Страница 2 от 94 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 1409

Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #16

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Благодаря за отзивчивостта, lazarus18. Аз все пак ще почакам някой собственик на V20 да се изкаже по въпросите, и най - вече за оцветяването от филтъра (пък може и да не е от филтъра).

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #17

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    И аз се бях супер засилил към едно 42V20 от многобройните положителни и препоръчителни тест ревюта, но след обстойни проби и тестове върху телевизора на един приятел в домашни условия твърдо се отказах. Може да има незнам си какво черно (което зеленее и е по-лошо от сивеене) и тем подобни уникални постижения в качвството, но моите очи не ги видяха. Картината на моя Philips e в десетки пъти по-добра от този модел на Panasonic. Нищо лично към модела и собствениците му и аз исках да стана такъв, но вече съм твърдо не за плазмената технология. Нещо не ни кефи в къщи след като се помъчихме да се самоубедим в нейните предимства.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    36
    #18

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    soon,от наблюдения и разговори с приятели и познати,стигнах до извода,че има 2 типа хора,едните които харесват много ярки и контрастни образи и по не реални картини(тези които си падат по ЛСД-та) и другите са които харесват меки и натурални образи които са най близки до реалното(тези са почитатели на плазмите)Това е мое лично мнение и не ангажирам никого с него

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #19

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    @ em4o65,
    абсолютно те подкрепям и това си е самата истина!
    Още веднъж, нека моята гледна точка и предпочитания да не засягат никого.
    Колкото до ярката картина при LCD това е много относително. При мен настройките са така направени, че крайната картина да бъде вярна, умерена, реалистична и възможно най-близка до реалността. Повече прилича на тази при плазмите, но там няма основното нещо което харесва на повечето ... изразителния фин и подробен детайл в блясъка на светлината като цяло. Пак казвам въпрос на усещане.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #20

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Пичове, не сте ме разбрали - аз си харесвам плазмените екрани повече, писал съм по-горе, че не съм ползвал LCD и не търся неговата ярка картина. Въпросите ми бяха съвсем други, не ми е необходимо сравнение на двете технологии.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #21

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    В момента TX-P42G20E е с цена 1,499...
    Дано не го изкупят до уикенда

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #22

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от Creep
    В момента TX-P42G20E е с цена 1,499...
    Дано не го изкупят до уикенда
    Много ги хвалят плазмите на Панасоник, но като ги видях на място нещо не ми се понравиха - някак си по-бледа им е картината, по-нисък контраста от на lcd,пишат че били подходящи за гледане на тъмно, но не и в силно осветено помещение, за връзка с компютър също не били подходящи,тежки са и хабят повече ток от LCD, черното на плазмите на Панасоник изсветлявало след известно време на работа, което влошавало качеството на картината.......

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #23

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от lcdfan
    Много ги хвалят плазмите на Панасоник, но като ги видях на място нещо не ми се понравиха - някак си по-бледа им е картината, по-нисък контраста от на lcd,пишат че били подходящи за гледане на тъмно, но не и в силно осветено помещение, за връзка с компютър също не били подходящи,тежки са и хабят повече ток от LCD, черното на плазмите на Панасоник изсветлявало след известно време на работа, което влошавало качеството на картината.......
    Какво ценно мнение! lcdfan, ти що щеш във форум за плазми?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #24

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    kirretto - С кое по-точно не си съгласен от написаното? Сега сигурно ще кажеш колко многомилионен контраст имали плазмите и колко напред били в сравнение с LCD? Но едно е на книга, а съвсем друго се оказа да го видиш в магазина.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #25

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Напротив, плазмените екрани имат много по - малък контраст от LCD или по - скоро LED и имат още мно-о-ого хляб да изядат, докато достигнат до необходимите нива (справка - някой от по - горните ми постове). Просто в коментара си не откриваш топлата вода и аз неслучайно те попитах защо въобще си в този форум, след като си lcdfan.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #26

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от lcdfan
    kirretto - С кое по-точно не си съгласен от написаното? Сега сигурно ще кажеш колко многомилионен контраст имали плазмите и колко напред били в сравнение с LCD? Но едно е на книга, а съвсем друго се оказа да го видиш в магазина.
    Да, едно е на книга и друга е реалността. Ти си минал 2 пъти покрай плазмите в магазина и изведнъж ставаш специалист.
    Точно ако гледаш реалния контраст на образа, то при плазмите е в пъти по-висок от на LCD/LED. Видимо е с просто око и е доказано на стотиц места от специалисти с уреди.
    Повечето от нещата, които си написал са верни, но ще запитам - и какво от това? Каква тежест за избора ми имат това колко ток харчат, колкото тежат или че не ставали за монитор? Тук коментираме качествата на образа и някаква функционалност на моделите. Споделяме информация им мнения и хората набелязват някакви модели. После отиват и гледат на място /доколкото човек може да добие някаква реална представа в магазина/ и купуват.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #27

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    По спецификация тази "прочута" плазма Панасоник я дават че имала контраст - 5000000:1 , в действителност обаче реалния контраст който са измерили е доста по-малък дори от много LCD телевизори (и то не говоря за LED телевизори) - Contrast: 2242:1

    http://www.digitalversus.com/panason...4_8794_60.html

    Оценяват я с 5 звезди но от последните изречения в ревюто могат да се видят интересни неща - "The G20 is a very good choice for Home Cinema fans who are prepared to watch movies in the dark."- за киноманите които са подготвени да гледат филми на тъмно

    "Incredible image quality in a dark room " - Невероятно качество, но забележете - в тъмна стая.


    "Poor brightness in light areas" - слаба яркост на осветени места

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #28

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    А да си забелязвал случайно надписа (явно те са ти пътеводна светлина) "Best for movies"? Какво значи това, според теб? Ти как гледаш, когато си на кино - на ярки прожектори или на пълна тъмнина?

    А-а, извинявай, отплеснах се. Все пак ти си любител на LCD, а и в момента си сам срещу всички.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #29

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Къде го видя в статията това "Best for movies" ? Ако е там където обясняват как ги тестват, то това го пишат при всички телевизори които са тествали.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #30

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Не, бе, това е един от надписите на самите телевизори (редом с цитираните от теб стойности на контраста). Остави ги тестовете, те са платени от Panasonic.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 94 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic Plasma телевизори - част 4
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1725
    Последно: 01-10-23, 23:58
  2. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 09:36
  3. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 18:02
  4. Отговори: 1522
    Последно: 06-02-13, 14:37
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе