Страница 95 от 119 ПърваПърва ... 45859394959697105 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,411 до 1,425 от общо 1776

Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,513
    #1411

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #1412

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте. Днеска най-накрая си закупих услугата "Удължена гаранция до 5г" за моя 32EX402. Казвам най-накрая, защото в магазините които предлагат тази услуга са много малко запознати фактически с условията на Sony (питал съм в Зора и Техномаркет), споглеждат се един друг, вдигат рамене и отговарят некомпетентно. Така например проучил колко е моето доплащане, приготвяйки 79 лв, приготвяйки гаранционната карта и фактурата за покупка отивам в магзин Зора до (Метро) в Пловдив. Обръщам се към служителя който ми продаде преди 2,5 месеца ТВ и понеже често се виждахме (питах го за розовия проблем преди) знаеше за какво идвам и ме упъти към касата. И се почна едно ходене по мъките. Служителката след като й казахме за какво съм дошъл, първо ме погледна с онзи неразбиращ поглед както другите, после все пак се сети че има подобна услуга, погледна гаранционната карта и направо отсече: За вашият телевизор няма опция за удължена гаранция, защото е много евтин (999 лв) и го няма в списъка с можещите такива. Пък и дори и да го има, той е взет на лизинг, не мога да сторнирам фактурата и трето, е трябвало да си закупите удължена гаранция още в деня на покупката, вече е късно-казва тя. Чакайте малко - възразявам аз, вие запознати ли сте с условията на Sony, че до 90 дни от датата на покупката (аз идвам на 67-мия ден) след предоставянето на надлежните документи нямате право да ми отказвате, и защо си измисляте допълнителни условия?! Отстоявайки си своето, тя след разговор с друг колега който движил връзката със Sony се оказа че наистина съм в правото си и ме помолиха да се върна днес понеделник. Върнах се но не при тях, защото ме отказаха с отношението си. Отидох при Деком където много професионално подходиха, за 5 мин подготвиха документита за Пълна гаранция, приложиха касовата бележка и всичко си го прикрипиха вече към гаранционната карта, като неразделна част. При тях вече не се чувсвах като престъпник искащ нещо от магазина, а клиент дошъл да похарчи още малко пари.
    Лично за мен удължаването на гаранцията от 2 на 5 г си струва, като се вземе под внимание достъпната цена еднократно 79 лв и че експлоатационният срок без дефекти на техниката в днешно време не е както преди 20год. Живот и здраве след 5 год тогавашните модели ще са още по-насъскани откъм екстри.
    Поздрави
    Светломир

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    8
    #1413

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Привети, преди два месеца се сдобих с 37EX500 и за сега съм доволен от това което представлява и като техника и като екстри. Питам обаче някой дали се е занимавал с Wi-Fi връзка с PC, и дали е възможна само с UWA-BR100 на SONY. Дали с друг USB Wi-Fi адаптер ще стане връзката. Тествах телевизора с кабел и всичко си работи, но това е поредният кабел който трябва да се опъне и скрие сътветно.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,513
    #1414

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Не! Само с UWA-BR100 на SONY. Ограничението идва от използваният чип в донгъла.
    За да работи телевизорът ти с друг донгъл ,траябва да му се зареди съответният драйвър. Тоест трябва нов фърмуер специално за модела донгъл който ще ползваш.
    Това е политика на производителите-да накарат потребителите да купуват собственото им производство.
    Има вероятност да проработи с друг донгъл базиран на същият чип като в UWA-BR100.

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    8
    #1415

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Ясно,...Благодаря за инфото...ако ми затрябва нет в телевизора, ще пускам кабел.

  7. spinus
    Guest
    #1416

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    vipservice обясни моля те как върза нета към тивито, начинаещ съм, на години и явно не мога да се справя по написаното във форума.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    21
    #1417

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Тази сутрин забелязах, че моят EX500 отново се е самообновил до версия PKG4.074EUL-0108. За съжаление отново не са обявили от Sony своевременно какви са промените...

    EDIT: About this upgrade (08/09/2010)

    This file updates your TV set firmware to version PKG4.074EUL-0108, and provides the following benefits:

    Improvements in this version
    BBC iPlayer service support

    Само дето iPlayer-а май е само за Великобритания и при нас нищо не прави този update.

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    8
    #1418

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от spinus
    vipservice обясни моля те как върза нета към тивито, начинаещ съм, на години и явно не мога да се справя по написаното във форума.
    Ами да ти кажа, нищо интересно не съм правил. В къщи съм с wireless рутер и в него наших кабела, ...телевизора си има настройки за кабелен нет, всичко на автомат и това беше...нищо допълнително не съм задавал. Мисля тези дни да го проверя пак как се държи.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    35
    #1419

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте.Имам тв Z5500 на 5 месеца.Когато е угасен някой път чувам звук който наподобява включване на реле.Същия звук чувам,когато включвам и изключвам телевизора от дистанционното,което мисля е нормално,но трябва ли да се чува и при изгасен телевизор през определен интервал от време?
    До днес не му обръщах внимание,но преди малко тв.изгасна сам и веднага след това се включи.Установих, че вече като го изключвам от дистанционното това реле не се чува.Включвах и изключвах опцията от менюто за бърз старт на телевизора,но разлика няма и въпреки,че бързия старт е изключен тв.започва да включва значително по-бързо.Това ме навежда на мисълта,че релето или каквато част отговаря за бързия старт се е прецакала(ако не се изразявам правилно моля за извинение)Ще е проблем ли ако тв.си работи така,защото не ми се занимава със сервизи и дали ще се повиши много енергопотреблението му,когато е изключен?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #1420

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте, от няколко дена чета форума, бях се ориентирал към СAMSUNG, но от вчера в карфур-а предлагат SONY KDL-40P3600 2 броя за 999лева + подарък радиочасовник. Часовника...майната му, но не намерих нищо за това "P" в модела на телевизора. Какво е Вашето мнение за точно този телевизор и заслужава ли си изобщо да се натискам да го(ги) взимам? Благодаря Ви предварително за отговорите.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #1421

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Ако дават два броя за 1000лв. взимай ,иначе не си заслужава модела.
    SAMSUNG LE-40C530 1,095.65лв

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #1422

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Е то точно това е промоцията, два броя на цената на един...информацията която са дали за него е:
    40"(102см) LCD 16:9
    FULL HD 1920x1080
    BRAVIA ENGINE 2
    динамичен контраст 33000:1
    DVB-T
    ъгъл на виждане 178/178
    менш бг
    3X HDMI, USB, VGA, SCART
    Няма кабелен цифров, но за тези пари...може и да се преглътне;

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1423

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Телевизора е стар модел и супер зле. Дори и за тогавашните стандарти беше зле. Тогава Сони бяха много назад като телевизори.
    От друга страна го взимаш на смешно ниска цена и няма какво да му мислиш. Ако това ти е бюджета и ти трябват 2 телевизора - действай. Иначе за 1000 лева има много по-добри предложения.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #1424

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Благодаря за отговорите; не, не ми е това бюджета, но все пак цената изкушава, освен това ми трябва един телевизор, озъртам се за Samsung, информирам се, даже жената ме натиска за LED, зададох си въпросите в темата за самсунг...
    Но щом ти казваш, че модела е кофти, трябва да ти се доверя...виждам, че се ползваш с голямо уважение и доверие в сайта, заслужаваш моите адмирации

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,513
    #1425

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от miroslavmin
    Здравейте.Имам тв Z5500 на 5 месеца.Когато е угасен някой път чувам звук който наподобява включване на реле.Същия звук чувам,когато включвам и изключвам телевизора от дистанционното,което мисля е нормално,но трябва ли да се чува и при изгасен телевизор през определен интервал от време?
    До днес не му обръщах внимание,но преди малко тв.изгасна сам и веднага след това се включи.Установих, че вече като го изключвам от дистанционното това реле не се чува.Включвах и изключвах опцията от менюто за бърз старт на телевизора,но разлика няма и въпреки,че бързия старт е изключен тв.започва да включва значително по-бързо.Това ме навежда на мисълта,че релето или каквато част отговаря за бързия старт се е прецакала(ако не се изразявам правилно моля за извинение)Ще е проблем ли ако тв.си работи така,защото не ми се занимава със сервизи и дали ще се повиши много енергопотреблението му,когато е изключен?
    при филипс има нещо подобно

    Точно в 3 часа сутринта телевизора щрака, сякаш се включва и след 2-3 секунди още веднъж щрака, сякаш се изключва. Какво е това?
    цитат от ръководството
    6.4 Автоматично управление на каналите
    Веднъж през деня в 3 сутринта, всички достъпни канали се обновяват автоматически. Обновлението става, ако ТВ се намира в режим на изчакване. По рано съхранените канали, не намерени при обновяването се премахват от списъка с каналите.

    Цитат Първоначално публикувано от tricki11
    Здравейте, от няколко дена чета форума, бях се ориентирал към СAMSUNG, но от вчера в карфур-а предлагат SONY KDL-40P3600 2 броя за 999лева + подарък радиочасовник. Часовника...майната му, но не намерих нищо за това "P" в модела на телевизора. Какво е Вашето мнение за точно този телевизор и заслужава ли си изобщо да се натискам да го(ги) взимам? Благодаря Ви предварително за отговорите.
    Този модел е стар отпреди 2 години и не си заслужава.Модел от най-низкият клас.



    Каналите на AXN са вече достъпни във видео услугата на SONY BRAVIA™ Каналите на AXN, излъчвани в Централна Европа чрез кабелни и сателитни системи са вече достъпни за собствениците на телевизори SONY BRAVIA™ и / или BLU RAY системите за домашно кино, които имат достъп до интернет. Услугата е достъпна в Полша, Унгария, България, Чехия и Румъния.
    Хитовите сериали „Щети” (Damages), „Отвлечен” (Kidnapped), „Спасете ме!” (Rescue Me) и „Конспирацията „Джемини”” (Gemini Division) са на разположение по един епизод, в продължение на седем дни. Що се отнася до най-популярните заглавия на Би Би Си – „Доктор Ху” (Doctor Who) и „Първобитен свят” (Primeval) – те също могат да бъдат гледани веднага след премиерата им, в продължение на една седмица, като едновременно с това, те ще бъдат на разположение за гледане и на AXN Player. Други заглавия, които разширяват програмното разнообразие на SONY BRAVIA™ са завладяващата и вълнуваща испанска поредица за престъпността „Генезис” (Genesis), както и предаването „Zoom”, собствена продукция на AXN, което същевременно може да бъде гледано и на AXN Player.
    Предоставянето на ресурси към телевизорите BRAVIA™, както и към други имащи достъп до интернет устройства е част от стратегията на AXN за достигане до максимален брой домакинства. Каналът вече направи няколко стъпки в тази посока излъчвайки някои от най-хитовите сериали като: „Изгубени”, „От местопрестъплението: Ню Йорк” и „Д-р Хаус”. Разработката на AXN Player, чрез който интернет посетителите на сайта на AXN имат възможност да гледат филми и сериали само ден след тяхното излъчване по канала, също спомогна за успешното развитие.
    Новото поколение телевизори SONY BRAVIA™ предлага висококачествено забавление, комбинирайки най-новите технологии като Full HD 3D, иновативния Monolithic Design и бързия и лесен достъп до света на онлайн ресурсите. Ерата на IP телевизията стигна до домакинствата в региона. Притежателите на Sony BRAVIA™ имат възможността да сърфират в интернет и да избират неограничено количество съдържание само с помощта на дистанционното.
    BRAVIA™ Internet Video ви позволява да гледате програми, които сте изпуснали, в сайта на AXN с високо качество на цял екран, когато вие пожелаете. Услугата ви предоставя достъп до най-различни уеб страници като: YouTube™, Dailymotion™ и други. С новата услуга, няма нужда да свързвате компютъра си.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 44
    Последно: 20-05-24, 17:12
  2. Blu-Ray Player Sony / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 16
    Последно: 07-01-15, 08:01
  3. Sony док станции / FAQ на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 0
    Последно: 27-11-12, 19:34
  4. Sony Home Theater System / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 10-11-12, 15:10
  5. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе