Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 76 до 89 от общо 89
Like Tree3Одобрявам

Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ari
    ari е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    1
    #76

    Отговор: Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Здравейте! Бихте ли ми казали дали има възможност да се изключи необходимостта от инспекция? На стайния термостат ми се губи външната температура при необхмост от инспекция. И аз искам да се инспектира ежегодно но е трудно като някой трябва да пътува 100 км за да го свърши!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #77

    Отговор: Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Съжаляваш сервиза или..? Той всеки ден изминава стотици километри, ще намери време. Да, сега е натоварен сезон, но инспекцията може да се измести в по-подходящ сезон.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    13
    #78

    Отговор: Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Здравейте,
    след като уравновесих налягането в радиаторите, наблюдавам следното поведение на котела/регулатора/:
    При зададена максимална температура на водата 55 градуса, котела запалва стига 46, подържа я около 3-4 минути и изключва. Това се повтаря доката догони 0,5 -1/например от 23 до 24/ градуса на стайната температура.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #79

    Отговор: Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Препоръчвам ти да спреш с интервенциите. Регулаторът има функция самообучение и с намесите си само го объркваш
    ccankov73 одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    13
    #80

    Отговор: Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Да го оставя, временно да се самообучи или да въ рна старото положение?

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #81

    Отговор: Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Остави го така

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    50
    #82

    Отговор: Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Да попитам , когато се балансира системата със секретните кранове на радиаторите- то крановете на входящата тръба винаги ли си седят в максимално отворено положение?

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #83

    Отговор: Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Да, разбира се

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #84

    Отговор: Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Гледам, че за хидравличен баланс на системата говорите...
    Да попитам само:
    При мен е колекторна система с 6 расиатора и една лира в банята. Радиаторите са почти еднакво отдалечени от колектора, но лирата в банята е само на 1 м от колектора. Необходимо ли е в този случай да се притвори секретния вентил на лирата?

    Благодаря предврително!

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #85

    Отговор: Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Ами да, тя лирата бездрго има по-малко съпротивление пт радиаторите

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #86

    Отговор: Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Благодаря, Лазаре! Значи, затварям секретния на лирата до край и развивам 1 или 1 1/2 оборота. Нали?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #87

    Отговор: Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    pepitoff одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #88

    Отговор: Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Това което аз съм чувал от монтажници е, че дори и на най-отдалечения радиатор секретния вентила не трябва да е отворен на сто процента. От напълно отворен трябва да се врътне поне на половин оборот за да не се прецаква уплътнението. Не знам до колко е вярно това, а просто споделям какво съм чул.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    26
    #89

    Отговор: Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Здравейте! Взех си Бош конденз 7000и, двуконтурен. В началото пуснах системата само на температура на водата, след което си сложих термостат Саилас. Системата ми е изградена по следния начин: от котела с тръба 1 цол излизам, като самата тръба е разделена на два клона.
    На първия клон има колектор с един панелен радиатор от 140см, в спялнята, която е 13-14 м2, един воден конвектор Термолукс от 145 см. във всекидневната която е около 26-28м2 и самоделен конвектор от климатик 18, който се включва много рядко в хол 30м2.
    На втория клон е закачена тръба ф20 около 13метра, която води към втори колектор на който са закачени два радиатора по 200см. и една лира. Радиаторите са също панелни, като преди бяха по 140см, но добавих към тях още по един панелен от 60см. и са в стаите на децата, които са по 15-16м2. Тръбата която отива към втория колектор минава през антрето, което е около 18м2 и по този начин се затопля, а и вратата на всекидневната се държи винаги отворена. Стаите са ми с изолация, само на тавана и съм с ПВЦ дограма, над моя етаж е тавански етаж пригоден за живеене, но не се обитава.
    Термостата съм го настроил от 06:00 ч до 23:00 ч на 21оС, от 23:00ч до 06:00ч на 18оС, като хистерезиса е настроен на 0,5 градуса. Поддържам температура на водата от 65оС на водата, а на БГВ 42оС. Дано съм обяснил добре. Проблема ми е в разхода. В началото не знам дали от външната температура или от друго, но на ден харчих около 5-6 кубика газ. Дойдоха от бош техници и настроиха котела. След тях температурите паднаха и котела почна да харчи около 9-10 кубика на ден. Живея в гр. Петрич и температурите не са чак толкова ниски варират от 5 до 12-13оС. Нормално ли е това или да извикам техниците. До колкото можах да разбера от тях ограничиха котела на мощност от 22 кв, направили са някакви настройки на димоотвода и други.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Подобни теми

  1. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  2. Мнения за разход на Bosch gaz 7000w
    От rusco във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 12-01-15, 11:23
  3. Проблеми с газов котел ДЕУ
    От rigre във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 28-11-14, 07:08
  4. Газов или електрически котел?
    От Vassilev във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 14-12-11, 19:03
  5. Газов котел с буферен съд
    От ivelin19 във форум Отопление
    Отговори: 8
    Последно: 11-11-11, 04:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе