Вижте резултатите от анкетата: Колко инча е вашият LCD телевизор Sharp ?

Гласували
191. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26'' и по-малко

    12 6.28%
  • 32''

    63 32.98%
  • 37''

    15 7.85%
  • 40''

    37 19.37%
  • 42''

    27 14.14%
  • 46''

    20 10.47%
  • 52''

    9 4.71%
  • 60''

    5 2.62%
  • 65''

    1 0.52%
  • 70''

    1 0.52%
  • 80''

    1 0.52%
Страница 43 от 85 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследноПоследно
Резултати от 631 до 645 от общо 1270
Like Tree22Одобрявам

Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    59
    #631

    Re:Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Панела е лъскав, само най долната част леко сивее, но много по-малко от на снимките в интернет. Също така ми направи видях, че е леко по под ъгъл което не ми беше направило впечатление. Казаха ми, че от сервизното меню мога да проверя каква му е матрицата, но не препоръчват да се влиза, тъй като можело да отпадне гаранцията. Което още повече ме накара да искам да проверя. Видях, че на този размер Христослав не е сложил типа матрица и бих се радвал да помогна за ъпдейт на информацията, ако не е много сложно

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,581
    #632

    Re:Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от bobyjuvefan
    Панела е лъскав, само най долната част леко сивее
    Имах предвид защитният екран пред матрицата ,а не рамката .Колко ти излезе тв +3Д очилата?

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,502
    #633

    Re:Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Sharp Aquos LC-80LE840
    http://www.televisioninfo.com/conten...ons-Review.htm


    Модели 2012

    Код:
     model   sales start  type    tuner  display/panel  scanning  3D  time shift  USB playback  USB recording NET.TV Skype  DLNA  Wi-Fi Energy Class Country of origin
    LC-80LE840E
    LC-80LE840E
    
    LC-70LE836E   Feb-12  FullLED  DVB-T/T2/C  FullHD RGBY  200Hz   yes   USB  3x foto/Video/MP3    no    yes   yes  yes  dongle   --    Japan
    LC-70LE835E   Jan-12  FullLED  DVB-T/C/S2  FullHD RGBY  200Hz   yes   USB  3x foto/Video/MP3    no    yes   yes  yes  dongle   --    Japan
    
    LC-60LE841E   Apr-12  EdgeLED  DVB-T/T2/C  FullHD RGBY  400Hz   yes   USB  3x foto/Video/MP3    no    yes   yes  yes  dongle   --    Japan
    LC-60LE840E   Mar-12  EdgeLED  DVB-T/C/S2  FullHD RGBY  400Hz   yes   USB  3x foto/Video/MP3    no    yes   yes  yes  dongle   --    Japan
    
    LC-60LE741E   Apr-12  EdgeLED  DVB-T/T2/C  FullHD RGB   100Hz   no   USB  3x foto/Video/MP3    no    yes   no  yes  dongle   --    Japan
    LC-60LE740E   Mar-12  EdgeLED  DVB-T/C/s2  FullHD RGB   100Hz   no   USB  3x foto/Video/MP3    no    yes   no  yes  dongle   --    Japan
    
    LC-80LE646E   Apr-12  FullLED  DVB-T/T2/C  FullHD RGB   100Hz   no   USB   foto/Video/MP3    no    yes   no   no  dongle   --    Japan
    LC-80LE645E   Apr-12  FullLED  DVB-T/C/S2  FullHD RGB   100Hz   no   USB   foto/Video/MP3    no    yes   no   no  dongle   --    Japan
    
    LC-46LE732E    --   EdgeLED  DVB-T/C/S2  FullHD RGB   100Hz   yes   no  3x foto/Video/MP3   yes     no   yes  yes   ready   A+    Japan
    LC-46LE731E   Jan-12  EdgeLED  DVB-T/T2/C  FullHD RGB   100Hz   yes   no  3x foto/Video/MP3   yes     no   yes  yes   ready   A+    Japan
    LC-46LE730E   Jan-12  EdgeLED   DVB-T/C  FullHD RGB   100Hz   yes   no  3x foto/Video/MP3   yes     no   yes  yes   ready   A+    Japan
    
    LC-40LE732E    --   EdgeLED  DVB-T/C/S2  FullHD RGB   100Hz   yes   no  3x foto/Video/MP3   yes     no   yes  yes   ready   A+    Japan
    LC-40LE731E   Jan-12  EdgeLED  DVB-T/T2/C  FullHD RGB   100Hz   yes   no  3x foto/Video/MP3   yes     no   yes  yes   ready   A+    Japan
    LC-40LE730E   Jan-12  EdgeLED   DVB-T/C  FullHD RGB   100Hz   yes   no  3x foto/Video/MP3   yes     no   yes  yes   ready   A+    Japan
    
    LC-40LE341EV  Mar-12  EdgeLED  DVB-T/T2/C  FullHD RGB   50Hz   no   no    foto/Video/MP3   yes    yes   no  yes  dongle   --     --
    LC-40LE340EV  Mar-12  EdgeLED   DVB-T/C  FullHD RGB   50Hz   no   no    foto/Video/MP3   yes    yes   no  yes  dongle   --     --
    
    LC-40LE240E   Feb-12  EdgeLED   DVB-T/C  FullHD RGB   50Hz   no   no    foto/Video/MP3    no     no   no   no   no    --     --

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    59
    #634

    Re:Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Първите впечатления за Sharp LC-46LE830E
    -Страхотен звук, просто наистина съм очарован
    -Неравномерна подсветка, като не мога да преценя дали е много неравномерна или малко
    -Малко ми седят неестествени и малко тъмни цветовете
    - Не можах да подкарам субтитри през USB, въпреки че следвах точно стъпките за Unicode от първа страница

    В четвъртък ще ми сложат Кам модул и ще видим, какво ще стане с картината.

    “Scanning backlight 200” technologies provide superior solutions for digital display picture quality removing motion blur (“Scan”, “High”, “Low”, “Off”). Аз го държа на Скан. Това ли е менюто което показва колко херца са активни или е за нещо друго?




  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,502
    #635

    Re:Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от bobyjuvefan
    Първите впечатления за Sharp LC-46LE830E
    -Страхотен звук, просто наистина съм очарован
    -Неравномерна подсветка, като не мога да преценя дали е много неравномерна или малко
    -Малко ми седят неестествени и малко тъмни цветовете
    - Не можах да подкарам субтитри през USB, въпреки че следвах точно стъпките за Unicode от първа страница

    В четвъртък ще ми сложат Кам модул и ще видим, какво ще стане с картината.

    “Scanning backlight 200” technologies provide superior solutions for digital display picture quality removing motion blur (“Scan”, “High”, “Low”, “Off”). Аз го държа на Скан. Това ли е менюто което показва колко херца са активни или е за нещо друго?
    Благодаря. Какво стана с кам модула?


    Обръщам се към всички собственици на телевизори Шарп модели 2011 година
    Напишете плюсовете и минусите, които сте забелязали във вашите телевизори - това е с цел да опресним втори пост на темата, което ще е от полза за всеки нов член на форума желаещ да си закупи такъв телевизор.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    33
    #636

    Re:Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    sharp40le830e
    -много добра картина след като си поиграх с настройките(стандартните наистина са доста тъмни),звук-супер
    -менюто е много удобно,поне за мене-ползвам го на руски
    -дистанционното също не е лошо,само бутоните за звука и смяната на каналите ми идват малко малки.И ,естествено,не удобно за работа в NET.
    -достъп до интернет-навсякъде (където не трябва флашпл),връзката е с wi-fi.
    -има по светли зони в краищата на екрана,но според мене това това е нормално-нали е рамкова подсведката.Иначе има едно-две по светли петна но не са големи и не ме дразнят.
    -не можах да подкарам и аз субт. през usb та се налага да ги вграждам.Не поддържа dts звук.
    -поне за моите разбирания добро 3d ,макар че нямам много време да гледам и свалям само малки по размер филмчета,основно научно -попул. ,защото флашката ми е малка и
    искам първо да взема от някой по голяма-16gb или външен хард за да пробвам дали ще ги поддържа и тогава да купувам.Иначе ефекти определено има,конверсията също става
    (като за конверсия).
    За сега толкова,че се стопли ракията.Имам и доста въпроси към знаещите,но друг път.Наздраве!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    59
    #637

    Re:Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Благодаря. Какво стана с кам модула?


    Обръщам се към всички собственици на телевизори Шарп модели 2011 година
    Напишете плюсовете и минусите, които сте забелязали във вашите телевизори - това е с цел да опресним втори пост на темата, което ще е от полза за всеки нов член на форума желаещ да си закупи такъв телевизор.
    Извинявам се за забавянето.
    След поставянето на кам модула картината ми се подобри значително, особенно HD каналите.
    Интернета е добър, като засега ползвам активно livescore и youtube.
    Пробвах 3д клипове от youtube и всичко си върви без проблем.
    Не съм доволен от 3d игрите. Играя на ps3 и играта Uncharted 3, но според мен по скоро 3д на играта не е добро и бързо ме заболя главата.
    Колегата baron14 напълно точно е описал неравномерната подсветка и на моя sharp46le830e
    Моля, колегите които са настроили своите телевори SharpLE830e да подскажат кои настройки и как са пипнали за получаване на по-добра картина и дали само основните настройки на Picture settings или и Advanced.



  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    33
    #638

    Re:Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Колега bobyjuvefan,както разбрах,гледаш редовно клипове от y.t.-защо на мен ми иска да инсталирам фл.пл.?Твоя ТВ явно има вграден или си го инсталирал ти?Аз много не разбирам от тези неща,така че ще бъда благодарен за малко информация по въпроса.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    59
    #639

    Re:Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от baron14
    Колега bobyjuvefan,както разбрах,гледаш редовно клипове от y.t.-защо на мен ми иска да инсталирам фл.пл.?Твоя ТВ явно има вграден или си го инсталирал ти?Аз много не разбирам от тези неща,така че ще бъда благодарен за малко информация по въпроса.
    Направил съм си настройки за безжична връзка към рутера.
    Нищо не съм му инсталирал. Влизам чрез бутона NET и там ти излизат към 20на предложения за сайтове, от които единия е youtube. Само избирам клипа и си тръгва. Както ти писах, дори 3д клипове гледах без проблеми.
    Тъй като видях че твоя е 40 инчов тв, а моя 46 възможно е да има някаква минимална разлика, между екстрите, но това е само предположение.
    Ще ти бъда благодарен ако ми дадеш по-подробна информация, какви настройки си направил за най-добрата картина. Също така как държиш “Scanning backlight 200” technologies provide superior solutions for digital display picture quality removing motion blur (“Scan”, “High”, “Low”, “Off”). Аз го държа на Скан. Това ли е менюто което показва колко херца са активни или е за нещо друго?


  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,502
    #640

    Re:Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Поради големите загуби Шарп съкращават производството на ТВ
    http://www.reuters.com/article/2012/...8CV8R120120201

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    33
    #641

    Re:Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Явно това е още един пример,че размера има значение!Моята връзка е същата,но като вляза чрез NET ми излизат 12 сайта,без y.t. Като вляза през интернет в y.t. и се опитам да гледам някой клип ми изписва че трябва да инсталирам фл.пл. или един друг подобен.Даже разпознава,че ТВ е под линукс и ми предлага версия за сваляне.Аз поне си мисля,че не е възможно да се инсталира фл.пл. допълнително,или греша?Ако има вариант-помагайте.Пуснах ТВ да си потърси и обновяване,но не намери нищо,макар че му отне доста време.Дали е възможно някои "екстри"да ги има в ТВ, но да не са активирани?
    Колега bobyjuvefan,колкото до картината, за сега съм експериментирал най-вече като променям настройките в готовите режими кинофилм и потребител.Когато имам време сядам пред ТВ и започвам да променям стойностите по различен начин,така че да постигна нещо,което ме кефи макс. възможно.В момента гледам със следните настройки:
    bachlight 15+,contrast+35,brightness+4,color-3,tiut 0,sharpness+3,film mode-full,Scanning backlight 200-high,opc-off.Тези настройки съм променил в станд. режим кинофилм и,естествено,не претендирам че са нещо особено-просто на мен ми харесват.Явно предпочитанията за картина са много субективни и всеки тряба да си ги избистри сам,като начина е само един-много проби!А пробва ли dts звук-може по-големия р-р да го поддържа?
    Доколкото разбирам НИКОЙ не е успял да подкара субт. през usb на le830e, щом до сега не се е похвалил. Интересно дали опитите продължават?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,502
    #642

    Re:Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    baron14
    За повече приложения пробвай като смениш в настройките страната - примерно дай го на Германия.


    Sharp LC-70LE835E
    http://www.hdtvnieuws.nl/hdtv/sharp-...d-tv-20120126/

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    33
    #643

    Re:Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Благодаря,hristoslav2,ще пробвам!

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    2
    #644

    Re:Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    SHARP LC-32LE510E
    и аз неможах да подкарам субтитрите от USB, излизат ми на маймуница
    ако някой знае как да се реши проблема да сподели
    иначе телевизора си е чудесен и като картина и като звук

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    33
    #645

    Re:Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте!Вчера пренастроих ТВ-то(le830e) на Германия.Наистина отвори доста нови предложения за сайтове,вкл. и Y.T. и клиповете вървят без проблеми.Само че часовникът се настрои с 1 час назад и EPG-то се обърка тотално.Ясно ми е,че най-лесният вариант е да направя проби и с други страни, но май няма да ми стигне и март месец за да ги пробвам всичките,пък и сигурно през това време ще ме изгонят от къщи другите ТВ-маниаци!Така че,колеги, помагайте!(предният път бях го настроил на Финландия)
    Колега jorjman,доколкото знам твоят модел ПОДДЪРЖА субт. през USB,трябва да се поровиш в настройките на ТВ-то.(по назад в темата имаше коментар по този въпрос).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 43 от 85 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1704
    Последно: 17-05-24, 17:53
  2. Hitachi телевизори (инфо на първа страница)
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 341
    Последно: 23-07-21, 17:47
  3. Finlux телевизори
    От yovobg във форум Други телевизори
    Отговори: 587
    Последно: 10-01-21, 23:29
  4. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе