Страница 41 от 98 ПърваПърва ... 3139404142435191 ... ПоследноПоследно
Резултати от 601 до 615 от общо 1459

Toshiba LCD TV / Faq - обсъждане и мнения - част 2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    15
    #601

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Благодаря на hristoslav2

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,586
    #602

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от Lenc
    Здравейте!
    Вече няколко седмици се кефя на тошиба тл 838 -цената от техномаркет1273-перфектн картина
    незнам как да си настроя часовника -някой би ли ми пратил на български ръководство за употреба
    В "настройки DTV">"настройка местно време" . Сподели малко инфо - как се представя на СД ,на ХД ,3Д -то как е? Кой модел имаш 40 или 46" и с каква матрица е , как е равномерността на подсветката?

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #603

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    "настройки DTV">"настройка местно време" . Сподели малко инфо - как се представя на СД ,на ХД ,3Д -то как е? Кой модел имаш 40 или 46" и с каква матрица е , как е равномерността на подсветката-
    40 инча - Незнам-не съм се занимавала 3D-нямам очила
    Само сложих флашка с филм-субтитрите тръгнаха
    В детската пак имам тошиба но 26 и е LSD-супер е

  5. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #604

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от boy123
    Матрицата е AUO ,наистина при гледане под голям ъгъл екрана е като "замъглен". При нормален зрителен ъгъл картината си е перфектна. Няма абсолютно никакво забавяне на картината нито на СД нито на ХД канали (с Булсатски приемник) и при най-бързите сцени.
    Недей да говориш че е перфектна с тази матрица! Сравни си бялото с някоя S-PVA матрица и ще разбереш колко ти е сив белия цвят! Но както и да е - все пак винаги съм бил на мнение че е важен субективния фактор - щом ти си напълно доволен, това е най-важното!

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #605

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Пак съм аз!
    Имам много глупав въпрос, но ме извинете/жена съм/
    TL 838 или TL 838G съм си купила от Техномаркет?
    В книжката е без въпросното G а в каталога в интернет на Техномаркет е със "G"
    Има ли уловка
    Ще проверя какво пише отзад на телевизора и утре ще ви пиша
    На всички студенти -бивши и настоящи-ВЕСЕЛ ПРАЗНИК

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    95
    #606

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    "G - Germany и останалата част от Европа /без *****, Франция и Британия/"

    Буквата в края се отнася за страната, за която е предназначен тв.
    Така, че най вероятно сте си купила "G"
    Не е зле да прочетете 1-ва страница на темата има доста информация, която ще ви е полезна.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    122
    #607

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от brabusbg
    Недей да говориш че е перфектна с тази матрица! Сравни си бялото с някоя S-PVA матрица и ще разбереш колко ти е сив белия цвят! Но както и да е - все пак винаги съм бил на мнение че е важен субективния фактор - щом ти си напълно доволен, това е най-важното!
    Програмата "Bulgarian on air" от доста време върви като тест таблица с цветни ивици и на нея бялото си е снежно бяло,черното-абсолютно черно.Наистина съм доволен от телевизора,без да му правя реклама. Вярвам,че PVA матриците са по-добри,щом е такова всеобщото мнение,но при мен изигра роля тройния компромис - да има Интернет,сателитен тунер и да е около 1000 лв. Този модел отговори на критериите,затова го купих.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,519
    #608

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    В Япония пуснаха 55X3 само за $ 11,000 (или 8300 евро) цена.
    http://www.toshiba.co.jp/regza/lineup/x3/index_j.htm

    55X3 и 55ZL2 са едно и също нещо.
    Един телевизор 55 инча с резолюция [2D] 4K2K [4096 × 2160], процесор CEVO, Direct LED с 224 зони за контрол и най-важното от всички производителност на 3D изображение без очила - 1280 × 720.
    начална цена за Европа - 8.000 €

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    9
    #609

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Здравейте!
    Взех си тв TOSHIBA 32TL838G . В общи линии съм доволен, но имам забележка към цветовата гама и трябва да правя допълнителни настройки за да докарам по-естествени цветове. Някакъв зелен отенък се набива в очи. Имам и един 19 инча Samsung и като ги сравнявам, Samsunga дава по-естествени цветове, въпреки че е обикновен LCD, а би трябвало да е обратното, но не е кой знае какъв проблем. Както и да е.
    Имам някои въпроси за телевизора и ще съм благодарен ако ми помогнете. Имам подвижен хард и като го включа в USB-то върви почти всичко, но субтитри - не. Четох в началото на форума за някаква програмка която преобразува субтитрите и може да се показват. Важи ли и за този телевизор?
    Друго което ме интересува е дали мога да извадя звук от USB-то през уредбата ми. Свързана е със SCART с тв-то и вади звук само от телевизионна програма. От USB не ще. Нито от HDMI. Дали трябва да го свържа с някакъв аудиокабел или просто от тези входове няма начин да извадя звук от друго място освен през телевизора.
    Благодаря предварително
    P.S. Кабелната ми е с цифров приемник, който е включен в тв-то през HDMI. Когато я пусна ми излиза някаква дата и час които нямат нищо общо с настоящите. Четох във форума че можело да се промени през DTV настройки, но това не е активно в менюто ми, може би защото не съм настройвал цифрови канали а само аналогови, защото съм с цифров приемник. Някакви идеи как да променя часа? (Не, че е фатално. Стои само в началото за около 30 сек.)

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,586
    #610

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    На коя кабелна си ,че ползваш техен СТБ? Пъхни кабела в ТВ ,намери някоя програма и си настрой часовника. С какъв панел е ? Виж отзад на белия етикет коя е буквата /спр. 1 стр./ .На какъв режим на картината си го сложил? Звук би трябвало да имаш през оптичния изход /дори 5.1/. Ако е през HDMI ,трябва и уредбата ти да има HDMI вход ,а тв ще го свържеш на HDMI входа ,на който имаш обозначено ,че връща аудио /обикновено 1/.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    9
    #611

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    На коя кабелна си ,че ползваш техен СТБ? Пъхни кабела в ТВ ,намери някоя програма и си настрой часовника. С какъв панел е ? Виж отзад на белия етикет коя е буквата /спр. 1 стр./ .На какъв режим на картината си го сложил? Звук би трябвало да имаш през оптичния изход /дори 5.1/. Ако е през HDMI ,трябва и уредбата ти да има HDMI вход ,а тв ще го свържеш на HDMI входа ,на който имаш обозначено ,че връща аудио /обикновено 1/.
    На "близу" съм. Но мисля да си сложа СА модул и да елиминирам приемника. Така че, ще вадя звук и от цифровите канали през уредбата, но от USB-то не знам как мога да го направя. Уредбата ми има SCART и чинч входове но не знам от къде да пусна кабел от телевизора за да има звук от това което пускам през USB.
    Буквата до серийния номер е К, което би трябвало да значи , че матрицата е на Samsung. Сложил съм го на стандартен режим, но се наложи да го донастройвам. Другите освен autoview са с малко нереални цветове. Не знам дали се дължи на кабелната, но и филмите , които пускам през USB или HDMI имат лек зелен отенък в сравнение с лаптопа ми, да речем, който е с led дисплей .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    122
    #612

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от vessel

    Друго което ме интересува е дали мога да извадя звук от USB-то през уредбата ми. Свързана е със SCART с тв-то и вади звук само от телевизионна програма. От USB не ще. Нито от HDMI. Дали трябва да го свържа с някакъв аудиокабел или просто от тези входове няма начин да извадя звук от друго място освен през телевизора.
    Благодаря предварително
    През изхода за слушалки с кабел стереожак-двойка чинчове ( струва 1-2 лв.)

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,586
    #613

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Като за начало сложи цветната температура поне на "4" ,че по-нагоре стават студени цветовете , а за повече търси в нета или експириментирай.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    2
    #614

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Здравейте,

    нов съм във форума но няма как, ще търся помощ

    Преди два месеца купих тв Тошиба 32TL838 има опция за 3D но незнам какви очила да си купя и откъде. Дайте някакъв вариант на очила, защото ми е трудно да разбера какви трябва да са те...активни ли са пасивни ли...мъка. Ако има някъде каталог с цени ще е екстра. Благодаря предварително...

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    9
    #615

    Re:Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 2

    Цитат Първоначално публикувано от boy123
    През изхода за слушалки с кабел стереожак-двойка чинчове ( струва 1-2 лв.)
    Идейно Само че уредбата ми е 5+1 и се надявах да я ползвам поне като 2+1, но и така бива. Ще го пробвам.Мерси
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1323544920[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Като за начало сложи цветната температура поне на "4" ,че по-нагоре стават студени цветовете , а за повече търси в нета или експириментирай.
    Цветната температура? При мен е "студено", "топло" и "естествено". Иначе синьото , зеленото и червеното могат да се слагат на разни нива. Сложих зеленото на минус 2 и си поиграх с другите настройки и в общи линии биват нещата. Но странното е че съм гледал на друг Toshiba, LED, 100Hz (сега не си спомням точния модел) и там не трябваше никакво допълнително настройване, картината си беше перфектна. Затова реших да е точно тази марка и в началото доста се подразних от цветовете на моя. Но нещата се понадеридиха. Мерси
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1323548518[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от crazytop
    Здравейте,

    нов съм във форума но няма как, ще търся помощ

    Преди два месеца купих тв Тошиба 32TL838 има опция за 3D но незнам какви очила да си купя и откъде. Дайте някакъв вариант на очила, защото ми е трудно да разбера какви трябва да са те...активни ли са пасивни ли...мъка. Ако има някъде каталог с цени ще е екстра. Благодаря предварително...
    Доколкото знам трябва да са същата марка като телевизора. Виж в техномаркет. Те продават тошиба. Най-добре питай на място и искай да пробваш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 41 от 98 ПърваПърва ... 3139404142435191 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе