Вижте резултатите от анкетата: Как оценявате картината на вашият LCD телевизор LG ?

Гласували
154. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Отлична

    54 35.06%
  • Много добра

    65 42.21%
  • Добра

    22 14.29%
  • Средна

    8 5.19%
  • Задоволителна

    4 2.60%
  • Слаба

    3 1.95%
Отговори на анкетата
Страница 59 от 96 ПърваПърва ... 949575859606169 ... ПоследноПоследно
Резултати от 871 до 885 от общо 1435
Like Tree292Одобрявам

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #871

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Чиста водичка с микрофибърна кърпа от по-хубавите или мокри кърпички , пак от по-хубалите .

    - - - - - - - - - -

    Комплект за почистване на екрани

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на iNfRaIiI
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Ловеч, София
    Мнения
    59
    #872

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    Чиста водичка с микрофибърна кърпа от по-хубавите или мокри кърпички , пак от по-хубалите .

    - - - - - - - - - -

    Комплект за почистване на екрани
    Този комплект върши ли работа и на каква цена е? Аз бях купил някакъв за 9лв и нищо не свърши

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #873

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    LA740/LA860 и те ли са с 6 блока що се отнася до Local dimming?

    Дали при тези модели DSE-то ще е по-слабо видимо с оглед на това, че са по-висок клас от LA6хх серия

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    19
    #874

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    аз съм с 47"LA740 наблюдава се DSE но не е нещо страшно (при гледане на кабелна или филм от PC няма как да се хване, взирал съм се) , нзм дали си е до бройка или защото са по висок клас, колкото до блоковете мисля че са 6

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #875

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    До бройка си е, миналата година от 2012 моделите ми минаха 4 през ръцете, 1х42LM660 и 3х47LM660

    42LM660 - впечатления само от една бройка, в центъра на екрана по вертикалата е най-силно изразено DSE-то, вижда се съвсем ясно при футбол или при движение на камерата при еднакъв фон. Има още 2 ивици отново по вертикалата, където се наблюдава много често и при други бройки, т.е. общо взето на всичките DSE-то е по вертикалата с точно определено разстояние между тях, имам чувството че е по дизайн . Общо взето DSE-то не е приемливо. Произведен Декември 2012.

    Първия 47LM660 - на статична картина се виждаше по тъмна област в центъра в близост до горната рамка, друго DSE не забелязах. Върнах го заради умрял пиксел, DSE-то в общи линии си беше доста добре, произведен Декември 2012.
    Втория 47LM660 - Произведен Май 2012, имаше съвсем ясно петно (вертикална ивица с дължина около 10-15см) в близост до центъра, дори на статична картина. Отново върнат.
    Третия 47LM660 - Произведен Октомври 2012, в центъра DSE не се забелязваше, но имаше 2 по-тъмни област в лявата част в близост до ъгъла и в дясно в близост до центъра, което се явяваше във вертикална ивица с дължина около 10-15см, която ми бъркаше в здравето и погледа все ми беше там. Въпросното DSE беше на същото място на което и при втората бройка, но беше много по-слабо видимо. Много се бях изнервил с това DSE и какво боклуци ни продават и го разкарах.

    След време като се замислих третата бройка беше с най-приемливо DSE и май направих грешка, че я разкарах, а без ТВ си е мъка, след като един път си свикнал с голям телевизор.
    Извода ми е, че си е до бройка и едва ли месеца на производство би бил някакъв знак за редуциране на DSE-то. Поне да се напънат и да го сведат до минимума и да не е толкова силно изразено.

    Сега смятам да оглеждам новите модели, като се надявам DSE-то да не е толкова зле като на 2012 моделите. Готов съм и да мина на 7хх/8хх серия ако там оплакванията за DSE са по-малко. Този път вече ще се въоража с доста видеоклипове с които смятам да тествам DSE-то, за да не повтарям предишни грешки. Като направя колекцията от тестови клипчета ще я пусна във форума. Производителите трябва да се научат, че колкото по-скоро се справят с проклетото DSE - толкова по-добре, защото преди 2010/2011г. май е нямало подобни проблеми.

    Сонитата с IPS и тях ги гледам, но ми идват скъпи като доплатя и за 5г. гаранция и отиват доста нагоре, а при тях също не си застрахован от DSE. Плюса при тях е ниския инпут лаг и малко по-доброто черно.

    VA панелите не ми допадат и поради тази причина гледам само IPS. Плазмите пък не са по мой вкус (виждам трептенето на бяло, както и ме дразни жуженето от захранващия блок при силно контрастни сцени, да не забравяме и високата консумация). Телевизора често може да се ползва и за монитор, така че плазмата и тук отпада.

    Спрял съм се иначе на следните модели:
    LG 47LA660 - 6 блока local dimming, 50hz
    LG 47LA740 - 100hz panel
    LG 47LA860 - 100hz panel
    SONY KDL-47W805 - няма local dimming, 100hz, сега виждам и че има gorilla glass (lol), от кога започнаха да го слагат и на телевизорите?

    И няколко странични, към които едва ли ще се насоча:
    SONY KDL-50W685
    SAMSUNG UE-46F6500
    LG 47LN575S

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    47LM660 беше с 12 блока, а LA740 и LA660S са орязани и са с 6 блока
    Може ли да ни споделиш къде я гледаш тази информация, поенже аз търсих и не можах да открия нищо за LA860 дали и той е с 6 блока
    Този пост е редактиран от aldokalcone; 13-10-13 в 05:12.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    33
    #876

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Може ли снимка или линк за да видя какво е DSE?

    На моя ЛА691 забелявам тъмни сенки в краищата на дисплея.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #877

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    DSE (dirty screen effect) :




  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    33
    #878

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    благодаря, нямам такова нещо

  11. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #879

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Това е добре , но това не е дефект , а ефект на технологията , но си е стряскащо . Ти го нямаш , но други се дразнят от него , но така е - технологията се разработва в движение , затова подсветката на дисплея е няколко вида .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    140
    #880

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Аз също забелязах проблем който преди не го бях забелязал става въпрос за Тв ЛМ670с. На приложението на YouTube ,когато зарежда има доста светли петна по ъглите..имам чуството с последния ъпдейт излязоха толко видими .. Това дали е нормално ?

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #881

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от venom8888 Виж публикацията
    Аз също забелязах проблем който преди не го бях забелязал става въпрос за Тв ЛМ670с. На приложението на YouTube ,когато зарежда има доста светли петна по ъглите..имам чуството с последния ъпдейт излязоха толко видими .. Това дали е нормално ?
    Няма как софтуерен ъпдейт да предизвика DSE...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    140
    #882

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Няма как софтуерен ъпдейт да предизвика DSE...
    не бях забелязал преди да ги има, дали е нормално или да им пиша мога да направя снимки ...

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,574
    #883

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Говорите за различни неща - твоето не е DSE , а може би вдигнати нива на подсветката и от там "облаци" .

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #884

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Точно така, проблемите по ъглите и в близост до рамката идват от високи нива на подсветката от там и стават по-изразителни bleeding/clouoding ефектите. Ако се редуцират се забелязват много трудно, освен ако телевизора не е някоя каръшка бройка и положението да е плачвено.

    LG без DSE не съм виждал или ако има ще е може би 1 бройка от 25/30, но има някои, които са с изключително дразнещо и влошено DSE, с петна по екрана и прочие.

    При всичките бройки, които съм гледал DSE-то беше на едни и съща места по вертикалата, ето и примерна снимка, където съм отбелязал:



    По клипчета от тубата трудно ще го забележите, понеже там клипчетата са компресирани и се губи детайлността.





    Толеранса при всеки е различен. Аз примерно като им казах за този проблем в ТМ и ме гледаха като извънземен и едва ли не съм се побъркал. Отоговра беше нещо от сорта на: "Гледайте нормална телевизора, а не облаци". В отговор на това, че пусках един тест в който имаше движение точно на небесни сцени за да се покаже DSE-то. Но то какво друго да очакваш след като във въпросните вериги са търговци и шанса да попаднеш на някой по навътре и запознат с проблемите и недостатъците на телевизорите е почти нищожен. Гледате да ти го пробутат и колкото се може по-бързо да се махнеш от магазина, че после връщането е почти невъзможно, освен ако не попаднете на управител, който си цени клиентите, което също е почти невъзможно.

    За това и си ценете парите преди да ги давате за телевизори, нима 1000-2000лв са малко? Оглеждайте, тествайте, ако ви мрънкат, че много се бавите им кажете, че това си е вашо право и ще го гледате и тествате колкото искате докато прецените, че това е вашият телевизор. Качеството от бройка до бройка варира и както едни може да получи добра бройка, така друг може да попадне на ужасна бройка, за това и ревютата не са критерий, защото са базирани на една единствена бройка.

    Все още се надявам христослав да ми помогне по тази тема, понеже не се сещам за друг, който би имал информация по темата.
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    47LM660 беше с 12 блока, а LA740 и LA660S са орязани и са с 6 блока
    Може ли да ни споделиш къде я гледаш тази информация, поенже аз търсих и не можах да открия нищо за LA860 дали и той е с 6 блока
    Този пост е редактиран от aldokalcone; 13-10-13 в 21:32.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    140
    #885

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Тези бели облаци по краищата гаранцията покрива ли ги ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 59 от 96 ПърваПърва ... 949575859606169 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе