Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал е вашият LCD телевизор Samsung ?

Гласували
377. Не можете да гласувате в тази анкета
  • LCD 26" и по-малко

    32 8.49%
  • LCD 32"

    97 25.73%
  • LCD 37"

    50 13.26%
  • LCD 40"

    165 43.77%
  • LCD 46"

    30 7.96%
  • LCD 52"

    2 0.53%
  • LCD 55"

    1 0.27%
Страница 71 от 172 ПърваПърва ... 2161697071727381121 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,051 до 1,065 от общо 2568

Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на BaHko_goTuHoTo
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    252
    #1051

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от mar4o
    какво е това -PVR ГОТОВНОСТ (ПЕРСОНАЛЕН ВИДЕО РЕКОРДЕР)
    - Може ли да се премахват рекламните блокове, за да не прекъсваш филма си?

    - “Прескачането” на рекламните блокове е възможно с услугата “Персонален видео рекордер”, която се предлага с помощта на специален цифров приемник.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,597
    #1052

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от mar4o
    какво е това -PVR ГОТОВНОСТ (ПЕРСОНАЛЕН ВИДЕО РЕКОРДЕР)
    Нали си го пише "персонален видео РЕКОРДЕР" -ще можеш да си записваш ТВ предавания на външна памет /хард диск, флашка ,карта памет и т.н./включена към някой от USB входовете.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    70
    #1053

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Така... значи относно SAMSUNG LE-40C650 - гледах го наскоро, и като лаик по отношение на телевизорите бих искал да споделя няколко размисли и страсти: не ми хареса това, че е доста glare/лъскав/лачен. Дистанционното ми се видя някак си ...дървено. От друга страна, това което ми напрви добро впечатление е черното - при него то е наистина доста черно, предполагам благодарение на S-PVA матрицата. Имам 3 основни въпроса отностно конкретния модел:

    1. Някой, който си е играл или притежава конкретния модел, пробвал ли е да пусне един white-black градиент на телевизора - поне при компютърните дисплеи с S-PVA/cPVA съм забелязал, че и там черното е доста черно, но много често за сметка на тъмните нюанси, които често са невидими и се налага корекция на гама кривите. Както казах, черното на този телевизор ми се стори доста добро, но и имах усещането че по-тъмните нюанси все едно отсъстват.

    2. Имайки предвид, че телевизия почти няма да гледам (с изключение на малко DVB-T - новини и от сорта) и ще използвам телевизора предимно за гледане на 720p/1080P филми/концерти (от компютър/флашки/външни 2.5" hdd), бих искал да попитам има ли аналогичен модел на друга марка, предлагащ съизмерими или по-добри, да ги наречем "по-компютърно ориентирани" възможности като интернет, качване на разни приложения в паметта на телевизора, поддържане на множоество аудио/видео формати, файлови системи, декодиране на DTS и т.н.? Тавана е около 3000 лв, държа да е 40/42", с добра матрица S-PVA/S-IPS, не държа да е непременно с LED/Edge-LED и разни local dimming истории, които поне според мен те първа ще се доразвиват и точно на този етап не оправдават високата си цена за това, което предлагат.

    3. За да има Wi-Fi прочетох, че на телевизорчето някакъв допълнителен адаптер трябва да се инсталира - от къде може да се намери и колко струва?

    Ще се радвам да обсъдим конкретния модел и да споделите вашите мнения. Благодаря предварително.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1054

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    thinkpad, без да съм го виждал все още, мисля че ще мога да ти отговоря.
    1. Нормално е да ти са се губили детйлите в черното, а и най-вероятно в бялото. Телевизорите в магазина са в режим Динамичен, при който настройките са ужасни. След правилно настройване на яркост, контраст, баланс на бялото и гамата ще получиш едно от най-добрите черно и параметри като цяло.
    2. Мисля, че Самсунг в момента са лидер в мултимедийните възможности в телевизорите с този модел. Той е единствения с DTS декодиране за момента, което беше най-големия минус на вградените плеъри. Все пак, като ти гледам бюджета ще можеш да си позволиш външен HD плеър, на който може да качваш много повече неща. Явно имаш интерес.
    3. Самсунг имат 1-2 техни адаптери, които би трябвало да свършат работа и обикновено работят доста добре. Проблема им е цената - около 100-тина лева.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    70
    #1055

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    lazarus18, благодаря! За динамичния контраст изобщо не се бях сетил като възможна причина за загубата на някои нюанси. Ако разгледаме варианта за използване на външен плеър, който вероятно ще обезсмисли вградения в телевизора, все още ли конкретния модел си струва като вариант или при това положение друга марка/модел би бил по-подходящ?

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1056

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Щом държиш на S-PVA то няма много варианти - само Сони.
    Чакаме и моделите на Филипс, които са с матрици на Шарп и имат прилично черно. Даже във по-високия клас би трябвало да слагат една нова матрица, пак на Шарп, която доста я хвалят.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #1057

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    кога трябва да излезнат тез модели на филипс

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    70
    #1058

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    В България ще се появят най-вероятно май-юни. Има си отделна тема за PHILIPS.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    52
    #1059

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте,
    закупих си Samsung LE-40C650, но не успявам да подкарам Internet@TV
    Пробвах го с кабел след рутера ми (DHCP) също и ръчно да си вкарам ИП адресите - след тест на мрежата всичко ми каза че е ОК, но като отида на Интернет@ТВ .. нищо не ми е активно и в дясно ми пише, че в някои държави може да не е активно

    имам едно wi-fi на usb (tenda w302u) тв го разпознава без проблем, намирам си мрежата свързвам се всичко пак ОК, ама пак няма никои на интернет@тв

    та евентуално.. как да сменя държавата/country или нещо рутера ли да си настроя по друг начин?

    @thinkpad съветвам те да си купиш ви-фи на юсб а не на самсунг скъпарските устройства
    пробвах d-link g122 но не го разпознава

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    70
    #1060

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Тъй като не съм запознат с настройките по телевизора виж дали нямаш в рутера указани някакви филтри за достъп по MAC адрес или от сорта. Иначе честито за телевизорчето и да споделиш повече впечатления от него.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    213
    #1061

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здрасти Rick,
    след като ти минава нормално "Мрежовия тест" провери дали рутера го вижда и след това пингни телевизора по IP то взето от рутер-а (Start>Run>cmd ping [ip то на TVto]. Aко всичко е нормално , трябва да започне да ти се инсталират yahoo widgets и да си създадеш акаунт.
    Пиши с какъв firmware го продават телевизора ,че ми е много интересно. (Меню-Поддръжка - Настройка на софтуера). Другото което ме вълнува дали плейва нормално всичко DTS филми, защото като гледах аудио разширенията които са дадени, имам едни малки съмнения.
    Успех

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    213
    #1062

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от thinkpad
    Тъй като не съм запознат с настройките по телевизора виж дали нямаш в рутера указани някакви филтри за достъп по MAC адрес или от сорта. Иначе честито за телевизорчето и да споделиш повече впечатления от него.
    Маc филтрирането не важи за свързване с лан кабел (RJ45) a само за wireless connections
    Успех!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    52
    #1063

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от besny
    Здрасти Rick,
    след като ти минава нормално "Мрежовия тест" провери дали рутера го вижда и след това пингни телевизора по IP то взето от рутер-а (Start>Run>cmd ping [ip то на TVto]. Aко всичко е нормално , трябва да започне да ти се инсталират yahoo widgets и да си създадеш акаунт.
    Пиши с какъв firmware го продават телевизора ,че ми е много интересно. (Меню-Поддръжка - Настройка на софтуера). Другото което ме вълнува дали плейва нормално всичко DTS филми, защото като гледах аудио разширенията които са дадени, имам едни малки съмнения.
    Успех



    DTS без проблеми
    най-малкото съм пускал да гледам "E:\Movies-HD\Home.2009.1080p.DTSHD.x264-CHD"
    също и на филипс мисля че беше едно демо/рекламно клипче което беше за дтс звук

    \\сеаг сложих и новия фирмуер, но пак същото

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    150
    #1064

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте,
    модела на Рик става ли за запис върху външен диск?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    14
    #1065

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Пробвай да натиснеш Samsung APPS там трябва да ти се появят наличните и да си избереш коя да изтеглиш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Blu-Ray Player Samsung / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 19
    Последно: 26-03-15, 23:10
  2. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 18:02
  3. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  4. Отговори: 1458
    Последно: 22-12-11, 14:31
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе