Вижте резултатите от анкетата: Колко инча е вашият плазмен телевизор Panasonic ?

Гласували
501. Не можете да гласувате в тази анкета
  • PDP 37"

    29 5.79%
  • PDP 42"

    301 60.08%
  • PDP 46"

    33 6.59%
  • PDP 50"

    121 24.15%
  • PDP 55"

    8 1.60%
  • PDP 65"

    4 0.80%
  • PDP 85"

    0 0%
  • PDP 103"

    5 1.00%
  • PDP 145"

    0 0%
  • PDP 152"

    0 0%
Страница 74 от 102 ПърваПърва ... 2464727374757684 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,096 до 1,110 от общо 1523
Like Tree14Одобрявам

Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,488
    #1096

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    63
    #1097

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Минавам само да се похваля с новата придобивка - 50ST50E. Мога да кажа, че избора беше с голямата помощ на форума, така че използвам възможността да благодаря на всички за мненията, информацията и всичко останало.

    А сега отивам да прочета отново инструкциите за начална употреба и първата страница от темата

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    118
    #1098

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Моля за съвет за плазма Panasonic ST50 на над 500 часа работа.
    Имам проблем с логото на Disney Channel. Дъщеря ми гледа по 1-2 часа на ден този канал, а вечерта гледаме по 2-3 часа други канали/филми. Според описанието на хората би трябвало да не се отпечатва образ - да ама не!
    В събота и неделя през нощта пускам бялата лента да чисти логото. По принцип се изчистваше до сега, но взе да става все по-трудно. Имам чувство, че скоро няма да може да се чисти.

    Дайте идея какво да направя без да ощетявам детето и без да Zoom-вам. То и да Zoom-вам пак се вижда логото. Pixel orbiter е на ON, картината е на Standard, Gamma 1.8, Echo on, защото иначе през деня е тъмен образа въпреки пердетата. Вечерта е в режим True Cinema, Gamma 2.4 и т.н. според настройките, които сте предложили - картината е супер тогава.
    Този пост е редактиран от rakim; 01-10-12 в 17:06.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,488
    #1099

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Petar U Виж публикацията
    Минавам само да се похваля с новата придобивка - 50ST50E. Мога да кажа, че избора беше с голямата помощ на форума, така че използвам възможността да благодаря на всички за мненията, информацията и всичко останало.

    А сега отивам да прочета отново инструкциите за начална употреба и първата страница от темата
    Честито и да го полееш със съседката /по хубавата/ :rolleyes:


    rakim
    Ако е вярно написаното за продължителността на гледане - вероятно ефекта е временен. Спри за щяло и нещяло да ползваш разните му ленти за изчистване. Според мен, тези системи освен че изчистват логото - с честата им употреба възможноста за изчистване на последвали прогаряния спада . Десетки пъти сме писали във форума да се избягва гледането в режими стандарт и динамичен!

    Колкото и да ми е неприятно ще трябва да го напиша.
    Ако в дома ви...жената, тъщата или децата висят по цял ден пред телевизора на един и същи канал- Ограничете достъпа им до плазменият телевизор !!! Купете им едно LCD, за да ви е мирна главата.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 01-10-12 в 17:19.
    rakim одобрява това.

  6. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1100

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията

    Ако в дома ви...жената, тъщата или децата висят по цял ден пред телевизора на един и същи канал- Ограничете достъпа им до плазменият телевизор !!! Купете им едно LCD, за да ви е мирна главата.
    Христослав, предлагам да допълниш и FAQ с горното условие.:rolleyes:
    Чудя се, как може да предлагаш такива революционни решения спрямо жената, или тъщата? Недей, че някой от форума може да се окаже изхвърлен на улицата с едно CRT подарък.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,488
    #1101

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Momchil

    Разбира се ще го сложа в темата за избор. :rolleyes: Избирайте: телевизора или тъщата,жената, децата и разни други алергени...

    Предлагам да попиташ lazarus18, какво стана с неговата плазма на втората година..след редовното и ползване от тъщата, гледаща по цял ден един и същ канал със сапунени сериали. Предполагам че и жена ти по цял ден гледа БТВ Лейди, TCL, 24kitchen....

    Разбира се има и друг вариант - да изстриеш от списъка с канали всички канали излъчващи сапунени сериали.
    Канал1, БТВ, Нова ТВ, Диема......общо взето това са всички български "телевизии".

    Не гледайте всеки ден един и същи канал повече от 3 часа без прекъсване !! Това води до бавно, систематично и сигурно отпечатване
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 01-10-12 в 18:14.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1102

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Не отричам, че си прав по принцип. Просто са много радикални идеите ти.

    Аз плазма нямам, тъщата не живее с мен, а и жената няма много време да гледа сериали, та при мен проблема е решен отдавна. Да му мислят тези с плазмите и сприхавите жени и тъщи. :D

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    118
    #1103

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Не гледайте всеки ден един и същи канал повече от 3 часа без прекъсване !! Това води до бавно, систематично и сигурно отпечатване
    Ами при мен е от 1 до 2 часа на ден и пак се отпечатва. И ако се гледа примерно 1 час, спира се ( за колко !?! ) и после пак за 1 час и така ... няма ли да се отпечата - май да ! Така че може би горното трябва да звучи така: Не гледайте всеки ден един и същи канал повече от 1 час без прекъсване ! ... и след това поне ХХХ часа друг канал може би ?

    И къде пише, че при честа употреба на възможността за изчистване на последвали прогаряния ефективността й спада !?!

    Ама нали е телевизор - да се гледа телевизия !?! Защо да не се гледа на Standard - т.е. стандартно. Самото наименование предполага такова гледане да е най-използваното, а True Cinema когато се гледа филм вечер. Или ако правилно схващам - плазмения телевизор е САМО за филми (защо има тунер тогава), а LCD/LED телевизора е за телевизия ?

    Нещо е тотално сбъркано и няма логика !
    Този пост е редактиран от rakim; 01-10-12 в 19:20.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1104

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Гледай си телевизора и не се втелявай.
    Да, моя се прогори /при доста по-ектремални от твоите условия/, нервих му се седмица две, сега вече не му и обръщам внимание. Дефекта се вижда на точно определени фонове, които се случват рядко при нормално гледане.
    На Стандарт не е добре да гледаш защото цветовете са прекалено студени и нереални. Може да го ползваш за основа и да си настроиш по-ярки настройки за през деня. Вече ползвай примерно True Cinema със занижени стойности.
    Всеки нов потребител се престарава излишно и му трепери повече отколкото трябва.
    maristam, svetlio1 и rakim харесват това.

  12. aad
    aad е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    87
    #1105

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    извинете ама вие телевизори ли сте си купили или печатница.с извинение егати плазмите

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    21
    #1106

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    И аз не мога да разбера, почти се бях навил да взема един 42ST50 по коледа, но като следа форума оставам с впечатлението, че нещо не е наред:

    200 часа разработка - за какво по дяволите та това са 10 дни да не гледам тв а да го разработвам
    не повече от 1-2 часа на програма - това вече ме разби, ще гледам по часовник
    бучи на светли сцени и тн. и накрая пак прогарят и ще трябва да го гледам с разни остатъци от лога.

    Не знам но ако нещата наистина са така, защо по дяволите да купуваме плазми?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    118
    #1107

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Субективното ми лично мнение (може би неоснователно):

    Ами гледах LCD при познат - нов и скъп SAMSUNG 46ES6800 и го мъчихме да докараме цветовете на плазмата - не става, седи си изкуствено, а на тъмните сцени си прозира подсветката.

    При 50" плазма го няма това - образа е супер хубав, само проблема е с прогарянето. Идеално няма, въпрос на компромис.

    Надявам се след 5-10 години OLED да реши тези проблеми.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,488
    #1108

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    От първа страница - първи пост

    При йонизация на атомите газ, произхожда изпускане на Ултра-виолетово-излъчване - тези процеси произхождат в плазма откъдето идва названието на плазменият телевизор и панел. УВ-излъчването не се вижда от човешкото око, но се преобразува от вещество под названието луминофор във видима светлина. Различните вещества светят с различни цветове.
    Зеленият: Zn2SiO4:Mn2+ / BaAl12O19:Mn2+;+ / YBO3:Tb / (Y, Gd) BO3:Eu [1]
    Червеният: Y2O3:Eu3+ / Y0,65Gd0,35BO3:Eu3+
    Синият: BaMgAl10O17:Eu2+
    Така химиците са разработили термоустойчив луминофор - колкото е по-термо устойчив, толкова по-малка е вероятноста за отпечатване.


    VT50, GT50 - имат вентилатори и греят много слабо.
    ST50 - имат вентилатори и въпреки това осезателно греят- проверено на място в магазина. Вероятно повишената температура води до по-висок риск от прогаряне.
    UT50 XT50 - нямат вентилатори и слабо греят - може би заради малкият диагонал.

    Обръщам се към собствениците на UT50 XT50
    Моля да погледнете и препишете обозначенията на стикера на плазменият панел и да ги постнете тук.
    Може да го видите като застанете зад телевизора и погледнете през решетката горе вляво. На стикера има два баркода и два реда обозначения. Първият ред е модела на панела, вторият вероятно завода на производство. Целта е да проверим дали има разлики в поставяните панели.

    За модели от серии е по-сложно VT50, GT50, ST50 - ако искате да го видите трябва да свалите задният капак
    http://www.fullhd.gr/images/stories/...n/1overall.JPG
    стикера е долу вляво - под събуфера

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    118
    #1109

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    От първа страница - първи пост

    VT50, GT50 - имат вентилатори и греят много слабо.
    ST50 - имат вентилатори и въпреки това осезателно греят- проверено на място в магазина. Вероятно повишената температура води до по-висок риск от прогаряне.
    UT50 XT50 - нямат вентилатори и слабо греят - може би заради малкият диагонал.
    Е браво, сега ще излезе че единствено ST50 прогаря при малко гледане.
    Само да кажа, че аз на ST50 вентилатор не съм чул - сигурно ли е че има ?
    Също така UT50 и XT50 имат също 50", така че за диагонала това не го разбирам.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,488
    #1110

    Отговор: Panasonic Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от rakim Виж публикацията
    Е браво, сега ще излезе че единствено ST50 прогаря при малко гледане.
    Само да кажа, че аз на ST50 вентилатор не съм чул - сигурно ли е че има ?
    Също така UT50 и XT50 имат също 50", така че за диагонала това не го разбирам.
    Логично е щом грее повече и да прогаря по-лесно. За съжаление не разполагам с инфрачервен термометър за да измеря температурите.
    Има вентилатори - погледни отзад и се ослушай.
    В магазина гледах 42" варианти - нямаха.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 74 от 102 ПърваПърва ... 2464727374757684 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic Plasma телевизори - част 4
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1725
    Последно: 01-10-23, 23:58
  2. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 09:36
  3. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 18:02
  4. Отговори: 1408
    Последно: 25-12-11, 14:35
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе