Вижте резултатите от анкетата: Използвате ли MHL възможностите на вашият телевизор ?

Гласували
52. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да - много е удобно

    4 7.69%
  • Не - нямам възможност

    8 15.38%
  • Не съм наясно какво е това

    23 44.23%
  • Достатъчна ми е DLNA

    6 11.54%
  • С флашката е по-просто

    4 7.69%
  • Няма подробна информация

    2 3.85%
  • Не ми е интересно

    5 9.62%
Страница 46 от 49 ПърваПърва ... 364445464748 ... ПоследноПоследно
Резултати от 676 до 690 от общо 730
Like Tree85Одобрявам

Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    4
    #676

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Здравейте. Реших да свържа телевизорчето си (Philips 32pfl5008) с компютъра чрез HDMI (видеоката nVidia GTX460) закупих си преходник от HDMI mini към HDMI и кабел. Свързах ги но телевизора ми показва че няма сигнал докато компютъра ми различава, че е свързан с телевизора дели екрана и в опциите показва, че е свързан към телевзиор Philips. Бих искал да ви попитам на какво може се дължи това че телевизора не получава сигнал и дали не правя нещо грешно. Благодаря ви предварително

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    19
    #677

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от luboivanov Виж публикацията
    Здравейте миналата седмица си взех philips 6909 и имам следните 2 проблема:
    1) Картината не е добра нито на цифровите нито на HD каналите. При цифровите канали проблема е, че както при статичното изображение (логото на някоя програма или надпис на някоя реклама) така и около примерно хора и всякакви движещи се обекти се образуват едни трептящи точици. При HD каналите целят образ се размазва при движение на камерата, както и постоянно е на леки снежинки(или по-скоро замъглен), които се виждат отблизо и от време на време сякаш образът трепти. Относно образът викнах техници от ТВ доставчика и не е от тях.
    2) Другият ми проблем е, при смяна на каналите от дистанционното от бутончето за "нагоре - надолу" каналите се сменят потресаващо бавно и сякаш има някакъв лаг.
    Ще съм ви много благодарен, ако споделите дали и вие имате такива проблеми и как биха могли да бъдат разрешени. Чудя се дали проблема е в настройките или ТВ е дефектно и трябва да се връща.
    Аз имам philips 6609. Телевизия не гледам, само филми през флашка и външен хард, за това не мога да дам мнение за смяната на каналите. Иначе картината наистина беше зле в началото, но след доста псуване и ровене в настройките сега е малко по добре. Пробвай да изключиш или намалиш всички оптимизации на картината и виж дали ще има резултат. Също можеш да пробваш и с ъпдейт на фърмуера, който пък можеш да изтеглиш от тук Philips - България. Не очаквай огромна разлика обаче. Явно толкова си могат телевизорите в този клас.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    100
    #678

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от luboivanov Виж публикацията
    Здравейте миналата седмица си взех philips 6909 и имам следните 2 проблема:
    1) Картината не е добра нито на цифровите нито на HD каналите. При цифровите канали проблема е, че както при статичното изображение (логото на някоя програма или надпис на някоя реклама) така и около примерно хора и всякакви движещи се обекти се образуват едни трептящи точици. При HD каналите целят образ се размазва при движение на камерата, както и постоянно е на леки снежинки(или по-скоро замъглен), които се виждат отблизо и от време на време сякаш образът трепти. Относно образът викнах техници от ТВ доставчика и не е от тях.
    2) Другият ми проблем е, при смяна на каналите от дистанционното от бутончето за "нагоре - надолу" каналите се сменят потресаващо бавно и сякаш има някакъв лаг.
    Ще съм ви много благодарен, ако споделите дали и вие имате такива проблеми и как биха могли да бъдат разрешени. Чудя се дали проблема е в настройките или ТВ е дефектно и трябва да се връща.
    При мен няма такъв проблем с каналите на същия модел. Както SD, така и HD каналите се виждат перфектно. Няма размазване, няма снежинки. Може да имаш проблем със сигнала на доставчика си. Най-добре се свържи с доставчика си да потърсите решение на проблема.
    По отношение на менюто наистина има lag.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    4
    #679

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от solo2003 Виж публикацията
    При мен няма такъв проблем с каналите на същия модел. Както SD, така и HD каналите се виждат перфектно. Няма размазване, няма снежинки. Може да имаш проблем със сигнала на доставчика си. Най-добре се свържи с доставчика си да потърсите решение на проблема.
    По отношение на менюто наистина има lag.
    Мерси много за бързият отговор. Първото нещо, което направих е да се свържа с доставчика и като дойдоха и провериха, казаха че това не е от тях и наистина смятам, че проблема не е в тях! Ще пробвам да пуснем някой филм с високо качество от компа, за да видя дали наистина тв-то няма някакъв дефект, защото аз друга причина не намирам. Имам Самсунг от същия клас, позлвам същия доставчик и образът категорично е много по-хубав!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    11
    #680

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Здравенте! Съседът ми си взема PHILIPS 42PFH6109 и има много странен проблем. Работеше 2 седмици без проблем и сега от скоро телевизора не приема командите от дистанционното. Проблема частично се оправя като се изключи телевизора от ел. мрежата и се включи обратно , но работят само копчетата за смяна на канали и за сила на звука. Нищо останало не работи , включителното и копчето за изключване/включване.Понякога ме допуска в настройките като до повечето неща не ми дава достъп. (отивам на опцията и се мъча чрез ОК да влезя и нищо....) Какво да правя ? Дали нещо съм заключил дистанционното или нещо друго. Има 5 години гаранция . купен е преди 2 седмици от технополис, когато вървеше промоцията по телевизията.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    7
    #681

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    1. Смяна на батериите задължително дори да са от нова опаковка.
    2. Има дистанционни, които при новите енергоспестяващи осветителни тела правят номера. Личен опит. (Важи за не RF дистанционни)
    3. Някой дистанционни трябвало да се сдвояват с телевизора, нещо се омазвали. Как и защо, нямам представа. Познат от технотата ми каза, че мога да се сблъскам с такъв проблем.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 12-12-14 в 17:57.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #682

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)


  10. kik
    kik е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    2
    #683

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Здравейте, съвсем „пресен“ съм във форума и се надявам да пиша на правилното място.

    Скоро си закупих модел 42PFH6309/88, общо взето мението за телевизора ми е добро, като имам следните въпроси към собствениците на споменатия модел.
    Версията на ТВ е 010.002.036.128 от 26.05.2014, като на сайта Philips.bg има нова такава от 01.12.2014. Търсих актуализация през самия телевизор, но не откри такава. Заслужава ли си да актуализирам до последната версия на фърмуера и ще има ли подобрение в работата на машината в следните направления, които ми направиха лошо впечатление – бавно изкарване на меню лист с канали (чакам няколко секунди след натискане на бутон list); при превключване към HD канал в първия момент картината върви бавно след това засича за части от секундата и чак тогава тръгва нормално (цялото нещо не отнема повече от 1,2 секунди, тв сигнала идва по коаксиален кабел)? Чак след закупуване на модела открих (за мое голямо учудване и разочарование), че от разширените настройки за картината липсва меню за „natural motion rate“ с трите степени на регулиране, това може ли да се приеме за голям недостатък?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    142
    #684

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Естествено, че трябва да ъпдейтнеш, нали не си мислиш, че работещите по софта са някакви хванати от гората. За забавените менюта- така е и ще ти прави впечатление 5 дни. Ръгай всички екстри и ще имаш чудна картина. Ако имаш съмнение за сигнала - сравни с ефирен.

  12. kik
    kik е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    2
    #685

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от Торанага Виж публикацията
    Естествено, че трябва да ъпдейтнеш, нали не си мислиш, че работещите по софта са някакви хванати от гората. За забавените менюта- така е и ще ти прави впечатление 5 дни. Ръгай всички екстри и ще имаш чудна картина. Ако имаш съмнение за сигнала - сравни с ефирен.
    Благодаря за съвета, ще сравня с ефирния сигнал. Като цяло картинката е супер, особено при HD каналите + ambilight.

  13. Junior Member Аватара на JacksonSoloist
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    123
    #686

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Колеги, някой с 8-ма или 9-та серия няма ли във форума? Ако, да, споделете впечатления
    Как излизат така тези икончета, някой ще си помисли, че се хиля, а е просто усмивка Явно, защото слагам две скоби.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #687

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Вземай смело 8 серия!
    podredko одобрява това.

  16. Member Аватара на novla
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    316
    #688

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Здравейте! Нов съм във форума. Имам проблем, който не знам как да реша. Телевизорът ми се включва сам (40pfl5507k) и по-точно се включва звука от колоните (тези от Philips spa5300). Най странно е, че като натисна произволно копче на дистанционното се показва и картината почти веднага, все едно ТВ-то не е в stand-by режим. Случайно, някой да има подобен проблем и да е намерил евентуално решение. Ползвам последният фърмуер. Включил съм към ТВ-то Philips SPA5300. Пробвал съм и с други буфери с колони и работата е все една и съща, което според мен не е проблема. И без тях нощно време съм забелязал, че се вкл. и изкл. за момент (премигва му червената лампичка, която показва дали е в stand-by режим).
    Този пост е редактиран от novla; 18-12-14 в 23:24.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #689

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от novla Виж публикацията
    И без тях нощно време съм забелязал, че се вкл. и изкл. за момент (премигва му червената лампичка, която показва дали е в stand-by режим).
    Включването през нощта, е за сканиране на мрежата за нови програми. Изключва се от менюто.
    Не знам какво е това Philips SPA5503, но явно е постоянно включено към телевизора....

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    35
    #690

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от kik Виж публикацията
    Здравейте, съвсем „пресен“ съм във форума и се надявам да пиша на правилното място.

    Скоро си закупих модел 42PFH6309/88, общо взето мението за телевизора ми е добро, като имам следните въпроси към собствениците на споменатия модел.
    Версията на ТВ е 010.002.036.128 от 26.05.2014, като на сайта Philips.bg има нова такава от 01.12.2014. Търсих актуализация през самия телевизор, но не откри такава. Заслужава ли си да актуализирам до последната версия на фърмуера и ще има ли подобрение в работата на машината в следните направления, които ми направиха лошо впечатление – бавно изкарване на меню лист с канали (чакам няколко секунди след натискане на бутон list); при превключване към HD канал в първия момент картината върви бавно след това засича за части от секундата и чак тогава тръгва нормално (цялото нещо не отнема повече от 1,2 секунди, тв сигнала идва по коаксиален кабел)? Чак след закупуване на модела открих (за мое голямо учудване и разочарование), че от разширените настройки за картината липсва меню за „natural motion rate“ с трите степени на регулиране, това може ли да се приеме за голям недостатък?
    Същия телевизор, същите проблеми. Хваща ме вече яд, че си го взех. За капак първите филми които гледах вървяха srt - субтитирите, а днес опитах, понеже нямах възможност дълго време да гледам, един филм и никак ама никак не тръгват. Направо полудях и какво ли не опитах. Уж подържа srt формат да ама не
    Този пост е редактиран от Vladimir3177; 21-12-14 в 07:49.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 46 от 49 ПърваПърва ... 364445464748 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница
    От pipchi във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 541
    Последно: 30-10-18, 11:41
  2. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  3. Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1683
    Последно: 07-01-15, 16:11
  4. Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1319
    Последно: 02-01-15, 19:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе