Вижте резултатите от анкетата: Как оценявате картината на вашият LCD телевизор LG ?

Гласували
154. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Отлична

    54 35.06%
  • Много добра

    65 42.21%
  • Добра

    22 14.29%
  • Средна

    8 5.19%
  • Задоволителна

    4 2.60%
  • Слаба

    3 1.95%
Отговори на анкетата
Страница 49 от 96 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследноПоследно
Резултати от 721 до 735 от общо 1435
Like Tree292Одобрявам

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #721

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от aldokalcone Виж публикацията
    IPS-а какво е виновен? Пропуска повече светлина от VA панелите ли? Мисля, че и при самсунг има доста често срещан clouding. По-скоро виновника е EDGE LED подсветката, където е разположена само по краищата.

    Сам си си отговорил...
    competition одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #722

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от aldokalcone Виж публикацията
    IPS-а какво е виновен? Пропуска повече светлина от VA панелите ли? Мисля, че и при самсунг има доста често срещан clouding. По-скоро виновника е EDGE LED подсветката, където е разположена само по краищата.
    При IPS има голяма утечка на светлина покрай електродите на субпикселите - течните кристали не прилепват плътно покрай тях и така не могат да спрат на 100% светлинният поток от подсветката.
    Виновника за оплакването на колегата е EDGE LED подсветката и отражателите.
    .
    aldokalcone и competition харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #723

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    От всичко написано до сега,пак не разбрах това нормално ли е,или не,и какво да предприема?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    58
    #724

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    И при мен има петна около ъглите. Един колега по- напред в темата беше споделил, че са се оправили след леко развиване на болтовете на задния капак. Според него са се появили от пренатягането им в завода или нещо подобно.

  6. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #725

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Аха,сега и с отверките да играем.....да се правя на майстор с ТВ за .........лв.малко несериозно....даже чак смешно,но ако се наложи ......

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    111
    #726

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    И при мен има петна в ъглите, но са по тъмни .
    Гледайте си телевизия на телевизорите и не се занимавайте с глупости
    KaHa одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #727

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Което означава да не звъня на сервиза,и да го оставя така....

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    111
    #728

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Зависи колко е видимо, може наистина да е зле. Както обясниха по-горе при тези матрици и подсветки винаги има дефекти. На някои бройки по-видими, на други не толкова и на различни места. Има доста случаи на претенциозни потребители, на които са им заменяни телевизорите (мониторите), заради неудовлетворение от подсветката и новия телевизор се оказва по-зле .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    48
    #729

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    С благодарности към Momchil, logic, hristoslav2, Soma и всички останали, които пропускам, за търпението и помощта.
    С благодарности към всички, споделяли мнения и впечатления при избора, покупката и ползването на техните телевизори.

    Значи каквото било, било. Парите са изхарчени, кютучето - взето и включено.

    След кратък, абсурден семеен диалог:
    - Виж, казва половинката ми, кажи ми, че утре отиваме и го купуваме! Вече не издържам цялото това четене, четене, четене!
    - Да бе, казвам аз, нали ти обещах - утре го купуваме.
    - Ох, добреееееееее. Ама какво ще вземем?
    - Е, как, взимаме 575.
    (пет секунди оцъклено, невярващо мълчание от страна на половинката ми)
    - Ама... Ти... Сериозно ли... Ама... И ти ми казваш, че няма да вземем 640?!?!?!?!

    Е, семейният съвет каза и взехме:
    LG 42LA641S-ZC.BEEYLJG
    SALES SUFFIX: AEE
    W/O: 351D06DK-00156 A04
    S/NO 305WRSV1V230

    От цялата тая работа разбирам само, че нещо си е произведено от LG в *****, а на кашона пише, че сглобяването е в Полша.
    Е, времето ще покаже какво точно ни се е паднало от Складовата лотария, разигравана от Технополис. Но ако някой - Христослав, могат да споделят нещо за матрица, шаси и прочее тъмни материи за мен?

    В момента го гледам леко подозрително. Монтиран на стойката си се клатушка застрашително при всяко докосване. Винтовете, с които се сглобява стойката и се закрепя ТВ за стойката са... ами миниатюрни и макс. 6 мм. дълги. Е, за сега цели 24 часа цялата конструкция не се е сринала на парчета, но... все пак факта, че в изложбената зала на Технополис всички изложени телевизори се клатушкаха като пияни казаци не спомага за спокойствието ми.

    Картината в режим "Стандарт" в заводските си настрийки не ослепява с размазващ УАААУУУУУУ!!! ефект.

    Като казах "Картина" и се сетих: Абе, верно ли аналоговата ефирна телевизия е... такъв ужас, като я пусне човек на такъв телевизор?!?!?! Истината ви казвам - като видях какво излиза на тея пусти 42" и... ами прекарах 30 минути в истеричен потрес, смях, неверие и опити да не умра от задух поради неспирните талази смях.
    Сега съм обхванат от страх - ами ако вкараме просто кабелна телевизия, а не цифрова кабелна телевизия... какво точно ще се вижда на пустия телевизор?

    А пък като казах "Ефирна телевизия" - ама хора, верно ли днешните телевизори нямат вградена в тях ефирна антена?!?!?!?! Не, честно, мобилния ми телефон е вече на 15 г. и има вградена антена, а телевизори за по няколко хиляди и нямат?!?!?! Сега хола е малко като арт инсталация на пост-модернист скулптор: 42" LED телевизор, вързан за ефирната антена на античното 20+ годишно CRT. Вчера гледах тая арт инсталация с начумерено око, но днес способността ми да съм избирателно сляп и да се самозалъгвам надделява. Което пак повдига въпроса - кабелна или цифрова кабелна... Ебаси (да м епрощавате за изискания френски), кога ще свърши това приключение...

    Но да се върна на картината. Значи, няма УАААУУУУУУУ!!! ефект. При тъмни, много тъмни сцени, ми се струва, че не се справя добре с прехода между лицето/тялото, което не е осветено и общия тъмен фон. Малко като "тъмно, а от тъмното изтича лицето/тялото". Нямам идея дали това седължи на проблеми с прословутото "черно" при днешните телевизори? Дали ако си поиграя с някакви настройки ще докарам все пак някакъв контраст между "тъмно лице/тъмно тяло" и "тъмен фон" на кадъра. Е, ще се ръца малко настройките, дори ида е само в името на принципа.
    Все пак го няма и онова усещане, за което съм чел и което би могло да се наблюдава в изложбените зали на магазините, за турбо "живи", та чак фотошопирани цветове. Сещате се, когато картината е толкова жива, арка, интензивна и прочее, че се чувствате като в сладкарница с онея безумни "бонбонени" цветове. Изобщо бих казал, че при сегашните заводски настройки на режим "Стандартен" гледането на този телевизор не поражда в мен почти непреодолимото желание да отворя прозореца и погледна навън, за да си върна усещането за визуална реалност.

    Относно проблема с неравномерната подсветка: Снощи вечерта го включих без входящ сигнал. За момента бих казал (след 30 минути зяпане в тъмотията) че всичките 42" са графитено сиви, само имам едно такова усещане, че в крайчеца на окото, на самия ръб на способността за виждане ... има ... присъства нещо като призрачен перлено бял ореол (?). Все пак не мога да отрека, че има някакво усещане, че май четирите ъгъла на екрана (особено горе ляво) и по ръбовете въпросното графитено сиво е нещо като един нюанс по-ярък? Не мога да твърдя, че това е реално сетивно установено. Пак казвам, по-скоро е усещане. Факт - без сигнал в тъмното екрана е мноооого далеч, да не кажа изобщо няма общо с видяното по снимки в Гугъл за неравномерна подсветка.

    Като се има предвид, че още няма Wi-Fi мрежа няма как да коментирам останалото, в т.ч. менюта, юзър френдли функции.

    Все пак това, което е достъпно без мрежа:
    Дистанционното е структурирано с мисъл, отчитаща налични функции, последователност на ползване на функциите;
    Менютата са подредени и структурирани с мисъл за хора, дето искат най-вече Включ./Изключ. и достигане до каквото и да било с макс. две натискания на копче за достигане на най-ниското ниво настройки;
    Разпозна си две флашки и съдържанието в тях без изненади за форматиране и прочее;

    Изобщо като заключение (частично, непълно и с потенциал за развитие):

    LG 42LA641S е непретенциозен телевизор, идеален за начинаещи хора, дето те първа ще опознават LED и Смьрт ТВ.
    Momchil и Soma харесват това.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #730

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от KaHa Виж публикацията
    Е, семейният съвет каза и взехме:
    LG 42LA641S-ZC.BEEYLJG
    SALES SUFFIX: AEE
    W/O: 351D06DK-00156 A04
    S/NO 305WRSV1V230

    От цялата тая работа разбирам само, че нещо си е произведено от LG в *****, а на кашона пише, че сглобяването е в Полша.
    Е, времето ще покаже какво точно ни се е паднало от Складовата лотария, разигравана от Технополис. Но ако някой - Христослав, могат да споделят нещо за матрица, шаси и прочее тъмни материи за мен?
    LG 42LA641S-ZC.BEEYLJG
    Y - S-IPS панел на LG Display Co.Ltd.

    SALES SUFFIX: AEE
    Продажбен суфикс - All East Europe - цяла източна Европа

    W/O: 351D06DK-00156 A04 /всяка цифра и буква обозначава опция/екстра/
    Working Options - работни опции. Нищо, че 6-та серия е на едно шаси - за всеки модел броят им е различен. Активирането или изключването стават от сервизното меню. Когато се повреди шасито на даден модел от 6-та сеия и го занесете в сервиза, след като го сменят с ново, техникът поглежда този ред на етикета и активира само посочените в него опции.

    S/NO 305WRSV1V230 - сериен номер
    3 - прозведен през 2013
    05 - произведен през месец Май
    WR - Полша
    Останалите букви и цифри не ги знам.

    Пусни го на режим "Кино" !!
    Цифрова кабелна.
    Няма как да има вградена антена поради някои особенности !!

    Ето някои основни недостатъци на цифровата телевизия, които я отличават драстично от аналоговата телевизия, с които трябва да бъдем запознати, тъй като, ако телевизорите или цифровите декодери не работят или работят лошо, това не означава, че имат технически неизправности:

    1. Пропадане на сигнала. (има-няма образ). За разлика от аналоговата телевизия, цифровата телевизия изисква силен сигнал. Стандартът е ниво по-голямо от 5 mV/m. Но това изисквано ниво е много силно, а ако сигналът е по-нисък от него, аналоговия телевизор ще продължи да работи, макар и със снежинки, но цифровият НЯМА да работи или ще работи на пулсации – ту има, ту няма образ.
    2. Появяват се цветни квадрачета по екрана (някои хора ги наричт „петна”, „квадратчета” и др.). Този ефект е свързан със слаб сигнал равен на границата от 5 mV/m. Този проблем се решава с активна антена, дори ако се налага – външна.
    3. Не излизат всички канали. Например няма програми на 23-ти ТВ канал, а има на 64-ти ТВ канал. Причината е в местоположението на антената (стайна или външна, като ефекта е най-силен със стайна антена). Ако антената се премести, се появяват програми на 23-ти, а изчезват от друг ТВ канал. Забележка: излъчванията са в обхвата от 420 до 860 MHz. Тези честоти са много високи и са съизмерими с дължината на антената. За ваше сведение 400 MHz съответства на дължина на вълната 80 сантиметра (по-точно 75), а 800 MHz съответства на дължина на вълната 40 (по-точно 37.5) сантиметра. Всички знаем, че повечето антени са с дължина 1/4 от дължината на вълната. Както забелязвате тези дължини са кратни на 1/4 дължината на антенката, която е около 10-12 сантиметра. Решението на пробема е с местене на стайната антена в различни точки през около 40 сантиметра (четен брой дължини) или поставяне на външна активна антена.
    4. Едни канали излизат качествено, други с проблясъци. Това е проблем свързан с поляризацията на сигнала, както и е тясно свързан с описания в т.3 проблем. Решението е избор на подходящо място на стайната/външната антена, както и въртенето й на 90 градуса. Ако проблемът продължава – се решава с външна активна НЕПОЛЯРНА антена.
    5. Влошаване на приемането при дъждовно време или ярко слънце. Това се дължи както следва: При дъждовно време всяка капчица дъжд се превръща във вторичен излъчвател и всички капчици образуват дифракционна решетка, при което сигнала се расейва и затихва поради това, че сигналът, излъчен от една капчица може да се яви в противофаза на сигнала, излъчен от друга капчица. Може да доведе до изчезване на сигнала. При много силно слънце въздухът в атмосферата не само се нажежава, но се наелектризира. Това явление променя поляризацията и съответно се нарушава приемането на сигнала. Възможно е така нареченото „приплъзване” на вълните, като този ефект е много известен като приплъзване по морската повърхност. Проблема се решава с много добра, по възможност неполярна активна външна антена, каквито вече се продават.
    6. Сигналът не се подобрява при използване на дълга насочена "яги" антена. Дългата насочена антена НЕ Е подходяща за градски условия поради многобройните отражения и интерференция от сградите (бетон, желязо, стъкло). Тя може да се използва в страната, за селища отдалечени от телевизионния предавател. Допустимо е използването на антенен усилвател, който трябва да се свърже непосредствено до антената. За наситена градска среда късите антени са по-ефективни и от практическа гледна точка са по-мобилни и лесни за местене с цел намиране на подходящо място за монтаж.


    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:21189-56#1824
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 22-09-13 в 17:43.

  13. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #731

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Което пак повдига въпроса - кабелна или цифрова кабелна... Ебаси (да м епрощавате за изискания френски), кога ще свърши това приключение
    Цифрова разбира се , с модул и карта на оператора . HD каналите са с много добро качество и там е силата на телевизора .
    А за антените - няма вградени , нали трябва да се продават и аксесоари . Ако сигнала е силен и имаш добро покритие , и парче кабел върши работа .

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #732

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    При IPS има голяма утечка на светлина покрай електродите на субпикселите - течните кристали не прилепват плътно покрай тях и така не могат да спрат на 100% светлинният поток от подсветката.
    Виновника за оплакването на колегата е EDGE LED подсветката и отражателите.
    .
    Значи да разбирам, че DSE-то е по-рядко явление при Sony/Samsung с VA/PSA панели?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    111
    #733

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Пробвах СА модула на Виваком на компютърния приемник и там каналите се превключват значително по-бързо. Явно на самия телевизор толкова си му е силата, не е проблема от кам-а.

  17. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #734

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Не знам дали в менюто нямаше опция за времето за превключване на каналите . Но е нормално с външно устройство да е по-бързо , сигурно има и изключения , но едва ли са много .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    111
    #735

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Може и да има, но аз не намерих такава. А какъв е процесора на 42LN575S? В нета намирам само информация, че е някакъв dual core на 0.9GHz.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 49 от 96 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе