Страница 10 от 119 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 1776

Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #136

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    adtomov,
    интересно ако днес човек реши да си купи нов телевизор с оптимално добра матрица в кой ли модел LCD и
    на коя фирма днес може да я открие, да кажем в размерите 40'-42' ? Между другото снощи бях в един от ТМ и доста се загледах по един 40W5500 за да видя колко е по-зле матрицата от колкото при W4000 който също го имаше близо. Ами ако не знаеш не се разбира почти видимо. При приложените ти снимки от горе надолу само първия ред ли са за W5500?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,452
    #137

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Sony Bravia KDL W4000 -сервизно меню-как изглежда
    http://www.avforums.com/forums/sony-...ml#post8600371

    http://www.avforums.com/forums/lcd-t...ml#post8696001

  4. Member Аватара на adtomov
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    861
    #138

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от soon
    adtomov,
    интересно ако днес човек реши да си купи нов телевизор с оптимално добра матрица в кой ли модел LCD и
    на коя фирма днес може да я открие, да кажем в размерите 40'-42' ? Между другото снощи бях в един от ТМ и доста се загледах по един 40W5500 за да видя колко е по-зле матрицата от колкото при W4000 който също го имаше близо. Ами ако не знаеш не се разбира почти видимо. При приложените ти снимки от горе надолу само първия ред ли са за W5500?
    Привет, съжалявам, че не съм видял по-рано поста ти. На първият ти въпрос ми е трудно да отговоря. Аз съм си фен на Самсунг матриците но тези, поставяни в Z4500 - Z5500 ме разочароваха като зрителен ъгъл, макар, че имат отличен контраст, гледани фронтално. От посочените снимки, това са първите три. Последната матрица (различна от другите) е на серии W4500-W5500, малко по-стар тип, но на мен лично повече ми допада изгледа от нея.
    За геймъри матриците на Самсунг не са подходящи, защото имат сравнително голям input lag. Аз съм си филмов фен, затова при мен контрастът и цветопредаването са най-важните показатели.
    А като става въпрос за най-добра широко разпространена матрица в момента на пазара, то това е IPS-Pro на IPS-Alpha Technology LTD. Слагат ги в LCD модели Panasonic 32 и 37 инча, а напоследък и в някои Самсунг B5** модели. За съжаление към днешна дата произвеждат до 37 инча диагонал. Явно технологията тепърва ще има да се развива.
    http://www.ips-alpha.co.jp/en/products/index.html

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,452
    #139

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Прототипи 2010-2011г /щатски/
    http://www.sonyinsider.com/2009/11/1...ine-up-leaked/




    http://enghddev.weblogsinc.com/2009/...series-leaked/
    * KDL-S6100 | Entry CCFL
    * KDL-V6100 | Mind Range CCFL
    * KDL-W6100 | Mid Range CCFL
    * KDL-Z6100 | High Range CCFL
    * KDL-X500 | Mid Range Edge-Lit LED LCD
    * KDL-X650 | High Range Edge-Lit LED LCD
    * KDL-XBR11 | High Range W-LED Backlit LCD
    * KDL-XBR12 | High Range Advanced LED RGB Backlit LCD
    * KDL-ZX Series OLED


    XBR11 LED W-backlit LCD
    * KDL-32XBR11 | 32-Inch
    * KDL-40XBR11| 40-Inch
    * KDL-46XBR11| 46-Inch
    * KDL-52XBR11| 52-Inch
    * KDL-60XBR11| 60-Inch

    XBR12 Advanced LED RGB-backlit LCD
    от 32- до 60-инча с 240Hz Motionflow, Bravia Engine 3 PRO процесор, и новите матрици на Sharp UV2A

    KDL-ZX Series OLED
    http://www.electronista.com/articles....prototype.3d/

    [img width=800 height=565]http://i255.photobucket.com/albums/hh157/bravestime/weblink2.jpg[/img]

    [img width=800 height=564]http://i255.photobucket.com/albums/hh157/bravestime/weblinke.jpg[/img]

    http://www.highdefjunkies.com/showthread.php?t=3993
    http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1191377

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #140

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    adtomov наистина много жалко, че няма по-голям размер от тези матрици. Не знам каква е матрицата на Panasonic LCD 32G15 който модел гледах онзи ден в един магазин. Уникално качество на картината със супер непроменлива стойност на плътност, контраст и цвят от който и ъгъл да се гледа. Мисля, че е с IPS-Pro не съм сигурен. Ако се появи размер с тази матрица от 40' нагоре ще е убиеца на другите матрици!

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,452
    #141

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    моля някой от собствениците на модела KDL-32S5600 да качи снимка на стикера на гърба на телевизора
    искам да проверя дали в горният десен ъгъл е изписано S-LCD
    така ще разберем означенията и матриците поставяни в телевизорите Сони

  8.  
     
  9. Member Аватара на adtomov
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    861
    #142

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от soon
    adtomov наистина много жалко, че няма по-голям размер от тези матрици. Не знам каква е матрицата на Panasonic LCD 32G15 който модел гледах онзи ден в един магазин. Уникално качество на картината със супер непроменлива стойност на плътност, контраст и цвят от който и ъгъл да се гледа. Мисля, че е с IPS-Pro не съм сигурен. Ако се появи размер с тази матрица от 40' нагоре ще е убиеца на другите матрици!
    Panasonic TX-L(F)32G15E - IPS-Pro. Докоснал си се до истината. На 32,37G10 и 37G15стоят IPS-pro матрици.
    Но малко сме . Иначе, ако си набавиш силно увеличаваща леща (поне 20х) или окуляр от микроскоп, можеш да водиш собствени наблюдения. Снимки из форума вече има достатъчно, за сравнение.

    Апропо, къде го видя? Този модел трябва да е толкова нов, че да пари...

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #143

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от soon
    Не знам каква е матрицата на Panasonic LCD 32G15 който модел гледах онзи ден в един магазин. Уникално качество на картината със супер непроменлива стойност на плътност, контраст и цвят от който и ъгъл да се гледа. Мисля, че е с IPS-Pro не съм сигурен. Ако се появи размер с тази матрица от 40' нагоре ще е убиеца на другите матрици!
    Извинявай, къде го гледа този модел на Panasonic LCD 32G15?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    10
    #144

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Здравейте,

    Мола за съвет, насочил съм се към няколко модела, изчетох всичко, гледах на живо но все още се чудя :

    1. Sony 55x4500 - мога да го взема за 5400 лв.
    2. Sony 52W5500 - 3700лв.
    3. Philips 52PFL7404H - 3175лв.

    Дайте мнение заслужава ли си да инвестирам в x4500 или да заложа на един от другите два?

    От друга страна при директно сравнение харесах повече philips 7404 отколкото w5500, a W-то ми беше фавори. Та не съм сигурен дали разликата от 2200лв е оправдана за X серията при положение, че модела е на приключване и се чака новия, но все пак цената е доста по ниска от тази преди 1 месец, а и когато излезе новия модел надали ще е около тази сума.

  12. Member Аватара на adtomov
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    861
    #145

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от bobopich
    1. Sony 55x4500 - мога да го взема за 5400 лв.
    2. Sony 52W5500 - 3700лв.
    3. Philips 52PFL7404H - 3175лв.
    ...От друга страна при директно сравнение харесах повече philips 7404 отколкото w5500, a W-то ми беше фавори. Та не съм сигурен дали разликата от 2200лв е оправдана за X серията при положение, че модела е на приключване и се чака новия, но все пак цената е доста по ниска от тази преди 1 месец, а и когато излезе новия модел надали ще е около тази сума.
    Привет:-)
    Измежду трите, Хикса на Сони определено е фаворит с неговата 10-битова S-PVA матрица, RGB local dimming LED backlight и най-голям диагонал.
    Но страда от родилните недостатъци на LED backlight-а : малко на брой клъстери LED диоди, хало-ефект и голям input lag. Иначе цветопредаването, поне по мое мнение, е почти перфектно. Недостатък му е и маааааалко по-ниския контраст, в сравнение с последните LED модели на конкурентни марки, както и липсата на опции за калибриране на баланса на бялото в потребителското меню. Каквито, например, W5500 притежава.
    Идват нови модели.
    Моят съвет е да изчакаш няколко месеца, поне до март-април, тъй като виждам, че си готов да заделиш значителна сума пари за хубав LCD модел.... По което си приличаме. Тогава отново да избереш, ако не ти е толкова на зор ТОЧНО сега да купуваш.
    Но... надявам се да видим и други мнения.


  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    10
    #146

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    В момента съм с 42' плазма, която навършва 3г. и е време да отиде в спалнята Така, че смяната е наложително да се извърши в рамките на няколко седмици, да не кажа утре

    Та наистина трябва да реша сега и да се съобразя с текущия пазар. Евентуално като модел в избора мога да добавя Samsung 55B650, но по принцип съм го изключил като опция заради лъскавия отражателен панел.

    Най-важните ми изисквания са : min 52', качеството на картината при HD и SD сигнал, наличие на DVB-C тунер

    Незнам защо, но при директно сравнение на един и същи сигнал ( за настройките не съм на 100% сигурен, че се припокриваха) но W5500 ми се стори с по лоша картина от Philips 7404. Х4500 определено беше с най-добрата картина, но не съм сигурен, че отговаря на разликата цена/качество. Днес поне 30min се занимавах с 3-те модела, но 46-47 инчовите версии като се надавам, че при 52-55' положението ще е същото.

  14.  
     
  15. Member Аватара на adtomov
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    861
    #147

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от bobopich
    ...Най-важните ми изисквания са : качеството на картината при HD и SD сигнал.
    Незнам защо, но при директно сравнение на един и същи сигнал ( за настройките не съм на 100% сигурен, че се припокриваха) но W5500 ми се стори с по лоша картина от Philips 7404. .... Днес поне 30min се занимавах с 3-те модела, но 46-47 инчовите версии като се надавам, че при 52-55' положението ще е същото.
    Словосъчетанието "по-лоша картина" носи твърде много субективни напластявания. Ако търсиш ярки и наситени цветове в картината - това е едно, ако търсиш по-голям контраст и възможност за стандартизиране на картината - това е друго. А пък зрителният ъгъл на обзор при двата (трите) типа матрици - това е съвсем трето събираемо. 52W5500 e с матрица на Самсунг. 47-инчовият модел 7404 е с матрица на LGD (S-IPS). 52-инчовият 7404 е с матрица на Sharp. Това означава различно представяне. Трябва да видиш 52-инчовите модели на място и тогава да си направиш изводи. Надявам се да публикуваш впечатленията си тук.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    10
    #148

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Да по скоро следя цветопредаване, детайлност и плавност на движението според моите възприятия.

    Най-вече искам да видия 52 инчовия Philips и това мисля да направия утре, дано да го има някъде в близост до 52W на Сони, иначе размисъла в инвестицията за X-a продължава

    А между другото на Philipsa DVB-C тунера дали поддържа и HD програмите както този на Sony ? Става върпос за безплатните две в пакета цифрови на Кайбълтел.

  17. Member Аватара на adtomov
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    861
    #149

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от bobopich
    ...А между другото на Philipsa DVB-C тунера дали поддържа и HD програмите както този на Sony ? Става върпос за безплатните две в пакета цифрови на Кайбълтел.
    По този въпрос, колегите съфорумци ще се произнесат. Но за всички ще бъдат полезни преките ти впечатления от 52-инчовите модели.

    P.S. Впечатленията - в тази тема: http://forum.setcom.bg/index.php/topic,38804.0.html
    Щото е по-обща.

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,828
    #150

    Sony - LCD / Faq, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от bobopich
    Да по скоро следя цветопредаване, детайлност и плавност на движението според моите възприятия.

    Най-вече искам да видия 52 инчовия Philips и това мисля да направия утре, дано да го има някъде в близост до 52W на Сони, иначе размисъла в инвестицията за X-a продължава

    А между другото на Philipsa DVB-C тунера дали поддържа и HD програмите както този на Sony ? Става върпос за безплатните две в пакета цифрови на Кайбълтел.
    Ако можеш да си позволиш 55Х4500 не му мисли в много. В тоя размер в момента няма нищо по-добро.
    Иначе при 52-ките в средния аз определено бих отишъл към 52W5500 вместо към Филипса, но ти вече имаш опит и може сам да прецениш на място.
    Не знам защо сменяваш лагера само. Не е като да няма добри плазми в момента.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 119 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 39
    Последно: 02-03-23, 13:28
  2. Blu-Ray Player Sony / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 16
    Последно: 07-01-15, 08:01
  3. Sony док станции / FAQ на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 0
    Последно: 27-11-12, 19:34
  4. Sony Home Theater System / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 10-11-12, 15:10
  5. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе