Страница 3 от 54 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 802

PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #31

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    На този телевизор специално DVI-HDMI свързването смърди яко, ама много яко.

    Когато го закупих успях да го подкарам с Sapphire ATI Radeon X700 Pro, работеше без проблем. Обаче изведнъж спря да показва картина. Сменях драйвери ала бала, но нищо не помогна.

    Вземах една друга карта GeForce 6600, като инсталирах картата и драйвера - пак тръгна от първия път, с разликата че разпозна сигнала като 1080i, докато при Radeona го разпозна на 720p, имайки предвид че не съм бутал нищо по настройките. Обаче след това пак почна да показва само черен екран и това без да съм бутал никакви настройки за да го предизивикам. След това пробвах всякакви настройки, като посочените по-долу но не стана нищо.

    Вземах трета видеокарта XpertVision GF 7600GT AGP, при нея изобщо не изгря телевизора, каквито и разделителни да задавам, херци, dualview, clone, etc. - НИЩО!

    Отказах се, сега си гледам само през DVI-VGA, не знам дали е голяма разликата в картината, но ще трябва да се задоволя с това.

    Не съм пробвал единствено през компонентен, дали ще стане? В смисъл картата има TV-OUT и там някакви преходници за компонентно свързване, ако го вържа чрез компонентен ще стане ли на 720р? Ето и картата: http://www.xpertvision.com.tw/en/pro...600GT.htm#spec

  2.  
     
  3. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #32

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    В Техномаркет има промоция на PANASONIC TH-42PV7P на цена от 2159лв. С какво е по-лош от PV70P, защото пише, че има 3 скарт, 2 HDMI, S-Video? Само контраста му е 8000:1.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #33

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Здравей
    вчера ми дойде въпросния PANASONIC TH-42PV7P , така, има 1 HDMI , 2 скарта(толкова видях ) няма PC Вход, има компонент, това е ! Освен това в менюто липсват 100HZ които ги има при PV70 !
    Просто това е по евтината версия на PV70, но още не съм го тествал като хората за да кажа дали се справя добре или не, обаче ако е като PV45 серията на Панасоник, не си заслужава

    modem при мене в магазина повечето неща както и панасоника са вързани към компютър точно с DVI Към HDMI Кабел, компютрите се спират и пускат всеки ден, и досега съм нямал проблеми, не знам защо се получава така при тебе

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #34

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Цитат Първоначално публикувано от miro_vampiro

    modem при мене в магазина повечето неща както и панасоника са вързани към компютър точно с DVI Към HDMI Кабел, компютрите се спират и пускат всеки ден, и досега съм нямал проблеми, не знам защо се получава така при тебе
    Miro, благодаря ти, поуспокоих се, като ми остане време ще си преинсталирам Windowsa, че много хардуер се извъртя по моя компютър и може би нещо се е омазало яко .

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    61
    #35

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Здравейте,
    колебая се кой от двата TV да си взема:
    PANASONIC TH-42PV700P
    или
    PANASONIC TH-42PV70P
    и с какво PV700 е по добър?
    от това което са написали като данни в Техномаркет, не ми става много ясно! И заслужава ли си хилядарка отгоре за него?
    Благодаря Ви предварително!

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #36

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Те това, което са написали даже не е вярно според официалните данни от Панасоник. Панела не е 1366х867, а 1024х768.
    Иначе модела има в повече 1 HDMI вход /отпред/, има слот SD карта, CATS за автоматична настройка на контраста, малко по-мощен като звук, май 1 Скарт повече. Може да има някакви допълнителни ектри из менюто.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    61
    #37

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    lazarus18,
    а къде мога да намеря официалните данни от Панасоник?
    Във "panasonik.bg" нищо немога да открия!

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #38

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    http://store2.data.bg/kennyb/NewPanasonicProducts.pdf

    На стр. 32-33 има техническите данни.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #39

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Има някои разминавания в характеристиките на TH-42PV700.Или за Европа се прави 1024/768 или за ***** и Украйна е Full-HD - http://www.panasonic.ru/products/mod...del_id=2642860 и тук http://plazmalux.com.ua/product_info...oducts_id/1818

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #40

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Може да прозвучи смело, но според мен са се объркали нещо братушките. Виж че 50PV700 си е 1366х768. Би било странно той да е с по-ниска резолюция от 42" същата серия.

    Но е факт, че е пълна мешаница в техните модели по света.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    56
    #41

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Цитат Първоначално публикувано от plpenov
    Здравейте,
    колебая се кой от двата TV да си взема:
    PANASONIC TH-42PV700P
    или
    PANASONIC TH-42PV70P
    и с какво PV700 е по добър?
    от това което са написали като данни в Техномаркет, не ми става много ясно! И заслужава ли си хилядарка отгоре за него?
    Благодаря Ви предварително!
    Днес ги сравнявах в Техномаркет и изненадващо PV700 предаваше по замазано.Консултанта,на който ми идваше да му тегля една майна ме уверяваше,че са на Defolt настройки.Резолюцията и на двата е еднаква 1024х768,въпреки,че в Техномаркет го водят PV700 на 1366х768.И с "просто" око се вижда,че и двата са с еднакво големи пиксели.Ако бързам с покупката на 42" телевизор сега бих си взел PANASONIC TH-42PV70P!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    61
    #42

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Благодаря lazarus18,
    също и на borko7, за отговорите, и май ще се насоча към PV70.
    А и днес забелязах че са му свалили цената със 100лв., и това си е нещо!!!

  16. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    1
    #43

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Много съм доволен от този модел PV70!Някой да знае как се влиза в сервизното менщю защото там пише колко часа е работил телевизора.А доколкото знам първите 200 часа трябва да се вниимава че по-лесно прогаря...Кажете и някаква качествена защита за тунера да не вземе да ми гръмне от тая кабелна...Имам една защита но много ми влошава сигнала.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    5
    #44

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Благодаря на всички за изчерпателните мнения и препоръки в този форум - от вчера съм собственик на един 42PV700 и съм с много приятни впечатления ...
    Все още съм на обикновена кабелна телевизия и образа не е от най-прекрасните, но в сравнение с LCD-тата, които съм виждал се справя повече от чудесно.
    Оказа се проблем намирането на 10м кабел HDMI - DVIВ Техномаркет не са виждали такъв... Единствената фирма, която имаше бе VSystem (кабел "HAMA").
    Някой има ли впечатления за цифрови кабели с тази дължина - дали би имало някакви затихвания, смущения?
    И дали това е най-удачното връзване на РС (видеокарта RADEON ....) към този телевизор?


  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    112
    #45

    Re: PANASONIC TH-42PV70P - първи впечатления!

    Цитат Първоначално публикувано от dragul
    Много съм доволен от този модел PV70!Някой да знае как се влиза в сервизното менщю защото там пише колко часа е работил телевизора.А доколкото знам първите 200 часа трябва да се вниимава че по-лесно прогаря...Кажете и някаква качествена защита за тунера да не вземе да ми гръмне от тая кабелна...Имам една защита но много ми влошава сигнала.
    Моля,ако някой знае как се влиза в сервизното меню на PANASONIC TH-42PV70P,да сподели!
    Намерих това но не става при мен:
    "За да влезем в сервизното меню:
    -поставяме на 99 канал
    -басите на максимум,високите на минимум
    -натискаме едновременно бутон "index" на дистанционното и бутон "-/v" на самият ТВ.
    -Преходите по менюто-зеленият бутон,От едно меню на друго-"hold" бутона.Работните часове се намират в меню 2/"Hours"/.Ако натиснем вместо "index" бутон "i",телевизорът връща заводските настройки /"self check"/ и включва избор на каналите."

    Аха...,намерих го как става:
    Врод в сервис меню для PV70/PX70:
    Жмём на телеке кнопку "V-" и одновременно быстро три раза на пульте "0"...
    вуаля...
    Всем владельцам PV70 смотрящим эфир в режиме панорама,советую сделать коректировку в сервисе,центральная часть картинки станет приемлемой.
    но в режиме 4:3 она станет немного вытянутой,что для некоторых лиц на экране даже кстати.
    короче находите в сервис меню пункты и ставите это значение,и не забудьте сохрониться.
    H-AMP -3 сжимаем картинку побокам.
    V-AMP +1+3 вытягиваем по вертикали. я себе +1 пока поставил.

    тоже самое только одну позицию в минус,советую сделать при подключении к компутеру,что бы влез почти весь рабочий стол.
    H-AMP -3
    V-AMP -3

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 54 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения
    От Tyordanov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 53
    Последно: 07-02-12, 13:36
  2. HiMedia HD600A - първи впечатления
    От stalimirov във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 35
    Последно: 19-10-11, 15:01
  3. Daikin FTXG25E - първи впечатления
    От roussinov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-09, 21:56
  4. Кратко представяне на Panasonic TH-37 PV80P
    От mordo във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 25-04-08, 12:09
  5. Gigabyte 7N400 първи впечатления?
    От janko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-03, 14:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе