледаш през компа или плейъра на LG? Аз ползвам външен USB hard disk и само LG плейъра, защото компютъра ми е сравнително слаб.
    За мрежата си купих Wifi донгъла на LG, за да не пробивам стените, но явно няма да ми се размине.
    Правилно си разбрал колега за субтитрите конвертират се според това какъв е филма Over/Under или SBS и ги слагаш в една папка с MKV фаила и си готов(но не знам през флашка дали ще отвори субса през PLEX ги отваря по този начин, не виждам причина и през флашка да не може), филмите ги гледам основно през HDMI заради DTS звука понеже не ми се занимава с конвертиране към AC3, а и компютъра ми е близо до телевизора.Ако ти е слаб компютъра не се занимавай с кабели няма смисъл, или поне пробвай да си пуснеш на компютъра един Blu-Ray 3D, ако не ти сече на компа, няма да сече и на телевизора и спокойно ще може да си дупнеш стената без да е напразно .Иначе през плеъра на LG-то всичко тръгва ама заради пустия DTS по някога ми се налага да гледам през PC-то.Реално ако ти се занимава да конвертираш звука, би трябвало да нямаш проблем с филмите.
    Иначе за програмата 3DSubtitler ползвам следните настройки:
    Fonttype: по избор
    Fontsize:30 пак по избор
    Character table: Cyrillic(1251)
    3D Type: според филма
    Frame Rate: пак според филма в инфото на файла си пише с колко кадъра в сек.
    Language: Bulgarian
    Set Forced: отметка на Forced
    Color: Цвета е по избор
    Quality: High
    Delete PNG files: Yes
    Output Format: VobSub idx/sub
    Otput size: според филма
    Накрая си натискаш бутона Preview за да видиш как ще ти излязат субтитрите, на малкия екран в дясно ти ги показва.Ако те устройват натискаш бутона конверт и готово.


    Ако искаш да гледаш MKV 3D филм през флашката или хард, не е нужно да ги конвертираш и да ги сливаш, понеже самия плеър на телевизора си ги прави тези неща.Само ги хвърляш в една папка с едно име и гледаш.


  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    56
    #265

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте. valio9999 и bobitovn, гледам че си играете да конвертирате 3D Blu-rays в mkv-та. Аз лично не знам как се прави това, а и нямам блу-рей плеър, а пускам всичко от компа, но съм сигурен че не само аз, а и всички които търсят 3D съдържание ще са ви много благодарни ако качвате някъде рипнатите блу-рейки, за да ги ползваме всички. Трудът ви си заслужава почерпката.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #266

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от tougherty
    Здравейте. valio9999 и bobitovn, гледам че си играете да конвертирате 3D Blu-rays в mkv-та. Аз лично не знам как се прави това, а и нямам блу-рей плеър, а пускам всичко от компа, но съм сигурен че не само аз, а и всички които търсят 3D съдържание ще са ви много благодарни ако качвате някъде рипнатите блу-рейки, за да ги ползваме всички. Трудът ви си заслужава почерпката.
    Здравей и на теб, аз не си играя да рипвам само си оправям субтитрите, а и не виждам смисъл от рипване при положение че има доста тракери с вече направени рипове на 3D съдържание.Ето един http://energy-torrent.com/browse.php...=31&descrbox=1 ,иначе не знам файлове с такъв обем, дали биха могли да се качват на някакви безплатни сървари, повечето хостинг сайтове позволяват файлове с големина до 1, 2 до 5 GB максимум.На мен лично не ми пречи да ги споделям, ако някога рипна 3D Blu-Ray, стига да намеря начин, как да го сторя.
    И последно не знам дали имам право да давам линкове като горния, ако не ще го изтрия.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    16
    #267

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте,
    кефа на новия LW5500 е голям, но имам няколко въпроси.
    Първо се чудих с донгъла дали ще могат да се стриймват 1080p филми по wi-fi N с добър рутер или пак няма да е достатъчно, аз лично не съм работил с N стандарта и не ми е много ясно, какъв ще е резултата м/у теория и практиката.
    Също така се чудих някаква подходяща системата за домашно кино за този ТВ, нещо ако може да ми препоръчате?
    И мисля на кабелната да махна приемника и да си взема една conax карта и да си работя само с телевизора, но незнам в такъв случай, като сигнала от кабелната идва на коаксиален кабел как трябва да се върже, директно към DVB-C-то ли?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    56
    #268

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте, кое според вас е по-добре да взема:
    1. 42" - LG 42LK430 или Samsung LE-40D550? Водещо при избора ми е съотношението размер/цена/качество на изображението
    2. 32" - LG 32LE7500 или Samsung UE-32D5000?

    При всички случаи ще купувам един 42" и един 32". Въпросът е кои от изброените да бъдат.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,479
    #269

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от anastas
    Здравейте,
    кефа на новия LW5500 е голям, но имам няколко въпроси.
    Първо се чудих с донгъла дали ще могат да се стриймват 1080p филми по wi-fi N с добър рутер или пак няма да е достатъчно, аз лично не съм работил с N стандарта и не ми е много ясно, какъв ще е резултата м/у теория и практиката.
    Също така се чудих някаква подходяща системата за домашно кино за този ТВ, нещо ако може да ми препоръчате?
    И мисля на кабелната да махна приемника и да си взема една conax карта и да си работя само с телевизора, но незнам в такъв случай, като сигнала от кабелната идва на коаксиален кабел как трябва да се върже, директно към DVB-C-то ли?
    1. Няма да е достатъчно според мен. Кабела си е най-сигурен.
    2. За домашното кино има отделен подфорум https://forum.setcombg.com/index.php/board,97.0.html
    3. Вадиш кабела влизащ в приемника от кабелната и го вкарваш в антенният вход на телевизора. https://forum.setcombg.com/index.php/topic,42823.0.html

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    20
    #270

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Не е само до рутера, а и до това самия донгъл с колко N-стрийма работи. Рутера може да ти е до 150Мбпс или 300 Мбпс, но с приемник, който работи само на 1 стрийм няма да можеш да достигнеш и 100Мбпс, защото той приема и предава с 1 антена, а не с няколко (MIMO). Именно втория драфт на 802.11n стандарта даде възможност за single stream 802.11n, който се използва масово в мобилни компютри и др. устройства.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322747069[/time]_________________________________________________

    Извода: ако рутера ти е близо до телевизора и кабела може да се скрие, ползвай кабел

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 96 ПърваПърва ... 816171819202868 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе