Вижте резултатите от анкетата: Колко инча е вашият PDP телевизор Panasonic ?

Гласували
279. Не можете да гласувате в тази анкета
  • PDP 37"

    15 5.38%
  • PDP 42"

    198 70.97%
  • PDP 46"

    26 9.32%
  • PDP 50"

    37 13.26%
  • PDP 54"

    0 0%
  • PDP 58"

    0 0%
  • PDP 65"

    2 0.72%
  • PDP 103"

    1 0.36%
Страница 166 от 174 ПърваПърва ... 116156164165166167168 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,476 до 2,490 от общо 2607

Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2476

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Направи следното - вкарай модула докрай, пъхни правилно картата, включи телевизора, върни към фабрични и сканирай.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2477

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Ама защо е нужно а сканираш след като сложиш модула?
    Би трябвало да сложиш модула след като вече имаш намерените канали и като пуснеш телевизора те да се разкодират.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2478

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Просто така е пробвал и не става . Трябва да се опита всичко.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    12
    #2479

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    От всичко дотук правя извода, че слота на тв не наред и сега незнам, къде да се жалвам в сервиза ли в техномаркета ли...щ има ходене по мъките...

    в момента съм с модул и пробвам всичко отново, но промяна няма...

  6. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #2480

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Светни с нещо вътре в слота и виж да няма хартия , тъкан и др. ,също така имаше случаи на изкривени контактни ламели. Иначе редът е 1.картата се слага в модула така че чипа да сочи логото CONAX 2. модулът се поставя с логото към задния панел/капак/ като към края се преодолява леко съпротивление.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    12
    #2481

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    всичко съм ,направил, както трябва...сега си мисля, нещо...преди да изчета всичко във форумите, поставих модула без да изключа тв, само един или два пъти, дали е възможно да се е прецакало нещо, но пък винаги показва, че е наличе ца модула конекс, когато е в слота....

  8.  
     
  9. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #2482

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Огледа ли хубаво вътре ? Аз многократно съм го слагал при включено ТВ и нямам проблем , е по-добре е да се изключва разбира се.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,472
    #2483

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от pisane
    От всичко дотук правя извода, че слота на тв не наред и сега незнам, къде да се жалвам в сервиза ли в техномаркета ли...щ има ходене по мъките...
    Нищо чудно...вече имахме един тнакъв случай във форума. Модула се поставя и вади при изключен телевизор.
    1, Поставяш картата в модула
    2, поставяш модула в порта на телевизора
    3, Пускаш телевизора
    4, Настройки на страна Финландия....
    5, Маркираш си DVB-C тунера /изключваш всички останали/
    6, Пускаш на автоматично търсене

    Един въпрос - откъде си взе Ка модула ?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    12
    #2484

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Модула си купих от Близу, като се уговорих, че ако не тръгне ще го върна. Обещаха на другия ден да дойде техник.
    Аз разбира се опитах сам да се справя, предварително, но не стана. Тогава изчетох форумите и разбрах, че трябва да се поставя модула при изключен тв. И техниците и аз опитвахме и с други модули конекс, без успех и след това го върнах.
    А техниците ми казаха, че ще питат в софия и ще ми се обадят до няколко дни.

  12. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #2485

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Това беше проблема при мене

    [img width=800 height=600]https://forum.setcombg.com/index.php?action=dlattach;topic=41495.0;attach=2364;image[/img]

    сагата започва от 24 страница на тази тема.Просто освети с нещо вътре в слота,където пъхаш картата и виж да не би и при теб да има подобен проблем.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2486

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    А картата с какъв приемник е пробвана, че работи?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,472
    #2487

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения


  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,472
    #2488

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения


  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    103
    #2489

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте!
    Отдавна не съм писал във форума. Мога да кажа обаче, че съм доволен от телевизора(TX-P42S20E). Не съм правил още калибровка, но и дори елементарната настройка "на око", която извърших след задължителните "постни" първи 200 часа, прави картината му да изглежда чудесно. Сигналът е SD на Близу.
    Забелязах обаче нещо, което ме подтикна отново да потърся консултация от спецовете. Измежду различните режими на размер на изображението са налични, разбира се, 16:9 и "Точен екран". Направи ми впечатление, че при режим на сигнала 16:9(например при PRO.BG) като сменям от дистанционното горните две опции и картината не остава неподвижна, а леко се разпъва(при 16:9). Не би ли трябвало да си остава непроменена при тези два режима, когато сигнала си е 16:9? Запритесних се още повече, когато преди дни баща ми си купи 26" LCD Samsung(щях да го убия, защото го взе без всякакво проучване, сякаш беше излязъл на пазар за зеле или картофи! ) и при него гореописаното разпъване го няма. Въпросът ми е: да се тревожа ли или това е нещо нормално?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    35
    #2490

    Re:Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от German
    Здравейте!
    Отдавна не съм писал във форума. Мога да кажа обаче, че съм доволен от телевизора(TX-P42S20E). Не съм правил още калибровка, но и дори елементарната настройка "на око", която извърших след задължителните "постни" първи 200 часа, прави картината му да изглежда чудесно. Сигналът е SD на Близу.
    Забелязах обаче нещо, което ме подтикна отново да потърся консултация от спецовете. Измежду различните режими на размер на изображението са налични, разбира се, 16:9 и "Точен екран". Направи ми впечатление, че при режим на сигнала 16:9(например при PRO.BG) като сменям от дистанционното горните две опции и картината не остава неподвижна, а леко се разпъва(при 16:9). Не би ли трябвало да си остава непроменена при тези два режима, когато сигнала си е 16:9? Запритесних се още повече, когато преди дни баща ми си купи 26" LCD Samsung(щях да го убия, защото го взе без всякакво проучване, сякаш беше излязъл на пазар за зеле или картофи! ) и при него гореописаното разпъване го няма. Въпросът ми е: да се тревожа ли или това е нещо нормално?
    Изключи оверскана от телевизора и опитай отново дали има разлика.Аз като се прибера от работа ще пробвам.
    С какво мислиш да калибрираш телевизора?Аз моя щях да го калибрирам(доколкото може да се калибрира без уред) с диска на THX, но се оказа, че няма какво да калибрирам.Според THX телевизора си беше калибриран добре заводски.Разбира се става въпрос за режим на картината "Реалистично Кино".

    И още нещо.Гледам BLURAY и HD от PC с видео ATI 4850 и забелязах, че при подаден сигнал Y Pb/Cb Pr/Cr картината е доста по вярна, или поне не се губи детайлноста в тъмните сцени като е при FULL RGB, макар че при FULL RGB картина изглежда някак си по сочна.

    Та въпроса ми е, според вас, коя е правилната настройка Y Pb/Cb Pr/Cr или FULL RGB???

    Телевизора е TX-P42S20E

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Blu-Ray Player Panasonic / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 16
    Последно: 17-09-22, 22:36
  2. Отговори: 1522
    Последно: 06-02-13, 14:37
  3. Отговори: 1408
    Последно: 25-12-11, 14:35
  4. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе