Страница 13 от 32 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 468
Like Tree63Одобрявам

LG телевизори 2015

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,449
    #181

    Отговор: LG телевизори 2015 / презентация и FAQ на първа страница

    Направи му ресетване на заводските настройки и пробвай пак.
    competition одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #182

    Отговор: LG телевизори 2015 / презентация и FAQ на първа страница

    LG 65EC970V review
    Няма да го купуваме, но от интерес към техниката.......

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    68
    #183

    Отговор: LG телевизори 2015 / презентация и FAQ на първа страница

    Здравейте, включвам вчера телевизора в детската стая LG32LE5500 и неприятна изненада седи си на началния екран и не тръгва. Изключих го от контакта, махнах кам модула, махнах кабела на кабелната, но резултат няма. Преди три дни смених кабелния оператор и се наложи да пусна кабелите през покрива на блока защото разпределителната кутия ми е в хола и нямаше как да закараме кабела до там от входа на блока, та мисълта ми е дали може да е проблем това, че кабелите са на покрива и може да ги удар гръмотевица а и от какво може да е блокирал телевизора? Прикачвам снимка да се види началният екран, като при първото включване часовника си беше верен и след това се появиха чертички.
    п.п. извинявам се ако въпроса ми не е за тук.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,174
    #184

    Отговор: LG телевизори 2015 / презентация и FAQ на първа страница

    Имаш ли достъп до менюто през бутоните на панела?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    68
    #185

    Отговор: LG телевизори 2015 / презентация и FAQ на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Имаш ли достъп до менюто през бутоните на панела?
    Не човек, единствено като натискам бутоните от панела или дистанционното премигва лампата на телевизора смисъл отчита, че се натискат бутоните, но не реагира... Абе много е странна цялата тая работа.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    27
    #186

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от fitnesman Виж публикацията
    Пичове помагайте.....
    Става въпрос за телевизор 42" модела е 671V .....Имам няколко проблемчета:
    Първо като го пусна ако е след стартирането на Булсата нямам звук, а картина си има. За да дойде звука, трябва да изключа булсата и пак да го включа и тогава тръгва звука...Това нормално ли е?
    И сега по-гадното --- днес айде да пуснем филмче от лаптопа и дотам.... "Няма сигнал" Само това. Връзка през ХДМИ кабел. Досега на стария телевизор Тошиба никакъв проблем - само слагам кабела в лаптопа и всичко си тръгва на ауто.. тук не иска. След доста мъки пробвах да рестартирам лаптопа и го засече тв-то, тръгна но без звук. Помагайте моля ви!!!

    - - - - - - - - - -

    Малко развитие по темата - не е от кабела, пробвано.... ТВ ми го показва като връзка DVI смята го за монитор... Давайте съвети че се побърках
    Някой с нещо....?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    35
    #187

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Колеги имам LG 47LB630V и имам проблем със свързването му с безжичната мрежа, намирам си мрежата в менюто вкарвам паролата и не иска да се свърже и това се получи след ъпдейт който получи точно по същата мрежа със идентични настройки на рутера преди и след ъпдейта. Как да го излекувам? и още е едно въпросче имам което може и да е дискутирано тук, но не го открих ако си закупя Magic Remote ще мога ли с него да управялвам STB на виваком(Huawei) ?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    74
    #188

    Отговор: LG LCD & Oled TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от fitnesman Виж публикацията
    Някой с нещо....?
    За HDMI включи в един от портовете иди в настройки в TV, избери свързване с компютър - избери порта /HDMI 1, 2 или 3/ и после в настройки на картината я изпъни до макс. Резолюцията да не надвишава максималната на TV-то. Звука трябва да е усилен и от плеъра, в системния трей за външно устройство и от телевизора. Wund7 автоматично конфигурора видеокартата, при XP трябва да се избере втори монитор, а за W8 ... що ли си мисля, че си с W8 и за това не можеш да се оправиш.
    При булсата стъпките са пак същите - минаваш през свързване на устройство и избираш сателитен приемник и порт.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #189

    Отговор: LG телевизори 2015

    при 8 си е като при 7 ,аз съм с 8ца никакви грижи с ХДМИ

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    27
    #190

    Отговор: LG телевизори 2015

    С Уин7 съм...има малко развитие по темата... Идва техник от фирмата...да не споменавам името..Каза че нещо не е наред. Смениха платката на телевизора, и одисеята със звука се оправи. Но с кабела ХДМИ отново пак същото - нищо не става. За да засече телевизора и да му прехвърли сигнал, трябва да затворя лаптопа или да го рисетна. Но дори и тогава го разпознава само като DVI порт - все едно е монитор и не прехвърля звука..... Колега Костов това което сте написал вече го минах, пак не става....Чакам пак техника да си донесе негов лаптоп и ако не стане май ще се отива към връщане на ТВ-то...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    18
    #191

    Отговор: LG телевизори 2015

    има нов фирмуер за LB630-LB870 Software File(Version 04.45.04) от 20 април, някой тествал ли го е? в нета пишат, че решавал проблема с лага при включен symplink и "out of memory. app is closed" сега е преименувано на "this app will reset to free up more memory". на моя lg-42LB730V проверката за обновяване пак не го открива, стария ми софтуер е версия 04.33.22

    Цитат Първоначално публикувано от fitnesman Виж публикацията
    С Уин7 съм...има малко развитие по темата... Идва техник от фирмата...да не споменавам името..Каза че нещо не е наред. Смениха платката на телевизора, и одисеята със звука се оправи. Но с кабела ХДМИ отново пак същото - нищо не става. За да засече телевизора и да му прехвърли сигнал, трябва да затворя лаптопа или да го рисетна. Но дори и тогава го разпознава само като DVI порт - все едно е монитор и не прехвърля звука..... Колега Костов това което сте написал вече го минах, пак не става....Чакам пак техника да си донесе негов лаптоп и ако не стане май ще се отива към връщане на ТВ-то...
    с кабел по дълъг от 3 метра работата е на късмет... vga може да предава до 20 метра, hdmi е препоръчително да не е повече от 3 метра, има и по 10 ама ако е за 20 лв няма да е качествен... и връзка през HDMI се прави на ИЗКЛЮЧЕН КОМПЮТЪР/ЛАПТОП и ИЗКЛЮЧЕНТЕЛЕВИЗОР, това е ЗАДЪРЖИТЕЛНО, прочети си книжката на телевизора...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Sasch Виж публикацията
    Колеги имам LG 47LB630V и имам проблем със свързването му с безжичната мрежа, намирам си мрежата в менюто вкарвам паролата и не иска да се свърже и това се получи след ъпдейт който получи точно по същата мрежа със идентични настройки на рутера преди и след ъпдейта. Как да го излекувам? и още е едно въпросче имам което може и да е дискутирано тук, но не го открих ако си закупя Magic Remote ще мога ли с него да управялвам STB на виваком(Huawei) ?
    триеш мрежовата връзка и я правиш наново... колкото до дистанционното аз имам такова, а моя модел е 730v и в телевизора липсва настройка за управление на друго устройство...
    Този пост е редактиран от pr0fessor; 06-05-15 в 07:28.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    14
    #192

    Отговор: LG телевизори 2015

    Тъй значи. Купих си плазма 50PB660V. Няколко въпроса:
    - има ли някакво разработване в началото, при което тв-то не стига оптимални стойности? Има ли скрито меню за настройки? Стария ми панел - PQ серия има по-добра катина. При него има една-две минути в началото след студен старт на по-приглушена картина - яркост, цветове, осветеност, но след това се включва автоматично на по-оптимални настройки. При новия няма такъв филм и всичко е леко притъпено. Това на кабелния тунер с коаксиала сиректно в плазмата. През HDMI е осезателно по-добре. Има и разлика между каналите - при DTV е по-добре в сравнение с аналогови, но не само резолюция но и цветове и дълбочина на черно, яркост.
    - как се влиза в сервизно меню? На стария панел беше със задържане на menu бутона на панела и дистанционното за няколко сек, тука нямам нито menu на дистанционното нито на панела. Панела има само един бутон отдолу под логото дето е и като джойстик???

    Благодаря много!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    27
    #193

    Отговор: LG телевизори 2015

    с кабел по дълъг от 3 метра работата е на късмет... vga може да предава до 20 метра, hdmi е препоръчително да не е повече от 3 метра, има и по 10 ама ако е за 20 лв няма да е качествен... и връзка през HDMI се прави на ИЗКЛЮЧЕН КОМПЮТЪР/ЛАПТОП и ИЗКЛЮЧЕНТЕЛЕВИЗОР, това е ЗАДЪРЖИТЕЛНО, прочети си книжката на телевизора...

    - - - - - - - - - -

    Ами и така не става, в смисъл на изключен ТВ и лаптоп....Кабела не е по дълъг от 2 м... Изрично казах че с другите ТВ у дома няма никакви проблеми. Обаче май не съм само аз, техника каза че вече имат 4 такива случая със същия модел...Пуснали са бюлетин на големия брат в Корея....Май си е проблем на тази серия, сега ще се чака развръзка окончателно - или ще се сменя или ще решават проблема от ЛГ....

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #194

    Отговор: LG телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от pr0fessor Виж публикацията
    ...моя модел е 730v и в телевизора липсва настройка за управление на друго устройство...
    Ако отсрещното устройство поддържа Consumer Electronics Control (CEC), трябва да стане.
    Пробвал ли си, да включиш SIMPLINK?

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,568
    #195

    Отговор: LG телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от alex_r Виж публикацията
    Тъй значи. Купих си плазма 50PB660V. Няколко въпроса:
    - има ли някакво разработване в началото, при което тв-то не стига оптимални стойности? Има ли скрито меню за настройки? Стария ми панел - PQ серия има по-добра катина. При него има една-две минути в началото след студен старт на по-приглушена картина - яркост, цветове, осветеност, но след това се включва автоматично на по-оптимални настройки. При новия няма такъв филм и всичко е леко притъпено. Това на кабелния тунер с коаксиала сиректно в плазмата. През HDMI е осезателно по-добре. Има и разлика между каналите - при DTV е по-добре в сравнение с аналогови, но не само резолюция но и цветове и дълбочина на черно, яркост.
    - как се влиза в сервизно меню? На стария панел беше със задържане на menu бутона на панела и дистанционното за няколко сек, тука нямам нито menu на дистанционното нито на панела. Панела има само един бутон отдолу под логото дето е и като джойстик???

    Благодаря много!
    За плазмените тв е задължителна "разработката" в първите 200 часа - гледай задължително без лога (използвай някой от зуум форматите) на занижени настройки на картината, а вечер може да пускаш да се въртят цветни заливки с цел по-бързо достигане на 200 ч. Виж в темата за плазми Панасоник имаше обяснено .
    https://forum.setcombg.com/panasonic...D1%82-4-a.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 32 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1683
    Последно: Днес, 13:48
  2. Отговори: 8555
    Последно: Днес, 10:14
  3. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  4. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30
  5. Прозрачни OLED пиксели
    От daley във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 31-03-06, 12:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе