Вижте резултатите от анкетата: Как оценявате картината на вашият плазмен телевизор Panasonic ?

Гласували
174. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Отлична

    114 65.52%
  • Много добра

    53 30.46%
  • Добра

    3 1.72%
  • Средна

    1 0.57%
  • Задоволителна

    1 0.57%
  • Слаба

    2 1.15%
Страница 102 от 116 ПърваПърва ... 5292100101102103104112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,516 до 1,530 от общо 1726
Like Tree148Одобрявам

Panasonic Plasma телевизори - част 4

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    5
    #1516

    Отговор: Panasonic Plasma телевизори - част 4

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Щом линията е вертикална, трябва да провериш внимателно пистите на дешифраторите на панела в горната му част - дали не са корозирали от там да няма връзка.
    Пистите за вертикалата се явяват отдолу на панела. Махнах говорителите, държача за стойката, металния кант, който закрива конекторите панел-платка за вертикалата. Според разположението на чертата махнах, продухах със сгъстен въздух и върнах пак съответния конектор, но нямаше ефект...чертата пак си стои. Идва ми на ум да махна само този конектор и да пробвам дали няма да се появи цяла вертикална ивица, като на клипа - https://www.youtube.com/watch?v=CpWZTnAXbLg.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    2
    #1517

    Отговор: Panasonic Plasma телевизори - част 4

    Здравейте,
    Притежавам плазма Panasonic TX-P55ST50E. Преди няколко дни телевизорът изгуби всички входящи видео сигнали (през HDMI и компонентен) Подозирам, че е изгоряла платката или някой елемент от нея. Проблемът е, че след доста проведени разговори, както с Панасоник България, така и с оторизираните им сервизи (К и К електроникс, Роял електроникс, както и подизпълнителите им в Стара Загора) никой не пожела да се заеме с поправката - телевизорът е извънгаранционен (гаранцията изтече през март). Въпросът ми е какво да правя? Откъде мога да намеря и закупя такава платка? Предполагам, че мога да я сменя и сам (технически съм достатъчно грамотен). Има ли нещо специфично, което трябва да знам? Дали някой може да ми каже номера на платката? Не желая да отварям телевизора предварително. Ако пък някой познава читав техник в Стара Загора, който може да свърши работата - моля да сподели.
    Благодаря предварително.
    Този пост е редактиран от tedyboybg; 19-05-16 в 09:43.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    60
    #1518

    Отговор: Panasonic Plasma телевизори - част 4

    плазмите вече никои не ги приема щото в складовете на панасоник няма нищо като части. няма нищо страшно - свали и капака и прочети надписите на дънната платка - тази със входовете скарт, хдми и т.н. надписите са tnpa, txn и т.н. после вече гледаш в гоогле и ebay. това е и при техник да идеш се тая.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1519

    Отговор: Panasonic Plasma телевизори - част 4

    tedyboybg

    Погледни какво е изписано на платката - май трябва да е TNPH0989 ...и на какво завършва, защото в краят е регионалният код

    този е за STW - с добавен сателитен тунер
    http://www.ebay.it/itm/Mainboard-Pan...item1a138efbc9


    Platine Mainboard PANASONIC TX-P55ST50E | eBay
    Ricambi Spare Parts Panasonic Viera TX P55ST50E | eBay
    Ricambi x PANASONIC VIERA TX-P55ST50E a Tiburtino / Collatino - Kijiji: Annunci di eBay
    Predator-service.com
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 19-05-16 в 22:49.

  6. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    2
    #1520

    Отговор: Panasonic Plasma телевизори - част 4

    cifronim2; hristoslav2

    Сърдечно благодаря за отговорите! Заемам се с проблема...

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    5
    #1521

    Отговор: Panasonic Plasma телевизори - част 4

    Малко инфо по моя проблем...Махнах изцяло лентовия кабел на проблемния сектор и съответно тествах ТВ-то. Появи се широка вертикална линия с шум в нея, явно съм уцелил правилния сектор, но дотам. От сервизното меню пробвах различните цветови заливки и се оказа, че линията се вижда само при определени цветове - на бял, син и черен фон не се вижда, но на останалите - червен, зелен, жълт и т.н. се вижда отчетливо ( прикачам снимки ). Съответно положението е същото и при динамични сцени по телевизията - линията засяга само определени части от сцената или лицата на хората. Много странно?! Не би ли трябвало линията да е плътна и отчетлива при всички цветове и сцени, освен на черно разбира се?!







  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1522

    Отговор: Panasonic Plasma телевизори - част 4

    Трудно е да се определи-не съм техник...но явно свети цялата колонка от пиксели.
    Някакъв проблем с управлението по вертикала - при LCD в такива случаи има дефектирал T-con board. Струва към 150-160 лева...
    При плазмените телевизори май се казваше YSUS BOARD - май на последната снимка се вижда част от него. Погледни платката от която излизат лентовите кабели - модела започва с TNPxxxx.
    Моят съвет е, да го занесеш за диагностика и техника да каже, кое е за смяна.

  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Горна Оряховица
    Мнения
    5
    #1523

    Отговор: Panasonic Plasma телевизори - част 4

    @hristoslav2
    Благодаря за насоките, но не съм сигурен към кой да се обърна в Търновски регион. Просто нямам доверие на техници, автомонтьори и прочие в последно време ( горчив опит от последните месеци ) ,че няма да започне една проба-грешка тестове, смени това-смени онова и накрая до никъде. А и технологията на плазмата е много специфична. Приемам съвети към кой да се обърна.
    Поздрави!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    60
    #1524

    Отговор: Panasonic Plasma телевизори - част 4

    това е непоправимо в България. Има тарикати техници дето слагат нещо да подпира кабела по плътно към основата и кара там 2-3 месеца. на тебе ти прекъсва една от пистите залепена за самия дисплей.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1525

    Отговор: Panasonic Plasma телевизори - част 4

    Пробвай с горе-написаното, дали ще се оправи проблема с липсата на контакт на лентовият кабел с една от пистите на дешифратора на панела.
    Попитай Панасоник България, дали имат техен сервиз в региона.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #1526

    Отговор: Panasonic Plasma телевизори - част 4

    Мамка му, и моята даде фира - поработи малко и изгасва - 8 мигания на диода ... Като я изключа от захранване поработва известно време и пак изключва ...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1527

    Отговор: Panasonic Plasma телевизори - част 4

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Мамка му, и моята даде фира - поработи малко и изгасва - 8 мигания на диода ... Като я изключа от захранване поработва известно време и пак изключва ...
    8 blinks Driver SOS 3 SS Board (SS energy recovery circuit)
    Panasonic TV Blink Codes for All Panasonic Models - Brainchamber Blog

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    144
    #1528

    Отговор: Panasonic Plasma телевизори - част 4

    От преди 10 минути и аз съм в отбора на мигащите диоди - моят се самоизключи, диодът мига 7 пъти. Изключване от контакта - без успех - не работи.
    Като го купувах, си доплатих за удължена гаранция до 5 години. Трябва да проверя дали все още е в сила.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #1529

    Отговор: Panasonic Plasma телевизори - част 4

    Моята я оправиха - казаха някакъв кабел уж ... И аз вече съм в допълнителната гаранция .

  18. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #1530

    Отговор: Panasonic Plasma телевизори - част 4

    ....Като го купувах, си доплатих за удължена гаранция до 5 години.......
    По модела от подписа телевизора ти е от 2012 г. и трябва да е в гаранция
    Този пост е редактиран от ceco7; 28-08-16 в 22:58.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  2. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 09:36
  3. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 18:02
  4. Отговори: 1522
    Последно: 06-02-13, 14:37
  5. Отговори: 1408
    Последно: 25-12-11, 14:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе