Вижте резултатите от анкетата: Колко инча е вашият плазмен телевизор Panasonic ?

Гласували
501. Не можете да гласувате в тази анкета
  • PDP 37"

    29 5.79%
  • PDP 42"

    301 60.08%
  • PDP 46"

    33 6.59%
  • PDP 50"

    121 24.15%
  • PDP 55"

    8 1.60%
  • PDP 65"

    4 0.80%
  • PDP 85"

    0 0%
  • PDP 103"

    5 1.00%
  • PDP 145"

    0 0%
  • PDP 152"

    0 0%
Страница 73 от 102 ПърваПърва ... 2363717273747583 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,081 до 1,095 от общо 1523
Like Tree14Одобрявам

Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1081

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Аз даже се учудвам, че DVD филма е тръгнал. Да не би да тръгва файл по файл?

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    6
    #1082

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Честно казано не го изчаках.
    Ако ти е интересно, мога да проверя довечера и да пиша.
    Виждам, че въпроса със субтитрите е коментиран през 2010, но се надявах да има промяна.
    Същото ли ще бъде положението със свалени Blu-ray филми?
    Изобщо има ли решение?

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1083

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Според мен ако сваляш mkv/avi рипове нещата горе долу вървят. Доклкото знам и субтитри тръгват - външни.
    Цели DVD/BD дискове едва ли ще работят пълноценно.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    118
    #1084

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте,
    Имам питане за възможностите на Panasonic TX-P50ST50E Media Server-а. И по-точно защо жестоко ми насича при възпроизвеждането на "BBC Planet Earth 2006 1080 HDDVD x264":
    Codec: x264
    Bitrate: 11-12 Mbit/s (peaks at 40Mbit) - това си е стандартния максимум на Blu Ray формата
    Resolution: 1920x1080
    Framerate: 23.976fps

    Филмът му го подавам през DLNA сървър Twonky по Gigabit Ethernet от QNAP NAS server, от който безпроблем чета/пиша с над 40MBps, a този е само до 4MBps. Абсолютно същия филм от същото място го гледам без проблем с WD Live и от лаптопа си, а гледам по характеристики на процесора Panasonic-а е в пъти по-добър от WD Live. Има ли някъде описани какви формати с какъв FrameRate/Bitfrate поддържа Panasonic или е нещо в настройките/кодирането да го прекодирам, без да губя качество ?
    Този пост е редактиран от rakim; 25-09-12 в 09:22.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1085

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Този релийз е възможно най-тежкия, който може да пуснеш на плеъра. Да не говорим, че е енкоднат с неправилни спецификации, излизащи извън възможностите на чиповете - ReFrames - 16, което съчетано с високия битрейт, 16:9 резолюция и спъва доста машинки.
    Отделно, пускайки го по мрежата имаш още едно тясно място.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    118
    #1086

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Този релийз е възможно най-тежкия, който може да пуснеш на плеъра. Да не говорим, че е енкоднат с неправилни спецификации, излизащи извън възможностите на чиповете - ReFrames - 16, което съчетано с високия битрейт, 16:9 резолюция и спъва доста машинки.
    Отделно, пускайки го по мрежата имаш още едно тясно място.
    Ами искам да си ползвам максималното качество - иначе за какво съм си взел Full HD !?!
    С какви спецификации да го прекодирам, че да са му правилни ? Както казах NAS DLNA Сървъра издържа на далеч по-високо натоварване и това изобщо не му е проблем на плейъра при положение, че си получава потока на готово и не хаби процесор/памет за четене от диск при ограниченията на USB 2.0.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1087

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Просто свали друг релийз или дори направо пълния Блу-рей пакет. Дори той е по-лесен за плейване от този рип и е без допълнителна компресия.
    Да тръгнеш да го енкодваш наново това е загуба на време със съмнителен резултат.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    63
    #1088

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Някой възползвал ли се е от актулната промоция на ST50 в един от техномагазините и да е купил неразпечатана бройка в София тези дни?
    Много се чудя дали да не направя покупката сега без да чакам евентуално още по-добра оферта в зимните месеци (промоцията сега е за 2 000 лв за 50").

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    118
    #1089

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Petar U Виж публикацията
    Някой възползвал ли се е от актулната промоция на ST50 в един от техномагазините и да е купил неразпечатана бройка в София тези дни?
    Много се чудя дали да не направя покупката сега без да чакам евентуално още по-добра оферта в зимните месеци (промоцията сега е за 2 000 лв за 50").
    Аз се бях възползвал от предишната промоция - тогава беше 1999 лв. и не съжалявам, че не съм изчакал до Коледа.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #1090

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Някой видял ли е разлика с новия ъпдейт на софтуера за ST50?
    Аз видях единствено променения дизайн на Volume графиката.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1091

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Petar U Виж публикацията
    Някой възползвал ли се е от актулната промоция на ST50 в един от техномагазините и да е купил неразпечатана бройка в София тези дни?
    Много се чудя дали да не направя покупката сега без да чакам евентуално още по-добра оферта в зимните месеци (промоцията сега е за 2 000 лв за 50").
    Дали ще е по-ниска цената по Нова година не е сигурно, но със сигурност предполагам ще има промо с 5 год. гаранция. Друг е въпросът, ако опреш до нея как ще се реагира след втората година, с тея сертификати по мейла

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #1092

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Вчера забелязах нещо на панела на ST50. В десния край има вертикални ленти по самия панел. Можеби са около 20см. Виждат се на сив фон. Като пусна динамичен режим - изчезват. Стават много слабо видими.
    От самото начало ги забелязвах леко, но снощи направо ми се набиха в очите като пуснах Vimeo приложението.

    Някъде бях чел в чуждестранен форум, че обсъждаха някакви "ленти" в дясно, но не съм сигурен дали става въпрос за същото. Идеята ми е дали и някой друг ги има, дали е дефект на модела или на моя телевизор. Защото ако е на моята бройка, направо ще ги викам да си го гледат и да си го прибират. А то това няма как да се оправи, та май ще трябва да ми дават нов направо.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    118
    #1093

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Ами сигурно става за дума тях и те са си "By Design" - на Запад връщат телевизорите докато им се падне без такива ленти. Моя няма такива.

    Аз на моя по-скоро виждам хоризонтални ленти, особенно като се пусне бялата лента за чистене на Retention. Забелязват се като се погледна под остър ъгъл отблизо и отгоре. Вероятно са от антирефлексното покритие и не се забелязват, ако човек се отдалечи на повече от 1 метър или гледа хоризонтално - т.е. не са ми проблем.

    Дай снимка все пак - примерно на сив фон на Update менюто се виждали.
    Този пост е редактиран от rakim; 28-09-12 в 13:40.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #1094

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от rakim Виж публикацията
    Ами сигурно става за дума тях и те са си "By Design" - на Запад връщат телевизорите докато им се падне без такива ленти. Моя няма такива.

    Дай снимка все пак - примерно на сив фон на Update менюто се виждали.
    Виждат се. Довечера ще направя снимка.
    Ако е дефект, освен да им го връщам и да ми дават нов. И без това, това лого на bTV ме дразни горе дето ми се появи и не мога да го изчистя напълно вече 2 седмици.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1095

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Вчера забелязах нещо на панела на ST50. В десния край има вертикални ленти по самия панел. Можеби са около 20см. Виждат се на сив фон. Като пусна динамичен режим - изчезват. Стават много слабо видими.
    От самото начало ги забелязвах леко, но снощи направо ми се набиха в очите като пуснах Vimeo приложението.

    Някъде бях чел в чуждестранен форум, че обсъждаха някакви "ленти" в дясно, но не съм сигурен дали става въпрос за същото. Идеята ми е дали и някой друг ги има, дали е дефект на модела или на моя телевизор. Защото ако е на моята бройка, направо ще ги викам да си го гледат и да си го прибират. А то това няма как да се оправи, та май ще трябва да ми дават нов направо.
    Пусни една снимка, ако можеш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 73 от 102 ПърваПърва ... 2363717273747583 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic Plasma телевизори - част 4
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1725
    Последно: 01-10-23, 23:58
  2. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 09:36
  3. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 18:02
  4. Отговори: 1408
    Последно: 25-12-11, 14:35
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе