Страница 181 от 185 ПърваПърва ... 131171179180181182183 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,701 до 2,715 от общо 2774
Like Tree1730Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    45
    #2701

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Силно ме съмнява това, което пишеш да е при мен но винаги може да има "но". Да кажем, хипотетично, че си прав. Същата серия климатик, 20ZS-W беше монтиран при много близък френд, по мои препоръки. Той има 3 Fujitsu General LMCA и искаше нещо тихо за една от стаите. Казах му смело, взимай този. Монтиран е Февруари. Сега сме месец Май. Започна същото ритмично цъкане и при него. Докато при мен стената е тухла и пак казвам, хипотетично може да криви вътрешното тяло, при него е монтиран на идеално права стена от гипсокартон. Трябва да го питам само, дали тръбният път го запазиха от LMCA-то, което преместиха в друга стая или слагаха нов тръбен път, но е факт, че се получи 1:1 с моят като шум.

    Понеже монтажа при мен беше цял работен ден, присъствах на цялата хамалогия - от внасянето на кашона, огъването на тръбите и накрая, вакум и тест. Сравнително технически грамотен съм и не можах да намеря забележка при монтажа. Огънаха тръбите както трябва, пробиха дупка с боркорона в стената, стойката е идеално нивелирана. Да кажем, че стената само не е на "косъм" права, защото е циментова мазилка правена години назад. Климатика е в гаранция, кой да извикам? Ще сменят сега турбината и ако пак е така, ще пиша отново тук и ако трябва да ми препоръча някой техник а не монтажник. Самата турбина видимо се движи дебалансирано. Може да е нормално, може и да не е. Като погледна турбината на LFCC-то, което имам също и което не спира да върти 3 години, турбината върви в 1 равнина без да мръдне за разлика от на Мицубишито. Всъщност, тръбите на LFCC-то са изведени по същият начин като на Мицубишито. То се и вижда на снимката. Кой крив, кой прав, нямам идея вече.

    Моля, кажи кой е този метод, за да направя проверка на вътрешното тяло и да дам обратна връзка.
    Този пост е редактиран от Mas7aK1lla; 12-05-24 в 00:46.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,315
    #2702

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Проблема се решава със смяна на турбини до откат.
    И се надяваш до третия опит да улучат малко по балансирана та да не разайдаква допълнителнo и без това паянтовото вътрешно тяло.
    Този пост е редактиран от mimojef; 14-05-24 в 08:38.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,536
    #2703

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Дебалансиран цилиндър се диагностицира за секунди, но не с поглед. Лопатките на цилиндъра са отляти неравномерно по повърхнината му, затова окото лъже. Тестът за дебаланс пак се извършва с двата палеца. Конзолата наистина е кекава, но истинският проблем се дължи на намаленото разстояние между нея и цилиндъра на вентилатора. Там е второто място, където трябва да се пипне. Колкото по-тих и по-ефективен цилиндричен вентилатор искате да конструирате, толкова по-малки междини трябва да оставяте между конзолата и цилиндъра. Кривината на стената няма отношение към проблема, защото вътрешното тяло виси на базата, а не е набито в стената. Едната ми машина е монтирана на толкова крива стена, че на места свети с около половин сантиметър. А човек, който само с поглед отстрани може да установи правилността на монтаж на огънати тръби, се нарича магьосник. Не ми се коментира повече.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,648
    #2704

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Нещо станаха доста примерите, за да са всичките все лошо монтирани, с напрегнати тръби, криви стени, от различни монтажници, а не "техници" и т.н. Остава Г-н Додо да създаде мобилна група от "техници" и да правят национално турне.
    Alexi, Mega, tanatos и 2 други харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    697
    #2705

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Mas7aK1lla, ето линк към темата, където има доста описано за проблема:

    "Цъкащ" звук от турбината на вътрешното тяло (SRC 20ZSX-S) ?





    Mas7aK1lla одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,536
    #2706

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Нещо станаха доста примерите, за да са всичките все лошо монтирани, с напрегнати тръби, криви стени, от различни монтажници, а не "техници" и т.н. Остава Г-н Додо да създаде мобилна група от "техници" и да правят национално турне.
    Г-н додо мисли да си купи още две такива машини, плюс един даймънд. Той проблеми с цъкане на втулки няма, няма и да има. А ако има, проблемът няма да е негов, а на MHI. Проблем с евентуален цъкащ звук на правилно монтирана машина бих решил за няма и 30 минути, стига да има представител на MHI до мен.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 12-05-24 в 11:21.
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,648
    #2707

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Е, така де - вСеки сам се оправя (решава).

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,536
    #2708

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Всеки има избор, дали да се оправи сам за 30 минути или да подкара смени на вентилатори / вътрешни тела за месеци. И това, при положение че няма проблем с монтажа.
    rosswen одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    45
    #2709

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Добре, кажете какъв е начинът за 30 мин да се справи човек сам? Само се пишат коментари колко било лесно, как проблема е в монтажа. Ок, дано е така. Кажете какво трябва да се направи и да го направя още утре и да връщам хората с новата турбина, че ще идват след 5 дни.

    P.S Прочетох коментар на @dodo_pv да се хване с 2-та палеца и да се вдигне вътрешното тяло, за да се види има ли ход. Е има, около и повече от 1см нагоре мога да го преместя. Понеже ми е резервно отопление а сега не ми трябва, го пускам за да се разтропа докато дойдат за новата турбина освен ако няма някаква магия от магьосници тук. Ако има трик, ще почерпя.
    Този пост е редактиран от Mas7aK1lla; 12-05-24 в 15:28.
    tanatos одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,536
    #2710

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Пише го в пост #2703. Коригира се разстоянието между конзолата и цилиндъра на вентилатора, ако става въпрос за фабричен дефект и ако цилиндърът не е дебалансиран. Ползва се флумастер с тъмен цвят, бавно съхнещ, от най-евтините. Свалят се ваните и вентилатора от техник, обмазва се цилиндъра на правилните места с флумастера, качва се и се развърта. После се сваля и с горещ поялник се коригира конзолата там, където е необходимо. Трябва да присъства техник - представител на вносигеля, ако е гаранционна машината.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 12-05-24 в 15:33.
    rosswen одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    45
    #2711

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Това с вносителя, трудна работа да присъства. Вносителя в случая, изписва части на фирмата, която им продава продуктите и която си има техници, монтажници и тн.. Физическата работа сигурно е 30 мин но няма кой да ми обърне внимание от вносителя, да присъства като наблюдаващо лице. Освен ако някой няма рода там или не е монтиран климатика от екип на Condex, надали ще ми се обърне внимание за този проблем.

    Понеже имам и 6 вида грес, мога да го направя ( не за 30 мин вероятно ), но сигурно ще падне гаранцията, което не е ок за мен, поне първите 24/36 месеца, че не знам колко е точно в момента.

    Благодаря за разяснението кое и къде да се направи иначе
    Този пост е редактиран от Mas7aK1lla; 12-05-24 в 19:31.
    CubanLinx одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,648
    #2712

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от Mas7aK1lla Виж публикацията
    ...Понеже имам и 6 вида грес, мога да го направя ( не за 30 мин вероятно ), но сигурно ще падне гаранцията, което не е ок за мен, поне първите 24/36 месеца, че не знам колко е точно в момента.
    Каква грес бе човек. Г-н Додо не говори за смазване, а за конструктивни промени по вътрешното тяло.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,315
    #2713

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Пише го в пост #2703. Коригира се разстоянието между конзолата и цилиндъра на вентилатора, ако става въпрос за фабричен дефект и ако цилиндърът не е дебалансиран. Ползва се флумастер с тъмен цвят, бавно съхнещ, от най-евтините. Свалят се ваните и вентилатора от техник, обмазва се цилиндъра на правилните места с флумастера, качва се и се развърта. После се сваля и с горещ поялник се коригира конзолата там, където е необходимо. Трябва да присъства техник - представител на вносигеля, ако е гаранционна машината.
    Това е като да си купиш нова кола ама на старо.
    За да я ползваш първо трябва да си я ремонтираш. Хубавото тук е, че става са 30 мин.
    Флумастери, нагорещени пАялници............... щуротии!
    Alexi, espace, tanatos и 2 други харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    609
    #2714

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Истината че модела показа болежки които се увеличиха в W версията . Има доста модели на други марки които са по добри и по евтини от него . Защо нма Китайски климатик с проблем във втулката и не само там ? Явно има проблем с качествто .

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    697
    #2715

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Проблема не е само с един модел. Очевидно и Electric и Heavy имат този проблем. Или по-скоро дефект. Съгласен съм с мнението по-горе. Все едно да си купиш нова кола и да трябва да я ремонтираш. Пълен абсурд. Говорим за брандове с традиции в климатичната техника. Аз покрай последните постове тук се сетих да питам чичо Google и видях, че и извън пределите на територията се оплакват от същия проблем с LN модела. За Heavy не съм си правил труда да търся, но щом има за LN, със сигурност ще има и за Heavy.
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1746
    Последно: 02-06-24, 12:39
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе