Страница 56 от 88 ПърваПърва ... 646545556575866 ... ПоследноПоследно
Резултати от 826 до 840 от общо 1320
Like Tree121Одобрявам

Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    146
    #826

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Счупване на уреда не се покрива от стандартната гаранция.Покрива се ако има допълнителна гаранция плюс застраховка от природни бедствия и докажеш ,че спукването е в следствие на скорошното земетресение например!Според мен е спукан още при транспорта до вас или ако често го завъртате го хващате в горната част и се получава голямо напрежение на корпуса при спукването.Ако стойката се върти,разхлаби малко винтовете.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #827

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Пукнатината се е появила след покупката - вероятно е падал от масата..Поразпитай членовете на семейството ти.
    Ремонтът не се покрива от стандартната гаранция.

  4. xxs
    xxs е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    2
    #828

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от i77kolev Виж публикацията
    Счупване на уреда не се покрива от стандартната гаранция.Покрива се ако има допълнителна гаранция плюс застраховка от природни бедствия и докажеш ,че спукването е в следствие на скорошното земетресение например!Според мен е спукан още при транспорта до вас или ако често го завъртате го хващате в горната част и се получава голямо напрежение на корпуса при спукването.Ако стойката се върти,разхлаби малко винтовете.

    Благодаря за становището! При монтажа на стойката след като го транспортирах до нас нямаше пукнатини. Никога не е въртян или местен, от както е закупен за това се чудя, от какво може да се получи.

    Аз се притеснявам сега пукнатината да не доведе до други проблеми с ТВ-то.

    М/у другото направих си труда да си отворя ръководството за експлоатация за да видя дали случайно има значение, как се върти телевизора въпреки, че моя никога не е въртян! Установих, че няма никакво указание как точно да бъде въртян телевизора. Аз не мисля, че ако има значение къде се хваща при завъртане производителя няма да го упомене.....или пък може да е търговски трик за да си продават повече боклуците. Ами аз ако съм го въртял означава ли че до сега трябва да се е разпаднал??? Това ми е първата и последната техника от тази измислена марка!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Пукнатината се е появила след покупката - вероятно е падал от масата..Поразпитай членовете на семейството ти.
    Ремонтът не се покрива от стандартната гаранция.
    Ако е падал мислиш ли че ще работи безпроблемно и ще липсват други поражения по корпуса? Членове на семейството??.....освен да питам мен си!

    Този пост е редактиран от xxs; 10-07-14 в 17:00.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    146
    #829

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Има и вариант да е грешно проектиран с прекомерно напрежение в корпуса и след време сам да се пропуква.Може притежателите на UE40F6670 да ги прегледат отзад за пукнатини.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #830

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от xxs Виж публикацията
    Ако е падал мислиш ли че ще работи безпроблемно и ще липсват други поражения по корпуса? Членове на семейството??.....освен да питам мен си!
    Не знаех че живееш сам и затова предположих причината да е член на семейство. Макар и рядко, случва се след падане да работи без проблеми. Може при сглобката да са пренатегнали болтовете и когато си го монтирал на стойката, напрежението да си е казало думата.

    Направи още няколко снимки и ги изпрати на Самсунг България, да видим какво ще отговорят те.
    Свържете се с нас - Samsung
    Samsung TV отдалечена поддръжка

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    4
    #831

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Сърдечно Благодаря! Ще пробвам с тези, дори незнам какво трябва да се получи. Телевизора, който беше на мястото на този, беше Санг (от ония с големите "дупета"), а в хола няма (компютъра ми е там), за това казах, че отлагането беше дълго и не разбирам от техника.:rolleyes:

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    69
    #832

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Първо трябва да се направи името на субтитрите да е същото като името на филма, за съжаление не разполагате с настройка за субтитрите на този модел.
    Една единствена светла точка не се приема като дефект, така или иначе този ремонт не е в гаранцията и дисплеят ще ви струва много.

    - - - - - - - - - -

    Този тип файлове не се поддържат ... само TXT, SRT,

    - - - - - - - - - -

    По принцип идват калибровани от завода, моя лично го калиброваха в сервиз и съм много доволен.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от johny3 Виж публикацията
    Здравейте,
    Преди седмица-две направих "update" на **F6400 до 1120 firmware,но като че ли не съм доволен.При боравене с дистанционното ,усещам телевизора как реагира по-забавено,спрямо преди(надявам се,че това не е самовнушение,защото го ползвам ежедневно).Също така мисля,че картината в режим "sport" е подобрена.Някой забелязал ли е нещо подобно в новият firmware?
    Направете възстановяване на фабричните настройки и проверете отново, скоростта на браузъра трябва да се промени също.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от cakifena Виж публикацията
    Някой има ли представа какъв външен хард със захранване да взема за ТВ H7000.Няма значение цената
    Seagate Hards са ОК, можете да се консултирате с тях за нещо по-професионално.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от raij Виж публикацията
    здравейте,някой знае ли дали има разлика в матриците на F6500 и H6400 и H6500 и дали новите модели са с по добра картина за 46 и 55 инчовите. благодаря.
    Да, картината е значително подобрена, а и новите модели имат корекции от старите модели, така че препоръчвам H серия.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Bjasa Виж публикацията
    Здравейте,
    от няколко дни имам много странен проблем с 40H6400. Картината е избрана "стандартна". След определено време - понякога 3 часа понякога 2 мин телевизора картината рязко се затъмнява. Оправя се след рестартиране или ако просто разцъкам настройката от стандартна на друга и обратно. Моля за помощ.
    Вероятно процесорът на изображения би трябвало да не работи добре... това е на цифровата платка

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от muraveia Виж публикацията
    Здравейте колеги,от 3 дена имам 46H7000 доволен съм засега от тв.на булсатком СД сигнал картината е отвратителна с хд приемника по бива, на ефирен сигнал 1-ва HD е супер през юсб плеара с хубаво качество филм 1080p невероятна картина малко ме дразни че няма 3д директно копче малко неудачно ми се вижда муте на смарт дист.отстрани често го активирам без да искам христослав2 ми даде линк за калибрация ,но още не ми остава време да го настроя,за смарт приложенията на коя страна е най добре да избера?п.п. 3д очилата за мене са много смотани!
    това с копчето муте отстрани са малки проблеми (нищо не е перфектно) така или иначе това е страхотно устройство, поздравления за избора.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #833

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от Keti Виж публикацията
    Сърдечно Благодаря! Ще пробвам с тези, дори незнам какво трябва да се получи. Телевизора, който беше на мястото на този, беше Санг (от ония с големите "дупета"), а в хола няма (компютъра ми е там), за това казах, че отлагането беше дълго и не разбирам от техника.:rolleyes:
    Keti
    Виж, дали не може да монтирате телевизора на стената - така няма да ти заема половината кухненски плот. Колкото и да е стабилна стойката му за маса, има риск да го бутнете и съборите - все пак, кухнята е най-посещаваното място в един апартамент. Пиши как е с настройките от предният ми пост, ако трябва ще пиша на Тео...

    Цитат Първоначално публикувано от divmaniak Виж публикацията
    По принцип идват калибровани от завода, моя лично го калиброваха в сервиз и съм много доволен.
    В кой сервиз? :rolleyes: Питам, защото сервизните техници не разполагат с необходимата апаратура и софтуер, също нямат и понятие как става процедурата.

    В сервизното ръководство на модела има няколко стойности, които трябва да бъдат въведени още при сглобката в завода(или при подмяна на видеопанела в сервиз), но това, странно защо не се прави в европейските заводи на компанията.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 11-07-14 в 19:36.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,568
    #834

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/


  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    4
    #835

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Чак днес му сложихме карта и направих настройките от клипчето, мен лично не ме впечатлява картината, но мъжа ми каза, че има видимо подобрение, но той всякак му се кефи Все пак предлагам студена биричка и вкусно кашкавалче за ентусиасти, които могат да си поиграят на место с настройките

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    288
    #836

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Искам да предупредя колегите, че новата PSA матрица на Samsung(55A1AF0V) има по малки ъгли на виждане от S-PVA на Samsung. Черното и контраста са все така отлични, но явно жертвата на поевтиняването е ъгъла на виждане. Правя сравнение между 55H6400 и 40C650.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #837

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    SPVA2 - има по-добър контраст 4000:1(C650)
    SPVA4(SPVA3 + PSA) е малко по-бърза, но с по-малък контраст 2800:1 -> 3500:1 (H6400)
    За ъгъла на виждане, не съм се ровил..

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    288
    #838

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    55A1AF0V S-PVA4 ли е?

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #839

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от root666 Виж публикацията
    55A1AF0V S-PVA4 ли е?
    Това е обозначение за панел от сервизното меню - не е модел панел. Иначе миналогодишните и тазгодишните са с S-PVA4

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #840

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 56 от 88 ПърваПърва ... 646545556575866 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1684
    Последно: Вчера, 16:32
  2. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  3. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  4. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  5. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе