Вижте резултатите от анкетата: Как оценявате картината на вашият LCD телевизор LG ?

Гласували
154. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Отлична

    54 35.06%
  • Много добра

    65 42.21%
  • Добра

    22 14.29%
  • Средна

    8 5.19%
  • Задоволителна

    4 2.60%
  • Слаба

    3 1.95%
Отговори на анкетата
Страница 35 от 96 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно
Резултати от 511 до 525 от общо 1435
Like Tree292Одобрявам

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #511

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от aldokalcone Виж публикацията
    Виждал съм такива с доста минимален и приемлив DSE, който почти не се забелязва, но бяха или с CCFL подсветки или full-array LED.
    Докато при EDGE LED е някакъв комшар.


    Плазма и гейминг ми се струва, че не си подхождат? Чувам за доста прогорени плазми точно от гейминг на фифа и тем подобни игри, където има статични обекти по екрана. Да не говорим, че нашите телевизии всички си държат логотата, т.е. ще трябва телевизията да се гледа на zoom?
    Май за моя случай ще е по-добре LCD и да си намеря подходящ техномаркет, където ще ми дадат да ръчкам мостри и евентуално да си избера някоя от тях. Втори път не бих тръгнал така на сляпо и ако не ми позволят да изтествам конкретната бройка - просто си тръгвам.
    Подсветката не играе роля при DSE/Banding.

    Sourse: hristoslav2

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #512

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от rudizl Виж публикацията
    Здравейте, моля някой, който използва CAM от Виваком да сподели опит.
    Да конкретизирам- техниците от Алкател, които идваха да донастройват антената казаха, че с CAM-а се гледат повече канали, което според мен би трябвало да зависи от избрания пакет. Интересува ме и как се визуализира EPG-то- има ли липсваща информация за някои от каналите, или всичко е ОК.
    Като дойдат техниците , изпробвай модула и ако не ти хареса - върни поръчката преди да си подписал и си вземи приемник . Не работят май коректно - ето прочети тук накъде .
    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...8%D1%8F-4.html

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,620
    #513

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Подсветката не играе роля при DSE / Banding.
    Не бъркай двете понятия!Това са коренно различни неща.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    58
    #514

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от jonov Виж публикацията
    Като дойдат техниците , изпробвай модула и ако не ти хареса - върни поръчката преди да си подписал и си вземи приемник . Не работят май коректно - ето прочети тук накъде .
    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...8%D1%8F-4.html
    Благодаря за отговора, ще го имам предвид, когато дойдат за инсталацията. Все пак ми трябва нещо конкретно за съвместимостта м/у LM64* и CAM-a на Виваком.

  6. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #515

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Може и да знаеш но ...... модула се поставя при изключен ТВ от контакта .
    Прочетете си упътването на ТВ как се борави със сат. тунер и намирането на транспондери щото едва дали от виваком ще знаят , някой в оная тема ли беше писал че има проблем с единия транспондер и след корекция на нещо е тръгнал .
    Потърсете в другия раздел .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    58
    #516

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Правил съм тестове без модул и с ръчно сканиране на транспондерите, гледам без проблем свободните канали. Относно поставянето на модула при изключен телевизор- не е задължително, но е желателно. Въпросите ми са по- конкретни от принципна работа с CI и CAM.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #517

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Не бъркай двете понятия!Това са коренно различни неща.

    DSE е равно на Banding... To оттам идва понятието Dirty Screen Effect..., тоест аз точно така определих в началото ефекта на картината при бандинг, когато взех първия LCD телевизор...

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,620
    #518

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Dirty Screen Effect -причините може да са няколко от изкривена геометрия на отражателя на подсветката, до дефектни компоненти в дисплея
    http://www.avforums.com/forums/attac..._banding_3.jpg


    color banding- невъзможността на дисплея да възпроизвежда голяма част от цветовите нюанси - което води до ясно видими отсечени ивици
    http://www.webdesign.org/img_article.../band1_550.jpg

    https://www.google.bg/search?q=color...hrome&ie=UTF-8
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 18-08-13 в 22:45.
    svetlio1, iwan33 и Dominator харесват това.

  11. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #519

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Може мнението ми да не е за тази тема, но решавам да пиша тук, защото доста хора четат темата, а въпросът ми е:
    Има ли някой с LA6-та серия и да му насича звука с кабеларка и прочие?!

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #520

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от competition Виж публикацията
    Може мнението ми да не е за тази тема, но решавам да пиша тук, защото доста хора четат темата, а въпросът ми е:
    Има ли някой с LA6-та серия и да му насича звука с кабеларка и прочие?!
    Не насича нищо на местна кабеларка ( цифрова и ХД). 42 ЛА660С с СА модул.

    А аз имам друго питане - някой беше писал как е настроил ЗАЕДНО да се чуват ТВ и саунбара - не мога да намеря мнението (ако беше от този форум, че и това не се сещам ).

    Ако пък знае как става - да сподели, ако обича! Щото не постигнах нищо и саундбара го кашонирах

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #521

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от bestman Виж публикацията
    Не насича нищо на местна кабеларка ( цифрова и ХД). 42 ЛА660С с СА модул.

    А аз имам друго питане - някой беше писал как е настроил ЗАЕДНО да се чуват ТВ и саунбара - не мога да намеря мнението (ако беше от този форум, че и това не се сещам ).

    Ако пък знае как става - да сподели, ако обича! Щото не постигнах нищо и саундбара го кашонирах
    Защото я яко sucks... откъм звук ли?;-) Ами по принцип LM620S имаше един бъг, където ако си позволил звука да излиза едновременно от външен източниик и от телевизора, при второто увеличаване на дистанционното от телевизора, телевизора резетва настройките WTF? Това го няма на LW4500!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #522

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Звука от тв е мнооого по-качествен! Все пак си има и "ууфер".
    Но ме "яде" това, че не мога да ги накарам да работят едновременно ...
    Връзката е само оптична

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #523

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от competition Виж публикацията
    ...а въпросът ми е:
    Има ли някой с LA6-та серия и да му насича звука с кабеларка и прочие?!
    Задавам същия въпрос и много моля за отговор от собственик, а не от теоретик на питането "LA6xx има ли проблеми със звука, за които собственици на LM6хх се жалват в безброй коментари или няма?".
    Благодаря за което, очаквайки ясен и недвусмислен отговор.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #524

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    L1892,

    Цитат Първоначално публикувано от bestman Виж публикацията
    Не насича нищо на местна кабеларка ( цифрова и ХД). 42 ЛА660С с СА модул.
    Не знам колко ти е "ясно и недвусмислено", ама толкова мога...
    L1892 одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #525

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от bestman Виж публикацията
    L1892,
    Не знам колко ти е категорично...
    Твоя отговор го прочетох, колега, но очаквам и второ мнение. Ако си в течение на писанията по темата, няма да ми се обидиш за настоятелния въпрос. Не всички имаха проблем с LM6xx, та затова и моля за потвърждение на твоя коментар.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 35 от 96 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе