Страница 61 от 75 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследноПоследно
Резултати от 901 до 915 от общо 1112
Like Tree240Одобрявам

SONY телевизори 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #901

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    OK. Нека Sony да е водещата марка!
    Няма да споря с вас.

    Само ще допълня информацията, която ви дадох:
    1.Консултантът е мой дългогодишен приятел.
    2.Аз не му повярвах и тествах по един модел от един и същи клас н Sony, Philips, Samsung, LG тогава.
    За съжаление се оказа на 100% прав, отново подчертавам, само относно поддръжката на файловете на вградения плеер na Sony.
    Написал съм резултатите от тестовете преди две години тук в темата за избор.
    Няма да посочвам коя марка бше победител в тестовете, при това с отлична цена в промоция тогава - 06.2015.
    До момента не е имало файл, който да не възпроизведе вграденият плеер.
    3.4K HDR TV без H.265 ще ме извините, ама е смешно.
    А каква според вас е кодировката на DVB-T2 HD? А на новия стандарт за сателитна телевизия?

    Относно следенето - писах за Android и Google. Да и другите следят, но без регистрация на Google account преди месец Lenovo Yoga Tab 8 въобще не ме пусnа на повече от 3-та стъпка след upgrade до 6.0. Тоест директно те изнудват да имаш регитрация при тях, за да си ползваш личните си устройства.
    Да, точно така - не определени услуги, а устройството като цяло.

    От мен толкова по темата!
    Никой не иска от тебе да се съгласяваш с нас. Никой не ти твърди, че Сони са водещата марка. А и да ти го твърди, никой не те задължава да му вярваш. Аз като ходих да си избирам телевизора, консултанта не искаше да ми даде дистанционното щото можело да разваля телевизора.... После не знаеше, че дистанционното от другото сони става на това което исках да тествам. Колкото до двб-т2, скоро няма да разберем каква е кодировката, понеже в България подобно нещо ще има най-рано през 2100 година. И вградения плейър е направен да си гледаш клипчетата от телефона на една флашка, а не да сваляш крадени блурей филми и да ги пробваш в магазините... Ясно е , всеки вижда каквото търси да види, ако търсиш проблеми, само проблеми ще виждаш... Но когато не можеш да боравиш с една техника не давай оценки за това какви са и възможностите според това какви са твоите...

    Светльо, фенбойщината има място в темата, понеже един тука е дошъл да ми обяснява как телевизора ми не можел да плейва тва което гледам в момента на него, и бил по-зле от другите, които просто са същите...
    iveto одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #902

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Пробвах снощи един BD дето имах на ХДД ... ми не става , тъй като не бях видял кой точно е големият файл с филма ги пробвах наред ... ама на 2-я файл забиваше и изписва , че не може да се възпроизведе.
    Пробвах и с Арчос-а - там тръгваха малките , а някои бяха черен екран с един и същ звуков фон ... Иначе всички други mkv-та на ХДД-то тръгват , даже и УХД такива ...
    podredko одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,271
    #903

    Отговор: SONY телевизори 2017

    @TUISTERa,
    Май истината е, че всеки си тълкува написаното от другите както му отърва!

    Лично аз не търся кусури, а си избирам телевизор. Според собствените си виждания и бюджет.
    Като сравнявам с едно и също съдържание възможностите на различните модели от един ценови клас.
    При това един до друг и с правилните настройки, благодарение на моя приятел и на този форум, разбира се.
    Аз каква вина имам, че точно Sony се предстви най-зле? Разликата в цената цената не я коментирам...
    Дали мога да боравя с техника и каква няма как да знаеш.
    Също така не смятам да доказвам тук нито познания, нито ценз.

    А кой на какви консултанти се е натъквал и как е подходил към тях въобще не ме интересува!
    До момента на мен никой не ми е отказвал да тествам с моя флашка телевизор в различните вериги.
    Консултантите правят сами настройките, които им кажа.
    И то с удоволствие, защото искат да научат нещо ново. Поне тези, с които съм тествал.
    Може просто да уцелвам най-компетентните, знам ли?

    Колкото до фалшивите accounts в Google - ами пробвайте дали ще мине номерът!
    Иска реален e-mail и не ми позволи нищо повече да направя.
    Пък да се създава различен account за всяко устройство е най-малкото неудобно.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #904

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Пробвах снощи един BD дето имах на ХДД ... ми не става , тъй като не бях видял кой точно е големият файл с филма ги пробвах наред ... ама на 2-я файл забиваше и изписва , че не може да се възпроизведе.
    Пробвах и с Арчос-а - там тръгваха малките , а някои бяха черен екран с един и същ звуков фон ... Иначе всички други mkv-та на ХДД-то тръгват , даже и УХД такива ...
    BD може да се подкара само на SPMC.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #905

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Довечера ще пробвам на другите тв как е, чи отдавна не ми се е налагало да ги ползвам - имам някакъв спомен, че на стария Самсунг нямаше проблеми с възпроизвеждането им от папка stream

  7. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #906

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    BD може да се подкара само на SPMC.
    На SPMC как се активира DSP аудио добавката?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #907

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Не знам какво е DSP.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,271
    #908

    Отговор: SONY телевизори 2017

    DSP - Digital Signal Processing или Processor: https://bg.wikipedia.org/wiki/DSP

  11. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #909

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Не знам какво е DSP.
    На КОДИ ми е активна цифровата обработка на звука при включване,при SPMC като тръгна да я активирам и ми казва че иска да бъде инсталирана добавка за DSP...при теб как е ?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,424
    #910

    Отговор: SONY телевизори 2017

    А защо ти е необходимва цифрова обработка на звука от плеъра или телевизора ? Нямаш ли ресивър да върши тая работа ?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    81
    #911

    Re: SONY телевизори 2017

    А, ето го пак въпроса за добавка за DSP
    и никой не може да каже защо при едни е активно, а при други - не....
    И защо тази добавка не е в kodi по дефолт....

    на iveto на kodi DSP го има , а на SPMC - не.
    а при мен на kodi DSP го няма и излиза това съобщение:



    https://forum.setcombg.com/sony-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8/58227-sony-uhd-kd-43xd8305-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B9%D0%BA%D0%B8-%D0%B8-%D1%81%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%B7%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-9.html#post822885

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #912

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    А защо ти е необходимва цифрова обработка на звука от плеъра или телевизора ? Нямаш ли ресивър да върши тая работа ?
    Просто питам от любопитсво....не че ползвам това SPMC,разцъках го и ми направи впечатление...Kodi и Аrchos ми вадят многоканален звук от телевизора към ресивера без проблем.
    За проблема на Goodman2,който е от доста време нямам решение и обяснение...

    ПП. Преди да ме питаш дали имам ресивер...първо погледни какво има в подписа ми...

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #913

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Пробвах снощи един BD дето имах на ХДД ... ми не става , тъй като не бях видял кой точно е големият файл с филма ги пробвах наред ... ама на 2-я файл забиваше и изписва , че не може да се възпроизведе.
    Пробвах и с Арчос-а - там тръгваха малките , а някои бяха черен екран с един и същ звуков фон ... Иначе всички други mkv-та на ХДД-то тръгват , даже и УХД такива ...
    Лек ъпдейт на инфото - през плеъра на Коди-то си тръгна филма/файла от папка STREAM , даже си намери и тръгнаха субтитрите , така че явно при Сони ще се търси кой може да се справи с конкретният файл ... поне има избор и възможности.
    За съжаление плеъра на 40В750 нещо не се разбра с ХДД (явно USB 3.0 не го вижда) и не можах да пробвам как ще е .
    На Панасоник-а (49СХ740) никакъв проблем - тръгва си , но н вижда субтитрите - само аудиото може да сменям.
    На Самсунг-а (50MU6102) след две забивания при опит да го пусна на третия опит просто изчаках малко да чете диска и тогава тръгнах по папките - възпроизведе го , също без субтитрите и само с различните аудио пътеки.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #914

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    @TUISTERa,
    Май истината е, че всеки си тълкува написаното от другите както му отърва!

    Лично аз не търся кусури, а си избирам телевизор. Според собствените си виждания и бюджет.
    Като сравнявам с едно и също съдържание възможностите на различните модели от един ценови клас.
    При това един до друг и с правилните настройки, благодарение на моя приятел и на този форум, разбира се.
    Аз каква вина имам, че точно Sony се предстви най-зле? Разликата в цената цената не я коментирам...
    Я кажи, че стана интересно... Кои точно модели на други марки в същия ценови клас са победили кои точно модели на "Сони" по отношение на правилно възпроизвеждане на цветовете, качество на обработка на сигнала (потискане на шум, изостряне на картината, наситеност) и липса на ШИМ? Само не ми давай за пример "Самсунг" с отвратителното им червено без подробности в ниските полутонове, пресиленото синьо и липсата на плавни преходи между тъмно сиво и черно.
    iveto и ruuni9 харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #915

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от botev4o Виж публикацията
    Я кажи, че стана интересно... Кои точно модели на други марки в същия ценови клас са победили кои точно модели на "Сони" по отношение на правилно възпроизвеждане на цветовете, качество на обработка на сигнала (потискане на шум, изостряне на картината, наситеност) и липса на ШИМ? Само не ми давай за пример "Самсунг" с отвратителното им червено без подробности в ниските полутонове, пресиленото синьо и липсата на плавни преходи между тъмно сиво и черно.
    Това е лесно, всички модели са победили андроида заради ограничените му възможности и съвета на консултанта приятел Всъщност, според Светльо по-горе, се оказа, че само Сонито подкара това което иска той, със субтитри и аудип, въпреки , че има цяла армада от телевизори...
    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    @TUISTERa,
    Май истината е, че всеки си тълкува написаното от другите както му отърва!
    И тълкувам това, което чета според начина по който е написано

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Лично аз не търся кусури, а си избирам телевизор. Според собствените си виждания и бюджет.
    Като сравнявам с едно и също съдържание възможностите на различните модели от един ценови клас.
    При това един до друг и с правилните настройки, благодарение на моя приятел и на този форум, разбира се.
    Аз каква вина имам, че точно Sony се предстви най-зле? Разликата в цената цената не я коментирам...
    Дали мога да боравя с техника и каква няма как да знаеш.
    Също така не смятам да доказвам тук нито познания, нито ценз.

    А кой на какви консултанти се е натъквал и как е подходил към тях въобще не ме интересува!
    До момента на мен никой не ми е отказвал да тествам с моя флашка телевизор в различните вериги.
    Консултантите правят сами настройките, които им кажа.
    И то с удоволствие, защото искат да научат нещо ново. Поне тези, с които съм тествал.
    Може просто да уцелвам най-компетентните, знам ли?

    Колкото до фалшивите accounts в Google - ами пробвайте дали ще мине номерът!
    Иска реален e-mail и не ми позволи нищо повече да направя.
    Пък да се създава различен account за всяко устройство е най-малкото неудобно.
    И компетентността на консултантите можем да я говорим цял ден, но теста е лесен - влизаме в първия магазин и почваме да питаме консултантите за телевизор без ШИМ... Радвам се, че нацелваш винаги "най-компетентните" консултанти, може би трябва да напишеш един наръчник как да ги търсим ?!? Щото тука всичките ние пасем трева и явно консултантите разбират, че сме будали и почват да ни говорят глупости още от вратата?!?
    Факта, че не искаш да си направиш втори безплатен мейл само заради телевизора, говори за това , че просто ТЪРСИШ кусури и не избираш телевизор...

    И не знам дали си наясно , може консултанта да ти е казал, но НЕО, ТОШИБА и СОНИ от един и същ ценови клас не са от един и същи КЛАС телевизори!
    Edit: Виждам, че за тебе Хитачи е марката -
    Може с новия бъгав Android update да са подобрили нещата, но надали. Аз тествах в края на 2016 50W808C и останах разочарован.
    Докато същите клипове от същия носител Hitachi (модел'2016 40" Full HD в темата съм го написал) ги "изяде" без проблем. Без да му търся добавки, настройки, кодеци, мрежи и т.н. Така, както си беше на стената в магазина. А цената тогава беше 579лв. Наистина, не е със 120Hz панел, но големите диагонали >49" мисля бяха.
    Подробности съм написал в темата за Hitachi, ако някой го интересува.
    И 120 херцов панел ли ти предложи консултанта? Нали нямаше да си говорим за компетентности, що се излагаме тогава с тия глупости? Как да съдим за твоите мнения за телевизорите, след като не знаеш какво са ти предлагали и какво си тествал?
    Този пост е редактиран от TUISTERa; 09-09-17 в 10:18.
    botev4o и iveto харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 61 от 75 ПърваПърва ... 1151596061626371 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. SONY телевизори 2016
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1643
    Последно: 01-01-17, 17:45
  3. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 07:36
  4. Отговори: 0
    Последно: 25-10-10, 11:26
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе