Страница 78 от 92 ПърваПърва ... 2868767778798088 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,156 до 1,170 от общо 1379

Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ccc
    ccc е офлайн
    Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    149
    #1156

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Направих почти всичко, което си изброил включително и преинсталиране на уиндос - нищо. То не е лаптоп, ами нормален компютър и кабела (5м) съм го вградил в една стена и е доста трудно да се смени. Но за радост изглежда не е от него. Мисля, че не е и от телевизора щом работи с външен плеър? Остава да е хардуерен проблем на компютъра и по-точно на дъното или процесора (не знам къде е тъпата виедокарта) Толкова ли лесно се развалят?
    Все пак съм решил да нося въпросният компютър да го пробвам на друг телевизор да видим какво ще покаже, иначе трябва да купувам отделна видеокарта предполагам? Което пък означава още един вентилатор, още шум и топлина
    Ако някой може да помогне с настройки за биос-а на ASUS P8H67-M ще съм му благодарен

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    6
    #1157

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Някой знае ли,дали може да се променя размера на субтитрите на телевизор EX720 ? Пускам си филмите чрез флашка,но субтитрите са много дребни и почти несе виждат ! PLS HELP !

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    80
    #1158

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от ccc
    Ако някой може да помогне с настройки за биос-а на ASUS P8H67-M ще съм му благодарен
    Влез в BIOS-а и избери опцията за настройки по подразбиране (Load Failsafe Defaults и/или Load Optimal Defaults). Записваш и рестартираш! Ако още няма сигнал си търси гаранцията (ако още си в такава). Другата опция, както сам си се досетил е друга видеокарта.

  5. ccc
    ccc е офлайн
    Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    149
    #1159

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Проблема става все по странен и неприятен за мен. Почти бях приготвил компютъра за смяна на дъно или нова видеокарта, но реших да го пробвам на телевизора на родителите ми - Тошиба. Всичко тръгна по мед и масло - разпозна телевизора, сложи му правилната резолюция(1920x1080) и си зареди уиндос !! Без трептене без нищо нередно. Връщам се в къщи със същият кабел, пробвам го на Сони (46ех720) - първоначално тръгна с резолюция 1024х768, уж стабилно, без да го изключвам пробвах с другия кабел - нищо. Помислих си че е от кабела, връщам другия уж работещ кабел - започна да премигва ... и така си премигва и изписва "изборът на сцена е променен", екрана става черен, после пак се появява изображение и пак изписва "изборът на сцена е променен" и така до безкрай А с уж разваления кабел външен плеър върви без проблеми
    Кое е развалено според вас? Кабела, компютъра или телевизора? Като цяло ако го сравнявам по HDMI входове с тошиба то е пълен боклук! От това че се прави на много умен не може да покаже елементарно изображение на екрана...

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    161
    #1160

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    От компа можеш ли да регулираш херцовете ?Не съм специалист...,но преди бях се сблъскал с подобен проблем,при който монитора на компа трептеше И като се смени резолюцията и херцовете се оправи

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1161

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от ccc
    Връщам се в къщи със същият кабел, пробвам го на Сони (46ех720) - първоначално тръгна с резолюция 1024х768, уж стабилно, без да го изключвам пробвах с другия кабел - нищо. Помислих си че е от кабела, връщам другия уж работещ кабел - започна да премигва ... и така си премигва и изписва "изборът на сцена е променен", екрана става черен, после пак се появява изображение и пак изписва "изборът на сцена е променен" и така до безкрай А с уж разваления кабел външен плеър върви без проблеми
    Ако изключваш или включваш HDMI кабела без да си изключил ТВ-то и компютъра може да си повредил нещо по тв-то...

  8.  
     
  9. ccc
    ccc е офлайн
    Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    149
    #1162

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Вчера за първи път го направих, иначе кабела си беше включен през стената и нито съм го включвал нито съм го изключвал. В интерес на истината това, че не било хубаво не го знаех
    Все пак от външен плеър всичко си работи, не работи с този компютър телевизор и кабел свързани заедно, всяко от трите неща в друга комбинация работи!

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1163

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Така виж си видеото от компа дали излиза на 60hz и на каква резолюция е. Мисля си дали не излиза на неподходящ сигнал не поддържан от телевизора - може от токовия удър ако се е шътнал компа да е омотал видео режима си който подава към тв-то...

  11. ccc
    ccc е офлайн
    Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    149
    #1164

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    100% има някаква връзка с херците, обаче от настройките на тази видеокарта излиза само 59херца и 60херца. Отделно не е много ясно на какво сменяш режимите - на телевизора или на монитора. Имам чувството, че подава същия сигнал както на монитора, а естествено телевизора едва ли поддържа всичко което може монитора. Интересно как тошиба 46SL733G тръгва без никакви проблеми...
    Иначе уиндос е познал втория монитор като Sony TV – Digital TV или нещо подобно

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1165

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Пробвай (ако не си до сега) да останеш в режим само на тв-то като монитор - естествено с опция да може да се върне видеото на монитора ако не виждаш нищо
    Използвай 60hz

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    161
    #1166

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Освен с херците пробвай нещо като сменяш от 1080p (1080i) на 720p

  14.  
     
  15. pci
    pci е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    123
    #1167

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от ccc
    100% има някаква връзка с херците, обаче от настройките на тази видеокарта излиза само 59херца и 60херца. Отделно не е много ясно на какво сменяш режимите - на телевизора или на монитора. Имам чувството, че подава същия сигнал както на монитора, а естествено телевизора едва ли поддържа всичко което може монитора. Интересно как тошиба 46SL733G тръгва без никакви проблеми...
    Иначе уиндос е познал втория монитор като Sony TV – Digital TV или нещо подобно
    Имал съм подобен проблем само че с една плазма на Панасоник....работеше на старият ми комп без проблем......на новият ми вадеше само черен екран през HDMI....при същите настройки....със същият кабел.....и двата компа нямат никакви грижи, пробвани с два различни модела на Тошиба...има някаква несъвместимост явно......

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,593
    #1168

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Тошиба са сертифицирани по Уйндоус 7 и свързването им е доста лесно и безпроблемно -при мен с Тошиба-та става от раз ,докато на Самсунг-а ми отнема известно време за настройки ,като имам случаи ,когато всичко е както трябва ,а не се получава.

  17. ccc
    ccc е офлайн
    Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    149
    #1169

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Ще търся някоя видеокарта за проба да видим какво ще стане с нея. Дано уцеля някоя видеокарта, която да се "хареса" на телевизора. Май външният плеър ще си остане най-доброто и безпроблемно решение.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    161
    #1170

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Моята е Nvidia Gt 440 И нямам никакви проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 78 от 92 ПърваПърва ... 2868767778798088 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе