Вижте резултатите от анкетата: Как оценявате картината на вашият LCD телевизор LG ?

Гласували
154. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Отлична

    54 35.06%
  • Много добра

    65 42.21%
  • Добра

    22 14.29%
  • Средна

    8 5.19%
  • Задоволителна

    4 2.60%
  • Слаба

    3 1.95%
Отговори на анкетата
Страница 64 от 96 ПърваПърва ... 1454626364656674 ... ПоследноПоследно
Резултати от 946 до 960 от общо 1435
Like Tree292Одобрявам

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice Аватара на mamutcho
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    2
    #946

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от iNfRaIiI Виж публикацията
    Някой ще ми каже ли колко голяма флашки ми трябва за да мога да записвам от DVR-a на телевизора ми LM620S ? Имам външен хард 320GB но се прецака и мисля да взема флашка, но не намерих изисквания. ЗНам само, че 8гб флашката ми не става за запис? Явно трябва поне 16 или 32 може би? Някой знае ли? Мерси?

    п.п За по-горния ми проблем ще се свържа с LG!
    За запис е нужен поне 40GB HDD пише го в ръководството.
    Smash одобрява това.

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #947

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Абе и аз май съм го забелязвал това на 47LM660 (докато го имах) , но пък ползвах други настройки на 3Д-то , че на "мах" нещо не ме кефеше може и заради тоя проблем да е било)
    Гледам, че и ти го разкара твоя ТВ, как?

    @Dominator, тези въпроси на ЛС.
    Този пост е редактиран от Momchil; 18-10-13 в 22:23.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #948

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Още един клип с DSE:


    * Гледайте го в 1080р!

    Поради компресията на видеото е по-трудно да го забележите, но вярвайте ми, на живо ще го забележите. Забележете "петното" по цялата вертикала в центъра на екрана. Има и други петна, които се "заличават" поради компресията на клипа. Тва не знам кой луд би приел подобна бройка.

    Имайте предвид, че от бройка до бройка силно варират въпросните проблеми с DSE-то. Един може да получи максимално изчистена с едва забележимо DSE, а други да получат ужасна бройка. За това гледайте на място, тествайте и едва когато се убедите, че DSE-то е възможно най-малко - тогава плащайте. Ако трябва и 5 телевизора ще ви отворят, но парите не се печелят лесно, а нащите търгаши се разглезиха от клиенти (лаици), които влизат, пускат им телевизора за 30 секунди и айде.

    Въпросното DSE го има при всичките производители, така че е въпрос на късмет да попаднете на читава бройка.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    19
    #949

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Колеги, кажете някакви добри настройки с LA740S съм, подсветката сега ми е на 100, проблем ли е?

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #950

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Имах 2 LG-та, в момента само едното остана. Никога не съм ги държал на 100, освен като не играех на PS3-ката през деня, понеже стаяте беше силно осветена и не виждах нищо. Настрой си яркостта според условията и личния си вкус. Аз лично като гледам филми го държа по-ниско с включено локално затъмнение на LOW.

    Открих едно интересно интервю с LG по повод clouding-а:

    И едно интерсно интервю с LG касаещо clouding-а и потвърждението за липсата на Quality Control (използвал съм google translate):
    LG facing clouding


    1 - What is the expected response of the service when a customer calls to complain about the clouding of the TV?
    LG: Applications are treated on a case by using what the factory gave us in terms of acceptability. We provide an explanation of this phenomenon to customers and explain the use of a tolerance of acceptability.


    2 - Why do the clouding as it appears on some TV? What TV are more prone to clouding your opinion?
    LG: It's related to a concentration effect of light on the Edge LED TV, mainly in the corners.


    3 - The clouding is it considered a random manufacturing defect or is inherent to LCD technology, possibly accentuated by the Edge LED?
    LG: This is an effect related to the technology. It is not taken as default if it is uniform on the screen or if there is a rational explanation related to the image / effect.


    4 - Is there a level of clouding past which you recognize the thing as an officially default?
    LG: Yes, if the effect is localized to a Led location.


    5 - Under what conditions can a customer he hoped a replacement of its product, too impacted his taste?
    LG: If the effect is not uniform, or if it remains visible beyond the eligibility requirements that we have identified.


    6 - Is it in you a numerical tolerance, eg max light variation. between two points of the slab?
    LG: We have quite a tolerance defined on the basis of circumstances "standard" use of TV in terms of ambient light and viewing distance.


    7 - What settings do you recommend if the clouding appears as annoying to a customer ..?
    LG: It is recommended to reduce the intensity of the backlight, or view his films "in ambient light," or at least an extra light.

    Извод:


    LG advanced without hesitation a senior this defect: the Edge LED backlight! For once it is not we who say ...


    LG recognizes the problem, but not easy to understand about their treatment of clouding rule. It retains it's handled on a case-by-case ...

    T.e. quality control-а сте ВИЕ и връщане на телевизори до откат.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    31
    #951

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Аз имам ДСЕ на телевизора. Опитах да го сменя но не успях понеже в сервиза техникът успя да ме убеди че ДСЕ-то на моят телевизор е минимално и няма как да бъде заснето за протокола. Освен това нямам друг телевизор в момента и не мога да стоя 1,2,3 или 4 седмици без телевизор докато моят е в сервиза!

    Понеже е забележимо само и единствено когато се гледа футбол или голф (но е много дразнещо), днес пробвах да гледам мач с 3Д емулация. Мога да ви уверя че дразнещите ивици от ДСЕ-то изчезнаха!
    Препоръчвам на всички фенове на футбола да опитат 3д ефекта на ръчен режим на МАХ, 3д очилата и няма ДСЕ, поне при мен действа.


    iNfRaIiI : твоят дефект се появи при мен когато пуснах 3д на "Спорт" когато е на "Кино" или на ръчно не мърда 3д-то!
    Но това се получава само при емулация от 2д към 3д и не мисля че в действителност е дефект, понеже когато си с 3д очила не се забелязва!
    Този пост е редактиран от odar; 20-10-13 в 00:19.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #952

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    За това се гледа преди да се купува, пускаш футбол и гледаш, още не си извадил парите и си в пълното си право да откажеш покупката си, а пък те каквото искат да правят. Да не говорим, че не ме интересуват протоколи и прочие, след като в гаранц. карта никъде не е записано, че за подобен род вертикални ивици не се зачита гаранцията. Има доста начини да се изкара и да се снима, пък и те намерили подобни проблеми да ги снимат с фотоапарат!? Подобен дефект е трудно да го хванеш с любителска камера. Трябва си high bitrate видео, че да се забележи, но с просто око ако го покажа на 10 човека за какъв проблем става въпрос - всички ще го видят. Ще се научат да правят панели, а не да отбиват номера.

    Значи даваме по 2 хилки за телевизор, а правим компромиси? Няма да стане. Подобно мислене се наложи от клиента "лаик", който не гледа и купува на сляпо, ето за това и консултантите се спукват да лъжат и да мажат и да казват, че не можело да се замени и си измислят оправдания. Връщал съм телевизор само заради тъпата лотария на матриците на Samsung, без да има дефекти, но беше с матрица на Hitachi и си нямате на идея за какъв motion blur със сини артефакти ставаше дума. Да имат да вземат. Ако трябва и 30 минути ще седя и ще тествам, като не им отърва - не са единствения магазин. Парите в България не се вадят лесно, така че хубаво гледайте какво купувате, ако трябва и 3 еднакви бройки ще ви разпечатат да си изберете една, другите две да ги пробутват като мостра, не ме интересува. По същия начин мога да поръчам онлайн телевизор и да им го връщам всяка седмица докато не ми се падне приличен, нали така? Каква е разликата?

    На който не му пречи DSE -то, да си го ползва със здраве. Аз през 90%+ от времето гледам футбол и няма как да не го виждам, а 3D-то не ми трябва, защото ми мори очите и въобще не е вариант. Това си е производствен дефект и в чужбина се спукват да ги връщат и ги заменят, но ние нали сме малък пазар и си правят каквото си искат с нас.

    Аз още съжалявам, че имах едно 47LM667 и направих грешката да го продам (заради DSE-то), но беше толкова минимално, че почти не се забелязваше. Сега като гледам каква бройка съм имал с толкова минимално DSE и няма как да не съжалявам, че съм го продал, а и имаше 12 локални блока за затъмнение, а сега ги пробутват новите модели с 6..

    Най-вероятно ще се напъна за един LA740 или LA860 (ако си върнат старите цени, че сега ги понадуха). Гледам масово оплакванията за DSE са за 6хх серия и уж за 7хх серия са по-малко, но може би се дължи на това, че е по-скъп модел и се купува по-малко и от там оплакванията липсват.

  10. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #953

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Виждам, че и ти си перфекционист, но, повярвай ми, пълно щастие няма.Имам и 6ЛМ, и 6ЛА серията, и трябва да ти кажа, че аз пък съм си доволен.Не съм гледал за "мръсен екран", но ако се загледам ще намеря, затова не се вживявам за да не се набирам като теб.Относно блоковете, ти осезаема разлика виждаш ли?Аз, защото, не виждам.И защо изведнъж, започнахте доста хора да плюете LG.Не са перфектни, но и другите и те, също, не са.Не робувам на марките, напротив, чета и събирам инфо, коя фирма е с една идея по-напред от другите.Лично на мен пък ми допада 3D-то им, много повече, от на Samsung(за пример го давам и нямам нищо против Samsung)

  11. Junior Member Аватара на iNfRaIiI
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Ловеч, София
    Мнения
    59
    #954

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от odar Виж публикацията
    Аз имам ДСЕ на телевизора. Опитах да го сменя но не успях понеже в сервиза техникът успя да ме убеди че ДСЕ-то на моят телевизор е минимално и няма как да бъде заснето за протокола. Освен това нямам друг телевизор в момента и не мога да стоя 1,2,3 или 4 седмици без телевизор докато моят е в сервиза!

    Понеже е забележимо само и единствено когато се гледа футбол или голф (но е много дразнещо), днес пробвах да гледам мач с 3Д емулация. Мога да ви уверя че дразнещите ивици от ДСЕ-то изчезнаха!
    Препоръчвам на всички фенове на футбола да опитат 3д ефекта на ръчен режим на МАХ, 3д очилата и няма ДСЕ, поне при мен действа.


    iNfRaIiI : твоят дефект се появи при мен когато пуснах 3д на "Спорт" когато е на "Кино" или на ръчно не мърда 3д-то!
    Но това се получава само при емулация от 2д към 3д и не мисля че в действителност е дефект, понеже когато си с 3д очила не се забелязва!
    Аз не мога да сменям "Спорт" , "Кино" и т.н освен ако не съм в 2d към 3d режим.
    При мен го има когато "3д дълбочина" е на 20, а 3д точка на гледане е на +10" Когато би трябвало да е най-доброто 3д.
    И когато си с очилата се забелязва! Има леко претрперване на екрана, който дразни очите.
    Въпроса е да се обърна ли към LG или не?

    Отностно DSE, аз забелязвам нещо подобно само когато се включва или изключва телевизора, когато екрана е един между сиво и черно и тогава се вижда нещо такова инак не съм го забелязал.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    33
    #955

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Има ли начин/метод да изкарам запис направен от ТВ-то върху ХДД, за да гледам на друго у-во ?
    Търся в гугле но нищо не намирам.

  13. Junior Member Аватара на iNfRaIiI
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Ловеч, София
    Мнения
    59
    #956

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    И аз доста търсих но така и не намерих нищо. Най-малкото телевизора форматира хард с негова си система и като се сложи на PC-то излиза само в програмите за форматиране и нови партишъни...
    Ако някой знае нещо по въпроса и аз ще съм му благодарен.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    55
    #957

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от extext Виж публикацията
    ""Как да извлека каналите?
    Задържате home бутона докато изчезне показалото се меню. Като се появи отново текущия канал веднага набирате 1105 и веднага натискате Ok. Появява се меню и отивате на TV-link loader.
    Receive from usb - за зареждане на програмите от флашка.
    Sent to usb - за запис на програмите на флашка.""

    Искам да попитам, тъй като не разполагам с нормално дистанционно а само с меджика - има ли друг начин да се добера до това меню, благодаря ?
    при мен не става този номер- LG42LM620S с последния фирмуер излязъл до момента

  16. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #958

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Да се включа и аз,наистина голямо плюене по LG,чак да съжалявам че съм си купил.Аз съм с 47LA690,и съм доволен от картината.Е моят е на един месец,но сигурно и той е пълен с разни дефекти които описвате тук в форума,но.....съдба,какво да се прави....

  17. Junior Member Аватара на iNfRaIiI
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Ловеч, София
    Мнения
    59
    #959

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Първоначално публикувано от extext
    ""Как да извлека каналите?
    Задържате home бутона докато изчезне показалото се меню. Като се появи отново текущия канал веднага набирате 1105 и веднага натискате Ok. Появява се меню и отивате на TV-link loader.
    Receive from usb - за зареждане на програмите от флашка.
    Sent to usb - за запис на програмите на флашка.""

    Искам да попитам, тъй като не разполагам с нормално дистанционно а само с меджика - има ли друг начин да се добера до това меню, благодаря ?
    И при мен не става. Нищо не става след като задържа HOME -a 47LM620S

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    9
    #960

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Здравейте колеги,
    Искам да споделя нищожния ми опит с 47LA660... Огромното ми разочарование дойде от това, че на държава за услуги България опцията за универсално дистанционно е заключена! Това е адска дискриминация от страна на LG и ще ги гоня до дупка докато не го оправят! На Полша нещата са ОК и успях да настроя и домашното кино Панасоник и най-важното за мен - приемника на Булсат... Почти ме докара до оргазъм... За тези които искат да го ползват настройката е set top box - Homecast дистанционно 6.

    Поздрави!
    Smash и aldokalcone харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 64 от 96 ПърваПърва ... 1454626364656674 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе