Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал е вашият LCD телевизор Samsung ?

Гласували
377. Не можете да гласувате в тази анкета
  • LCD 26" и по-малко

    32 8.49%
  • LCD 32"

    97 25.73%
  • LCD 37"

    50 13.26%
  • LCD 40"

    165 43.77%
  • LCD 46"

    30 7.96%
  • LCD 52"

    2 0.53%
  • LCD 55"

    1 0.27%
Страница 133 от 172 ПърваПърва ... 83123131132133134135143 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,981 до 1,995 от общо 2568

Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    238
    #1981

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    сори за последователният пост, но някой ще ми каже ли дали е възможно да рипна пълен блу-рей филм без да му развалям качеството видеото а само да избера какъв звук искам да оставя и кои субтитри да върват и накрая да стане в мкв за да се пусне на твв-то ?
    ако някой знае добра програма за целта ще се радвам да е сподели

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1982

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Може разбира се. Даже е по-лесно защото не ти се налага да реенкодваш нищо. Даже по-добре не сменявай контейнера и си го остави m2ts, остави му само единия аудио поток и външни субтитри.
    Не се наемам да ти препоръчам с кои програми да го направиш /с една само не става/.
    Въпроса е дали си струва. Така или иначе ще изтеглиш целия Блу-рей, като разкараш менюто и излишното аудио няма да намалиш драстично размера. Обикновено остава към 26-30GB за филма и DTS-HD.
    Също така, не е много ясно дали ще видиш разликата между хубаво 12-15GB MKV и пълния Блу-рей.

  4. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #1983

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от LilScrappy
    антивусната направо съм е изключил !
    сега качих новият firmware на рутъра мисля че няма подобрение ( явно 1080п филмите ще ги свалям само на лаптопа поне върват от началото до края без нито един буферинг !
    А да попитам тези неша FireWall и на ПС-то и на Лаптопа сами ON има ли някакво значение това или ?
    Firewall-a на винбоза не пречи.

    Рутерите през Wi-Fi имат огромен лаг в сравнение с лана. Пък и теоретичния ти трансфер е ~6Mb, което аз лично при такъв тип рутери не съм го виждал. Ако искаш да го забързаш махни криптирането на сигнала, това ще ускори значително трансфера и ще намали лага. Проблема е, че и съседите може да се включат също

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    213
    #1984

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здрасти,
    най-доброто за мен за увеличаване на скоростта през Wifi то филтриране само по МАС адрес без всякакви кодировки + на wifi адаптера без QoS Packet Scheduler и поставяне на канал, които не се използва.
    Успех!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    68
    #1985

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Искам да питам дали може вече да се качва browser на С-серията?

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #1986

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    на моито приятелчe му се развали плазмата samsung 50b650 маи беше модела които бяхме взели преди от промоцията в метро.изсключва се и се включва сам и бучи.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    37
    #1987

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    От къде може да се разбере модела на матрицата на 32С650, понеже няма стикери отстрани на панела.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #1988

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Alkilatora
    От къде може да се разбере модела на матрицата на 32С650, понеже няма стикери отстрани на панела.
    Виж да не е произведен в Унгария-техните нямат стикери.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    37
    #1989

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Да производството е Унгария , но интересното е каква може да е вътре и можели да се разбере някак.

    PS.
    LCD все още не е купено, просто питам дали мога да разбера каква е матрицата и дали си заслужава.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #1990

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Alkilatora
    Да производството е Унгария , но интересното е каква може да е вътре и можели да се разбере някак.

    PS.
    LCD все още не е купено, просто питам дали мога да разбера каква е матрицата и дали си заслужава.
    1. като свалиш задният капак-пише го на стикера залепен на гърба на видеопанела.
    2. В сервизното меню
    3. като се снима матрицата в макрорежим

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    67
    #1991

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от TonyB
    Искам да питам дали може вече да се качва browser на С-серията?
    И аз искам да попитам същото и моля спецовете в този форум да отговорят изчерпателно ???

  14.  
     
  15. zgk
    zgk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    79
    #1992

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Бих искал да получа отговор от biro и besny/не слагам единия пред другия, просто и двамата ви уважавам еднакво/, които са най-наясно със създаване и настройка на мрежа в този форум. Връзката ми е безжична с инт-нет /която, я получавам от около 200м. пряка видимост, и е немислимо да правя връзка с мр. к-л/, чрез приемник wi-fi USB адаптер на TP-LINK тип TL-WN722N. Реших да си направя дом. инт-нет мр. Спрях се на ето този универсален уред, който изпълнява ролята и като приемник и като предавател /или едновременно като Аксес пойнт и Рутер/-LEVEL ONE WBR-6005. Идеята ми е да приема безжично инт-нет, чрез това у-во, и едновременно да включа към него каб. мр. връзка с ТВ ми- LE40C650 и настолния ми компютър/т.к. има 4 лан порта и може да предава безжично, като рутер/. Та въпроса ми е възможно ли е това и какви настройки е необходимо да се направят. И това няма ли да повлияе на скоростта на инт-нет връзката, при едновременното приемане и предаване. Използвам N-стандарта за пренос 65Мbps.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    213
    #1993

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от zgk
    Бих искал да получа отговор от biro и besny/не слагам единия пред другия, просто и двамата ви уважавам еднакво/, които са най-наясно със създаване и настройка на мрежа в този форум. Връзката ми е безжична с инт-нет /която, я получавам от около 200м. пряка видимост, и е немислимо да правя връзка с мр. к-л/, чрез приемник wi-fi USB адаптер на TP-LINK тип TL-WN722N. Реших да си направя дом. инт-нет мр. Спрях се на ето този универсален уред, който изпълнява ролята и като приемник и като предавател /или едновременно като Аксес пойнт и Рутер/-LEVEL ONE WBR-6005. Идеята ми е да приема безжично инт-нет, чрез това у-во, и едновременно да включа към него каб. мр. връзка с ТВ ми- LE40C650 и настолния ми компютър/т.к. има 4 лан порта и може да предава безжично, като рутер/. Та въпроса ми е възможно ли е това и какви настройки е необходимо да се направят. И това няма ли да повлияе на скоростта на инт-нет връзката, при едновременното приемане и предаване. Използвам N-стандарта за пренос 65Мbps.
    Здравей,
    Първо да попитам имаш ли контрол на устройството от което получаваш wireless inet-a (Primary рутера) с какви антени е и с какво качество го захващаш с TP link-a (wireless връзката - десен - статус - speed : **Mbps) пусни един пинг към gateway-a (start-run-cmd-ping 192.168.1.1 -n 100)да видиш дали имаш загуби на пакети и погледни дали има drop на пакети като цяло. Провери и замърсеността на ефира. Tова рутерче, което си посочил ми изглежда слабичко с тази 4dbi антенка а и предава/приема единствено Безжичен стандарт: 802.11"N". Primary рутера излъчва ли "N" стандарт ? Лаптопа ще има ли към secondary рутера и той поддържа ли 802.11n ?
    За мен решението е точно насочена антена от primary рутера към secondary рутер (примерно linksys wrt54GL с dd-wrt фърмуер + 2броя - 12dbi антени) Ето схематично с настройките за repeater bridge, но може да си направиш и само repeater рутер-а в зависимост от изискванията ти за кодировки.
    Не забравяй, че wireless а си зависи от много фактори относно неговата скорост. Ако имаш възможност след secondary рутер-а вържи ТВ то с кабел, защото скоростта на интернета и стандарта на които се предава, няма да окаже влияние на DLNA то на ТВ то и PC то които предполагам ще са в secondary рутерчето.
    Успех!
    П.С. ако имаш ?си използвай скайпа ми,че това не е точно по темата за телевизорите
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. zgk
    zgk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    79
    #1994

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Благодаря ти besny, но дали този secondary рутер(примерно linksys wrt54GL с dd-wrt фърмуер), ще може да приеме сигнала и да го използвам за инт-нет достъп на дом. мр. Нещо трябва в primary рутера ли да се настрои, за това?

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    213
    #1995

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от zgk
    Благодаря ти besny, но дали този secondary рутер(примерно linksys wrt54GL с dd-wrt фърмуер), ще може да приеме сигнала и да го използвам за инт-нет достъп на дом. мр. Нещо трябва в primary рутера ли да се настрои, за това?
    Здравей,
    да можеш да си слагаш всичко каквото пожелаеш на sec. рутера(ТВ,PC,Laptop etc.). Не отговори дали имаш достъп до настройките на primary рутера, ако нямаш пак можеш да си имаш инет с тези снаражения. С подобна конфигурация и малко скриптове(има един които сканира и се вързва сам за free wifi с най-силен сигнал) , доста пари можеш да спестиш от несъобразителни user-и или с добри linux способности за справяне с кодировките
    Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Blu-Ray Player Samsung / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 19
    Последно: 26-03-15, 23:10
  2. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 18:02
  3. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  4. Отговори: 1458
    Последно: 22-12-11, 14:31
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе