Страница 2 от 32 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 468
Like Tree63Одобрявам

LG телевизори 2015

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #16

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    komet
    Моя рутер е на разстояние около 4 метра от телевизора и една стена (гипсови армирани панели). Работи на 2.4 GHz, само толкова си има. Единственото нещо което съм променял е фърмуера с DD-WRT.
    При теб има много повече възможности. На 5 GHz смущенията са по-малко. Имаш вграден медия сървър в рутера и като боднеш един диск в USB, ще стриймва по цялата мрежа без да ангажира компютъра. Имаше някакви ограничения в този случай за пускането на субтитри, но винаги се намира някакво решение.
    Повечето проблеми с насичането при телевизорите на webOS са заради транкодинга на DLNA сървъра. Винаги го изключвам, ТВ са всеядни. Защо ми е да гледам 40 Gb филм и DLNA да ми го прекодира и сваля качеството.
    Ето какъв трансфер отчита рутера при стрийминг през Wi-Fi.

    7611248D.png
    zabadara и komet харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    54
    #17

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Operator3, благодаря.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    16
    #18

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от TTABKATA Виж публикацията
    Здравейте,
    преди нова година си закупих LG 32LB650V. Телевизора беше с фърмуер 03.2..... (не си спомням точно останалите цифри). От сайта на LG дръпнах версия 04.30.16, инсталирах го и видях доста положителни промени:
    на субтитрите има добавен аутлайн;
    има възможност за промяна на позицията на субтитрите до -2 (могат да се свалят в черното поле);
    автоматично енкодинга е кирилица (при предната версия на фърмуера всеки път трябваше да се избира ръчно енкодинг);
    има възможност да се изтрият излишните апове;
    добавени допълнителни обяснения към менюто на телевизора.
    Друго не съм забелязал до сега след промяната на фърмуера. За DLNA използвам serviio - работи добре има таймлента, помни до къде е гледан филма - общо взето съм доволен.
    Телевизора е работи с комплект (безжична мишка и клавиатура) A4Tech 7100N.
    От време на време се появява съобщението за недостатъчна памет при бразузване и се чудех дали няма възможност да се разшири с USB флашка като виртуалната памет ?
    Видях днес че са пуснали нов фърмуер 04.41.32 и се чудех дали някой може да сподели мнение за него ?
    Колега аз съм същият телевизор. Свалих ъпдейта на флашка, телевизора вижда ъпдейта, пита да го инсталира ли, потвърждавам и нищо не се случва. Как го направи?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    11
    #19

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Дръпнах 8-те части на архива от ТУК (04.30.16), разархивирах на компютъра. Създадох директория LG_DTV в главната директория на флашката и копирах файла starfish-dvb-secured-m14tv-32.arches-3216-04.30.16-prodkey_usb_V3_SECURED.epk. Включих флашката в ТВ-то излезе съобщението за ъпдейт, съгласих се и започна процедурата без да ми изкарва лента със статуса. След 3-4 мин се рестартира и се беше обновил. С коя версия се опитвате да обновите ? В указанието пише да не се прескачат версиите, което едва ли е проблема но все пак.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от komet Виж публикацията
    Я кажи, като щракнеш десния бутон на мишката, излиза ли някакво меню?
    Не. Клавиатура не пише и в апп-а на youtube. Активна е само когато се появи клавиатурата от долу. Иначе смяна на канали с цифрите от клавиатурата, стрелките, Enter, windows бутона е за стартиране на смарт меню-то.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    16
    #20

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Благодаря ТТАВКАТА. Аз опитвам направо 04.41.32 без да съм сложил предната версия. Явно е за това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    37
    #21

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Здравейте,
    тв-то ми е LG 47LB671V и в момента е с версия 04.30.16 има ли към момента по-добра от тази и какви са и подобренията, благодаря!
    От къде мога да го изтегля?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    16
    #22

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от embata_ivanov Виж публикацията
    Здравейте,
    тв-то ми е LG 47LB671V и в момента е с версия 04.30.16 има ли към момента по-добра от тази и какви са и подобренията, благодаря!
    От къде мога да го изтегля?
    Има нова версия и за теб. Тегли се от сайта на LG,ето LG 47LB671V Support: Намиране на ръководства за потребителя и информация за гаранцията | LG Bulgaria

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    110
    #23

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Аз съм с 42LB730V от съшия линк само че за моя телевизор свалих 04.41.32, как да я инсталирам от флашка? Направих папка LG_DTV и в нея сложих файла но не знам как да го инсталирам, от smart share не се вижда.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #24

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от CaptainSlow Виж публикацията
    Аз съм с 42LB730V от съшия линк само че за моя телевизор свалих 04.41.32, как да я инсталирам от флашка? Направих папка LG_DTV и в нея сложих файла но не знам как да го инсталирам, от smart share не се вижда.
    Поставяш файла starfish-dvb-secured-m14tv-32.arches-3232-04.41.32-prodkey_usb_V3_SECURED.epk в папката LG_DTV и включваш флашката в телевизора. След малко трябва да се появи съобщение, че има нов ъпдейт. Ако не се появи, влизаш в настройки >> общи >> за този телевизор и натискаш на проверка за нови версии. Версията на фърмуера във флашката трябва, да е по-висока от инсталираната на ТВ.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    110
    #25

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Стана като форматирах флашката. И какви са промените, аз не ги виждам? Дано получим webOS 2.0 че тая много бавна не се търпи...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    74
    #26

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Още веднъж потвърдено, че с най тъпия рутер на TP-Link - WR-740N, на LG731V със софтуер 04.33.12 се стриимва безжично блурей FullHD 3D с DTS звук - безпроблемно! И аз се чудя какво ги правите тия рутери. Ако рутера ви е втори, тоест вече имате един от доставчик, му изключете DHCP сървъра за да не раздава IP адреси. На LAN му задавате ръчно IP което ще е във вашата мрежа и което му е раздадено вече от първия рутер. Така последния ще работи като прозрачно у-во. Целта е, че така му олекотявате работата на процесора и паметта, но стрийма ще минава пак през него, а първия рутер ще задава само адреси. Това е тънкостта.

    Засега версия 04.33.12 си ми остава любимата. Никакви проблеми - нито с букви нито пък ми е излизало съобщение за недостатъчна памет. Пускам си който и филм да е през Mezzmo /изключен транскодинг/ или SmartShare и гледам. Никакви настройки или ядове. Лошото е, че рано или късно, понеже се знам какъв съм, ще ъпдейтна до нова версия и както каза колегата operator3, ще има ядове, щото LG все ще омажат нещо друго.
    P.P Иначе гледам в сайта им, че са качили версия 04.41.32. Има ли нещо ново в нея и дали не са омазали друго?
    Този пост е редактиран от Iuly Kostov; 13-01-15 в 04:00.
    sitro и operator3 харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #27

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Напълно си прав за рутера. Дори ако се ползва кабелна връзка е добре, ТВ и PC да се вържат през един 100 Mbit сюич и да не товарят изабщо рутера, а той само да им дава адреси.

    На фърмуерите вече им обърках сметката при толкова различни версии. В първите дни на новата година инсталирах само за проба австралийската 04.62.40 и се държи нормално. Преди това, за много дълго се задържах на китайската 04.33.27 и бях изключително доволен. В последно време започнах, да избирам версии, които са пуснати едновременно в тестов и официален OTA режим.
    В момента 04.41.32 като OTA ъпдейт е пусната само за Германия и много се изненадах, когато я видях качена и като USB версия за България. Като OTA официално за нас са върнали 03.23.24, а в тестов режим 04.32.20.
    Започвам да си мисля и аз, че в последно време само им сменят номерата и нищо съществено не добавят. До webOS 2.0 вероятно няма да ни ъпдейтнат поради маркетингови съображения. На нас ни е достатъчно, наличната да работи бързо и стабилно с пълен набор от функции, а номера на версията е на по-заден план.
    На един от руските форуми правим с колегите тема за нужните функции, които чакаме от webOS. Но едва ли някой от LG се интересува какво искат потребителите.
    Нещо интересно за отношенията между отделите, разработчиците и мениджмънта сподели един от разработчиците на кърнела за webOS.
    ...приложения под webOS и саму webOS пишут совершенно разные команды, которые никак не связаны, и даже их начальство никак не связано...
    А на въпроса ми, дали това може да бъде причина за един от недостатъците на webOS "Недостатъчна памет", той отговори.
    Что я могу сказать...
    Корейский менеджмент...
    Iuly Kostov одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    54
    #28

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Оправих си системата рутер - телевизор. Проблемите при мен са идвали от факта, че се опитвах едновременно да работя с ЛГ 671 и Самсунг Н6400, с лан към ЛГ и две мрежови карти.
    Сега всичко е ОК. ЛГ опознава Wi Fi без проблем, след като изключих ЛАн кабела към него. За ЛГ в същата стая пуснах 5 MNz, а за Самсунг в другата - 2.4 MNz. 5 MHz може би не минават добре през стените. Вървят без проблем х264 към Лг и х264 и х265 ( HEWC) към Самсунг. Разни Блу Рей с ДТС 5.1 към Самсунг и 2.1 към ЛГ също нямат проблем. Никакъв проблем със субтитрите и на двата ТВ, също и при 3D. Засега ползвам Самсунг Линк за медиен сървър, но след няколко дни ще го сменя за проба с друг. Той работи и с ЛГ.
    За Самсунг Линк искат минимум 2,4 GHz двуядрен Интел, а аз съм с 2,6. За два ТВ едновременно май няма как да стане, а и да ръчкаш в компа през това време товари допълнително.
    Ето как Самсунг Линк вижда Самсунг Н 6400

    [TV]Samsung LED40

    а така - LG
    Linux 3.10.19-32.afro.4 UPnP 1.0 LGE WebOS TV LGE_DLNA_SDK 1.6.0 04.30.

    Уф!!
    Какво е това "афро"?

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #29

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от komet Виж публикацията
    ...а така - LG
    Linux 3.10.19-32.afro.4 UPnP 1.0 LGE WebOS TV LGE_DLNA_SDK 1.6.0 04.30.

    Уф!!
    Какво е това "афро"?
    Кодово име на конкретния релейс LG webOS.
    Пр. afro-arches "starfish-dvb-secured-m14tv-39.arches-3940-04.62.40-prodkey_nsu_V3_SECURED"

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    55
    #30

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Дали няма възможност при превключването на каналите да изписва какво дават в момента без да се натиска бутон.С CI модул съм LB650V

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 32 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8543
    Последно: Днес, 03:47
  2. OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1679
    Последно: 22-04-24, 21:00
  3. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  4. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30
  5. Прозрачни OLED пиксели
    От daley във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 31-03-06, 12:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе