Вижте резултатите от анкетата: Колко инча е вашият PDP телевизор Panasonic ?

Гласували
279. Не можете да гласувате в тази анкета
  • PDP 37"

    15 5.38%
  • PDP 42"

    198 70.97%
  • PDP 46"

    26 9.32%
  • PDP 50"

    37 13.26%
  • PDP 54"

    0 0%
  • PDP 58"

    0 0%
  • PDP 65"

    2 0.72%
  • PDP 103"

    1 0.36%
Страница 13 от 174 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 2607

Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    319
    #181

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от bicubic
    Вчера на един 46"S10 успяхме да настроим DVB-C тунера.Избрахме швеция-хелзинки и от менюто за DVB-C тунера променихме честотата от 384 на 111 и намери всички канали( по-подразбиране намираше само 13 камнала)
    Направо сте открили топлата вода!
    Хелзинки е във Финландия

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    161
    #182

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения

    грешка: финландия /с швеция не стана/

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    319
    #183

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения

    Защо не стана с Швеция?
    Каква е разликата?
    Страната я задаваш колкото да активирааш DVB-C тунера. После както сте направили минаваш на ръчни настройки: задаваш честота на сканиране, скорост.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    6
    #184

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения

    Здравейте!

    Преди месец си купих ето този модел на Panasonic TX-P42S10E. Единственото, за което съжалявам е че не поддържа 1080 линии при бързи движения. И че поддържа максимум 1366х768 пиксела от PC входа и трябва да ползвам HDMI за PC. Но тези неща никой не ти ги казва в магазина, а и аз не се бях разровил по форумите. Но това е живота

    Имам обаче едно питане относно HDMI входа - има ли начин ТВ-то автоматично да превключи от ТВ на HDMI, когато се подаде сигнал от PC? Понеже си купих едно HTPC, което сложих на масата точно под плазмата. И сега е малко досадно всеки път като събудя или включа PC-то, отделно да сменям AV входа на HDMI. И после обратно на ТВ като изключа компа.

    Имам и отделно един DVD плеър на Panasonic, който е вързан по SCART. И там като включвам/изключвам DVD-то и ТВ-то автоматично се превключва.

    Мерси предварително.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,832
    #185

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения

    Мисля, че няма да стане с НТРС-то. Обикновено уредите си говорят взаимно само като са една марка. Все пак говорим за натискането на 1 копче. Ти с това НТРС и без това извършваш куп излишни операции докато го подкараш, че едно кликване повече да те притеснява.
    Тези 1080 линии при движение не са ти голяма загуба. Едва ли някой може да направи разлика между 900 колкото поддържа твоя и 1080.

  7. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #186

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения

    gmseek,скарта ти е управляващ кабел,затова ти включва двд,ако е свързано с чинчове няма да стане така.В крайна сметка найстина става въпрос за превключване само на един бутон,не виждам какво толкова ти тежи.Избери си с ав бутона точно този HDMI на който е HTPC и го остави така.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    319
    #187

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения

    gmseek, доволен ли си от картината на Панасоника? Има ли острота и детайлност?
    Имаш ли проблеми с DVB-C тунера?

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    6
    #188

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения

    Мерси много за отговорите. И аз помислих, че автоматично превключване може да има само ако устройствата са от една марка, т.е. когато вече говорим за Viera Link. Но исках да проверя дали не съществува някоя "скрита настройка", която да следи за входящ сигнал примерно

    А относно картината на ТВ-то мога да кажа само едно:

    - перфектна

    Има страшен контраст, а цветовете са като живи. DVB-C тунера е ОК. Имаше някои проблеми, но мисля че са от кабелния оператор (ЕКК). Става дума за следното:

    След смяната на зимното време на 25.10.2009 се получи следния проблем в информационния банер, който се показва за текущия канал - името и часа на текущата програма са изместени с предишната програма. Пример:

    Ако сега е 20:33 и в момента по бТВ дават Перла, то в информационния банер се изписва:

    19:00 - 20:00 бТВ Новините

    Като текущ час обаче се визуализира правилно - 20:33.

    Все пак ако отворя големия Guide справочник, то там подредбата започва правилно подравнена от 20:30.

    Пробвах със смяна на часовата зона в настройките - беше Auto и сложих на GMT+2, но както очаквах нямаше ефект. Някъде преди една седмица (09.11.2009) проблемът изчезна от само себе си.

    Другият проблем е че по едно време всички програми ми излизаха кодирани. Само трите безплатни бяха ОК - БНТ1, бТВ и Нова. СА модула и картата си бяха вкарани отдавна и вичко работеше до 1 момент. Обадих се на ЕКК по телефона, а те ме пъсъветваха да изключа тв-то от захранването за 10 сек и пак да включа. И после вече всичко беше наред.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    6
    #189

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения

    Сега прочетох в Wikipedia, че HDMI също има управляващ сигнал, както при SCART. Ето тук:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Hdmi

    пише следното:

    HDMI supports, on a single cable, any TV or PC video format, including standard, enhanced, and high-definition video; up to 8 channels of digital audio; and a Consumer Electronics Control (CEC) connection. The CEC allows HDMI devices to control each other when necessary and allows the user to operate multiple devices with one remote control handset.

    [...]

    Trade names for CEC are Anynet (Samsung); Aquos Link (Sharp); BRAVIA Theatre Sync (Sony); Kuro Link (Pioneer); CE-Link and Regza Link (Toshiba); RIHD (Remote Interactive over HDMI) (Onkyo); Simplink (LG); HDAVI Control, EZ-Sync, and VIERA Link (Panasonic); EasyLink (Philips); and NetCommand for HDMI (Mitsubishi).

    Така че наистина излиза, че контрол е възможен само ако уредите са от една марка.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #190

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения

    Не е задължително да са една марка - имам TX-P42X10Y и BPlayer Sony BDP-S350, свързани с HDMI - при активиране на VIERA Link уредите си взаимодействаха така, както си го задал в настройките на ТВ-то. Още повече, в ръководството на плеъра има и кодове за Панасоник, така че при въвеждането им, с дистанционното на плеъра се управлява усилването и превключването на каналите на ТВ.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    32
    #191

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения

    Още днес ще проверя. Имам същия TX-P42X10Y в спалнята, Булсатком и Philips 3580. Доволен съм и от Панасоника и от Филипса.
    Но каква картинка сме , леле, мале!
    3 дистанционни и 2 телефона при мен и 2 телефона до главата на жената жената.
    Благодаря!

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    8
    #192

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от gmseek
    Имам обаче едно питане относно HDMI входа - има ли начин ТВ-то автоматично да превключи от ТВ на HDMI, когато се подаде сигнал от PC? Понеже си купих едно HTPC, което сложих на масата точно под плазмата. И сега е малко досадно всеки път като събудя или включа PC-то, отделно да сменям AV входа на HDMI. И после обратно на ТВ като изключа компа.
    Лек за болката ти, е една настройка в режима Хотел. От там можеш да настроиш кой вход да се пуска по подразбиране, с колко усливане и тн. Това не е Сервизно меню, просто скрито такова.
    Влизане: Натискаш и държиш бутона v/- на телевизора и Av бутона на дистанционното 3 пъти.
    Hotel Mode : ON
    Initial INPUT: HDMI1 или там на който си.
    като щастлив собственик на P42G10 вързан към едно ПЦ мога да кажа, че върши работа.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    6
    #193

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения

    lulcho, мерси много за отговора. Аз видях този режим Хотел още на първата странаца на тази тема, но все си мислех че това е нещо различно. Значи на мен ми трябва следното:

    М момента гледам ТВ. Пускам (или събуждам PC-то) и искам веднага телевизора да превключи от ТВ на HDMI входа.

    А доколкото разбирам за режим Хотел, то това е входа, който ще се активира, при включване на тв-то. Или аз греша нещо?

  17. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #194

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения

    Точно така е не грешиш.Това е входа които ще се активира при всяко включване на тв,и при положение ,че ще гледаш тв -пак трябва да превключваш от HDMI.Заради това не сме го препоръчали.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    319
    #195

    Re:Panasonic LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения

    gmseek, кажи ако обичаш на какви настройки на картината си?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 174 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blu-Ray Player Panasonic / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 16
    Последно: 17-09-22, 22:36
  2. Отговори: 1522
    Последно: 06-02-13, 14:37
  3. Отговори: 1408
    Последно: 25-12-11, 14:35
  4. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе