Страница 4 от 32 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 468

LG телевизори 2015

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    168
    #46

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Здравйте. Имам LG от миналата година, LA 740. Може ли някой да препоръча настройка за Truemotion при гледане на филми. До сега гледах филми с напълно изключен Truemotion, както тук се препоръчва, но на моменти има нещо като леко насичане. Прецъках различните варианти на Truemotion (гладно, изч. плюс и т.н.), но при всички има ефект на бърз кадър, което не е добре. Пробвах и с ръчна настройка - De jugger:1, De blur:5, но не съм много наясно, кое точно какво прави.
    Този пост е редактиран от Deyan Stoykov; 28-01-15 в 00:20.

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #47

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от petarvalchev Виж публикацията
    езика е български, държавата е сложена на Германия.
    Цъкни тук и проследи хронологията до пост #1213. Предполагам менюто е подобно и ще се ориентираш.
    Успех!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    21
    #48

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от petarvalchev Виж публикацията
    ... Има ли начин да ми запаметява какъв аудио език съм му задал, а не да го reset-ва при всяка смяна на канал.
    Няма ли повече настройки за езика?
    На LA690/2013г. в Меню>Опции>Език има 5 настройки : Език на: менюто, на звука, на субтитри, телетекст, гласово търсене.
    "Държава" едва ли пречи на "Език", но от доста време насам новите модели ТВ нямат проблем с намиране на каналите на "Държава" - България.
    Този пост е редактиран от boggy; 27-01-15 в 00:40.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    12
    #49

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    стана от настройките на звука. А ролкова време ги търсих преди няколко дни ...

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    168
    #50

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от Deyan Stoykov Виж публикацията
    Здравйте. Имам LG от миналата година, LA 740. Може ли някой да препоръча настройка за Truemotion при гледане на филми. До сега гледах филми с напълно изключен Truemotion, както тук се препоръчва, но на моменти има нещо като леко насичане. Прецъках различните варианти на Truemotion (гладно, изч. плюс и т.н.), но при всички има ефект на бърз кадър, което не е добре. Пробвах и с ръчна настройка - De jugger:1, De blur:5, но не съм много наясно, кое точно какво прави.
    Някой?

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #51

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    По принцип винаги ,когато модела позволява ползвам "потребителски режим" и там de jugger съм ползвал винаги намалено - макс до стойност "3" (според марката и модела) - на по-големи докарва вече "сапунената опера" , de blur и на 10 съм го слагал - основно 7-8 .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    21
    #52

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Някой дали може да помогне с настройки за калибриране на 47LB700v . От седмица търся по форуми,но намирам само за по-малки дисплеи и определно не ми харесва как изглежда. За момента съм го сложил на Стандартните опции. Опитах със съветника за картината,но цветовете ми идват прекалено силни и размити.

  10. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #53

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Тук има, само че за 42", но едва ли има някаква разлика. https://www.avforums.com/threads/lg-...tings.1891533/

    Видео също с настройки. https://www.youtube.com/watch?v=1yzGlRMsLps

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #54

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    LG: Truth lies in the perfect picture

    Ausführliche Details des LG 65EG960V 4K OLED TVs geleakt | Sven Ullrich


    LG 49UB830V : Test complet
    fr to en

    - модели 2015

    • UF950: 65, 55
    • UF945: 86, 79
    • UF940: 65, 55
    • UF857: 65, 60, 55, 49
    • UF856: 65, 60, 55, 49
    • UF855: 60, 55, 49
    • UF851: 65
    • UF850: 65, 55
    • UF841: 55, 49
    • UF840: 49
    • UF771: 70, 55, 49, 43
    • UF770: 79, 70, 65, 60, 49, 43, 40
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 02-02-15 в 23:19.

  12. Junior Member Аватара на tzlatarov
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    12
    #55

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Здравейте на всички, включвам се и аз като собственик на LG40UB800V в Германия. Наскоро го загледах в един магазин и ми хареса. До тук добре,но в последствие опитвайки се да изтръгна малко информация за модела от продавач-консултантите в магазина удрям на камък... Изненадващо или не, тези така интелигентни "продавачи" на техника , понятие си нямат колко са боси в занаята. Мисля че можем с пълни сили да ги пратим в БГ мъничко на стаж да се образоват. То не че аз много разбирам от телевизори , но при първият забит от мен въпрос - "Модела съдържа ли интегриран WiFi?" , отговора беше,че няма и може само с кабел да се използва интернет......Втори ръпрос дали комплекта включва Меджик Римоут /на кашона си пише че го има/? Отново камък - човека идея си няма.... И така преодолях и това че купувайки ТВ-то никой не се наема да го изкара , тества и пробва, нещо , което в БГ работейки продавач на ТВ-та ме караха да правя и много други неща.....
    Така , до тук с художествената част, тя беше да внеса малко свежест.Иначе казано на пръв поглед ТВ-то ме спечели със своята функционалност, Меджик Римоут и т.н. Като излъчване и картина най-общо казано е добър, но все още немога да намеря точната калибровка? Има ли такава? Друг въпрос , който ме мъчи е за безжичната връзка от лаптопа с ДЛНА сървър ли е най -удобно?Поразрових форума, но не намерих много инфо за този модел. Още и още въпроси , но малко по-нататък..... И така други съвети и мнения, подкрепени линкове биха ми били полезни,
    поздрави.
    Този пост е редактиран от tzlatarov; 07-02-15 в 11:39.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #56

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Какво да ти кажа...базов модел с погрешният диагонал(над 55").
    LG 40UB800V - 102 cm (40UB800), fiche technique, prix et avis consommateurs
    Gamme TV LG LED 2014 - line-up - LCD Compare
    За калибровка....какво точно целиш?

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на tzlatarov
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    12
    #57

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Здравей Христослав,
    Погрешния диагонал за теб лично или как ? Нямам толкова място иначе знам какво да взема. За калибровката как да ти кажа, целя да го настроя оптимално добре ,като си пусна филмче да се накефя на картина звук и така , все пак пари сме дали Виждал съм по форуми как пускат разни калибровки и така... Тук е мястото да благодаря на колегата Светлъо и се усетих да намаля De jugger опцията , така се оттървах от забързаните кадри , наистина много дразнещи.
    Иначе линковете са добри ама малко на Френски, мноооого лошо .
    Поздрави
    Този пост е редактиран от tzlatarov; 08-02-15 в 01:35.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #58

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от tzlatarov Виж публикацията
    ...Виждал съм по форуми как пускат разни калибровки и така...
    И в повечето случаи те не пасват на Вашия телевизор, защото са строго индивидуални и проведени в различни условия.
    Това го казвам като човек занимавал се с калибриране на монитори за работа с графика и видео.
    Най-точното от гледна точка на параметрите е хардуерното калибриране http://reviews.lcdtvbuyingguide.com/...-settings.html. Но освен че е скъпо, там резултата може отново да не се хареса като възприятие, защото всеки има индивидуални зрителни различия и предпочитания.
    Затова при телевизора ми се струва, че е по-добре да се настройват цветовете от наличните в менюто инструменти за визуално калибриране и то от този който ще го ползва. Да не говорим че, за чистотата на цвета има значение, дали се гледа през деня или на изкуствено осветление.

  17. Junior Member Аватара на tzlatarov
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    12
    #59

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Да, определено е така, всеки има различни възприятия за цветово усещане и картина... А ми какво да кажа, в момента тв-то е с фабрична картинна опция и ще се опитам да му задам малко финни настройки по този линк който сте ми дали Нямам си идея какво ще се получи..

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #60

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от tzlatarov Виж публикацията
    Здравей Христослав,
    Погрешния диагонал за теб лично или как ? Нямам толкова място иначе знам какво да взема.
    Правилният диагонал за UltraHD телевизор при дистанция 2,6 метра е 55".
    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...tml#post714999

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 32 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8495
    Последно: Вчера, 20:08
  2. OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1673
    Последно: 22-03-24, 08:51
  3. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 15:20
  4. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 08:30
  5. Прозрачни OLED пиксели
    От daley във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 31-03-06, 13:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе