Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал е вашият LCD телевизор Samsung ?

Гласували
377. Не можете да гласувате в тази анкета
  • LCD 26" и по-малко

    32 8.49%
  • LCD 32"

    97 25.73%
  • LCD 37"

    50 13.26%
  • LCD 40"

    165 43.77%
  • LCD 46"

    30 7.96%
  • LCD 52"

    2 0.53%
  • LCD 55"

    1 0.27%
Страница 130 от 172 ПърваПърва ... 80120128129130131132140 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,936 до 1,950 от общо 2568

Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #1936

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    AlexT При такива случаи правят до 5% отстъпка , ако повече ги натиснеш или някой познат се намеси може и 10%. При всички положения обаче добре я огледай и ослушай , че миналогодишните плазми на Самсунг бръмчаха ,някои повече. Искай да ти покажат колко е работила гледай на светъл екран за прогаряне по ъглите където обикновенно се намира логото на програмите.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    132
    #1937

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от AlexT
    Здравейте, изправен съм пред следната дилема: хвърлих око на плазма PS-50B650, но тъй като модела е миналогодишен, е на привършване и в ТМ са останали само 7 бройки, както ми обясниха по телефона - всички са отваряни, т.е. мостри. Въпросът ми е следният - ако приемем, че в магазина ще се съгласят на сериозна отстъпка и ТВ-то няма други забележки, до колко навъртени часа би било разумно да се вземе все пак - 1000, 2000, 5000? Някой има ли опит с покупка на плазми-мостри? Благодаря предварително на отзовалите се !
    Малко съмнително е в един магазин да има 7 мостри,нормално е от един модел да има 1-2,да не са върнати...?Ако пък цената е прекалено ниска,те не биха останали,щяха да се възползват магазинерите и роднините им,защото първи щяха да знаят...
    Моят случай не е от БГ,в Англия съм,но все пак-януари купих последния 46B750,който беше включен и беше работил 1000ч.Нормално цената онлайн и в магазините беше от £1250 до £1500.Бяха сложили цена £770и с разрешение на мениджъра го взех за £750.Тези 1000ч въобще не ме притесняваха,защото това е около 40 дена денонощна работа,което е нищо в сравнение с живота на един LCD,още повече,ако е имал фабричен дефект е щял да го прояви до сега...
    За LCD не е препоръчително дълго да стои неподвижен образ,но многократно по-зле е това за плазмите,така,че ако няма видими дефекти и цената е адекватна взимай...

  4. eka
    eka е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    22
    #1938

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от AlexT
    Здравейте, изправен съм пред следната дилема: хвърлих око на плазма PS-50B650, но тъй като модела е миналогодишен, е на привършване и в ТМ са останали само 7 бройки, както ми обясниха по телефона - всички са отваряни, т.е. мостри. Въпросът ми е следният - ако приемем, че в магазина ще се съгласят на сериозна отстъпка и ТВ-то няма други забележки, до колко навъртени часа би било разумно да се вземе все пак - 1000, 2000, 5000? Някой има ли опит с покупка на плазми-мостри? Благодаря предварително на отзовалите се !
    Когато смених модела на моя ЛЕ40Б551(2 дни след покупката) беше навъртял 738 часа.Казаха ми че е работил 1-2 месеца.Това е достатъчно ако нещо ще се поврежда да се е повредило за толкова работа.За сега всичко е ОК.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #1939

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от eka
    Това е достатъчно ако нещо ще се поврежда да се е повредило за толкова работа
    Интересно успокоение ако нещо ще се поврежда си има гаранция. А работил телевизор също може да се повреди.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    55
    #1940

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от cibik
    Малко съмнително е в един магазин да има 7 мостри,нормално е от един модел да има 1-2,да не са върнати...?
    Не става въпрос за един магазин, а за всички от веригата /4-5/, където има останали бройки. Както и да е, в началото на следващата седмица ще ги пообиколя и ще видя какво е положението.

    nkd, зная за проблема с бръмченето при 2009 плазмите на Samsung и ще се ослушвам за него. Благодаря на всички за мненията !

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    132
    #1941

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Интересно успокоение ако нещо ще се поврежда си има гаранция. А работил телевизор също може да се повреди.
    Това не е успокоение,това отговаря на теорията и практиката на честотата на отказите.Ако се погледне графиката на отказите за всеки уред,се вижда,че тя е много високо за новите уреди,в началото на експлоатациата,дължащо се на дефектни компоненти.После спада и за дълго е на ниско постоянно ниво,след което когато изделието много удъртее,кривата отново се покачва плавно,заради остаряване,износване на компонентите.Времето за всеки от трите етапа на графиката е индивидуално за всеки уред,но формата е еднаква и етапите ги има...

  8.  
     
  9. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #1942

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от cibik
    Малко съмнително е в един магазин да има 7 мостри,нормално е от един модел да има 1-2,да не са върнати...?Ако пък цената е прекалено ниска,те не биха останали,щяха да се възползват магазинерите и роднините им,защото първи щяха да знаят...
    Моят случай не е от БГ,в Англия съм,но все пак-януари купих последния 46B750,който беше включен и беше работил 1000ч.Нормално цената онлайн и в магазините беше от £1250 до £1500.Бяха сложили цена £770и с разрешение на мениджъра го взех за £750.Тези 1000ч въобще не ме притесняваха,защото това е около 40 дена денонощна работа,което е нищо в сравнение с живота на един LCD,още повече,ако е имал фабричен дефект е щял да го прояви до сега...
    За LCD не е препоръчително дълго да стои неподвижен образ,но многократно по-зле е това за плазмите,така,че ако няма видими дефекти и цената е адекватна взимай...
    При плазмите на САМСУНГ и ЛГ прогарянето е много по -лесно и като се има предвид как ги цибрят и душмански ги експлоатират в повечето магазини като мостри , при отбелязан образ и на половин цена да ти го дадат , мерси .

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    82
    #1943

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения


    Колеги, моля ви, помагайте!!
    Имам 40С650 и преди малко ми направи следния проблем: включвам тв като натискам 1-та от дистанционното, чу се сигнала за стартиране, говора на БНТ1, но екрана не тръгна, дори не пресветна, остана така все едно телевизора е изключен. Преминах на други канали и на тях по същия начин-чува се говор без картина. След като изключих и включих на ново - се оправи, притеснявам се да не би процесора нещо да е сгънал?

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #1944

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Няма му нищо на процесора. Просто явно не е заредил както трябва софтуера си при стартирането-получил се е някакъв бъг за момента. Виж ,ако беше останал постоянно така ,както го описваш ,то тогава вече щеше да имаш проблем/вероятно изгорял елемент от захранването на подсветката. Но засега нямаш нищо.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    82
    #1945

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Няма му нищо на процесора. Просто явно не е заредил както трябва софтуера си при стартирането-получил се е някакъв бъг за момента. Виж ,ако беше останал постоянно така ,както го описваш ,то тогава вече щеше да имаш проблем/вероятно изгорял елемент от захранването на подсветката. Но засега нямаш нищо.
    Благодаря ти, hristoslav2!

  13. zgk
    zgk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    79
    #1946

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Така, направих един експеримент с 40С650 и лаптопа си. Свързах ги директно с кроснат мрежов кабел/както РС към РС/, без никакви рутери и др. подобни устр-ва. И без никакви настройки на лаптопа и ТВ-то ми се показа входа на DLNA с името на РС и логина с който съм на Windows 7. Обаче, колкото и да се опитвах да споделя папка с видео файлове не успях, защато РС, не откриваше у-тво с име TV-40С650, а само стандартните Everyone, Guest, Домаш-на група и името на логина ми. След това инсталирах SAMSUNG PC Share Manager 4.2 и съответно настроих същата папка за споделяне, на у-во с име TV-40С650, което вече се виждаше с IP-169.254.60.195 и след активацията "приеми" се появи DLNA2 на ТВ-то с име PC Share Manager и с него нямах проблеми при пускането на филмите. Сега, въпроса ми е: Как мога да активирам DLNA1/което с името на РС/, или ако не може, да го премахна и да не се показва на екрана на ТВ, защото като включа мр. кабел то се появява. И да остане само DLNA2 с PC Share Manager. Благодаря предварително.
    Между другото ТВ-то е перфектно и като картина и като екстри, които са дадени за него. Без никакви настройки и главоблъсканици, просто то автоматично си активира нещата.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    13
    #1947

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте, от 3 дена и аз съм собственик на Samsung UE-32C4000.Ползвам дигитален приемник на МСАТ и съм тотално разочарован от сигнала - ( дано да е от сигнала ).Докато бях с стария CRT нямах никви грижи но като сложих Самсунга и какво да гледам - ужас никакво качество,ужасна резолюция просто отварат.Пробвах да свържа устрийството с ТВ посредством скарт кабел и преходника от комплекта, а после чрез компонентна връзка и същата работа.Ако пусна сканиране без дигиталното у-во ми намира около 140 канала но от тях само около 15-20 не са кодирани.Инче от некодираните има и доста HD които се виждат супер ама...само с 10 канала не става.Та въпроса ми е - има ли някой с подобен проблем или аз не правя нещо както трябва.Иначе на МСАТ ще им звънна ам утре че в неделя нещо не дигат телефоните.Мерси

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #1948

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от NikiSu
    Здравейте, от 3 дена и аз съм собственик на Samsung UE-32C4000.Ползвам дигитален приемник на МСАТ и съм тотално разочарован от сигнала - ( дано да е от сигнала ).Докато бях с стария CRT нямах никви грижи но като сложих Самсунга и какво да гледам - ужас никакво качество,ужасна резолюция просто отварат.Пробвах да свържа устрийството с ТВ посредством скарт кабел и преходника от комплекта, а после чрез компонентна връзка и същата работа.Ако пусна сканиране без дигиталното у-во ми намира около 140 канала но от тях само около 15-20 не са кодирани.Инче от некодираните има и доста HD които се виждат супер ама...само с 10 канала не става.Та въпроса ми е - има ли някой с подобен проблем или аз не правя нещо както трябва.Иначе на МСАТ ще им звънна ам утре че в неделя нещо не дигат телефоните.Мерси
    Отиди и си купи САМ модул и карта /80лв,25лв/. Стига си се мъчил с техният set-top-box.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    132
    #1949

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Отиди и си купи САМ модул и карта /80лв,25лв/. Стига си се мъчил с техният set-top-box.
    Като си бях в БГ си взех втори приемник BULSAT с договор за 18месеца за 105лв.Като прочетох горното си помислих,че май съм се прецакал,защото имам някакъв CAM модул и е можело да взема само карта за 25лв.Така ли е?Имам предвид,че е можело да приемам с CAM модула и тунера на телевизора,а BULSAT приемника ще захранва конвертора и остава за втория телевизор.Кабела от конвертора ще се разклони с подходящ сплитер към TV и приемника(не знам дали има сплитери,които пускат през единия си изход постоянен ток за захранване на конвертора?)Телевизора ми е 46B750.Възможна ли е тази постановка или някъде греша?

  18. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #1950

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Не си се прецакал ,защото В750, до колкото си спомням, няма DVB-S тунер , другото условие картата на БСК да е Ирдето за които има САМодули ,но такива вече почти не се намират. За другата кодировка няма модули.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Blu-Ray Player Samsung / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 19
    Последно: 26-03-15, 23:10
  2. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 18:02
  3. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  4. Отговори: 1458
    Последно: 22-12-11, 14:31
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе