Страница 26 от 88 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 1320
Like Tree121Одобрявам

Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    60
    #376

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от satmann Виж публикацията
    Е,как е новият фирмуеър - 1118.2 ?
    Някой с модел F6400 инсталирал ли го е,как се държи,някакви проблеми?
    Имам 6500,за който също важи новият фърмуер,но няма да го инсталирам и веднага ще обясня защо.Преди 3 месеца на баща ми телевизора започна да губи мрежа след ъпдейт!До ден днешен в сервизите са безсилни да го оправят!!!Идваха на място,взимаха го,връщаха го-НИЩО!Като последен вариант предложиха смяна на картата за интернет,но това е по-скоро като отчаян опит,защото тя или работи или не работи,но хората вече се чудят какво да направят!Нека само да уточня,че става дума за 6710,което едва ли има значение.Но нека да напиша по-важното.Двама човека(единият от които шеф на сервиза,а другия някакъв пич в Самсунг България казаха,че за нищо на света не бива да се ъпдейтва фърмуер на телевизор,който работи безпроблемно,защото с последния ъпдейт за 6710 са омазани толкова много телевизори,че по сервизите са се видяли в чудо!Човека в сервиза каза,че тези ъпдейти с нищо не променят работата на телевизора към по-добро,а смарт хъба си се обновява независимо от фърма и затова правилото е следното:Бачка ли ТВ-то,НЕ ГО БАРАЙ!Всеки разбира се си решава сам,но и на един човек да спестя ходене по мъките,пак ще съм доволен!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    71
    #377

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от acav Виж публикацията
    От няколко месеца съм със самсунг ф6670 и от 2 дена при стартиране или спиране на телевизора, издава странен звук, сякаш някакво пропукване и аз не знам как да го нарека.
    При мен това го има от самото начало.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,491
    #378

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от askomar Виж публикацията
    .Но нека да напиша по-важното.Двама човека(единият от които шеф на сервиза,а другия някакъв пич в Самсунг България казаха,че за нищо на света не бива да се ъпдейтва фърмуер на телевизор,който работи безпроблемно,защото с последния ъпдейт за 6710 са омазани толкова много телевизори,че по сервизите са се видяли в чудо!Човека в сервиза каза,че тези ъпдейти с нищо не променят работата на телевизора към по-добро,а смарт хъба си се обновява независимо от фърма и затова правилото е следното:Бачка ли ТВ-то,НЕ ГО БАРАЙ!Всеки разбира се си решава сам,но и на един човек да спестя ходене по мъките,пак ще съм доволен!
    нищо ново под слънцето - всичко съм го написал в съответните постове в темите. :rolleyes:
    Проблемът е както във версията на фирмуера, така и в ръководството на Samsung.
    1. Никъде не публикуват промените в съответната версия-освен на щатският сайт (както е при Philips, Sony)
    2. Всяка нова версия се тества от длъжностно лице - тестер. В случая или той не си свършил работата както трябва или просто са го презкочили (може би са бързали или е бил в отпуск).
    3. Ъпдейтвай телевизора на баща си - може да са оправили проблема. Нищо не губиш.
    4. Последно бих слушал човек работещ в Самсун България. При два кратки разговора с техен представител ....ми стана ясно, че нямат и основни познания за стоката която предлагат. Мениджърите във всяко представтелство имат само икономическо образование.
    root666 и satmann харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    60
    #379

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    нищо ново под слънцето - всичко съм го написал в съответните постове в темите. :rolleyes:
    Проблемът е както във версията на фирмуера, така и в ръководството на Samsung.
    1. Никъде не публикуват промените в съответната версия-освен на щатският сайт (както е при Philips, Sony)
    2. Всяка нова версия се тества от длъжностно лице - тестер. В случая или той не си свършил работата както трябва или просто са го презкочили (може би са бързали или е бил в отпуск).
    3. Ъпдейтвай телевизора на баща си - може да са оправили проблема. Нищо не губиш.
    4. Последно бих слушал човек работещ в Самсун България. При два кратки разговора с техен представител ....ми стана ясно, че нямат и основни познания за стоката която предлагат. Мениджърите във всяко представтелство имат само икономическо образование.
    Няма вариант за ъпдейт на 6710,защото версията на фърма,която го осра беше 1042 или 1043(едно от двете),а може би месец след това излезе версия на фърмуер с по-малък номер,която телевизора изобщо не разпознава нито в безжична мрежа,нито от USB стик.А то реално погледнато няма и как да го разпознае,защото е с по-малък номер!Това също остава една голяма загадка и за сервизните центрове и хората се чудят какво да правят.Сега чакаме следващия ъпдейт и се надяваме да е с номер,по-голям от 1042,за да го ъпнем и ако и това не помогне,освен смяна на ТВ-то друго не остана.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    4
    #380

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    При мен този звук го има при всяко включване и изключване и от време на време го чувам и когато телевизора работи. Според мене е нормално.

  7. Junior Member Аватара на satmann
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    59
    #381

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от askomar Виж публикацията
    Няма вариант за ъпдейт на 6710,защото версията на фърма,която го осра беше 1042 или 1043(едно от двете),а може би месец след това излезе версия на фърмуер с по-малък номер,която телевизора изобщо не разпознава нито в безжична мрежа,нито от USB стик.А то реално погледнато няма и как да го разпознае,защото е с по-малък номер!Това също остава една голяма загадка и за сервизните центрове и хората се чудят какво да правят.Сега чакаме следващия ъпдейт и се надяваме да е с номер,по-голям от 1042,за да го ъпнем и ако и това не помогне,освен смяна на ТВ-то друго не остана.
    Ако и за този 6710 важи новата версия -1118.2/по-голяма е от 1043/,би трябвало да стане.Аз я качих на моя UE40F6400,но поне засега не виждам някаква разлика с предишния софт.Това,което ме дразнеше си остава-бавното зареждане на снимките в медия плейъра и невъзможнастта за превъртане на филм,на по-висока скорост от 1-ва,веднага след пускането му/трябва да се изчака известно време,за превъртане на 2-ра и 3-та/.Както бях писал в предишен пост този проблем съм го решил с използването на едно руско приложение,което съм инсталирал,но от Самсунг продължават да не го забелязват....
    Друг е въпросът,защо са заключили възможността потребителят да може да инсталира и по-ниска версия на фърмуера-такава каквато му върши работа.Например в сателитния приемник/с Линукс/,който имам мога,да качвам каквато си поискам софтуерна версия.
    Този пост е редактиран от satmann; 18-02-14 в 09:32.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #382

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    @satmann
    Не, поколенията са различни както и фърмовете.
    ------------------------
    Имам 46ES6710, като го пусна и през ден ми изкарва съобщение, че смарт хъба се е актуализирал и дали искам да го пусна. Също и всеки път като пусна смарт хъба се актуализира браузъра. Доста досадно е, а единственото средство да не излиза съобщението е да му изкл. мрежовия кабел. Някой с такъв проблем?

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #383

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте, някой има ли проблеми със субтитрите на 55Ф8000, аз след последния фирмуер не мога да ги подкарам по никакъв начин. Ако има субтитри ми излизат на английски а иначе изобщо не излизат. Кво ли не правих и не става - говорим за филми.mkv
    Някой ако е разбрал проблема ,моля да пише...
    Ако има значение, филмите са качени на мрежови хард с LAN връзка към TV-то.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    71
    #384

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от joro_bul Виж публикацията
    Здравейте, някой има ли проблеми със субтитрите на 55Ф8000, аз след последния фирмуер не мога да ги подкарам по никакъв начин. Ако има субтитри ми излизат на английски а иначе изобщо не излизат. Кво ли не правих и не става - говорим за филми.mkv
    Някой ако е разбрал проблема ,моля да пише...
    Ако има значение, филмите са качени на мрежови хард с LAN връзка към TV-то.
    Преди малко пуснах едно mkv, iron man от външен хард диск, всичко е ОК.Иначе по време на филма от tools- настройки се влиза в менюто за субтитрите.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    22
    #385

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от acav Виж публикацията
    От няколко месеца съм със самсунг ф6670 и от 2 дена при стартиране или спиране на телевизора, издава странен звук, сякаш някакво пропукване и аз не знам как да го нарека.
    За този звук ли става въпрос?
    F6500 ON/OFF sound - YouTube

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #386

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от Aries Виж публикацията
    Преди малко пуснах едно mkv, iron man от външен хард диск, всичко е ОК.Иначе по време на филма от tools- настройки се влиза в менюто за субтитрите.
    Ако има субтитри и ми излизат на Английски в тулса маркирано на кирилица, а ако не разпознава .srt изобщо не излиза в тулса опцията за субтитри. Има и друг проблем, когато разпознае файла на субтитри не иска да превърта.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    20
    #387

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте! От три съм с 46F8000 и забелязах следния проблем, с който сам не можах да се справя и ви моля за помощ: Когато подавам сигнал от приемник на булсатком, или от мултимедийния си плеър, съответно свързани с hdmi към тв и отделно с оптика към ресивър, звукът на тв е леко изоставащ спрямо този по оптиката през ресивъра- около секунда, според мен. Наистина не е много, но при усилване е доста дразнещо. Досега съм бил със същата конфигурация, свързана със същите кабели, просто смених само телевизора. Софтуерно нищо не съв пипал/версията е 1111/, а и много не ми се иска, защото всичко друго си работи както трябва- казвам го защото това ми препоръчаха да направя от Самсунг- България. Имам съмнения, че проблема ще се реши само с нова версия на софтуера, поради което и реших да ви попитам. Благодаря за чудесния форум!

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,491
    #388

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Аз пък ще те посъветвам, когато ползваш външно озвучаване (ресивър с 5.1 ОТ) да изключваш звука на телевизора. В противен случай, обезмисляш цялата идея за качествен звук.

    Забавянето се дължи на обема обработка на сигнала - фирмуера няма да ти помогне.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    20
    #389

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Аз пък ще те посъветвам, когато ползваш външно озвучаване (ресивър с 5.1 ОТ) да изключваш звука на телевизора. В противен случай, обезмисляш цялата идея за качествен звук.

    Забавянето се дължи на обема обработка на сигнала - фирмуера няма да ти помогне.


    Благодаря hristoslav2, така и правя, изключвам го. Странно ми се стори, че със старото ми седемгодишно lcd/jvc/ го нямаше това забавяне, при едно и също свързване...

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,491
    #390

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Явно старото ти JVC има по опростена схема и съответно малка обработка на сигнала.
    Разбира се, може да експериментираш и да пуснеш Самсунга в режим PC(GAME), но така прецакваш картината....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 88 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1703
    Последно: 07-05-24, 21:16
  2. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  3. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  4. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  5. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе