Вижте резултатите от анкетата: Прочетохте ли инструкцията на вашият телевизор Samsung ?

Гласували
34. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    29 85.29%
  • Не

    5 14.71%
Страница 83 от 101 ПърваПърва ... 3373818283848593 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,231 до 1,245 от общо 1512
Like Tree2Одобрявам

Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,550
    #1231

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от nascko
    Някой знае ли читав начин да се уголемят субтитрите при възприозвеждане на филми от USB? Медиа плейърът е чудесен, но размера на субтитрите (а и липсата на фон) ги правят трудни за четене. Имате ли идея дали някой по руските форуми не е направил нещо по въпроса?
    Има ли начин да се увеличи размера на субтитрите на филми които се гледат от флашка/USB диск? Не намерих из менютата такава опция.
    След като пуснете филма - Tools - Настройка на надписи - Размер на надписи - Голям, малък и стандарт има като опция. От там се оправя и тайминг-а на субтитрите ако се разминават с картината.

    Субтитрите от вградения плеър са ми малки, нуждая се от по-голям размер.
    Има два варианта за решение на проблема:
    1) Subtitle Edit 3.1 http://www.nikse.dk/ програмата има функция да направи субтитрите само с главни букви. Става много по-лесно отколкото играчката с Notepad & Word. Субтитрите се отварят с програмката и от меню "Tools" се избира "Change casing" > "ALL UPPERCASE" и накрая се запазва променения файл.
    Ползвайте портабъл, универсалната без речниците http://code.google.com/p/subtitleedi...1.zip&can=2&q= .

    2) Използвайте WORD за да направите всички букви главни във файла със субтитрите. Размяна на малките букви с главни става чрез функцията "CHANGE CASE". За Office 2003 и по-стар поставяме субтитрите в празен уърдовски файл и ги маркираме (CTRL+A) отиваме на падащото меню FORMAT и избираме CHANGE CASE и UPPERCASE. След преобразуването поставяме новите субтитри в текстовия файл с името на филма и сме готови. Вместо 3 вече имаме 6 размера за субтитрите. За Office 2007 имаме бутон за CHANGE CASE при бутоните за FONT.
    http://office.microsoft.com/bg-bg/wo...010210665.aspx

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    6
    #1232

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Има ли начин да се увеличи размера на субтитрите на филми които се гледат от флашка/USB диск? Не намерих из менютата такава опция.
    След като пуснете филма - Tools - Настройка на надписи - Размер на надписи - Голям, малък и стандарт има като опция. От там се оправя и тайминг-а на субтитрите ако се разминават с картината.

    Субтитрите от вградения плеър са ми малки, нуждая се от по-голям размер.
    Има два варианта за решение на проблема:
    1) Subtitle Edit 3.1 http://www.nikse.dk/ програмата има функция да направи субтитрите само с главни букви. Става много по-лесно отколкото играчката с Notepad & Word. Субтитрите се отварят с програмката и от меню "Tools" се избира "Change casing" > "ALL UPPERCASE" и накрая се запазва променения файл.
    Ползвайте портабъл, универсалната без речниците http://code.google.com/p/subtitleedi...1.zip&can=2&q= .

    2) Използвайте WORD за да направите всички букви главни във файла със субтитрите. Размяна на малките букви с главни става чрез функцията "CHANGE CASE". За Office 2003 и по-стар поставяме субтитрите в празен уърдовски файл и ги маркираме (CTRL+A) отиваме на падащото меню FORMAT и избираме CHANGE CASE и UPPERCASE. След преобразуването поставяме новите субтитри в текстовия файл с името на филма и сме готови. Вместо 3 вече имаме 6 размера за субтитрите. За Office 2007 имаме бутон за CHANGE CASE при бутоните за FONT.
    http://office.microsoft.com/bg-bg/wo...010210665.aspx
    Благодаря ти, пробвах първия начин и се получи приемливо.

  4. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #1233

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от izashev
    Аз също съм с 32" 5450. Вързал съм го с кабел към модема и го управлявах с дистанционното, но днес му купих и безжична мишка и вече сърфирането стана по-лесно. Не знам защо обаче на Yo tube мишката се вижда като курсор, но команди не приема никакви. Дали може да се направи някъде в настройките така, че и там да работи? Иначе от ТВ-то съм много доволен. Препоръчвам го.
    Каква е тази мишка?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    101
    #1234

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнени

    #Kaki, мишката е китайска естествено, няма марка, 2.4 gHz, и се държи прилично. На стендбай режим след 5 сек. както пише харчи по 0.3 mA. Установих обаче, че за YoTube мишката каквато и да е няма да действа. И от други приложения в Smart Hub също. Те така са си и направени. Остава ти дистанционното.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1343109860[/time]_________________________________________________

    Каки пита как съм я свързал към ТВ-то. Нищо по-просто. Включваш в USB порта приемника й, разпознава си я и след 30 сек. вече работиш с нея.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,550
    #1235

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/


  7. nbk
    nbk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    25
    #1236

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Здравейте! Някой знае ли с какви матрици правят SAMSUNG UE-32EH5000 (S-PVA, A-MVA) . Или как от сервизното меню или етикета да разбера за вида на матрицата, че никъде не открих да е описано за моделите от 2012.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    58
    #1237

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от stefankostov
    Преди няколко дни си купих Samsung UE32ES6100W ...

    Засега съм изключително доволен. Качеството на картината на Full HD е супер...
    А как е качеството при SD ? Там, доволен ли си ? Не те ли дразнят по убитите цветове при 6-та серия от 2012 ?


    Отделно имам един въпрос към всички съфорумци с ТВ Самсунг LED:

    От време на време, при изключен ТВ се чува характерното 'изщракване' за включване, но нито екрана светва за момент, нито ТВ се включва. Случва се по всяко време вкл. нощно, а ТВ е в спалнята и е меко казано досадно. Опцията за проверка за автоматичен ъпдейт на софтуера е изключена съгласно препоръките във форума (Menu -> Support -> Software update -> Stanby mode upgrade -> Off).

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    49
    #1238

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Настройките от « Отговор #1221 -: 20.07.2012, 17:21 » са доста добри.
    HD-то на Олимпийските игри е красота!

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    45
    #1239

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Моля ви се! Някой да ми обясни как да подкарам 3д субтитри през wifi. Искам да гледам Ice age 3d ,но не мога да подкарам субтитрите.От снощи се ровя в нета и не мога да ги подкарам,какво ли не пробвах.
    Връзката м/у рутера и тв-то е чудесна,филмите вървят перфектно,но не знам как да ги подкарам. Сменях ги с 3d subtitle нищо.
    Ползвах SAMSUNG PC Share Manager,Samsung AllShare,allshareplay пробвах да пусна филма през всичките неща и филма тръгва но субтитри няма...
    Телевизора е UE 40ES6100
    Филма е half-SBS

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #1240

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от nbk
    Здравейте! Някой знае ли с какви матрици правят SAMSUNG UE-32EH5000 (S-PVA, A-MVA) . Или как от сервизното меню или етикета да разбера за вида на матрицата, че никъде не открих да е описано за моделите от 2012.
    Виж 1стр. - влизаш в сервз. меню и там type e панела. Гледах този модел и беше 32A6AF0D което значи, че е с панел на самсунг 50-60 херца ,антиблясък ,фул ХД и директ лед подсветка, но дали е S-PVA или A-MVA незнам

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    10
    #1241

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Здравейте! От вчера съм собственик на телевизор Samsung, модел 46ES6100.

    Първи впечатления:
    - след минаване от CRT Trinitron 21 inch-a към този ... определено ми е мнооого неудобно.
    Ще се гледа от около 3 метра. Първите опити бяха с един филм от SD канал. Имах чувството че се губят откъси от бързите сцени
    - филма "Рататуи" Full HD по HDMI кабел - много добра (по мои възприятия) картина.
    - Формула 1 по Film+ днес... е няма такъв кеф, макар и не HD канал
    Телевизора е мострен от Техномаркет (пробвах на няколко места и все бяха мострени). Днес се запознах как да проверя часовете на дисплея - 447Hr.

    Нещото което ме притеснява:
    трябва да е 200 Hz реални, а матрицата я пише : 46A1AF6E (т.е. 100/120 Hz?)

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    30
    #1242

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Здравейте!
    Имам малък проблем с монитор Samsung T240HD и ще се радвам ако някой ми помогне! Изчетох доста информация, но нещо не мога да се оправя сам.
    Та от няколко дни ми влезе мухата,че може и да се подкара цифрова на това чудо като се използва вградения тунер (за който бях чел,че е по някакъв американски стандарт АТСК и няма как да се подкара тук). Та прочетох теми по форуми и се захванах - влизам в менюто за цифрова тв, давам на страна други, сканирам и нищо не намира. При инфото за сигнала ми дава сигнал 0%
    Та така стигнах до настройки в менюто и пишеше нещо software update. Имаше 2 опции за софтуер, като единия беше посочен като default и завършваше на 1000, а отдолу имаше друг, който завършваше на 1003 (не съм много сигурен). Избрах втория вариант и на него се появи Default и натиснах нещо (нямам идея какво точно, май беше зеленото копче на дистанционното). Така тв-то се рестартира и сега като цъкна на цифровия тунер от дистанционното (TV/DTV) и веднага се рестартира телевизора. Като се включи работи около 5 секунди и пак се изключва и след малко пак се включва......
    Аналоговата телевизия си работи нормално.

    Та въпроса е какво съм направил?
    И как спра това рестартиране?

    И евентуално този модел може ли да хване цифровите от кабелната (отключените)?
    Благодаря предварително на всички отзовали се

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    41
    #1243

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от alex8809
    Моля ви се! Някой да ми обясни как да подкарам 3д субтитри през wifi. Искам да гледам Ice age 3d ,но не мога да подкарам субтитрите.От снощи се ровя в нета и не мога да ги подкарам,какво ли не пробвах.
    Връзката м/у рутера и тв-то е чудесна,филмите вървят перфектно,но не знам как да ги подкарам. Сменях ги с 3d subtitle нищо.
    Ползвах SAMSUNG PC Share Manager,Samsung AllShare,allshareplay пробвах да пусна филма през всичките неща и филма тръгва но субтитри няма...
    Телевизора е UE 40ES6100
    Филма е half-SBS
    Няма да стане, тв-то не чете IDX и SUB

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,550
    #1244

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от ivaylodj
    Отделно имам един въпрос към всички съфорумци с ТВ Самсунг LED:

    От време на време, при изключен ТВ се чува характерното 'изщракване' за включване, но нито екрана светва за момент, нито ТВ се включва. Случва се по всяко време вкл. нощно, а ТВ е в спалнята и е меко казано досадно. Опцията за проверка за автоматичен ъпдейт на софтуера е изключена съгласно препоръките във форума (Menu -> Support -> Software update -> Stanby mode upgrade -> Off).
    Изключи си в менюто настройките за автоматично обновяване на списъка с програмите.

    Цитат Първоначално публикувано от niki72
    Виж 1стр. - влизаш в сервз. меню и там type e панела. Гледах този модел и беше 32A6AF0D което значи, че е с панел на самсунг 50-60 херца ,антиблясък ,фул ХД и директ лед подсветка, но дали е S-PVA или A-MVA незнам
    S-PVA /самсунг не произвеждат A-MVA/

    Цитат Първоначално публикувано от Velio
    Здравейте! От вчера съм собственик на телевизор Samsung, модел 46ES6100.

    Първи впечатления:
    - след минаване от CRT Trinitron 21 inch-a към този ... определено ми е мнооого неудобно.
    Ще се гледа от около 3 метра. Първите опити бяха с един филм от SD канал. Имах чувството че се губят откъси от бързите сцени
    - филма "Рататуи" Full HD по HDMI кабел - много добра (по мои възприятия) картина.
    - Формула 1 по Film+ днес... е няма такъв кеф, макар и не HD канал
    Телевизора е мострен от Техномаркет (пробвах на няколко места и все бяха мострени). Днес се запознах как да проверя часовете на дисплея - 447Hr.

    Нещото което ме притеснява:
    трябва да е 200 Hz реални, а матрицата я пише : 46A1AF6E (т.е. 100/120 Hz ?)
    Видеопанела /матрицата с подсветката и контролерите/ е 100 Hz..останалото до 200 Hz се постига софтуерно на базата на изкуствено генерирани междинни кадри /AutoMotion Plus 200 Hz/...

    Изписаното в спесификациите
    Clear Motion Rate 200 е само индекс - маркетингов трик нямащ нищо общо с реалноста.

    Цитат Първоначално публикувано от KalojaN
    Здравейте!
    Имам малък проблем с монитор Samsung T240HD и ще се радвам ако някой ми помогне! Изчетох доста информация, но нещо не мога да се оправя сам.
    Та от няколко дни ми влезе мухата,че може и да се подкара цифрова на това чудо като се използва вградения тунер (за който бях чел,че е по някакъв американски стандарт АТСК и няма как да се подкара тук). Та прочетох теми по форуми и се захванах - влизам в менюто за цифрова тв, давам на страна други, сканирам и нищо не намира. При инфото за сигнала ми дава сигнал 0%
    Та така стигнах до настройки в менюто и пишеше нещо software update. Имаше 2 опции за софтуер, като единия беше посочен като default и завършваше на 1000, а отдолу имаше друг, който завършваше на 1003 (не съм много сигурен). Избрах втория вариант и на него се появи Default и натиснах нещо (нямам идея какво точно, май беше зеленото копче на дистанционното). Така тв-то се рестартира и сега като цъкна на цифровия тунер от дистанционното (TV/DTV) и веднага се рестартира телевизора. Като се включи работи около 5 секунди и пак се изключва и след малко пак се включва......
    Аналоговата телевизия си работи нормално.

    Та въпроса е какво съм направил?
    И как спра това рестартиране?

    И евентуално този модел може ли да хване цифровите от кабелната (отключените)?
    Благодаря предварително на всички отзовали се
    Не става много ясно какви настройки си направил и какво си направил с фирмуерният ъпдейт.
    http://www.samsung.com/bg/support/model/LS24TDDSUV/EN
    http://www.samsung.com/bg/support/mo...roubleshooting
    Върни му заводските настройки и го изключи от контакта за 5 минути. После го включи и пиши как се държи.
    Друго освен да се свържеш с подръжката не се сещам.


    _________________________________________________
    How can I connect my TV to the Internet?
    http://skp.samsungcsportal.com/integ...te=uk&seq=7333

    How do I configure the Samsung PC Share Manager software?
    http://skp.samsungcsportal.com/integ...te=uk&seq=7334

    What does ‘Shop Mode’ mean?
    http://skp.samsungcsportal.com/integ...=uk&seq=403452

    [Video How-to Guide] Samsung Smart TV - Firmware Update
    http://skp.samsungcsportal.com/integ...3248&seq5=3247

    http://code.google.com/p/e60-open/so...ual.wiki?r=267
    http://skp.samsungcsportal.com/integ...=uk&seq=367992
    http://skp.samsungcsportal.com/integ...q=5450&gubun=I

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    64
    #1245

    Re:Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от Velio
    . Днес се запознах как да проверя часовете на дисплея - 447Hr.
    Честит да ти е,би ли ми казал как си проверил часовете на дисплея ?

    Много интересно ми стана,разрових се тук там и не открих нищо,а и моя беше мострен...Ще чакам отговора ти с нетърпение !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 83 от 101 ПърваПърва ... 3373818283848593 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе