Страница 51 от 92 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 1376

LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #751

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте,някой знае ли дали LG 42LW5500 или LG 42LW4500 има PVR?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #752

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    LG42LW5500 има DVR , но не за всички страни и България не е между тях !

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    63
    #753

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте, а някой може ли да ми каже приближителни настройки за лед телевизора от подписа ми ,май тези дадени от господина botev4o не са за ледове?

  5. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #754

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Отзиви за LG 42LK430? 849 лв. в Карфур (В Технополис е 1199).

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    116
    #755

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi
    Отзиви за LG 42LK430? 849 лв. в Карфур (В Технополис е 1199)
    Ако сте се насочили към бюджетна 42" машина, това е чудесен избор!
    Аз имам един подобен, но с луминисцентни лампи (CCFL) за подсветка и съм много доволен...
    В посочената от Вас промоция ни предлагат 42" EDGE LED за трицифрена сума - отлична оферта за нов ТВ.., поне за следващите 4-5 месеца!
    Малко данни от lg.com:
    http://www.lg.com/ru/tv-audio-video/...ns-42LK430.jsp

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #756

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Това за EDGE LED подсветката е малко съмнително - в упътването на ТВ-то на немски пише - CCFL , кое е вярното ?
    Иначе данни/цена за модел 2011 много добро съотношение , но и цената в Германия , примерно , е такава !

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #757

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/


  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    116
    #758

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Това за EDGE LED подсветката е малко съмнително - в упътването на ТВ-то на немски пише - CCFL , кое е вярното ?
    Иначе данни/цена за модел 2011 много добро съотношение , но и цената в Германия , примерно , е такава !
    ... Не че е важно за техничските параметри на ТВ какъв вид е лампата му отдолу...
    Lg.com/ru казват EDGE, интересно ми е каква ще дойде истината.

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #759

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от Gadnyara

    ... Не че е важно за техничските параметри на ТВ какъв вид е лампата му отдолу...
    Не е точно така - LED подсветката е няколко разновидности и EDGE LED май е най-евтиния и проблемен вид подсветка , а то си оказва влияние върху изобразяваната картина на екрана !
    Но сега това е модерно и с ниско енергопотребление , а това е важно в световен мащаб , и дано вече са я усъвършенствали за да няма " старите " проблеми , но лично аз се съмнявам в LK серията да слагат LED EDGE подсветка !

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #760

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Подсветки:

    CCFL (обикновено са 8-10 водоравни живачни лампи):

    + най-евтният вариант.

    - трептят (лесно се вижда при тест на ето тази картинка http://img34.imageshack.us/img34/594...thm98tsync.jpg ).
    - жужат (усещат се лесно при много тих или изключен звук).
    - не покриват равномерно матрицата, съответно имаш около 8-10 реда светла картина, редуващи се през ред с 8-10 реда по-тъмна картина.
    - излъчват цветна светлина, което влияе над правилното цветопредаване на матрицата.
    - докато все още работят, постепенно отслабват с времето и трептят все по-осезаемо.
    - при повечето телевизори лампите са неразделна част от матрицата (не, че не може да се отделят, но се доставят в комплект на сервизите), т.е. има голяма вероятност една възможна поправка да излезе солено.


    Edge LED (рамкови светодиоди плюс светлоотражатели зад матрицата):

    + не трептят (поне при LG 37LE4500 не се забелязва със същата картинка http://img34.imageshack.us/img34/594...thm98tsync.jpg ).
    + безшумни.
    + до 40% по-икономични от подсветките с живачни лампи.
    + предоставят по-голяма яркост.
    + светлоотражателното покритие зад матрицата предлага почти равномерно покритие.
    + излъчват бяла светлина, която е неутрална и спомага за точното пресъздаване на цветовете.
    + докато все още работят, не отслабват с времето.
    + отделни от матрицата и възможна поправка в сервиз ще излезе по-евтина (поне в "белите" държави, за БГ зависи от лакомията на сервиза).

    - излъчват повече топлина.


    Full LED (задни светодиоди с местно затъмняване):

    + към казаното за Edge LED, предлагат още и много по-дълбоко черно.

    - харчат повече електричество от Edge LED.
    - десетки пъти повече светодиоди, поради което оскъпяват телевизора най-много, включително и при поправка в сервиз.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    116
    #761

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Утре имам среща в Хермес Парка (офисите над Карфур). Ще си взема дистанционното за вход в сервизното и ако ми дадат да поровя, ще разберем каква е подсветката по меню. Ако има мостра, естествено.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #762

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Това с "равномерното покритие " на Edge LED искам да го видя на живо ,ама май рекламните агенти не могат да ми го покажат. Друго си е да имаш облаци по екрана -то сега са модерни "облачните" технологии.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #763

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Може да си гледал някой прецакан телевизор и оттам да си правиш цялостни заключения за всички такива със светодиодна подсветка.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #764

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    5 различни модела в домашни условия /в магазина нищо не може да видиш /и всичките си бяха на облаци .Може да пуснеш една анкета във форума и да видим резултатите -аз съм сигурен ,че всеки втори ще се оплаче от неравномерна подсветка. За съжаление е така и тая година се каня да вземем D8000 (като си слезе на нормалната цена ) и голямо гледане /и уговорки за връщане / ще падат.

  18. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #765

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от botev4o
    Може да си гледал някой прецакан телевизор и оттам да си правиш цялостни заключения за всички такива със светодиодна подсветка.
    То тогава излиза, че повечето Edge LED са прецакани , да ама не , просто това си е от технологията . Този тип подсветка е и най-евтина . Филтрите ,които разсейват светлината ги има и при CCFL и не виждам защо при диодите да е равномерно , а при лампите на райета ? Определени серии и модели си страдат повече от неравномерност от нормалното , зависи и от сглобката на бройката , който си взима LCD трябва да е наясно , че ще има определена неравномерност , повече или по-малко.
    Ламповите подсветки се ремонтират , сменят се отделни лампи или цялата подсветка , въпрос на сметки.
    С едно съм съгласен , че налагането на LED Edge е продиктувано от стремеж към икономии във всякакъв аспект.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 51 от 92 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  2. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09
  3. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  4. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 13:14
  5. Toshiba LCD TV / Faq - обсъждане и мнения - част 2
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1458
    Последно: 14-03-12, 18:58

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе