Страница 3 от 94 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 1409

Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #31

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Те ако са платени от Панасоник тестовете няма да му дават реален контраст - 2242:1 (по-малък от S-PVA матриците на Самсунг - които ги дават средно 4000:1 реален контраст) , нямаше да пишат и за слабата яркост на осветени места,както и че е хубав телевизор но за гледане в тъмни помещения.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #32

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Е, ако няма и по някой и друг минус, как иначе ще бъдат достоверни и ще ни предразположат да купуваме?

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #33

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от lcdfan
    По спецификация тази "прочута" плазма Панасоник я дават че имала контраст - 5000000:1 , в действителност обаче реалния контраст който са измерили е доста по-малък дори от много LCD телевизори (и то не говоря за LED телевизори) - Contrast: 2242:1

    http://www.digitalversus.com/panason...4_8794_60.html
    Как пък го намери тоя аматьорски сайт баш?
    Толкова са повърхностни там, че вече от месеци не влизам.
    Стойностите на черното, измерени за G20 варират от 0,02 до 0,04 по всички сериозни сайтове. Като фиксираме някаква разумна яркост на бялото за гледане при нормални условия -135 cd/m2 /нямам предвид напълно тъмно/, се получава РЕАЛЕН контраст между 3300:1 до 6700:1. Забележи, че говоря за контраст след калибрация и стойности, измерени по ANSI стандарта - шахматно разположение черни и бели квадрати.
    В последното ревю на гърците, върха на LCD технологията - Philips с LED Loacal DImming постига "феноменалното" 0,15 черно, което в горната ситуация означава контраст от 900:1.
    Това от модел за 5000 лв. Престави си колко постигат моделите, които са в ценовата категория на G20.
    Сега се опитай да осмислиш какво се получава при V20, който постига над 2 пъти по-ниска стойност на черното.

    Да, LED моделите бият по наситеност на черното плазмата, НО САМО при напълно черен екран. Една бяла точка да се появи и то скача до жалки стойности. Гледайте си ги на черни екрани /и бели, че там пък плазмите им трептели/ и оставете на нас да купуваме тежи тежки плазми.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #34

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    "Как пък го намери тоя аматьорски сайт баш?"

    - Това си е твое мнение, аз не мисля така. Освен това - гледал съм няколко пъти плазмите в ТМ и ми направи впечатление че наистина отстъпват (не говоря за най-скъпите плазми) по яркост и контраст от LCD-тата. Ако ми беше харесала картината им - щях да си взема плазма.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #35

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Аз не се опитвам да те убеждавам в нищо. Видял си, решил си.
    Друг е въпроса какво точно си видял.

    ПП. Сайта наистина е аматьорски. Самата им теоритична постановка е сгрешена и от там всичките им резултати и обощения са грешни. Какво ми мерят на Нормал и яркост на бялото 200cd/m2? Това е все едно да правиш тест на безнинови коли, заредени с дизел.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #36

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Интересно как така лесно давате етикети на по-големи и известни сайтове от вашия че са "аматьорски" ? Този сайт при това е английската версия на друг известен френски сайт - http://www.lesnumeriques.com/

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #37

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Мога да ти дам куп друго по-големи и известни сайтове, които са още по-аматьорски и пълни с некомпетентни мнения и анализи.
    За мен еталон са fullhd.gr, hdtvtest.co.uk, avforums.com, flatpanelshd.com. Досега много рядко е имало разминаванее между техните изводи и това, което аз съм забелязвал наживо. Като отбелязвам, че в повечето случаи съм чел техните ревюта в последствие.
    digitalversus е популярен защото е представил информацията лесносмилаемо и хората разбират нещо като четат. В другите сайтове срещат куп непознати термини и се чудят какво аджеба говорят тия хора.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #38

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    @kirretto
    Не съм забелязал да блесне екрана.
    Предишните ми плазми съм ги гледал винаги на "нормал" и образа ми беше ОК. При 50V20 си гледам на THX като първите няколко дена картината ми се струваше твърде мека но след това погледна ли някоя от старите на "нормал" веднага хващам дистанционното слагам на "кино" и пак не е същото... Та всичко е въпрос на навик но като цяло считам че ТHX е най добър. Ако все пак след няколко дена продължава да ти е тъмна картината или меки цветовете просто сложи на "нормал" и там увеличавай яркостта.
    Пишеш че си ползвал плазми преди което ме спря директно да ти препоръчам да го смениш за LCD (има хора които искат електрожени и се кефят на рекламите за прах за пране)

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #39

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Знам ги тези сайтове и чета и в тях, само fullhd.gr не чета че е на гръцки, вие сигурно знаете гръцки.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #40

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    @lcdfan
    Много е тъпо и детинско с този ник да влезнеш в тази тема и да се опитваш да ни убедиш в нещо на базата на огромния си опит от 3 минути прекарани в някой магазин.
    Нищо лично...

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    402
    #41

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    zlobarov, благодаря ти, друже за загрижеността. Постовете за "блесването" са на boboev и на hristoslav2. Опазил ме господ от LCD, досега съм ползвал Panasonic и Samsung плазми.

    lazarus18, ами че точно цитираните от теб сайтове я са платени от Panasonic.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    36
    #42

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    (има хора които искат електрожени и се кефят на рекламите за прах за пране)

    @zlobarov,много добре казано.
    Това ми хареса,деня ми започва с голяма усмивка(то си беше бая смях де)

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    36
    #43

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Колеги,на 2-пъти се усещам,че се опитвам,по инерция да настроя ЛСД-то в стаята,да се доближи до картината на Плазмата а защо не обратното!? наистина ЛСД-то е от нисък клас на Тошиба модел 2010г,но не се получава картината на Плазмата

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #44

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Ако мога и аз да се изразя метафорично - ЛЦД тата са като фолкпевиците - напомпани цици,сочни устни,лъскава визия , но не могат да пеят(с малки изключения).

  18. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    120
    #45

    Re:Panasonic Plasma TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    а и при тази "пакетна" оферта не е за изпускане

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 94 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic Plasma телевизори - част 4
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1725
    Последно: 01-10-23, 23:58
  2. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 09:36
  3. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 18:02
  4. Отговори: 1522
    Последно: 06-02-13, 14:37
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе