Страница 56 от 92 ПърваПърва ... 646545556575866 ... ПоследноПоследно
Резултати от 826 до 840 от общо 1376

LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    122
    #826

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Welcome !
    Добро решение за някаква цел или за по-малко пари от някой друг модел ?
    Телевизор за всекидневна ( около 8 часова) употреба,с Интернет,DivX и сателитен тунер,който да не "сече" при бързи сцени на HD канали.И заслужава ли 1300-та лева,които струва. Благодаря предварително!
    П.С. Ще работи основно със ZHD100 на Булсат и със собствения си S2 тунер на други спътници (за свободни програми).

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    19
    #827

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Доста статии изчетох тук определено бях се спрял на LG и Самсунг - но може би имаше доста повече коментари за проблеми със Самсунг и въпросната C серия и затова се спрях за сега на LG - монитора ще го свържа за сега към слабичък лаптоп като характеристики ( имам доста добър настолен обаче е в другата стая за съжаление), ще гледам филми главно divx и dvdrip -също и като монитор да цъка жената ако иска на голям екран. За игри на лаптопа ще са от доста елементарните като тези във фейс ( опция е като го свържа някога към моя настолен комп тогава и сериозни игри аз съм си геймър по принцип). За HD филми чесно казано не съм се замислял заради големите им размери ..... но апетита идва с яденето. А за 100 Hz до колкото четох си е сериозен плюс ( като изключим филмите там мисля че не трябва ако не се лъжа)

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #828

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от boy123
    И заслужава ли 1300-та лева,които струва. Благодаря предварително!
    Според мен цената е нормална за модел 2011 с такъв размер на екрана и толкова много екстри ! Това за тунера дали " сече " трябва да се пробва с подходящ сигнал , но и при Булсата не всичко е безпроблемно !


    Цитат Първоначално публикувано от villystyle
    А за 100 Hz до колкото четох си е сериозен плюс ( като изключим филмите там мисля че не трябва ако не се лъжа)
    32LK450 е добър избор , ако не държиш толкова много на 100Hz !

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    19
    #829

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Според мен цената е нормална за модел 2011 с такъв размер на екрана и толкова много екстри ! Това за тунера дали " сече " трябва да се пробва с подходящ сигнал , но и при Булсата не всичко е безпроблемно !


    32LK450 е добър избор , ако не държиш толкова много на 100Hz !
    Питам защото въпреки, че изчетох доста пак не съм наясно дали въпросните 100 Hz дават голямо преимущество в картината спрямо другите без такова ( и за цифрова тв и за игри да речем) - и в този ред на мисли 32LD650 или 32LD750 или 32С650 ( почти с еднакви параметри) би бил евентуално по добрия избор или е въпрос по скоро на личен избор как ми допадат цветовете примерно и форма.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #830

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Винаги има и момент на личен избор ! 100 Hz помагат ако гледаш спорт , но моя ТВ е по-стар модел и няма 100 Hz , но това никак не ми пречи , особено като си пусна HD филм !

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    19
    #831

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Винаги има и момент на личен избор ! 100 Hz помагат ако гледаш спорт , но моя ТВ е по-стар модел и няма 100 Hz , но това никак не ми пречи , особено като си пусна HD филм !
    Бях забравил, че 100 Hz помагат ако гледаш спорт, а аз определено гледам доста и мерси за отговорите за което

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #832

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте
    Имам нужда от съвет от клуба на знаещите тук, относно избор на телевизор с пасивно 3D.
    Ще е свързан с компютър чрез HDMI 1.4а кабел и ще се ползва предимно за филми и игри. Ще се гледа от 3-4 метра и затова предпочитанията ми са към 47-инчовите модели.
    Държа да е с пасивно, главно заради дискомфорта, който ми създават активните очила на nVidia, дори и при ползването им един филм време.
    Експериментирал съм единствено върху модела 47LW650S.
    Качеството на картината му при възпроизвеждане на 3D Blu-ray диск от компютърът ми, по нищо не отстъпва на монитора ми с активно 3D /също на LG/, но при игрите в 3D, качеството е под всякаква критика.




  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #833

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Welcome !

    И как да ти помогнем като на пазара няма голям избор от модели с пасивна 3Д технология ! Иначе това LG си заслужава !
    HDMI 1.4a - ей голяма работа , но истината е , че правилното е HIGH SPEED !

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    19
    #834

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте пак днес обикалях магазините и 32-ките ми изглеждат малки, а пък 42- големи за спалнята, спрял съм се на следните 37-ци, според Вас кой е по добрия избор от тези долу
    http://www.technomarket.bg/products/09107597/lg-37lk450
    http://www.technomarket.bg/products/...sung-le-37c530
    http://www.technomarket.bg/products/...sung-le-37c550

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #835

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Размера в голям магазин лъже окото ! Ако ще гледаш и HD програми или филми , 40" е минимума , ако не - Самсунг 37С550 , но няма да е с матрица на Самсунг !

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    19
    #836

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Размера в голям магазин лъже окото ! Ако ще гледаш и HD програми или филми , 40" е минимума , ако не - Самсунг 37С550 , но няма да е с матрица на Самсунг !
    Да възможно е и да лъже като се гледа в магазина за размера, но все пак и няма да го гледам от голямо разстояние, а само от 2.40-2.50 макс. предполагам 37 трябва да ми стига, иначе има вариант и за този модел
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...P11090101/LCD-телевизор-LG-42LK430
    Тези новите модели LK не са ли добри ? Гледам че имат и по голям контраст, четат и flv, или не са нищо особено ( примерно за тези пари има 32LD650 и 32LD750).

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #837

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    И защо да коментирам размер 42" / линка ти е за такъв / , като казваш че 40" ти е голям ? LK са отскоро на пазара , имат добри функции и цена , но не са 100 Hz , незнам дали това е важно за теб !
    Аз лично не бих си купил 37" , като мога почти за същите пари да си взема 40" , дори 42 " !

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #838

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Welcome !

    И как да ти помогнем като на пазара няма голям избор от модели с пасивна 3Д технология ! Иначе това LG си заслужава !
    HDMI 1.4a - ей голяма работа , но истината е , че правилното е HIGH SPEED !
    И стандарта 1.3 също e high speed, т.е. поддържа трансфер на видео с Full HD резолюция. /и аудио, разбира се/
    Само че, като включиш такъв HDMI 1.3 кабел към 3DTV-то ще видиш един празен екран, когато му пуснеш real 3D, а не рип някакъв

    Това което най-вече ме интересува на тоя етап е, знае ли някой тук от собствен опит, за оптимален вариант на 3D ТВ, eднакво добър за филми и игри, или според предпочитанията едното е компромис спрямо другото?

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #839

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Само да поясня - High Speed HDMI 1.3 cables can support all HDMI 1.4 features except for the HDMI Ethernet Channel !

    What kind of cable will I need to use for 3D?
    3D video requires substantial data throughput, so you’ll want to use a High Speed HDMI cable (with or without Ethernet).


    Източник - http://en.wikipedia.org/wiki/HDMI .

    Това за собствения опит ще трябва да почакаш или трябва да се включи някой колега , който работи в някой от Техно... магазините и си е правил експерименти точно с този модел !

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    3
    #840

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте момчета.Вие сте невероятни.За два дни научих доста за TV ,но все пак недостатъчно , за да взема сам решение.Решил съм да взема TV за около 700-800 лева,което ще гледам от 3-3,5м .TV ще ползвам за гледане на кабеларката засега ,плюс РS3 и игрички от компа -синът ми си пада по тях.От ТМ съм си набелязъл LG42LK430-799лв и LG37LK450-699лв.Изненадан съм от разликата в цената между LK и LD серията при равни размери на мониторите,може би разликата е в възможностите.Благодаря предварително за компетентните Ви съвети относно посочените или други подходящи TV.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 56 от 92 ПърваПърва ... 646545556575866 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  2. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09
  3. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  4. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 13:14
  5. Toshiba LCD TV / Faq - обсъждане и мнения - част 2
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1458
    Последно: 14-03-12, 18:58

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе