Страница 50 от 92 ПърваПърва ... 40484950515260 ... ПоследноПоследно
Резултати от 736 до 750 от общо 1376

LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #736

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Аз не говоря за качество на звука или картината, а за това че по нашите "магазини за филми" огромна част от филмите просто ги няма в HD формат със звук, различен от DTS. Тоест се налага или да се гледат на SD, или да не се гледат. И двата варианта са неприемливи в една или друга степен. И поради тази причина засега външния ми плейър се е бетонирал стабилно в шкафа

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #737

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Аз неслучайно засегнах размера на картината, защото в редки случаи не намирам HD филм със звук, различен от DTS, но пък тогава си "пазарувам" версията с по-малка картина, стига да е достатъчно качествена. За последния месец само веднъж ми се случи да не попадна на HD филм без DTS, и тва беше индийската пародия "Robot"; пък и него исках да си го пусна просто да видя как се гаврят с други известни филми, а не с цел да го гледам целия. И не е задължително един филм да е x264, защото през последните няколко години се убедих, че понякога филмите в други формати са по-качествени (което е изцяло резултат от невъзможността на "продавачите" да направят сносно копие под x264).

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    45
    #738

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    При положение, че имаш компютър, който да вържеш с ТВ-то през HDMI и да плейваш каквито искаш кодировки на звук и образ, не виждам защо изобщо да се използва орязания откъм функции и кодеци плейър на телевизора.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    116
    #739

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    А всъщност толкова ли е трудно да се конвертира звука?
    На мен ми отнема допълнително 30 секунди от моето и 10 минути компютърно време на филм, за да си докарам DTS филм до AC3 и да го кача на HDD. Реално, веднъж седмично са нужни 2-3 часа да се напълни диска с 10-15 филма.

    Факт е, че в най-популярните 'магазини' повечето файлове с HD са с DTS sound.

    А смисълът да се ползва вградения плеър е в удобството - без HDMI и зает компютър, с удобно дистанционно (един брой) с нужните функции.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    14
    #740

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте,

    Преди около месец си купих LD750. Постоянно ми се струва, че черното е прекалено черно. До такава степен, че се губят детайли (дори и на светли сцени, дори и на 1080p HD филми). Обаждах се в сервиза, идваха и ми настроиха подсветката на 91 (и пипнаха малко Brightness (76), Contrast (не помня) & Sharpness (60)). Но дори и така ми се струва, че се губят детайли.

    Възможно е и да си въобразявам и това да е съвсем нормално.

    Някой друг има ли такъв проблем? Има ли някакъв начин да установя със сигурност дали телевизора има проблем?

    Благодаря предварително!

    Н.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,466
    #741

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Sracimir
    При всички LCD телевизори е така.

    LG-то е горе ,Panasonic- /плазма/ е долу
    https://www.youtube.com/watch?v=O9Lc-JUHRjo#ws

    Виж разликата в полутоновете на цветовете и детайлизацията на картината
    http://s46.radikal.ru/i113/1105/a6/247d7c41a35b.jpg

    http://kasld.users.photofile.ru/phot.../143328784.jpg

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    14
    #742

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    hristoslav2

    Благодаря!

    Това сравнение е много ясно и обяснява всичко. Точно така изглежда картината на LG-то вкъщи. Сега вече съм спокоен, че проблемът не е в моя телевизор.

    Отново благодаря!

    Поздрави,
    Н.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #743

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    На кой режим гледаш? Ако е "кино", да знаеш, че той затъмнява картината, а цветовете са убити и кафенеят, така че е логично при него да не се виждат голяма част от подробностите в сцената. Препоръчвам ти да промениш режимите "кино" и "игра" - с малко промяна тук и там, при тях се постига сравнително по-добра картина от заводските настройки. Макар да не е много правилно да се прехвърлят настройки от един модел към друг, пробвай все пак ето тези отдолу, които аз съм си направил при 37LD450. Имай предвид, че при LG цветовете са по-убити при заводската стойност 50, отколкото при другите марки телевизори, така че тя съвсем не може да се счита за средна стойност и трябва да я покачиш с поне 5-10 единици. При по-мрачни филми (Alien и т.н.) използвай режим "игра", вместо "кино", като от Q.MENU на ДУ си променяш "Режим на звука" на "кино".

    =============================================================================================================

    Режим "КИНО" - идеален за гледане на филми, предлага по-дълбоко черно и страхотен звук (но е зле, ако сигналът е от кабеларка с ниско качество):

    Задно осветление (Backlight) - 30 (преди това от копчето "Energy" на ДУ задаваш "Икономия на енергия" = "Минимална" или "Средна", по избор)
    Отчетливост (Contrast) - 90
    Яркост (Brightness) - 50
    Острота (Sharpness) - 50
    Цвят (Colour) - 55
    Обагряне (Tint) - 0
    Цветова топлина (Colour temperature) - 0

    Допълнително управление (Advanced settings)

    Променлива отчетливост (Dynamic contrast) - Изкл.
    Променлив цвят (Dynamic colour) - Изкл.
    Ясно бяло (Clear white) - Изкл.
    Цвят на кожа (Skin colour) - 0
    Намаляване на шума (Noise reduction) - Изкл.
    Цифрово намаляване на шума (Digital noise reduction) - Средно
    Диапазон (Gamma) - Средно
    Ниво на черното (Black level) - (не може да се избира в този режим)
    Грижа за очите (Eye care) - (не може да се избира в този режим)
    Истинско кино (Real Cinema) - Вкл.
    Цветови диапазон (Colour gamut) - Стандартен

    =============================================================================================================

    Режим "ИГРА" - предлага най-равномерните нива на сивото, по-пъстри цветове, подходящ също и за връзка с конзола (справя се много добре и с по-лош сигнал от кабелна ТВ или конзола от старото поколение):

    Задно осветление (Backlight) - 60 (преди това от копчето "Energy" на ДУ задаваш "Икономия на енергия" = "Минимална" или "Средна", по избор)
    Отчетливост (Contrast) - 90
    Яркост (Brightness) - 50
    Острота (Sharpness) - 55
    Цвят (Colour) - 75
    Обагряне (Tint) - 0
    Цветова топлина (Colour temperature) - 0

    Допълнително управление (Advanced settings)

    Променлива отчетливост (Dynamic contrast) - Изкл.
    Променлив цвят (Dynamic colour) - Изкл.
    Ясно бяло (Clear white) - Изкл.
    Цвят на кожа (Skin colour) - 0
    Намаляване на шума (Noise reduction) - Автом.
    Цифрово намаляване на шума (Digital noise reduction) - Средно
    Диапазон (Gamma) - Средно
    Ниво на черното (Black level) - (не може да се избира в този режим)
    Грижа за очите (Eye care) - Изкл.
    Истинско кино (Real Cinema) - Вкл.
    Цветови диапазон (Colour gamut) - Стандартен


  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #744

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Има голяма разлика от правилни цветове и от това ,на което ти казваш "пъстри".Това което ти се струва "убит" цвят всъщност е много по-близо до истината. А режим "кино" /най-близкият при повечето марки до стандарта/ в повечето случаи е настроен за гледане в по-затъмнени помещения.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    145
    #745

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Аз използвам ето това калибриране и ефекта не е лош ...http://www.televisioninfo.com/conten...alibration.htm

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    14
    #746

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    botev4o, Under666

    Благодаря за предложенията! Довечера ще ги пробвам.

    Поздрави,
    Н.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #747

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Има голяма разлика от правилни цветове и от това ,на което ти казваш "пъстри".Това което ти се струва "убит" цвят всъщност е много по-близо до истината. А режим "кино" /най-близкият при повечето марки до стандарта/ в повечето случаи е настроен за гледане в по-затъмнени помещения.
    Определено при стандартните настройки за цвят = 50 не се виждат истинските цветове, а това важи с десеторна сила в режим "кино". Например, българското знаме изглежда с убити червено и зелено, бялото е "мръсно", а аз много добре зная как трябва да изглежда родното знаме на живо. За калибрацията в домашни условия използвам за основа изображения, които съм пуснал едновременно и на стария ми 17" CRT екран, а въпросните са доказано по-точни в пресъздаването на цветовете и неслучайно дори и в днешни времена се използват масово в кино студията, в редакциите на списания и фото студия.
    От друга страна, кино-режимът при телевизорите всъщност не предава най-правилните цветове, характерни за природата, а по-омекотени тонове с кафяв оттенък, които (1) не уморяват чак толкова очите при гледане на тъмно и (2) наподобяват тези в киносалоните, които от своя страна също не показват правилните цветове. При този режим никога не можеш да видиш чисто бяло, а дори и светлосиньото зеленее. Този стандарт не бива да се бърка с точно пресъздаване на цветове, а с точното наподобяване на усещането в киносалон.


  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,466
    #748

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от botev4o
    Този стандарт не бива да се бърка с точно пресъздаване на цветове, а с точното наподобяване на усещането в киносалон.
    +1

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #749

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Това кое как ти изглежда ,няма нищо общо,всеки човек вижда различно -има си стандарти за всеки цвят и кое колко трябва да е.
    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,42206.0.html

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #750

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Аз говоря конкретно за телевизорите на LG, понеже от година насам съм човъркал подробно настройките на 30-ина модела, докато си избирах моите два. Проверявах и няколко модела на Samsung, но както бях писал по-назад в темата, никак не останах очарован от цветопредаването им. При тях се наблюдаваше точно това, за което ти говориш - преувеличаване с цветността.
    А относно цветовете в природата - разбира се, че всеки човек възприема видяното от него по различен начин, но щом аз виждам на живо българското знаме с истинските му цветове (един съсед го има на балкона си и ми е пред очите всеки ден) и също така имам представа за естествено бял цвят (лист хартия на слънчева светлина, т.е. бяло, което е дори леко повлияно от топлия спектър на светлината), а същите неща в кино-режим на телевизорите ми изглеждат с убити цветове и кафеникави, значи проблемът не е в моите очи, а донастройка се налага в картината на телевизорите.

    п.п.: Да не забравяме, че в киносалоните се прожектира с ярка лампа, която винаги в някаква степен клони към топлите полутонове, а и самата кинолента е кафеникава. Това са двете основни пречки да не можем да видим истинските цветове в киносалоните; такива, каквито бихме ги видели на живо в природата.

    п.п.2: Виждам, че вече има тема за калибриране, така че се извинявам, ако с по-горните ми мнения съм се отдалечил от същността на настоящата тема. Ще помоля някой с правомощия да премести мненията извън темата в правилната тема https://forum.setcombg.com/index.php/topic,42206.0.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 50 от 92 ПърваПърва ... 40484950515260 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  2. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09
  3. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  4. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 13:14
  5. Toshiba LCD TV / Faq - обсъждане и мнения - част 2
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1458
    Последно: 14-03-12, 18:58

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе