Страница 2 от 54 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 802

PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #16

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Цитат Първоначално публикувано от jonia
    Хмм, има бутон F8, Safe Modе ... при зареждането, нима и тогава не ти вижда монитора?
    ... даже има и VGA MODE ... и след това си оправяш настройките както си искаш ...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #17

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Ами за съжаление оплетох конците доста. Не знам какво направих, но в момента мога да изпозлва телевизора само по VGA входа. DVI-HDMI получавам само черен екран и това е. Направо не знам какво да правя, опитах какво ли не, но нищо не се получава. Моля за помощ, ако някой има някаква идея да сподели. Картата ми е Sapphire Radeon X700 pro.

    Цитат Първоначално публикувано от ghost_of_sparta
    Сори ,че е малко в страни от темата,но от кой Технополис купи този кабел(Младост,Люлин...)?Аз питах ,но нямаше компонентен...
    Купих го от Технополис-Варна, кабела е за плейстейшън 3 и с малки букви пише че става и за PS2. Официален на Sony.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #18

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Цитат Първоначално публикувано от modem
    Ами за съжаление оплетох конците доста. Не знам какво направих, но в момента мога да изпозлва телевизора само по VGA входа. DVI-HDMI получавам само черен екран и това е. Направо не знам какво да правя, опитах какво ли не, но нищо не се получава. Моля за помощ, ако някой има някаква идея да сподели. Картата ми е Sapphire Radeon X700 pro.
    От опит знам че всичко е въпрос на настройка на картата. От ТВ-то нищо не зависи, дотолкова доколкото е избран правилният вход за сигнала идващ от външното устройство. Все пак и там провери - дали има някаква настройка за вход HDMI и дали докато виждаш черен екран - си включил точно да гледаш сигнала от този вход.
    За картата - нямам опит с такава карта, но основните настройки са 2: кой монитор е основен и кой е втори; настройките на резолюцията и честотата на двата монитора. Задай за ТВ-то че е HDTV и резолюция 1080i и би трябвало да стане. Черен екран е най-често ако не поддържа зададената резолюция. Както писах по-напред - ТВ-тата не са като мониторите да поддържат всякакви резолюции и честоти. Провери в книжката му какви резолюции и честоти поддържа от сигнал от PC и пробвай при коя от тях се вижда най-добре. Но ако въведеш друга, примерно каквато е и на монитора - ще имаш черен екран. При мен с DVI (HDMI) връзка от PC се поддържат резолюции 1080i и 720p, а с VGA кабел - 800x600 и 600x400.
    Хайде, успех

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    8
    #19

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Моля, споделете впечатления от PV70 свързани с ефекта на отпечатване на статични изображения,преодолян ли е и до каква степен,при кои случаи се проявява,как се премахва,каква е функцията на скриинсийвъра,до каква степен намаля ефекта използването му.Затруднен съм в избора на технология Plasma или LCD,като основен недостатък на плазмата смятам че е имено ефекта на отпечатване.Мога ли да очаквам че след 5-6 часово гледане на един канал,логото му ще остане като отпечатък или това е пресилено?Благодаря Ви за споделените впечатления.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #20

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Цитат Първоначално публикувано от almus
    Моля, споделете впечатления от PV70 свързани с ефекта на отпечатване на статични изображения,преодолян ли е и до каква степен,при кои случаи се проявява,как се премахва,каква е функцията на скриинсийвъра,до каква степен намаля ефекта използването му.Затруднен съм в избора на технология Plasma или LCD,като основен недостатък на плазмата смятам че е имено ефекта на отпечатване.Мога ли да очаквам че след 5-6 часово гледане на един канал,логото му ще остане като отпечатък или това е пресилено?Благодаря Ви за споделените впечатления.
    Аз съм с 42" плазма Philips - заспивам без да го изключвам или да ползвам off таймера, така че си работи на един канал поне 6-7 часа до сутринта, понякога и повече. Никакви остатъчни изображения на логото, прогаряне и т.н. Това е мит от миналото. Ако това те е тревожело - забрави го. Още повече че говориш за Panasonic, а не за NEO или Samsung.
    Може да звучи като майтап, но плазмата си има и едно много удобно предимство - тъй като излъчва доста топлина - в хладни вечери ти е достатъчно да го оставиш включен и не ти трябва никакво друго отопление в стаята. Ето още едно предимство пред LCD освен по-добрата картина

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #21

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    roumen68, благодаря за отговора.

    Колкото до греенето на плазмите, моят Панасоник работи 6 дни без прекъсване - изобщо не съм го изключвал и почти няма никакво загряване. Явно това че са премахнали вентилаторите на този модел е било за добре.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #22

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Philips-a също няма вентилатори, не прегрява, но все пак излъчва доста топлина от дисплея и от отворите на охлаждането отзад. Моят го взех в краят на Август м.г., та си спомням че тогава докато е жега навън - не става да се гледа без вентилатор или климатик в стаята, усеща се как вдига температурата. Но пък през зимата е идеално - гледаш и се топлиш

  10. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #23

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Има ли разлика в качеството на картината, ако се пусне DVD филм на DVD плеър през HDMI, и филм HD на PC през DVI-HDMI?

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #24

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    При първия случай имаш получаване на 1024i например с upscaling или добавяне на измислени пиксели към картината, докато при втория те са истински (реални). Друг е въпросът на какво ги гледаш - ако е на плазма с по-малко от 1024x768 може и да не видиш разлика.

  12. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #25

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Еми на този телевизор ще се гледа

  13. Banned
    Тук е от
    Dec 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    107
    #26

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Цитат Първоначално публикувано от Frost
    Еми на този телевизор ще се гледа
    -на този телевизор няма да видиш разлика!!!
    Разликата ще я видиш ако имаш т.н. Full HDTV(1920х1080 - 1080p) и доста як комп и видеокарта за да може да гледаш HD без да се товари яко проца!

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #27

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Аз не съм на същото мнение. Сигнала, който ще изкара тоя плеър от някой двд филм, най-вероятно "шринкнат" до DVD5, ще е забележимо по-кофти от някой HDTV Rip на 720р, 1080i /p. Това, че панела е 1024х768 не е проблем да се усети разликата.
    Друг е въпроса дали това е чак толкова важно.

  16. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #28

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    двд филм, най-вероятно "шринкнат" до DVD5
    Аз си имам бая голяма колекция от оригинални двд филми.

  17. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #29

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Има ли в България модела 42PV700 и ако го има, на каква цена е?

  18. Banned
    Тук е от
    Dec 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    107
    #30

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Цитат Първоначално публикувано от Frost
    Аз си имам бая голяма колекция от оригинални двд филми.
    -тогава наистина няма да видиш "разлика" , даже може в зависимост от компа дет ще го ползуваш за тоз работа и съответните рипове от нетя ,картинката на плазмата да ти е по-кофти отколкото при гледане на оригинални двд филми през плеара!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 54 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения
    От Tyordanov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 53
    Последно: 07-02-12, 13:36
  2. HiMedia HD600A - първи впечатления
    От stalimirov във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 35
    Последно: 19-10-11, 15:01
  3. Daikin FTXG25E - първи впечатления
    От roussinov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-09, 21:56
  4. Кратко представяне на Panasonic TH-37 PV80P
    От mordo във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 25-04-08, 12:09
  5. Gigabyte 7N400 първи впечатления?
    От janko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-03, 14:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе